Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Kire szavaztál (listán)?

A szavazás 2022. április 15., péntek 15:34-kor befejeződött.

Ellenzék
63
50%
Fidesz
27
21%
Kétfarkú Kutya Párt
14
11%
Mi hazánk
5
4%
Nem voltam
17
13%

Szavazatok száma: 126

'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. február 17., csütörtök 10:10

ferni írta: Hódmezővásárhely:Februári rendes közgyűlés

Ilyen nincs, mint amit a Fideszesek csinálnak, ha nem látom nem hiszem el :lol: :lol: :lol:
3:40től 8:00ig megy és beszarás... :lol: :lol: :lol: Tényleg megéri, első téma zseniális, de mikor kajak az a téma utána, hogy nőnapra mióta kapják a virágot a nők és ezen vitatkoznak...... :lol: :lol: :lol:
itt van meg a tegnapelotti egyenes beszedbol, hogy milyen a nok helyesirasa a kereszterejtvenyekben es kesz a kollekciod. :mrgreen:

link

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 17., csütörtök 10:08

Szerintem a 444 sokkal tenyszerubb. Pl naluk azert sokkal jobban jellemzobb az, hogy lehoznak cikkeket ellenzeki tevekenysegekrol, mig a telex/index ezt hajlamos elsunnyogni. Pl karacsony gergőrol nem igen hoznak le kellemetlen cikkeket. A zugloi tevekenysegerol ami egy nagy nulla volt arrol is a 444 cikkezett.

Viszont pl ott van a coviddal kapcsolatos hirek. Abban pl a mandiner volt a legobjektivebb, mert megkerdezett mas allaspontu embereket is. Pl letoha tamast akiben en jobban bizok mint barki masban a temaban itthon

Tjacks
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. február 17., csütörtök 10:04

Indexnél én is észrevettem a finom hangolást, rájöttek hogy amit anno az origoval megcsináltak az túl egyértelmû.

Halfkey

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. február 17., csütörtök 9:50

Két gyors téma:

1. Most olvasom hogy a vitatott ukrán régiókban most nagyon gyorsított folyamatban adnak orosz útlevelet etnikai hovatartozás nélkül, amivel nagyon sokan élnek is - nyilván az emberek egy része érzelmi alapon (bár feltételezem nekik komoly részben már volt), egy része pedig önvédelmi alapon. Azt hogy ez jó-e vagy rossz-e nem kommentálom, csak annyit akarok mondani hogy ez baromi okos húzás az oroszoktól, és kb. a 21. század területfoglalásának lehet egy relatíve háborúmentes eszköze - miután sikerül egy közvetlen szomszédos területen állampolgári többséget felmutatni, az kiváló alap mind a tárgyaláshoz, mind katonai akciók indoklására (és más felek beavatkozásának kizárására).

2. Ha már szó van erről, ki milyen médiát olvas, honnan tájékozódik, és legfőképpen miért onnan? Én nemzetközileg az apnewst, és ezt ajánlom is mindenkinek. Úgy kerestem anno forrást (főleg amerikai politikai hírek miatt), hogy a lehető legtényszerűbben és semlegesen tálalja a híreket. Nem feltétlen kötelező ez persze, de azzal jó tisztában lenni hogy amit olvasol merre hajlik. Itt ha letekersz, van egy mátrix ami erről szól és rendszeresen frissítik:

https://my.lwv.org/california/torrance- ... -bias-2022

Magyarországon talán a Telex áll ehhez legközelebb, de nem tudok hinni abban hogy bármiféle gond nélkül túl tud lépni egy teljes szerkesztőség azon ami az előző helyükön történt, szóval szerintem egy enyhe, akár tudatalatti balra húzás van. Ezért én szoktam néha mellé Origót is megnézni, ellensúlyozni :D És persze érdekes megfigyelni az Index lassú átfolyását enyhe kormányközeliségbe, szóválasztáson néha nagyon látszik. De ha valaki tud jobbat, nyitott vagyok :)

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 17., csütörtök 8:53

Pipita írta:
Indexnél érdekelnének dátumok, évszámok és konkrét URL-ek, hogy mikor és melyik cikkben hazudtak. :lol: :lol: Na meg átértékelném a színválasztást.
Egy 444es cikk a temaban amire emlekszem: https://444.hu/2018/03/06/ezeket-erdeme ... gazitasrol

Dupla D
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. február 17., csütörtök 8:48

Számomra hihetetlen, hogy ezeket elnézik az értelmiségi fidesz szavazók.

Most meg Szijjártó előterjesztette Trumpot Nobel-békedíjra… Ki vagyok már ezektől.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

ferni

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. február 17., csütörtök 5:47

Hódmezővásárhely:Februári rendes közgyűlés

Ilyen nincs, mint amit a Fideszesek csinálnak, ha nem látom nem hiszem el :lol: :lol: :lol:
3:40től 8:00ig megy és beszarás... :lol: :lol: :lol: Tényleg megéri, első téma zseniális, de mikor kajak az a téma utána, hogy nőnapra mióta kapják a virágot a nők és ezen vitatkoznak...... :lol: :lol: :lol:

M1Ö
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2022. február 16., szerda 21:41

Na és mit mutat nekünk ez a kép? Hát persze, hogy azt, hogy igaza van a megafonnak és elnyomásban dolgoznak az ellenzék ellen.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

gutihaz14

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. február 16., szerda 21:37

simply fidesz propaganda. hazudnak reggel delben meg este de ez csak 2006ban lepte at az ingerkuszobot. :lol: :lol:
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-alaba--
camavinga-tchouaméni-barella
---dembele-haaland-mbappe---

ferni

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. február 16., szerda 21:13

Pipita írta:
Indexnél érdekelnének dátumok, évszámok és konkrét URL-ek, hogy mikor és melyik cikkben hazudtak. :lol: :lol: Na meg átértékelném a színválasztást.
Ilyet konkrétan nem tudok, mert ez redditről van, ennyit írtak az indexről még:
"Indexnél is szét lehetett volna választani"
"Az átvétel óta nem buktak még pert, azért maradt így egyelőre"

Pipita
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 16., szerda 20:49

"Voltam, és még leszek önmagam paródiája."

"Engem nem zavar, ha ostobák vagytok, és gyűlölködtök, csak otthon csináljátok, négy fal között!"

hijos de putas, antimadridistas. fuera!

ferni

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. február 16., szerda 20:12

Vesztett helyreigazítási perek 2017 elejétől 2021 végéig

raul 4 ever
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. február 16., szerda 9:55

CNN-t, meg orf-et olvastam most, jönnek a vidik, nyilatkozatok, hogy a Krímről is visszábbléptek és vonják vissza a csapatokat.

Arra vagyok kíváncsi, hogy a törvény, amit ma/tegnap küldött a Duma Putyin elé, mit vált ki.. Egyértelmű, hogy oroszo. innentől arra fog hivatkozni, hogy a baráti orosz megyékben/járásokban Ukrajna irtja a véreinket.. A saját jogalapjukat megcsinálták, hogy a saját értelmezésük szerint megindulhassanak megvédeni a sajátjaikat..

Hogy megelégszenek-e azzal, hogy felsorakoztatnak egy halom katonát, gépészetet a határon, hogy így kényszerítsék ki az (akármilyen) autonómiát, vagy esetleg meg is indulnak.. Ezt még nem látom elvarrt szálnak közel sem.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

lordgabi
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2022. február 16., szerda 9:47

Nem szóltam hozzá a témához időhiány miatt, de itt Kárpátalján semmit nem lehet érezni továbbra sem a közelgő háborúból, hála Istennek. A határhelyzet sem fokozódott fel, nem volt egyetlen menekülő ember sem a háború elől, szóval az emberek 90%-a nem is figyelt oda egyetlen hírre sem ezzel kapcsolatban. :ike:
Ex-szerkesztő.
HUNGARY ESPANA REAL MADRID UKRAINA BRAZIL

2015. november 25. UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

hehetheoriginal
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. február 16., szerda 8:46

De ez amugy kurvagaz igy 2022ben, hogy pisztolyokkal meg tankokkal jatszadoznanak ezek a figurak, pusztan a hadiipari eladasokat akartak itt ott kicsit megnyomni vele.
Ha valoban haboru es tenyleg a karokozas, elfoglalas, annexio, stb a cel, akkor durvan szolva egy szamitogeppel, meg par kulpolitikai, kulgazdasagi intezkedessel szet lehet csapni egy gazdasagot, orszagot, kiszolgaltatotta tenni. Ehezni, szenvedni senki se szeret es nem akar.
thereisonly1ronaldo

El Sie7e
Kedvenc játékosaid: Raúl

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. február 16., szerda 8:41

füst írta: A háború elmaradt és még munkaszüneti nap is van Ukrajnában. Én azt mondom win-win.
Nem kéne kitalálnunk, hogy pénteken minket támadnak meg az oroszok? Nincs kedvem pénteken dolgozni. :D
Fake news volt a mai munkaszüneti nap, csak rosszul fordítottak :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

füst
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 16., szerda 8:31

A háború elmaradt és még munkaszüneti nap is van Ukrajnában. Én azt mondom win-win.
Nem kéne kitalálnunk, hogy pénteken minket támadnak meg az oroszok? Nincs kedvem pénteken dolgozni. :D

sebydani
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. február 16., szerda 8:12

El Sie7e írta: Na és akkor végül 16-a hajnalban megindult az orosz offenzíva?
Olyan ez, mint akik állandóan gazdasági válságot kiáltanak. Csak egyszer kell bejöjjön, utána mindenki figyelni fog rájuk. Ha még leírják 150x különböző dátumokkal egyszer lehet tényleg igazuk lesz. :kalapos:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

El Sie7e
Kedvenc játékosaid: Raúl

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. február 16., szerda 7:06

Na és akkor végül 16-a hajnalban megindult az orosz offenzíva?
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

hehetheoriginal
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. február 15., kedd 17:23

Realista24 írta: Én leszarom, csak ne legyen háború.
nem lesz.
thereisonly1ronaldo

Vissza: “Minden más”