Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Kire szavaztál (listán)?

A szavazás 2022. április 15., péntek 15:34-kor befejeződött.

Ellenzék
63
50%
Fidesz
27
21%
Kétfarkú Kutya Párt
14
11%
Mi hazánk
5
4%
Nem voltam
17
13%

Szavazatok száma: 126

kierkegaard

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 17., csütörtök 14:20

Fernando írta: mondjuk Orbán mondta volna. Szerinted pont ilyen cikkek lennének?
Nem, ők nem találtak volna ki kamu nyilatkozatokat.
Illetve ott van a fogyatékozás, gombázás stb ami a kormánynak szólt, helyette azt hozták le, hogy a magyarokat nevezi annak....:D helyette lehoznák azt, hogy a zorbán fogyatékosnak tartja a ballibsi összefogást.

Fernando
Kedvenc játékosaid: Butragueno, Redondo, Raul, R.Carlos, Di Maria, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. február 17., csütörtök 14:16

Dupla D írta:
Fernando írta:

Itt abban tévedsz szerintem, hogy (majdnem)tök mindegy milyen cikket hoz le vagy nem. A lényeg, hogy kinek, minek az érdekében dolgozik. Mondjuk melyik országénak. Ha nem a miénknek, akkor csinálhat bármennyi " független" cikket pl.
Mi az hogy mindegy milyen cikket hoz le?

Az olvasót nem fogja érdekelni, hogy ez kinek az érdeke. Az érdekli, hogy valid vagy nem valid, amit ír.
Az nem lenne Magyarország érdeke, hogy kiderüljön a korrupt politikusokról, hogy korruptak? Legyen az bármelyik párt tagja.
És úgy érzed, hogy ezt teljesen ugyanazzal a lendülettel csinálják mindegyik oldalon? Pl. Cseh Katalin vélt vagy valós céges ügyeit úgy nyomozzák, mint Völnert? Szabó Tímea kapcsolatait úgy kutatják, mint ahogy illene?
Végezzünk egy gondolatkísérletet: Márki-Zay mondatait (van jó sok :D ) mondjuk Orbán mondta volna. Szerinted pont ilyen cikkek lennének?

füst
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 17., csütörtök 14:08

Fernando írta:
füst írta: Most futottam belel MZP egy interjúrészletébe, miszerint a megválasztásuk esetén 1-1,5% évenkénti gdp növekedéssel számol.
Ez amúgy komoly? Most volt 7,1%, és jövőre is 5 körülire jósolják. De kovid előtt is megvolt a 4-5%. Ehhez képest az 1-1,5 nem valami bizalomgerjesztő. Vagy valamit félreértettem?

Meg elhangzott egy név is, egy bizonyos Surányi György, akivel ezt kiszámolgatta. Hát nem tudom, Surányi neve sem ismeretlen 2006 környékéről, ő már egyszer megmutatta mit tud. Engem nem érdekel a gombázás meg ostobázás, félremondások meg nyelvbotlások, mert nincs jelentősége. Ezt viszont úgy látom komolyan gondolta,
szóval ti ezzel elégedettek lennétek?
Van durvább is. Márki-Zay embere Király Júlia is, gondolom a devizások rohannak majd szavazni. De a legtutibb az a honvédő Vadai. Úgy adták át 2010-ben a honvédséget, hogy 2 működő helikopter volt egy rotorral ! Sajnos nem vicc.
Hát, akárhányszor Vadai nevét és a honvédelmet olvasom egy mondatban, mindannyiszor olyan grimasz kerül az arcomra mintha szarba haraptam volna.
Én értem hogy nem menő újra és újra felhozni azt mi volt ezelőtt másfél évtizeddel, de akkor ne azokat az embereket kinálják már nekem, akik másfél évtizeddel ezelőtt szúrtak el mindent. Nincsenek újak? Tényleg ezek a legnemesebb példányok?

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 17., csütörtök 14:04

Fernando írta:

Itt abban tévedsz szerintem, hogy (majdnem)tök mindegy milyen cikket hoz le vagy nem. A lényeg, hogy kinek, minek az érdekében dolgozik. Mondjuk melyik országénak. Ha nem a miénknek, akkor csinálhat bármennyi " független" cikket pl.
Szerintem az van, hogy azt hiszed, hogy a 444/telex stb úgy fekszenek le, hogy előtte felgyújtják a levizelt magyar zászlót. Viszont elég sok anyagot hoznak le ami kulturális és tényleg büszkévé tudja tenni az embert, hogy magyar.
Most példát nem tudok mondani de ha felnézel a youtube csatornára akkor pár lefele görgetés után találsz anyagot.

Dupla D
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. február 17., csütörtök 14:03

Fernando írta:
kierkegaard írta:

Az, hogy ki, kicsodát hogyan szólít meg az lényegtelen. A lényeg az, hogy az egyik lehoz ellenzéki cikkeket is a kormány mellé. A másik pedig csak az ellenzéket járatja le és széthazúdja magát (lásd a helyreigazitásos stat).

Már nem is emlékszem melyik kormányközeli lap egyik cikkírója írt egy negatívabb hangvételű kisebb cikket..egy napot se élt meg de egy felet se.
Mi az hogy mindegy milyen cikket hoz le?

Az olvasót nem fogja érdekelni, hogy ez kinek az érdeke. Az érdekli, hogy valid vagy nem valid, amit ír.
Az nem lenne Magyarország érdeke, hogy kiderüljön a korrupt politikusokról, hogy korruptak? Legyen az bármelyik párt tagja.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Pipita
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 17., csütörtök 14:01

Dupla D írta:
kierkegaard írta:

Az, hogy ki, kicsodát hogyan szólít meg az lényegtelen. A lényeg az, hogy az egyik lehoz ellenzéki cikkeket is a kormány mellé. A másik pedig csak az ellenzéket járatja le és széthazúdja magát (lásd a helyreigazitásos stat).

Már nem is emlékszem melyik kormányközeli lap egyik cikkírója írt egy negatívabb hangvételű kisebb cikket..egy napot se élt meg de egy felet se.
Ennyi a lényeg. Nem kell mosdatni a nyilvánvaló hazudozást, ami gyakran előfordul Origo és társainál. Nekem a 444 túl liberális, és a Telex-szel együtt ott is keresik a hibát, ahol büszkének is lehetne lenni, de ettől függetlenül mindenkiről lehozzák, ha valamit elbaszott. Origonál nincs ilyen. Ott seggnyalás megy. Ne keverjük már össze a két dolgot.

A fidesz meg nem értem hol van ma már lemaradásban. Rengeteg online felületük is van. Ezzel nem is lenne probléma, ha jobboldali beállítottságú újságírásról beszélnénk, csak nem ez a helyzet. Meg van mondva mit kell és mit nem szabad írni. Ráadásul a legolvasottabb lapjaikat nem ők indították, hanem bekebelezték. Ezzel van a gond.

Nincs előttem statisztika, de nem véletlen, hogy a 444 és telex a két legolvasottabb hírportál. Közelebb állnak a függetlenséghez, mint a többiek. A szart nem mindenkinek lehet lenyomni a torkán.
Sajnos nem így van, a 444 egész pici, csak top10-esek talán, ilyen origo, index, 24.hu biztosan előttük vannak. Pedig oknyomozásból nem kérdés, kik a legjobbak. :( :mrgreen:
"Voltam, és még leszek önmagam paródiája."

"Engem nem zavar, ha ostobák vagytok, és gyűlölködtök, csak otthon csináljátok, négy fal között!"

hijos de putas, antimadridistas. fuera!

Fernando

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. február 17., csütörtök 13:55

kierkegaard írta:
Fernando írta:

Érveidet értem, de hidd el, hogy van relevanciája. Az meg, hogy centrálisabbnak tűnik számodra, én abból annyit látok, hogy vannak különböző árnyalatok. Ugyan az az érdek szólít meg, manipulál vagy tartja egyben a tábort. A radikálisabbakat másként szólítják meg, mint a középen lévőt vagy a politikával kevésbé foglalkozót. Ilyenkor több a cicás poszt :D

Dupla D

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. február 17., csütörtök 13:54

kierkegaard írta:
Fernando írta:

Érveidet értem, de hidd el, hogy van relevanciája. Az meg, hogy centrálisabbnak tűnik számodra, én abból annyit látok, hogy vannak különböző árnyalatok. Ugyan az az érdek szólít meg, manipulál vagy tartja egyben a tábort. A radikálisabbakat másként szólítják meg, mint a középen lévőt vagy a politikával kevésbé foglalkozót. Ilyenkor több a cicás poszt :D

Ennyi a lényeg. Nem kell mosdatni a nyilvánvaló hazudozást, ami gyakran előfordul Origo és társainál. Nekem a 444 túl liberális, és a Telex-szel együtt ott is keresik a hibát, ahol büszkének is lehetne lenni, de ettől függetlenül mindenkiről lehozzák, ha valamit elbaszott. Origonál nincs ilyen. Ott seggnyalás megy. Ne keverjük már össze a két dolgot.

A fidesz meg nem értem hol van ma már lemaradásban. Rengeteg online felületük is van. Ezzel nem is lenne probléma, ha jobboldali beállítottságú újságírásról beszélnénk, csak nem ez a helyzet. Meg van mondva mit kell és mit nem szabad írni. Ráadásul a legolvasottabb lapjaikat nem ők indították, hanem bekebelezték. Ezzel van a gond.

Nincs előttem statisztika, de nem véletlen, hogy a 444 és telex a két legolvasottabb hírportál. Közelebb állnak a függetlenséghez, mint a többiek. A szart nem mindenkinek lehet lenyomni a torkán.

füst

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 17., csütörtök 13:47

Halfkey írta: Megosztanád az interjúrészletet? Ha valóban nem infláció feletti növekedésre gondol, akkor nyilvánvalóan hülyeség is, és senki nem is lenne vele elégedett.
https://youtu.be/cwQcogOA1Zs?t=370

Nincs külön linkem a részletről, így kurvanagy mákom volt hogy az interjú legelején volt ez a rész, nem szivesen néztem volna most végig az egészet. :D

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 17., csütörtök 13:41

Fernando írta:

Fernando

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. február 17., csütörtök 13:35

füst írta: Most futottam belel MZP egy interjúrészletébe, miszerint a megválasztásuk esetén 1-1,5% évenkénti gdp növekedéssel számol.
Ez amúgy komoly? Most volt 7,1%, és jövőre is 5 körülire jósolják. De kovid előtt is megvolt a 4-5%. Ehhez képest az 1-1,5 nem valami bizalomgerjesztő. Vagy valamit félreértettem?

Meg elhangzott egy név is, egy bizonyos Surányi György, akivel ezt kiszámolgatta. Hát nem tudom, Surányi neve sem ismeretlen 2006 környékéről, ő már egyszer megmutatta mit tud. Engem nem érdekel a gombázás meg ostobázás, félremondások meg nyelvbotlások, mert nincs jelentősége. Ezt viszont úgy látom komolyan gondolta,
Van durvább is. Márki-Zay embere Király Júlia is, gondolom a devizások rohannak majd szavazni. De a legtutibb az a honvédő Vadai. Úgy adták át 2010-ben a honvédséget, hogy 2 működő helikopter volt egy rotorral ! Sajnos nem vicc.

Halfkey

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. február 17., csütörtök 13:32

Megosztanád az interjúrészletet? Ha valóban nem infláció feletti növekedésre gondol, akkor nyilvánvalóan hülyeség is, és senki nem is lenne vele elégedett.

füst

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 17., csütörtök 13:30

Most futottam belel MZP egy interjúrészletébe, miszerint a megválasztásuk esetén 1-1,5% évenkénti gdp növekedéssel számol.

Fernando

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. február 17., csütörtök 13:26

Halfkey írta: Abban hogy ma mit olvassak, számomra annak hogy 25 éve milyen volt a magyar média leosztottsága nincs relevanciája.

Én is azt mondom hogy a megfelelő függetlent amihez nemzetközi viszonylatban hozzászoktam, itt nem találtam. Hogy ez kimondott belenyúlási irányítás, vagy nem tudatos, az egyéni szerkesztők véleményei miatti torzulás, ebben nem kell egyetértenünk, de azt gondolom azt azért látod te is hogy azért centrálisabb egy Telex mint egy Origó.

Halfkey

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. február 17., csütörtök 13:12

Abban hogy ma mit olvassak, számomra annak hogy 25 éve milyen volt a magyar média leosztottsága nincs relevanciája.

Én is azt mondom hogy a megfelelő függetlent amihez nemzetközi viszonylatban hozzászoktam, itt nem találtam. Hogy ez kimondott belenyúlási irányítás, vagy nem tudatos, az egyéni szerkesztők véleményei miatti torzulás, ebben nem kell egyetértenünk, de azt gondolom azt azért látod te is hogy azért centrálisabb egy Telex mint egy Origó.

Fernando

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. február 17., csütörtök 13:06

[/quote]
Csak a Telex, 444 lehoz az ellenzéknek nem kedvező cikkeket, amíg ez a másik oldalon nincs így.

És nem nyalják az ellenzék seggét, mint az Origo teszi ezt folyamatos hírhamisítások mellett a fidesszel.
[/quote]

Ja, lehozza, de főleg nem. A Dk-s szerkesztőség lehozza a Momentumról, a Momentumos a Jobbikról, a jobbikos Márky-Zayról. Magyarországon annyira gyenge az ellenzék, hogy legalább másfél évtizede gyakorlatilag már a balos média vette át a szerepüket. Kálmán Olga még "független" atv-sként nyilatkozta, hogy hívták be sorban az ellenzéki politikusokat és úgy kellett a szájukba adni mindent, mert se ötlet, semmi gondolat, pedig a Fidesz tálcán kínálta nekik.
Aztán az évek során egy csomó független valahogy mindig a balos pártoknak lesz képviselője, szóvivője, háttér embere..
Magyarországon a balos sajtó tartja fent az ellenzéki pártokat és nem a teljesítményük.
A Fidesz 2002, de főleg 2006 után jól vette észre, hogy média nélkül megy a levesbe. Azt azért mindenki beláthatja, hogy elég egyoldalú volt a média addig. Már az Antall kormány se tudott ezzel mit kezdeni. A kilencvenes évek elejétől kb. 98-2, az első Orbán kormány elején kb. 95-5, a végén 90-10. Főként Simicska révén kezdek el terjeszkedni, így mára jól állnak. Ugyanakkor mindig lemaradásban vannak. A 90-es években nem volt csak 2-3 jobbos lap, nincs tv, rádió, totális balos uralom. Később bejöttek a kereskedelmi tv-k, így tovább erősödött a balos fölény, konkrétan az ilyen heti hetesek választásokat döntöttek el...Aztán lett Hír tv, meg egy-két hetilap, de legalább már a jobbosoknak is volt médiája. 2010-től bekebeleztek amit lehet, pl a megyei lapokat, de mindig lemaradásban van a fidesz, mert már alig olvasnak az emberek nyomtatott sajtót.Addigra online térben zajlik minden, főleg a fiataloknál. Ott újra nagy hátrányban Orbánék. Lett Tv2, meg sok újság, csak már sokkal kevesebben néznek tv-t is. Aztán az elmúlt években a közösségi médiákban teljes balos uralom is kezd átfordulni - Megafon és társaik.
Nekem ne mondja senki, hogy a 90%-10% jobb és főleg igazságosabb volt, mint a mostani.

Pipita
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 17., csütörtök 12:48

Dupla D írta: Csak a Telex, 444 lehoz az ellenzéknek nem kedvező cikkeket, amíg ez a másik oldalon nincs így.

És nem nyalják az ellenzék seggét, mint az Origo teszi ezt folyamatos hírhamisítások mellett a fidesszel.
Jó hát most holmi tényekkel ne próbálkozz, felesleges.

Nagyon remélem, hogy mondjuk idén kiderül, hogy a 444 pl balra húz-e, vagy csak a feladatát látja el, azaz a hatalmat ellenőrzi. Én bízom benne, hogy utóbbi az igaz.

Ha mondjuk kormányváltás esetén azt látnám, hogy kiszolgálják MZP ostoba döntéseit is (mint ahogy most sem teszik egyébként, pl ők voltak az elsők akik kikérdezték, hogy miért képvisel fasisztákat), én leszek az első aki kilép a támogatóik közül. Szerencsére nem szolgáltatnak rá okot egyelőre, maradjon is így.

A Telexről nem tudok nyilatkozni, ők kevésbé érdekelnek, de amit a 444 csinál (tldr, magyar jeti, schadl iratok, makro kiadványok, ezer egyéb projekt...), az fantasztikus, bár az értékes tartalmaik mellett nyilván én is látom a szemetet.
"Voltam, és még leszek önmagam paródiája."

"Engem nem zavar, ha ostobák vagytok, és gyűlölködtök, csak otthon csináljátok, négy fal között!"

hijos de putas, antimadridistas. fuera!

Dupla D

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. február 17., csütörtök 11:57

Fernando írta:
Halfkey írta:

Magyarországon talán a Telex áll ehhez legközelebb, de nem tudok hinni abban hogy bármiféle gond nélkül túl tud lépni egy teljes szerkesztőség azon ami az előző helyükön történt, szóval szerintem egy enyhe, akár tudatalatti balra húzás van. Ezért én szoktam néha mellé Origót is megnézni, ellensúlyozni :D És persze érdekes megfigyelni az Index lassú átfolyását enyhe kormányközeliségbe, szóválasztáson néha nagyon látszik. De ha valaki tud jobbat, nyitott vagyok :)
Tudatalatti balra húzás, aha :D

Ennél balosabbnak nehéz lenni. Amióta léteznek és már az elődnél is mindent támadnak, amit az ún. jobboldali értékekként tartunk számon. Persze "fiatalosan", nagyon trendin és főleg cinikusan. Minden pozitív hírt, rendezvényt, sikert. Legyen az stadion avató, hazafias dal, történelmi egyház, kormányzati siker, hagyományos családmodell, bármi ami a magyar történelem pozitív oldalán van, amire büszkére lennének az emberek normális esetben, vagyis identitást adna. Persze azt el kell ismerni, hogy jól csinálják. Így lesz a vérbalos, vérlibsiből tudat alatt balra húzó. A németeknél jelentek meg könyvek, hogy a szerkesztőségek milyen politikai és titkosszolgálati befolyás alatt vannak (U. Ulfkotte), ez teljesen egyértelmű itthon is, főleg az említett telex, index, 444, stb...Ez gondolom a másik oldalon is így van, ott a kormányzati elkötelezettség az egyértelmű.
Azért valahol durva belegondolni, hogy a külföldről támogatott oldalakat semlegesnek állítják be tömegek. És a falusi nénik az agymosottak..
Csak a Telex, 444 lehoz az ellenzéknek nem kedvező cikkeket, amíg ez a másik oldalon nincs így.

Fernando

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. február 17., csütörtök 11:57

Még annyit:
egy csomó cikk és könyv jelent már meg itthon is a témában, hogy a rendszerváltás környékén miként irányította a szerkesztőségeket a titkosszolgálat (Mező Gábor cikkeit ajánlom). A legkeményebb az, hogy a az ún. ellenzéki lapokat, szamizdatokat is azok hozták létre, így kézben tartva az egész rendszert. Ez a hálózat most is működik. Nincs semlegesség, érdekek vannak. Már a címadással is manipulálnak.

Fernando

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. február 17., csütörtök 11:35

Halfkey írta:

Magyarországon talán a Telex áll ehhez legközelebb, de nem tudok hinni abban hogy bármiféle gond nélkül túl tud lépni egy teljes szerkesztőség azon ami az előző helyükön történt, szóval szerintem egy enyhe, akár tudatalatti balra húzás van. Ezért én szoktam néha mellé Origót is megnézni, ellensúlyozni :D És persze érdekes megfigyelni az Index lassú átfolyását enyhe kormányközeliségbe, szóválasztáson néha nagyon látszik. De ha valaki tud jobbat, nyitott vagyok :)
Tudatalatti balra húzás, aha :D

Ennél balosabbnak nehéz lenni. Amióta léteznek és már az elődnél is mindent támadnak, amit az ún. jobboldali értékekként tartunk számon. Persze "fiatalosan", nagyon trendin és főleg cinikusan. Minden pozitív hírt, rendezvényt, sikert. Legyen az stadion avató, hazafias dal, történelmi egyház, kormányzati siker, hagyományos családmodell, bármi ami a magyar történelem pozitív oldalán van, amire büszkére lennének az emberek normális esetben, vagyis identitást adna. Persze azt el kell ismerni, hogy jól csinálják. Így lesz a vérbalos, vérlibsiből tudat alatt balra húzó. A németeknél jelentek meg könyvek, hogy a szerkesztőségek milyen politikai és titkosszolgálati befolyás alatt vannak (U. Ulfkotte), ez teljesen egyértelmű itthon is, főleg az említett telex, index, 444, stb...Ez gondolom a másik oldalon is így van, ott a kormányzati elkötelezettség az egyértelmű.
Azért valahol durva belegondolni, hogy a külföldről támogatott oldalakat semlegesnek állítják be tömegek. És a falusi nénik az agymosottak..

Vissza: “Minden más”