Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Politika

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. március 1., kedd 13:12

The application for Ukraine's membership in the EU under the accelerated procedure has been accepted, registered and is under consideration.
Kép

p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Politika

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2022. március 1., kedd 12:49

Én most azt nem értem,hogy van ez a 60 kilométeres katonai konvoj.Miért nem kezdik vajon a drónokkal vagy vadászgépekkel leszedni őket?
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. március 1., kedd 11:45

Támogatjuk az ukránok belépését az EU-ba. Érdekes. Nem vagyok benne biztos, hogy ez segítené előre a mihamarabbi békét.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. március 1., kedd 11:38

Csernyihivnél átlépték az ukrán határt a belarusz fegyveres erők.

Egyre jobb.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. március 1., kedd 11:34

2 ponthoz szeretnék hozzászólni:

gyerek téma - jobbat tenne a földnek, ha kevesebben lennénk, ehhez elengedhetetlen a kevesebb gyerek, szóval az érvelés valahol megállja a helyét. Viszont kellenek a fiatalok akik eltartják az időseket. Az is tény, hogy nem Magyaroszágon, vagy az USAban van túlnépesedés, hanem pont ott ahol a legnagyobb szegénység van. Ìgy az hogy Mo-n 1 vagy 2 gyerek van nem nagyon számít, de a 2 jobb a nyugdíjazás szempontjából. Ami érdekes, hogy néhány tanulmány azt mondja, hogy a gazdasági jóléttel együtt csökken a gyerekek száma -> erg a megoldás az lenne, hogy az elszegényedett, túlnépesedett országoknak segít a világ felzárkózni, életszínvonalat emelni stb.


overthinking: valós probléma. 200 év alatt egy élet alatt nem ért annyi inger és info mint ma egy hét alatt. Rendkívül stresszes ha folyton azon jár az agyad, hogy háború itt, covid ott, gyerekbányászok Afrikában, rabszolgák Kínában, elnyomott kisebbségek Afghanisztánban. Ezek mind valós és súlyos problémák, de nem veheti mindenki magára a világ összes baját mert belebolondul. Sajnos meg kell próbálni távolságot tartani akármilyen szívtelen dolog is - cserébe azzal a problémákkal kell foglalkozni amiért lehet tenni.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2022. március 1., kedd 11:33

szóval bedobtam a googlebe, hogy cheapest and safest places to live. első három találat:
10 of the cheapest and safest places to live in the world

Czech Republic.
Bulgaria.
Albania.
well fuck... :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. március 1., kedd 11:17

Az a hiba ebben az érvelésben, hogy ki fogja megteremteni a normálisabb világot? A mi - értelmes gazdasági környezetben felnövő, a Maslowi piramisnak a tetejével is foglalkozni tudó - gyerekeink, vagy azok akik szegény országokba/országrészekbe, éhezésbe születnek? A fenenagy aggódásérzet (meg sok más pl karrier) elkezdett egy kontraszelekciót eredményezni basszus, ami szerintem erős hatással van arra amit sokan megállapítanak a világról (rossz felé tart).
hiaba gondolom en is ezt igy, ez egy olyan szintu problema, amit ha en csinalok egy gyereket vagy te egyel tobbet, mint terveztel, az nem fogja megoldani.

meg mondjuk akinek nincs gyereke vagy nem is lesz, szerintem azt ez annyira nem is foglalkoztatja.
en pl 30 vagyok, jo esetben van meg kb 40 evem, hogy azutan mi lesz a foldon, mar sajnos/nem sajnos en nem fogom latni.

pl egyszer olvastam egy elmeletet, hogy ha igy folytatodik a romak es nem romak szaporodasa itthon, akkor kb 100 ev alatt akar kiegyenlitodhet vagy megfordulhat az arany, hogy ok lesznek tobben.
na pl ezt sem elem meg.

Ma mindenki túl agyal mindent.
ez sajnos igy van, az overthinking nepbetegseg.

Tjacks
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. március 1., kedd 11:07

'shutterisland írta:

ha meg mar gyerek tema, regebben volt az off-ban egy eszmecsere, ahol valaki irta (de talan en is emlitettem aztan) hogy aki nem feltetlen tervez gyereket, annal az "ebbe a vilagba minek" erv is ott van, ami tamadhato, de foleg az utobbi evek es a jelen tortenesei is csak ezt fogjak erositeni.

Volt téma, talán még én is írtam ezzel kapcsolatban. Nagyapáink nagyanyáink is megszülettek, kamaszok voltak a világháborúk alatt. Nem aggódtak ennyit, leszarták és jól tették.

Ma mindenki túl agyal mindent. Köszi Internet :|

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. március 1., kedd 10:57

ha meg mar gyerek tema, regebben volt az off-ban egy eszmecsere, ahol valaki irta (de talan en is emlitettem aztan) hogy aki nem feltetlen tervez gyereket, annal az "ebbe a vilagba minek" erv is ott van, ami tamadhato, de foleg az utobbi evek es a jelen tortenesei is csak ezt fogjak erositeni.
Pont szombaton beszéltem valakivel erről (nő), aki egyébként millió dolog miatt nem akar gyereket, de erre fogja. Az a hiba ebben az érvelésben, hogy ki fogja megteremteni a normálisabb világot? A mi - értelmes gazdasági környezetben felnövő, a Maslowi piramisnak a tetejével is foglalkozni tudó - gyerekeink, vagy azok akik szegény országokba/országrészekbe, éhezésbe születnek? A fenenagy aggódásérzet (meg sok más pl karrier) elkezdett egy kontraszelekciót eredményezni basszus, ami szerintem erős hatással van arra amit sokan megállapítanak a világról (rossz felé tart).

Biztos sokan látták, de ez szerintem egy vicces, de tanulságos filmrészlet:

https://www.youtube.com/watch?v=sP2tUW0HDHA

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. március 1., kedd 10:55

géza írta: 5 nap.
350.000 menekult.
6000 halott.

Mindezt egy ex-kgbs pszichopata agymenese miatt.
Arról nem is beszélve, hogy visszaállítani az épületeket, utakat a jelenlegi ukrán gazdasággal kb évszázados meló lesz.

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. március 1., kedd 10:54

géza írta: 5 nap.
350.000 menekult.
6000 halott.

Mindezt egy ex-kgbs pszichopata agymenese miatt.
A java még hátra van. :-(

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. március 1., kedd 10:52

ferni írta: https://imgur.com/gallery/80oyydp
https://imgur.com/gallery/js5MYGz

Csak hogy mit pusztít egy bomba az utcán, kemény.
Ugyanaz az az eset, 2 oldalról.
Anno voltunk tűzszerészekkel bemutatón. Robbant gránát is, meg a végén valami 3 kilo robbanóanyag, amit egy traktorgumi alá helyeztek. Mi kb 200 méterre álltunk a robbanástól.

A gumi felrepült vagy 50 méterre, valamint a lökéshullámot is éreztük a robbanás után.

Elképzelni nem tudom, hogy mit szólhatnak ezek a fegyverek... Mert ez tuti, hogy komolyabb anyag volt.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8467
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. március 1., kedd 10:42

https://imgur.com/gallery/80oyydp
https://imgur.com/gallery/js5MYGz

Csak hogy mit pusztít egy bomba az utcán, kemény.
Ugyanaz az az eset, 2 oldalról.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. március 1., kedd 10:24

nmate írta:
Az a bajom ezzel is, hogy megint nem lehet bebizonyítani, igaz-e. :-(
Kb ide kapcsolódik, és fontos cikk:
https://www.lakmusz.hu/hogyan-tudod-saj ... szarmazik/

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. március 1., kedd 10:19

5 nap.
350.000 menekult.
6000 halott.

Mindezt egy ex-kgbs pszichopata agymenese miatt.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2022. március 1., kedd 10:01

csababarca írta: Mondjuk ők eléggé megszívták a történelem során a földrajzi pozíciójuk miatt. Mint mi is.
Most is félnek mint a kutya, kellemes dolog lehet mikor fehéroroszok màr eleve a szomszédod, és most mèg az oroszok is azok lesznek lehet.

Persze az ukránokat is utálják alapesetben (volhina pl), ők se nagyo tudják melyik kezükbe harapjanak.
Persze, megszívták, csak szárnyas huszárok bevetésével (mert a MIG 29-esek pont annyit érnek) kb. semmire nem mennek katonailag, a háború kiszélesedését viszont elősegítik.

Tótocskák is azt hozzák, amit Tiso alatt.
Megint ők akarnak lenni a legszorgosabbak...
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. március 1., kedd 9:52

Arra mindenesetre jó, hogy biztos vannak ilyen történetek, még ha nem is így megfogalmazva.
Gyanítom sokkal durvábban is sok esetben...de ennyi elég, hogy valamilyen szinten átadják, hogy mik játszódnak/játszódhatnak le egy ottani ember fejében, stb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. március 1., kedd 9:29

Ya, amúgy teljesen jogos. Túl giccses és nehezen tudom elképzelni, hogy ebben az esetben az anya csak ennyit írna. Mindenesetre maga a sztori erős.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Politika

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. március 1., kedd 9:01

Az a bajom ezzel is, hogy megint nem lehet bebizonyítani, igaz-e. :-(

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. március 1., kedd 9:00

Swineherd írta: A lengyelek meg most akarnak elégtételt venni az összes történelmi sérelmükért...
Mondjuk ők eléggé megszívták a történelem során a földrajzi pozíciójuk miatt. Mint mi is.
Most is félnek mint a kutya, kellemes dolog lehet mikor fehéroroszok màr eleve a szomszédod, és most mèg az oroszok is azok lesznek lehet.

Persze az ukránokat is utálják alapesetben (volhina pl), ők se nagyo tudják melyik kezükbe harapjanak.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 83 regisztrált és 0 vendég