Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Kire szavaztál (listán)?

A szavazás 2022. április 15., péntek 15:34-kor befejeződött.

Ellenzék
63
50%
Fidesz
27
21%
Kétfarkú Kutya Párt
14
11%
Mi hazánk
5
4%
Nem voltam
17
13%

Szavazatok száma: 126

Halfkey

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. február 22., kedd 14:00

füst írta:
Halfkey írta: Korábbi sajtós beszélgetésre reagálva füst, jelenleg finoman szólva sem a neutrális álláspontot hozod, hanem az orosz kormánypropaganda sajtóét. A Reuters, AP helyi tudósítói és úgy bármi sajtó tweetjei alapján a groundon nem láttak ukrán lövéseket. Ettől függetlenül lehet igaza időnként a propaganda sajtónak is, lehet tüzelnek az ukránok, de minimum a kétség legyen meg benned is ahhoz hogy valóban így van-e, ne tényként közöld hogy márpedig az ukránok lőnek és támadnak.

Ami tény, és számtalan videó van róla, szakadár (vagy orosz) hadoszlopok mennek a másik irányba.
Arról szabad írni, hogy szétcsaptak Luhanszkban egy erőművet, vagy megvárjam a Reuterst?
https://twitter.com/i/status/1496098337359118341
Bár nekem ez alállomásnak tűnik, nem erőműnek, de sajnos a helyzet szempontjából mindegy, lövik egymást a felek.
Scholz úr pedig nem rég mondta hogy búcsút lehet inteni az északi áramlat gázvezetéknek. Az USA jót fog keresni lng gáz eladáson, és várhatóan a földgázt követni fogja a kőolaj. Ami minket illet, hogy mivel fogják etetni a győri és kecskeméti autógyáraink termékeit, az rejtély, sajnos ezt is fel lehet majd írni a többik közé.
Mintha nem használnák az agyukat itt európában azoknak akiknek ebben a helyzetben a legjobban kellene. Egyik oldalon se. Mint az üvegtigrisben:
-Hát itt mindenki hülye?
-Itt... Mindenki.
Csak tekerd végig a poszt alatti kommenteket és látod hogy nem fekete fehér ez a támadás sem. Igen, itt mindenki hülye, ezért reagáltam az előző posztodra, ami pedig annyit írt hogy az ukránok hülyék.
ukran ismeroseim mondtak, hogy lvivben, kijevben, mindenutt szinte mindenki oroszul beszél. ettol meg ukranok, csak nem anyanyelven beszelnek
Az én ukrán ismerőseim meg nem ezt mondták, most akkor ezt jól megbeszéltük :D
Ukrajnában 70% anyanyelve ukrán, 30-é orosz, szakadár területekkel együtt. Beszélek én is angolul, de attól még magyar vagyok vagy mi.

füst
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 22., kedd 13:52

Halfkey írta: Korábbi sajtós beszélgetésre reagálva füst, jelenleg finoman szólva sem a neutrális álláspontot hozod, hanem az orosz kormánypropaganda sajtóét. A Reuters, AP helyi tudósítói és úgy bármi sajtó tweetjei alapján a groundon nem láttak ukrán lövéseket. Ettől függetlenül lehet igaza időnként a propaganda sajtónak is, lehet tüzelnek az ukránok, de minimum a kétség legyen meg benned is ahhoz hogy valóban így van-e, ne tényként közöld hogy márpedig az ukránok lőnek és támadnak.

Ami tény, és számtalan videó van róla, szakadár (vagy orosz) hadoszlopok mennek a másik irányba.
Arról szabad írni, hogy szétcsaptak Luhanszkban egy erőművet, vagy megvárjam a Reuterst?
https://twitter.com/i/status/1496098337359118341
Bár nekem ez alállomásnak tűnik, nem erőműnek, de sajnos a helyzet szempontjából mindegy, lövik egymást a felek.
Scholz úr pedig nem rég mondta hogy búcsút lehet inteni az északi áramlat gázvezetéknek. Az USA jót fog keresni lng gáz eladáson, és várhatóan a földgázt követni fogja a kőolaj. Ami minket illet, hogy mivel fogják etetni a győri és kecskeméti autógyáraink termékeit, az rejtély, sajnos ezt is fel lehet majd írni a többik közé.
Mintha nem használnák az agyukat itt európában azoknak akiknek ebben a helyzetben a legjobban kellene. Egyik oldalon se. Mint az üvegtigrisben:
-Hát itt mindenki hülye?
-Itt... Mindenki.

csababarca
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. február 22., kedd 13:49

Rá lehet mondani, hogy mindenkinek jobb lenne, ha az ukránok hagynák a francba azt a két tartományt, és kész.
De történelmi példák sora, és jelenkori példák is (lásd csodát pont ukrán-orosz viszonyban is pl) vannak, hogy ha csak át adsz területet, akkor később hivatkozási alap lesz ez, és majd jönnek az újabb területi igények.

Én is azt mondanám, ha nem ismerném az oroszokat meg Putint, hogy jah adják fel az ukránok a területet, aztán beköszönt az áldott béke.
De a realitás az, hogy majd akkor jönnek az újabb igények.

Európa megszívta, nem vagyunk tényezők már, semmi akarata nincs az EU-nak, mindenki ott is mint kicsiben itthon pl csak a saját orráig lát, és a saját nyerészkedését helyezi előtérbe.
Oroszok, Usa, Kína meg köszöni szépen.

Pipita
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 22., kedd 13:14

mert aki ukránul beszél, az már Magyarországon vendégmunkás, meg Lengyelországban. :lol: :lol:
"Voltam, és még leszek önmagam paródiája."

"Engem nem zavar, ha ostobák vagytok, és gyűlölködtök, csak otthon csináljátok, négy fal között!"

hijos de putas, antimadridistas. fuera!

hehetheoriginal
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. február 22., kedd 13:03

Hacsak nem a szakadár "országokat" érted, ott igen. Személy szerint annak az elcsatolását és fel is tudom dolgozni, bár azt is látni kell hogy ez egy okos, 21. századi etnikai hadjárat. Mert az arányok ezeken a területeken tudatosan orosz felé lettek tolva 2014-ben, nem finom eszközökkel. Szóval bár most már nincs mit tenni, nem lesz ukránosítva egy általuk nem is kontrollált terület, de ha ez most el lesz engedve, itt a blueprint hogy kell a 21. században háborúzni.
ukran ismeroseim mondtak, hogy lvivben, kijevben, mindenutt szinte mindenki oroszul beszél. ettol meg ukranok, csak nem anyanyelven beszelnek
thereisonly1ronaldo

Halfkey

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. február 22., kedd 12:06

Amúgy hehével nagyrészt egyetértek, Orbánnak itt nem kellene szerepelnie nagyon, az országunk súlyához méltóan - nem vagyunk tétel.

Ez viszont egyszerűen nem igaz:
az ukránok alatt mit értünk? hogy az orszagban az emberek 80%-a amugy is oroszul beszél es nem ukránul?
Hacsak nem a szakadár "országokat" érted, ott igen. Személy szerint annak az elcsatolását és fel is tudom dolgozni, bár azt is látni kell hogy ez egy okos, 21. századi etnikai hadjárat. Mert az arányok ezeken a területeken tudatosan orosz felé lettek tolva 2014-ben, nem finom eszközökkel. Szóval bár most már nincs mit tenni, nem lesz ukránosítva egy általuk nem is kontrollált terület, de ha ez most el lesz engedve, itt a blueprint hogy kell a 21. században háborúzni.

CS0ki

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. február 22., kedd 12:01

füst írta:
p.csabi1 írta:
Mi itt lakunk az ukrán határtól kb. 80-100 kilométerre kíváncsi leszek hogy itt fog e érződni valami. :roll:
Hát, hatással lesz ránk az biztos, a gázbeszerzés és paksi projekt valószínűleg megy a levesbe, az ukrán-magyar határon jelentős számban jönnek magyar és ukrán menekültek, és sajnos azzal is számolni kell, hogy a paramilitáris ukrán nacionalista csoportok basztatni fogják a kárpátaljai magyarokat. Mindennek a tetejébe globális nyersanyag-áremelkedés van kinézőben. Egész egyszerűen minden európai országnak a béke az érdeke.
Persze, hogy az az érdekes, viszont ahhoz kéne a másik fél is, Putyinnak pedig nem a béke az érdeke. Békében nem jók az oroszok, nincs jólét, nincs erős gazdaság, nincs életszínvonal emelkedés. Békében sokkal jobbak a nyugatiak, pörög az élet, megy YOLO. Békére van a nyugat berendezkedve, és abban sokkal jobbak vagyunk.

füst

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 22., kedd 11:23

p.csabi1 írta:
Mi itt lakunk az ukrán határtól kb. 80-100 kilométerre kíváncsi leszek hogy itt fog e érződni valami. :roll:
Hát, hatással lesz ránk az biztos, a gázbeszerzés és paksi projekt valószínűleg megy a levesbe, az ukrán-magyar határon jelentős számban jönnek magyar és ukrán menekültek, és sajnos azzal is számolni kell, hogy a paramilitáris ukrán nacionalista csoportok basztatni fogják a kárpátaljai magyarokat. Mindennek a tetejébe globális nyersanyag-áremelkedés van kinézőben. Egész egyszerűen minden európai országnak a béke az érdeke.

p.csabi1

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2022. február 22., kedd 11:13

Hát gyerekek itt kurva nagy gáz lesz csak ennyit mondok.
Innen visszaút már nincs,jól mondta hehe hogy Orbán meg maradjon kusba mert ebből mi nagyon szarul is kijöhetünk.
Putin meg az ilyen Macron meg Bideneket becsicskitja efelől kétség se legyen.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

hehetheoriginal

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. február 22., kedd 11:02

az ukránok alatt mit értünk? hogy az orszagban az emberek 80%-a amugy is oroszul beszél es nem ukránul? hogy ezek a nyugati teruletek inkabb nevezhetok orosznak, odatartozassal, ahol a lakossag megszavazta, hogy az oroszokhoz akarnak tartozni?
krim félsziget ugyanez a téma feligmeddig.
szoval el kene ezt engedni, békés megoldásra törekedni, és utána gazdasagilag összerakni a dolgokat.
europa annyira gyenge ezekkel a gerinctelen, semmirekello látszatpolitikusokkal, hogy putyin azt csinal amit akar.
De az valojaban egeszen nevetseges, hogy az emberek keptelenek egymas mellett elni haboruzas nelkul bazmeg. Kivancsi vagyok, hogy ha van mas elet a bolygon, akkor ok is akkora balfaszok, vagy ez emberi kivaltsag csak. :lol:
nem hogy balfaszok, hanem ostobak. a tarsadalmak nagy resze egyszeruen buta. ebbol indul minden.
thereisonly1ronaldo

géza

HozzászólásSzerző: géza » 2022. február 22., kedd 10:59

Bidennel most ez is baj, de az is baj volt hogy Afganisztanbol kivonta a csapatokat.

De az valojaban egeszen nevetseges, hogy az emberek keptelenek egymas mellett elni haboruzas nelkul bazmeg. Kivancsi vagyok, hogy ha van mas elet a bolygon, akkor ok is akkora balfaszok, vagy ez emberi kivaltsag csak. :lol:

Pipita
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 22., kedd 10:59

hehetheoriginal írta: szóval elmehet a kurva anyjába az összes politikusnak nevezett kosz, akik itt emberek életével játszadoznak már közvetetten is.
biden, putyin, az eu meg az egesz banda, nincs egyetlen ertelmes ember, aki nyiltan kimondja, sok iq hajcsár söpredék, ezekkel kell egy levegőt szivnom ezen a kibaszott bolygon.
eljött a pillanat: teljes mértékben egyetértek veled. :mrgreen: :mrgreen: :agree:
"Voltam, és még leszek önmagam paródiája."

"Engem nem zavar, ha ostobák vagytok, és gyűlölködtök, csak otthon csináljátok, négy fal között!"

hijos de putas, antimadridistas. fuera!

füst

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 22., kedd 10:57

Egyébként nyilván az ukránoknak kellene a békés megoldásra törekedni, mikor bevonulnak az országukba békefenntartás címszóval. '56osok is szégyelljék magukat vagy mi. Nem is értem...
Erővel nem tudják visszavenni, és az orosz támadással még több ukrán életét sodródik veszélybe. Ilyen körülmények között a békés megoldás lenne az érdekük. Szar dolog elveszíteni azt a két megyét, de ennél csak rosszabb forgatókönyvek vannak az ukránok számára, és sokkal nagyobb áldozattal jár ha háború lesz, csak és kizárólag a saját érdeküket szem előtt tartva.
de minimum a kétség legyen meg benned is ahhoz hogy valóban így van-e, ne tényként közöld hogy márpedig az ukránok lőnek és támadnak.
Telegram csatornán számolnak be róla a lakosok, nem sajtótermékből informálódtam.

hehetheoriginal

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. február 22., kedd 10:47

az orosz invázió, akkor majd őket is megrépázza a Nato
:lol:

ez jó volt.
nyilván putykó ezt máshogy látja.

szóval elmehet a kurva anyjába az összes politikusnak nevezett kosz, akik itt emberek életével játszadoznak már közvetetten is.
biden, putyin, az eu meg az egesz banda, nincs egyetlen ertelmes ember, aki nyiltan kimondja, sok iq hajcsár söpredék, ezekkel kell egy levegőt szivnom ezen a kibaszott bolygon.
Ekozben a mi sajat carunk meg a haverjai szintjenel is lejjebb adja es keptelen egyertelmuen kiallni az agresszor ellen. Uj ertelmet nyer a Kadar=Orban analogia.
szerintem jobb, ha kussban marad, minthogy megint átgyalogoljon rajtunk egyik vagy másik oldal, mint megannyiszor.
thereisonly1ronaldo

Marky
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

HozzászólásSzerző: Marky » 2022. február 22., kedd 10:44

Ekozben a mi sajat carunk meg a haverjai szintjenel is lejjebb adja es keptelen egyertelmuen kiallni az agresszor ellen. Uj ertelmet nyer a Kadar=Orban analogia.

Süti

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. február 22., kedd 10:39

Egyébként nyilván az ukránoknak kellene a békés megoldásra törekedni, mikor bevonulnak az országukba békefenntartás címszóval. '56osok is szégyelljék magukat vagy mi. Nem is értem...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Halfkey

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. február 22., kedd 10:35

Korábbi sajtós beszélgetésre reagálva füst, jelenleg finoman szólva sem a neutrális álláspontot hozod, hanem az orosz kormánypropaganda sajtóét. A Reuters, AP helyi tudósítói és úgy bármi sajtó tweetjei alapján a groundon nem láttak ukrán lövéseket. Ettől függetlenül lehet igaza időnként a propaganda sajtónak is, lehet tüzelnek az ukránok, de minimum a kétség legyen meg benned is ahhoz hogy valóban így van-e, ne tényként közöld hogy márpedig az ukránok lőnek és támadnak.

füst

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 22., kedd 10:28

Krasnogorovka, Staromykhailivka és Trudivszke 122mm. ukrán a.v. tűz alatt vannak. A DNR besorozza az 1995-2004 között születetteket.
Tegnap is már veszettül lőtték az ukránok már a lakónegyedeket Donyecknél.

https://vk.com/video-104764077_456260640
Itt meg az ukrán páncélosok mentek Kiev utcáin Harkov felé. Nem az jön le ebből, hogy az ukránok a békés megoldásra törekednének. Még ha a tegnap hajnali eseményre rá is lehet fogni a hamis zászlós támadást, a folyamatos tüzérségi támadásra aligha lehet azt mondani hogy Ukrajna felől lőnek az oroszok. Mivel nem tudom elképzelni, hogy az ukránok a tüzérségi támadásoktól bármilyen előrelépést várnának, csak arra tudok gondolni hogy eszkalálni szeretnék a helyzetet.
Már jelenleg is vesztett helyzetben van az ukrán vezetés, a gazdaságuk gyakorlatilag menthetetlenül megy a csőd felé, a lakosok kivándorlása megkezdődött, a tőke meg már rég kiment, és a nacionalisták is sürgetik a a háborút, egyre növekvő elégedetlenséggel. Szerintem már arra játszanak, hogy akkor bukjanak bele az oroszok is, Ukrajna körül elfogyott a levegő, de ha végbemegy az orosz invázió, akkor majd őket is megrépázza a Nato. Erre tudok következtetni, más értelmét nem látom a támadásoknak.

raul 4 ever
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. február 22., kedd 10:26

'shutterisland írta: en nem tudom felfogni epp esszel, hogy kb 80 evvel a vilaghaboruk utan es egy 2 eves borzaszto covid idoszakbol eppen kimaszva meg mindig itt tartunk, hogy 2022-ben emberek meg haboruzgatni meg call of duty-zni akarnak real life-ban.
Igen, erre szokta írni Füst, hogy ha kivennék a politikusok a kezüket a seggükből és ceruzaméregetés helyett inkább arra fókuszálnának, hogy akármilyen fantasztikus együttműködés is létrejöhetne, nem itt tartana a világ..

De az emberek idióták, a politikusok meg tudják, nekik szavazat kell. Ha úgy, hogy felfanatizálják a hülyéket, konfliktusokat generálnak. Vélt és valós sérelmeket nagyítanak fel, bagatellizálnak el, csakhogy megkapják az X-et.. Lényegtelen az értelmes többség mit gondol.

Most hirtelen nem tudom, mikor lesz a kövi orosz választás, de VP népszerűsége azt hiszem újfent az egekben lehet.. A "birodalom" növekszik, velünk nem packázik senki, stb.. De közben lángszóróval játszogatnak a nyitott tetejű puskaporos hordók mellet..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. február 22., kedd 10:00

en nem tudom felfogni epp esszel, hogy kb 80 evvel a vilaghaboruk utan es egy 2 eves borzaszto covid idoszakbol eppen kimaszva meg mindig itt tartunk, hogy 2022-ben emberek meg haboruzgatni meg call of duty-zni akarnak real life-ban.

Vissza: “Minden más”