Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. szeptember 15., csütörtök 22:08

Ja majd biztos az orosz a sértett fél.;D Válság van, ahogy lenni szokott háborút inditottak. https://www.reuters.com/markets/europe/ ... 022-01-21/

itt van ez a háború előttről. leírják benne, hogy 60-70-es stabil olajáron az orosz gazdaság összeomlik. nem tudják fizetni a nyugdíjakat
épp azért háborúznak, hogy kontrollálják az ukrán gázvezetékeket, gázmezőket, gabonát és a tengeri kikötőket.

Az egész unió elsődleges célja leválni az orosz enerigáról. Az orosz gazdaságnak pont annyi jövője van mint a magyarnak.
lehet akciózni az indiaiakkal csak ugye vezeték sincs arra. az oroszok egyetlen irányba tudnak gázt eladni nyereséggel és az európa. egyetlen gazdasági szövetségesük volt és az európa. nélkülünk végük és ezt ők is tudják. ezért ez a nagy hiszti.
Nekünk meg ukrajna a fontos.

ukrajna egy pufferzóna. Rajta keresztül megy át az olaj, a gáz és a szén. rengeteg acéljuk van (mo azért bukta a volvot mert az oroszok kilőtték az azovstal-t), kikötők, gabona. eddig a status quot biztosította, hogy az eu és az oroszok között van egy független ország, így legalább a vezetékek és európa gabonaellátmánya nem az oroszok kezében van. Ha megszerzik, akkor az EU halálosan függene az oroszoktól. európa, azaz mi magyarok sem hagyhatjuk, hogy az orsozok elfoglaljanak bármit is, még a keleti megyéket se, hiszen kapnak egy tengeri kikötőt ahol hadihajókat tudnak építeni. azért nincsen orosz fölény jelenleg, azért a törökök a boszporusz urai mert az oroszok nem tudnak nagyobb hadihajót építeni. szóval ha nyernek az oroszok, azon az EU veszít, minden szempnotból. hadászatilag nagyon gáz.

közös határ a NATO és az orsozok között? gazdaságilag katasztrófa. nem maradnak az ukránok, hogy zsarolják őket a tranzittal ha elkanászodnak, a gabonaellátásunk putyinon múlna, a magyar nehézipar az acél miatt putyinon múlna. de a német is, nem tudnánk gyártani műtrágyát se putyin jóváhagyása nélkül..nemhogy autót

Az oroszoknak két ütőkártyája van, a többi csak propaganda. az atom és az energia. és mivel az energiával emelték most a tétet

ezért kb mindenki tudja már, hogy nem maradt a kezükben semmi más, mert az oroszok se járnak ám jól ha felgyorsul az unió függetlenedése az orosz energiától, sőt..
milyük marad? Az atom.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3581
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. szeptember 15., csütörtök 21:51

h3x0r írta:
raul 4 ever írta: Adom amit Füst írt múlt héten, szorulni fog az a nadrágszíj.
Jelenleg Europaban mindenki csak arrol beszel, hogy 18 vagy 19 fok, hogy 10-15 vagy 25 szazalekkal kell csokkenteni a koltsegeket, hogy az Eiffel torony hany oraig lesz kivilagitva, hogy melyik muzeum, uszoda, konyvtar vagy epp szinhaz zar be elsokent.

Oke, ez van, el kell fogadni, ezt a telet valahogy kihuzzuk, ki konnyebben, ki nehezebben.

De mi lesz jovo ilyenkor vagy 2 ev mulva? Megvarjuk, mig Putin betegsegben meghal/megolik es vesszuk tovabb a megint olcso(?) orosz gazt, mintha mi sem tortent volna? Mi a terv 2-3-5 eves tavlatban?
Mármint, hogy ezt most én mondjam meg? :D

Nem úgy értettem, hogy az a megoldás, hogy sötétben éljünk és hideg legyen a ház, hanem hogy valós veszély lett, hogy abban fogunk, de legalábbis egy képlékeny időszak jön és lehet durvább lemondásokra is kényszerítve leszünk majd.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. szeptember 15., csütörtök 21:44

Szerintem olyan mértékű bizalomvesztés van oroszország és az EU között, amit nem lehet egyik évről a másikra visszacsinálni, akármi is történik Putyinnal. Szeretném azt hinni hogy a háború után normalizálódni tud a viszony a két fél között, de szerintem hosszú évek kellenek majd. Nehezen fogják elfelejteni hogy Ukrajnát egész európa fegyverrel látta el ellenük, pénzbefagyasztások, szankciók, stb.
Ha az oroszok rendesen kiépítik a földgázvezeték-összeköttetést kínával és indiával, akkor igazából nem is lesz európára szükségük.

Európának fájni fog, az itteni szolgáltató ipar két fő tartóoszlopa a fejlett technológia és az olcsó energia, ha az utóbbit elbukjuk, akkor európa elveszíti a versenyképességét Kínával és az USÁval szemben.
Nem éri majd meg itt gyártani, ha az USA olcsó energiával, Kína pedig az olcsó munkaerejével költséghatékonyabb tud lenni. Ebből piacvesztés következik, recesszió, és ha a munkaerő díjazásán akar költségcsökkentést, és ezáltal kedvezőbb versenypozíciót elérni ez a régió, akkor életszínvonal-csökkenés is várható.
Ha hasonló életszínvonalon akarunk élni, akkor az olcsó energia itt létkérdés, de lehet hogy túl pesszimista vagyok.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9204
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. szeptember 15., csütörtök 21:08

raul 4 ever írta: Adom amit Füst írt múlt héten, szorulni fog az a nadrágszíj.
Jelenleg Europaban mindenki csak arrol beszel, hogy 18 vagy 19 fok, hogy 10-15 vagy 25 szazalekkal kell csokkenteni a koltsegeket, hogy az Eiffel torony hany oraig lesz kivilagitva, hogy melyik muzeum, uszoda, konyvtar vagy epp szinhaz zar be elsokent.

Oke, ez van, el kell fogadni, ezt a telet valahogy kihuzzuk, ki konnyebben, ki nehezebben.

De mi lesz jovo ilyenkor vagy 2 ev mulva? Megvarjuk, mig Putin betegsegben meghal/megolik es vesszuk tovabb a megint olcso(?) orosz gazt, mintha mi sem tortent volna? Mi a terv 2-3-5 eves tavlatban?

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. szeptember 15., csütörtök 19:29

babaking írta:
Anthony írta: A németek elmebetegek, nem tudták sokáig hogy mit csináljanak jó dolgukban.

Felfoghatatlan pénz, munka és erőforrás egy atomerőmű felépítése, és ezek bezárják őket. Őrültek.

És akkor a migrációs politikájukról és egyéb fasságaikról még nem beszéltem.
Az Atomerőművek bezárása nem politikai döntés volt, hanem társadalmi nyomásra történt. 10 német ismerősömből 9 támogatja, ami elég kemény.



Más: Nika - a nőgyógyász/ szülész kollégáid mit gondolnak az új abortusztörvényről? A te véleményedet is szívesen veszem, de megértem, ha esetleg összeférhetetlen lenne "nyilatkozni" a szakmád miatt.

Az én kollégáim pedig totális idiotizmusnak tartják, hogy bezárták őket. Mondjuk ebben valószínűleg az is benne van, hogy gázszerelők, vizszerelok , mérnökök.
Itt a közelben is van egy, naponta haladok el mellette és elég durva látvány, hogy egyszerűen be van zárva és nem működhet, mert a sok őrült zöld kitalálta, hogy az nem jó....

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. szeptember 15., csütörtök 19:26

Szerintem poénnak szánta. :hmmm: :D

Rikko.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Remy 2022. szeptember 15., csütörtök 19:30-kor.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. szeptember 15., csütörtök 19:25

Realista24 írta: Én inkább nem írom le hogy milyen híreket hallok a piac állami részéről.
Ha nem nagy gond akkor elszorhatsz par infot.;D ugy is anonim az egesz.

En a fotavnal dolgozok es nalunk is lesz futeskorlatozas, meg kuldik az embereket home officeba;D

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. szeptember 15., csütörtök 19:20

csababarca írta: Lesz gázunk füst?

Tankerületek kiadták igazgatóknak, hogy ha nem tudják levinni 25%al a fogyasztást, akkor viszlát.
A hèten kettő mondott fel emiatt, nem akar ehhez asszisztálni.

Nincs pènz, mindent kaszálnak el, törölnek el, költségvetéseket vágják meg.
Vetítővásznunkat lehúzták, hogy azt nem rendelhetünk, mert nincs rá pénz.
Szülők vettek egyet….

Szerintem iszonyat bajok lesznek itt, de sose fogják bevallani.
Pedig most kellene őszintének lenni, kiállni a lakosság elé, belemondani az arcukba, hogy mindenki vegyen vissza mert baj lesz.
Nem azt mantrázni az m1en, hogy itt minden király, van elég mindenből, mert ebből a magyar ember mit szűr le? Hogy nem spórolok.

Magasabb körökben azt suttogják, hogy nem az a kérdés mennyit fizetünk majd télen a gázért, hanem hogy lesz-e.
Aggasztó azért.

De mindegy, nèmetek fagynak meg először:D

Nagyon durva amit írsz.
De a németeket jelentem nem kell félteni.
Mivel elég jó rálátásom van az itteni helyzetre így nyugodtan mondhatom, hogy a környéken lévő németek lehet aggódnak, de mivel mondható jóléti állam így van/volt annyi spórolt pénzük, hogy egyesek a pár éves gázfűtéses rendszert most pelletre cserélik.
Sőt lakótömbök kapnak új pelletes fűtést. Ami lényegesen olcsóbb, mint a gáz és villany.
Sőt ahol A vagy AA-s minősítésű házak vannak ott kb padlófűtés elég. Ilyenben lakom én is és nem kellett megfagyni tavaly sem és idén sem hiszem , hogy baj lesz.
Ergo ez a németek majd jól megfagynak az azért meredek, bár az Északi régióban biztosan durva pár hónapnak néznek elébe.
De a nagy átlagban nem lesz kaosz, meg gyertyával fűtés, akármennyire is szeretnék az itteni zöldek

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. szeptember 15., csütörtök 19:01

csababarca írta: Lesz gázunk füst?
Nem tudom, rezeg a léc. De egyelőre senki se tudhatja, mert van olyan változó amiről senki se tudja hogy alakul télen. Az időjárás. Szóval egyelőre csak a jóisten tudna neked válaszolni.

Az alapfelállás az, hogyha fullra fel vannak töltve a gáztározók, akkor csak az elraktározott mennyiségből időjárás függően akár 1,5-2 hónapig is megvagyunk.
De nincsenek tele a tározók, 4,4 mrd m3 tárolókapacitásunk van, és ebből 0,5-öt a szerbek bérelnek, szóval ha csak a tartalékból kellene ellenni, akkor látatlanban azt mondom 3-4 hétr jók vagyunk. Ha akadozik a gázszállítás, akkor spórolással kibírhatjuk a telet, de ha spórolni kell, abban nem lesz köszönet,

Pro és kontra azért tudok írni pár dolgot. A legpozitívabb dolog, hogy óriási méretű gáztároló kapacitásunk van, arányosan az elsők között vagyunk Európában. Kevés azon dolgok egyike, amiért hálásak lehetünk az előző rendszernek. Az biztos hogy hetekkel hamarabb fogynak ki a gázból mások, mint mi.

A második legpozitívabb dolog, hogy idén jelentősen növeltük a hazai földgázmező kitermelését. Nem tudom mekkora mennyiségben, milyen gyors kitermeléssel jön a gáz, de jól fog jönni, az biztos.

Negatívum, hogy a gáz és az energia gyakorlatilag kéz a kézben összefonódva járnak, már pusztán a hőerőművek száma miatt, de amúgyis. Ha nincs gáz sütéshez-fűtéshez, akkor a villany azt alernativa, és ez odavissza. És energiahiány biztos hogy lesz Európában, az elektromos hálózatnak pedig mindenki a tagja, nem külön szigeten vagyunk. Ha Németországban gond van, akkor nálunk is lesz.

Már pusztán azon okból kifolyólag, hogy az fogyasztásunk 30%-át importból szerezzük, és csak a jóisten tudhatja, hogy mennyire uralkodnak el a farkastörvények. Ha nagy a hiány, lehet hogy nehezen tudunk hozzájutni az importáramunkhoz. Önerőből nem tudjuk a teljes lakossági fogyasztást kitermelni, ezért a piacra vagyunk utalva.

Tetézi a dolgot, hogy a fogyasztásunk 10%-a Ukrajnában termelődik meg, tőlük vettünk-veszünk nukleáris energiát, de ez szinte biztos hogy ki fog esni a piacról, ezzel számolni nem lehet, bármikor elpukkanthatják az oroszok az ukrán termelést, mint ahogy a napokban már le is térdeltették az ukrán hálózatot. Szóval szumma szummárum, nekünk is energiahiánnyal kell szembenéznünk, mint ahogy a többi európai országnak. Együtt sírunk, együtt nevetünk.

Ha enyhe telünk lesz, akkor nem érhet minket baj közvetlenül. De olyan enyhe telünk nem lesz, hogy a németek ne szívják meg, így közvetve arra lehet számítani, hogy nekünk sem lesz zökkenőmentes a tél.

Más kérdés az olajszállítás. Ha elpukkan Ukrajnában a vezeték, akkor nincs alternatíva, akkor rábasztunk.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3581
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. szeptember 15., csütörtök 18:28

Tegnap mondta edzés előtt haverom, (valami u aprókat edz) hogy a sportegyesületnél ahol van, villanyfényes edzés már nem lehet pár hét múlva..

Ma vittünk vissza egy halom könyvet a könyvtárba, mert bezárnak a győriek jövő héten (1 marad csak nyitva), de az uszoda is bezár győrben.

Érdemes Fridi podcastját meghallgatni az energetikussal, ott azt mondta az Ember, hogy megfagyni valószínű nem fogunk. Ezt elfogadom, a kihűlt jobbágy se szavazni, se dolgozni nem fog (mondjuk a gyárakba jut-e minden... Ezt azért ki kell várni, hogy lesz), mondjuk hidegben tüntetni sem?

Feleségem önkormányzatnál dolgozik, ott már ki van adva -mint mindenhol- hogy öltözzenek fel rendesen majd..

Gyerek most kezdte a sulit, szerintem érik nekik egy mini lockdown.. Majd el tanulgat velem a homeoffice-ba? Végülis akkor csak 1 szobát kell fűtenünk..
Adom amit Füst írt múlt héten, szorulni fog az a nadrágszíj.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 15., csütörtök 17:32

Én inkább nem írom le hogy milyen híreket hallok a piac állami részéről.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. szeptember 15., csütörtök 17:29

Lesz gázunk füst?

Tankerületek kiadták igazgatóknak, hogy ha nem tudják levinni 25%al a fogyasztást, akkor viszlát.
A hèten kettő mondott fel emiatt, nem akar ehhez asszisztálni.

Nincs pènz, mindent kaszálnak el, törölnek el, költségvetéseket vágják meg.
Vetítővásznunkat lehúzták, hogy azt nem rendelhetünk, mert nincs rá pénz.
Szülők vettek egyet….

Szerintem iszonyat bajok lesznek itt, de sose fogják bevallani.
Pedig most kellene őszintének lenni, kiállni a lakosság elé, belemondani az arcukba, hogy mindenki vegyen vissza mert baj lesz.
Nem azt mantrázni az m1en, hogy itt minden király, van elég mindenből, mert ebből a magyar ember mit szűr le? Hogy nem spórolok.

Magasabb körökben azt suttogják, hogy nem az a kérdés mennyit fizetünk majd télen a gázért, hanem hogy lesz-e.
Aggasztó azért.

De mindegy, nèmetek fagynak meg először:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. szeptember 15., csütörtök 14:36

Halfkey írta: Füst, biztos vágod, ezek közül a kategóriák közül a szemét égető erőművek (Bpen a Huha pl.) melyikben vannak? Biomassza? Unknown?

Szerk: baromi jó ez a térkép, köszi :)
A biomassza az külön kategória, a hulladékégető erőmű több mint valószínű hogy az unknown kategóriában szerepel.
Azért nem vagyok 100%-ig biztos, mert a hulladékégető erőművek sok esetben gázt is használnak üzemanyagként, így van egy kis átmenet, amivel nem tudom hogy számol-e az electricitymap -szerintem nem- .

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. szeptember 15., csütörtök 13:48

CS0ki írta:
Az Atomerőművek bezárása nem politikai döntés volt, hanem társadalmi nyomásra történt.
Tehát politikai döntés volt. :)
Akkor rosszul fogalmaztam - és tulajdonképpen igazad van mert nem szakmai döntés volt.
A léneg, hogy nem 2 sötétzöld politikus találta ki, hogy ez a jövő, meg nem az akkori kormány ideológiája alapján nyomták át hanem az emberek akarták.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. szeptember 15., csütörtök 13:45

Az Atomerőművek bezárása nem politikai döntés volt, hanem társadalmi nyomásra történt.
Tehát politikai döntés volt. :)

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. szeptember 15., csütörtök 13:17

Anthony írta: A németek elmebetegek, nem tudták sokáig hogy mit csináljanak jó dolgukban.

Felfoghatatlan pénz, munka és erőforrás egy atomerőmű felépítése, és ezek bezárják őket. Őrültek.

És akkor a migrációs politikájukról és egyéb fasságaikról még nem beszéltem.
Az Atomerőművek bezárása nem politikai döntés volt, hanem társadalmi nyomásra történt. 10 német ismerősömből 9 támogatja, ami elég kemény.



Más: Nika - a nőgyógyász/ szülész kollégáid mit gondolnak az új abortusztörvényről? A te véleményedet is szívesen veszem, de megértem, ha esetleg összeférhetetlen lenne "nyilatkozni" a szakmád miatt.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 15., csütörtök 9:19

Füst, biztos vágod, ezek közül a kategóriák közül a szemét égető erőművek (Bpen a Huha pl.) melyikben vannak? Biomassza? Unknown?

Szerk: baromi jó ez a térkép, köszi :)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. szeptember 14., szerda 22:42

zsuninnyo írta:
h3x0r írta:

Pont ez a bajom a megujulokkal. Nyilvan tok jok, ha vannak, (en is mar nezegetek napelemet otthonra) de peldaul ott van a szeleromu, egyik nap 2000-2200 MW, masnap meg 10-300 kozott termelt. A napelemekrol nem is beszelve, amik nyaron nyilvan tok jok, de meg mindig a téli delutanokkal van a legnagyobb baj. Ezekre azert nehez epiteni.
De az is baj, hogy a megujulok nem kizarolag csak nap es szel van, amik a legmegjosolhatatlanabbak. Van viz is, van geotermikus is, azok majdnem (a viz most bebizonyitotta, hogy azert annyire megsem, de meg igy is sokkal megbizhatobb mint a masik 2) teljesen elore kiszamithatok.
Ezeknek vannak földrajzi követelményeik, amik csak nagyon kevés helyszínt tesznek alkalmassá ilyen jellegű erőművek építéséhez.
Magyarország nem tektonikus lemezek törésvonalánál fekszik, ezért energiatermeléshez nincs megfelelő geotermikus energiaforrásunk. A vízerőművel ugyanez a gond, nincs igazán nagy víztömegű vagy igazán gyors sodrású zuhatagos folyónk, ezért értelmes vízerőművet szintén nem tudunk építeni. És ez a legtöbb ország esetében így van, nagyon kevés helyen teljesülnek a szükséges feltételek.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. szeptember 14., szerda 22:21

h3x0r írta:

Pont ez a bajom a megujulokkal. Nyilvan tok jok, ha vannak, (en is mar nezegetek napelemet otthonra) de peldaul ott van a szeleromu, egyik nap 2000-2200 MW, masnap meg 10-300 kozott termelt. A napelemekrol nem is beszelve, amik nyaron nyilvan tok jok, de meg mindig a téli delutanokkal van a legnagyobb baj. Ezekre azert nehez epiteni.
De az is baj, hogy a megujulok nem kizarolag csak nap es szel van, amik a legmegjosolhatatlanabbak. Van viz is, van geotermikus is, azok majdnem (a viz most bebizonyitotta, hogy azert annyire megsem, de meg igy is sokkal megbizhatobb mint a masik 2) teljesen elore kiszamithatok.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. szeptember 14., szerda 21:52

Hat ja, ferto az egesz orszag, tele arabokkal meg lmdfsdmfdsq emberekkel. Peldat vehetnenek rolunk.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 80 regisztrált és 0 vendég