Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. április 4., csütörtök 18:54

A panel egy vasbeton sator, egy barlang.
:)

Halfinal az igazsag, a mostani tarsashazak egy rancfelvarrt panelprogram, ujabb, masabb anyagokkal.

A tarsashazak tobbsege meg szep es jo es uj, es csillivilli, csakhogy nem lesznek ott ahol vannak, legalabbis olyan minosegben, mint az 50-60-70 eves panelek (epites vs aktualis allapot), az is biztos, mert az anyaghasznalat (teglan kivul minden mas, mar ha egyaltalan tegla a tarsashaz) katasztrofalis.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. április 4., csütörtök 18:18

Amellett, hogy nem keves evet tanultam es ebben nottem fel, en is laktam panelban (nem is egy feleben), regi polgari hazban ovohely pincevel, ujepitesuben, regi kertesben uj kertesben, fovarosban, videken. Tudom mirol beszelek, tobb szempontbol is.
Azt is tudom mit lopnak ki az ujepitesu tarsashazakbol, miert hallod a felettedlakot, miert azik be a foldszint es a pinceszint es a garazs. Erre mondtam, hogy erre van ma is pelda, de ez nem by default, hanem mert a sikkasztas ott eros. A panel alapvetoen vezeti a hangot es a hot. Beton es acel (vas).

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. április 4., csütörtök 17:36

Szerintem amit írsz, nyugodtan lehet annyi erővel így is írni:
A modern társasház egy tégla sator, egy barlang. Az elkepzeles az volt, amikor megepitettek a modern társasházakat, parkokat, hogy majd ott milyen jo lesz, egy hazban tobb szaz ember, egy tombben tobb tiz szaz haz, es majd mekkora kozossegformalo ereje lesz, lehet az udvaron disznot vagni es szalonnat sutni (mert ez volt a magyar neplelek -> igy lehetett eladni, hogy egy tetves tégla satorban fogsz lakni eleted vegeig) es mindenki mindenkivel joba lesz, mert tulajdonkeppen ezeket egy kozossegnek is szantak. Sikerult? Nem. Miert? Mert nincs sajat tered.
Én laktam sok helyen életemben, a 2010-ben épített XIII. kerületi lakásban hallotam a felettem lakót szexelni, a XV. kerületi panelben semmit sem hallottam. Nyilván függ építési minőségtől meg mindentől, de egyáltalán nem tennék szinonímát a közé hogy a panelben ott mindig hallasz mindent az újabb helyeken meg nem.

Hogy milyen a külső kinézete, azt adom, bár pont ezt látom mostanában hogy megint húzzák a sima kockákat. Egy ilyen pl számomra semmivel nem nyújt jobb vizuálist élményt mint a szigetelt és festett panel:
https://www.homeinfo.hu/kepgaleria-otle ... ashaz.html

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. április 4., csütörtök 17:29

Halfkey írta: Nemigazán értem ezt a panel egy evolúciós zsákutca dolgot. Amik most épülnek új építésű társasházak meg lakóparkok pont ugyanaz a koncepció, csak az anyag más.
Igen, mas az anyag, megfogtad az egyik lenyeget. Nem egy vasbeton valaszfal valasztja el az embereket egymastol, Nem csak vizualisan vannak sajat terek. A panel egy vasbeton sator, egy barlang. Az elkepzeles az volt, amikor megepitettek a paneltomboket, parkokat, hogy majd ott milyen jo lesz, egy hazban tobb szaz ember, egy tombben tobb tiz szaz haz, es majd mekkora kozossegformalo ereje lesz, lehet az udvaron disznot vagni es szalonnat sutni (mert ez volt a magyar neplelek -> igy lehetett eladni, hogy egy tetves beton satorban fogsz lakni eleted vegeig) es mindenki mindenkivel joba lesz, mert tulajdonkeppen ezeket egy kozossegnek is szantak. Sikerult? Nem. Miert? Mert nincs sajat tered.
Egy mai tegla koszono viszonyban sincs egy panellal. Egy standard 10 centis valaszfal tegla tobbet szigetel mint barmennyi panel (regen is megvolt ra a megfelelo technologia). Es igen, egy mai tarsashazban is hallod a masikat, hiszen ez a tarsashaz egyik negativ hozadeka. De nem ugy hallod, mintha egy masik szobaban lenne mindegyik. A tipuslakasok is kulonbozobbek. A terek sincsenek minden negyzetcentimeteren megfogva (az igenyesebbeknel), hogy legyen funkcioja. A kinezete is eg es fold. Persze van pelda arra is, amik ezeknek nem felelnek meg. Ezek mind hozzajarulnak egy normalisabb eletterhez, amit az ember szeret, nem ok nelkul.
Nem veletlenul van / volt benne a magyar szabvanyban (nem tudom, hogy ma az a mervado, vagy az eu-s, vagy meg mind2 fut egymas mellett) egy ember merete, mennyi helyet foglal.
Tudod miket tartunk ilyen korulmenyek kozott? Allatokat.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. április 4., csütörtök 17:18

Nemigazán értem ezt a panel egy evolúciós zsákutca dolgot. Amik most épülnek új építésű társasházak meg lakóparkok pont ugyanaz a koncepció, csak az anyag más.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. április 4., csütörtök 16:48

Gonzi írta:

zsuninnyo írta: Raadasul rengeteg teren olyan fejlodest mutattunk be, ami csak latszolag az, valojaban egy ezer eves barminek az "ujragondolasa" es a szarra porcukor. Feudalizmus amit mond peldaul ilyen, de egyebkent az epiteszetunkben is jelen van, a panelok - paneltombok beigazitasa a sajat kulturankba (rettentoen szegyenletes).
5. A talalmanyokat es ujitasokat altalaban atveszik az emberek (es ezaltal a nemzetek) a masiktol es sok esetben ujragondoljak azt, ez az emberiseg fejlodesenek konkretan az alaptezise. Nem tudom ennek a felutesnek mi volt a gondolata, de megint irrealis elvarni hogy pont itt talalnak fel majd uj tarsadalmi berendezkedest vagy epiteszeti stilust. Picsognak a norvegok azon hogy nem ok talaltak fel a demokraciat? Ketlem.

A panelokhoz meg annyit, hogy esztetikailag ertekeltel valamit, ettol fuggetlenul a neogotikat is atemeultuk Angliabol, azert nem olyan rossz hogy nem nadtetos valyoghaz a parlament nem?
Szerintem eleg karos negligalni a tortenelmunk rosszabb korszakat, a vilaghaboru utani lakhatasi problemakra egy igenis mukodo megoldas volt a panelprogram, es ugyanugy a magyar kultura resze mint a valyoghaz, a torok furdok, a kadar kocka es a monarchia-beli epuletek. Valamelyik szebbre sikerult, valamelyik nem, a tortenelem nem ugy mukodik hogy mazsolazgatsz abbol ami neked tetszik. Vagy az lenne az elvarasod hogy egy vesztes vilaghaboru utan miert nem bauhaus lakasok epultek a csaladoknak? Realisnak tartod?
A talalmanyok, ujitasok mind az elozo generaciokra, otletekre epulnek, de amikor zsakutcaba jutnak, akkor az otleteket eldobjak es ujakat alkotnak helyette. Ehelyett nalunk ezek az otletek addig vannak utve verve betonba acelba, amig csakazertnem ez lesz az alap.
Ezert vagyunk ugye ipar es gyarto orszag, mert annyira illik a profilunkba, az adottsagainkhoz. Ezert nincsenek ertelmes megujulo energiaforrasaink 2024-ben meg mindig, mert mi annyira hijan vagyunk ezeknek. Ezert van lenullazva a mezogazdasagunk, mert nekunk az annyira nem ment sosem.
A panelokat pedig nem esztetikailag ertekeltem, sehol sem irtam hogyan neznek ki, szoval ezt a kovetkeztetes pedig egyaltalan nem is ertem. A panel egy epiteszet evolucios zsakutca szinte minden tekintetben, kiveve a helytakarekossagot. Tulajdonkeppen egy mesterseges barlang, amit nem veletlenul hagytunk el tobb ezer eve. Es azt sem ertem, hogyan jott ide a parlament, ami az epiteszet egyik remekmuve. Menj vegig Budapesten, nezz meg egy atlagos epuletet a belvarosban. Mindegyik huen mutatja, mikre voltunk kepesek. Es mindegyik mutatja, mikre vagyunk kepesek, hagyni lepukanni, szurkesegbe feledni. Ha mindet sikerulne felujitani es torodni veluk, Budapest nem csak egy masik szint lenne kinezetben, de az embereknek is mas lenne a kozerzetuk, mert nem mocskos szurke falak kozott maszkalnanak (ami ugye micsoda is? egy panel). Ez peldaul egy orokseg, amit hagyunk a picsaba elveszni. De egyebkent a valyoghazak is rettentoen jok, azok is itt vannak velunk eleg reg ota. A panel pedig igen egy megoldas volt, egy eletidegen kenyelmes megoldas, amit orokre terveztek (esetleg ideiglenes nem lehetett volna?). Es bocs, a haboru utan eltelt mar jopar ev, ezekre mind lett volna ido kijavitani, es torodni veluk, szoval ez mar nem kifogas, hogy "elmultszazev". Az elvarasom az, hogyha kapunk valamit, akkor azzal rendesen safarkodjunk, es ne pusztitsuk le szamunkra eletidegen faszsagokert.
Btw a panelprogram pedig a szarnak egy pofon, pont az amit mondok. Mar alap egy idegen teljesen szar megoldas nalunk, ezert az ujitjuk, porcukor a szarra.

Gonzi
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2013. november 14., csütörtök 22:01
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Xabi Alonso
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Gonzi » 2024. április 4., csütörtök 16:30

Huh azert az objektiv tortenelem ismeret, es annak gyakorlatba ultetese nem erossege sokaknak.

1. A legtobb jelenlegi orszag tobbet volt elnyomott, mint nem. Ez egyaltalan nem egy kulonleges magyar sajatossag
2. Ebbol kovetkeztetni a lakossag szethuzasara es egymashoz valo viszonyara altudomanyos faszsag, meg akkor is, ha puzser mondja a spirit fm-en
3. Tarsadalmi kerdeseket youtuberol, tiktokrol meg a kozvelten kornyezetunkbol levonni majd azt gondolni hogy az a valosag oriasi hiba. Persze ha valamelyikotok antropologus, es napi szinten jarja a videket es beszelget a lakossaggal, attol elnezest kerek
4. A legtobb joleti allam lakossaga nem szivesen vedene meg a hazajat, ez sem egy ilyen "jjajj a magyarok dns-eben ez van" dolog https://gallup.com.pk/bb_old_site/Polls/180315.pdf


zsuninnyo írta: Raadasul rengeteg teren olyan fejlodest mutattunk be, ami csak latszolag az, valojaban egy ezer eves barminek az "ujragondolasa" es a szarra porcukor. Feudalizmus amit mond peldaul ilyen, de egyebkent az epiteszetunkben is jelen van, a panelok - paneltombok beigazitasa a sajat kulturankba (rettentoen szegyenletes).
5. A talalmanyokat es ujitasokat altalaban atveszik az emberek (es ezaltal a nemzetek) a masiktol es sok esetben ujragondoljak azt, ez az emberiseg fejlodesenek konkretan az alaptezise. Nem tudom ennek a felutesnek mi volt a gondolata, de megint irrealis elvarni hogy pont itt talalnak fel majd uj tarsadalmi berendezkedest vagy epiteszeti stilust. Picsognak a norvegok azon hogy nem ok talaltak fel a demokraciat? Ketlem.

A panelokhoz meg annyit, hogy esztetikailag ertekeltel valamit, ettol fuggetlenul a neogotikat is atemeultuk Angliabol, azert nem olyan rossz hogy nem nadtetos valyoghaz a parlament nem?
Szerintem eleg karos negligalni a tortenelmunk rosszabb korszakat, a vilaghaboru utani lakhatasi problemakra egy igenis mukodo megoldas volt a panelprogram, es ugyanugy a magyar kultura resze mint a valyoghaz, a torok furdok, a kadar kocka es a monarchia-beli epuletek. Valamelyik szebbre sikerult, valamelyik nem, a tortenelem nem ugy mukodik hogy mazsolazgatsz abbol ami neked tetszik. Vagy az lenne az elvarasod hogy egy vesztes vilaghaboru utan miert nem bauhaus lakasok epultek a csaladoknak? Realisnak tartod?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8313
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. április 4., csütörtök 16:18

Regen olvastam a rubiconban de lehet osszekeverem valamivel, most igy utanakeresve faszsagot irtam. :mrgreen:

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8436
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. április 4., csütörtök 16:15

Faust írta:
56-ot is szeretik ugy glorifikalni,
mint ahol tenyleg osszeallt a nemzet a betolakodok ellen, de az az igazsag, hogy az utcan levo emberek tobbszorose hagyta el az orszagot par napon belul, ahogy csak tudta. Bar oszinten, ketlem hogy tul sok orszag lenne, plane a regioban, ahol ne ez tortent volna.
56-tal kapcsolatban van egy olyan elmélet, hogy az egész a szuezi-válságról szólt, semmi másról.
Mi csak szimplán be lettünk áldozva. Állítólag a lengyeleknél meg a cseheknél akarták ezt megcsinálni, csak ott nem engedték/lehetett, maradt nálunk a buli helyszíne.

Konkrétan el kellett terelni a szovjetek figyelmét, így oldották meg a dolgot.

Ugye a Szuezi válság, 1956. okt. 29. – 1956. nov. 7., de a sèvres-i titkos megállapodást az október 22-én írták alá az izraeliek, a britek meg a franciák.

Illetve személyesen mesélték az öregek, hogy '56-ban az oroszok mikor megjöttek azt kérdezték, hogy szuez? szuez?, mert oda tartottak alapból.


Hogy aztán ez az elmélet mennyire igaz ki tudja, de eléggé egybevágnak a dolgok, szóval elképzelhető, hogy az 56-os tényleg túl van glorifikálva és mi csak egy eszköz voltunk a nagyhatalmaknak újfent.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2024. április 4., csütörtök 16:02

Faust írta: az utcan levo emberek tobbszorose hagyta el az orszagot par napon belul, ahogy csak tudta.
Ezt honnan veszed?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8313
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. április 4., csütörtök 15:48

hehetheoriginal írta:
node írta:

Ja. Ezért van az, hogy van egy több mint 1000 éve létező államunk egy unikális nyelvvel a szláv gyűrűben. Pont, mint ahogy a Real Madrid és az összes topliga kerete nagyrészt tucatszar játékosokból áll, és két nem 5-0-ra, szemet gyönyörködtető játékkal megnyert BL-meccs után itt a világvége.
Tanuljuk már meg értékelni, ami van, és nem minden jót szerencsének, minden szart pedig adottságnak elkönyvelni.

Szerintem is van olyan, hogy magyar karakter, és ezek egy része pozitív, már része negatív, jelentős része pedig semleges, de az, hogy egyáltalán létezünk, egy váratlan fejlemény az általános történelmi törvényszerűségek tükrében.
szerinted ha tortenne valami, ha szukseg lenne igazan osszetartasra, hazafiassagra, akkor ossze tudna allni a tarsadalom? nem csak mindenki a maga es a csaladja irhajat mentene?
egy kJ energia befektetes nelkul gyalogolna at rajtunk barki.
nekem evek ota ez az erzesem van, es naprol napra biztosabb, erosebb ez az erzes, tapasztalat. a teljes tarsadalom, minden aspektusban.
56-ot is szeretik ugy glorifikalni,
mint ahol tenyleg osszeallt a nemzet a betolakodok ellen, de az az igazsag, hogy az utcan levo emberek tobbszorose hagyta el az orszagot par napon belul, ahogy csak tudta. Bar oszinten, ketlem hogy tul sok orszag lenne, plane a regioban, ahol ne ez tortent volna.

kiserik
Hozzászólások: 5832
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. április 4., csütörtök 15:37

Újabb downvote-okért jeligére: https://www.youtube.com/watch?v=RAyNrvG3fBk

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. április 4., csütörtök 15:34

node írta:
zsuninnyo írta:

Ez szerintem is igy van, mindig elnyomottak voltunk, mindig ez volt az alap, utalni a masikat vmiert. Raadasul rengeteg teren olyan fejlodest mutattunk be, ami csak latszolag az, valojaban egy ezer eves barminek az "ujragondolasa" es a szarra porcukor. Feudalizmus amit mond peldaul ilyen, de egyebkent az epiteszetunkben is jelen van, a panelok - paneltombok beigazitasa a sajat kulturankba (rettentoen szegyenletes). Egy rahedli evolucios zsakutcaba setaltunk bele, es ahelyett, hogy felismernenk es kifordulnank belole, ott allunk a vegen, es kaparjuk a kormunkkel a falat.
Ja. Ezért van az, hogy van egy több mint 1000 éve létező államunk egy unikális nyelvvel a szláv gyűrűben. Pont, mint ahogy a Real Madrid és az összes topliga kerete nagyrészt tucatszar játékosokból áll, és két nem 5-0-ra, szemet gyönyörködtető játékkal megnyert BL-meccs után itt a világvége.
Tanuljuk már meg értékelni, ami van, és nem minden jót szerencsének, minden szart pedig adottságnak elkönyvelni.

Szerintem is van olyan, hogy magyar karakter, és ezek egy része pozitív, már része negatív, jelentős része pedig semleges, de az, hogy egyáltalán létezünk, egy váratlan fejlemény az általános történelmi törvényszerűségek tükrében.
Sosem voltunk a vilag urai, de meg csak szabadok is ritkan. Es nalunk a megosztottsag, a belso harcok folyamatosak voltak, szunet nelkul, ez nekunk egy oroksegunk.
Es igen, van magyar karakter (bar mi kulonbozo bevandorlok keverekei vagyunk, de az kit erdekel), egyik nem zarja ki a masikat. Rengeteg dologban van fantasztikus oroksegunk, csak le se szarjuk vagy eppen tudatosan tepazzuk szet azt, amire epiteni lehetne. De szerintem a karakterunk inkabb a szelszosegek menten mozog, minthogy jo resze semleges legyen. Van sok nagyon jo, van sok nagyon rossz es nagyon keves semleges.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. április 4., csütörtök 15:18

node írta:
zsuninnyo írta:

Ez szerintem is igy van, mindig elnyomottak voltunk, mindig ez volt az alap, utalni a masikat vmiert. Raadasul rengeteg teren olyan fejlodest mutattunk be, ami csak latszolag az, valojaban egy ezer eves barminek az "ujragondolasa" es a szarra porcukor. Feudalizmus amit mond peldaul ilyen, de egyebkent az epiteszetunkben is jelen van, a panelok - paneltombok beigazitasa a sajat kulturankba (rettentoen szegyenletes). Egy rahedli evolucios zsakutcaba setaltunk bele, es ahelyett, hogy felismernenk es kifordulnank belole, ott allunk a vegen, es kaparjuk a kormunkkel a falat.
Ja. Ezért van az, hogy van egy több mint 1000 éve létező államunk egy unikális nyelvvel a szláv gyűrűben. Pont, mint ahogy a Real Madrid és az összes topliga kerete nagyrészt tucatszar játékosokból áll, és két nem 5-0-ra, szemet gyönyörködtető játékkal megnyert BL-meccs után itt a világvége.
Tanuljuk már meg értékelni, ami van, és nem minden jót szerencsének, minden szart pedig adottságnak elkönyvelni.

Szerintem is van olyan, hogy magyar karakter, és ezek egy része pozitív, már része negatív, jelentős része pedig semleges, de az, hogy egyáltalán létezünk, egy váratlan fejlemény az általános történelmi törvényszerűségek tükrében.
szerinted ha tortenne valami, ha szukseg lenne igazan osszetartasra, hazafiassagra, akkor ossze tudna allni a tarsadalom? nem csak mindenki a maga es a csaladja irhajat mentene?
egy kJ energia befektetes nelkul gyalogolna at rajtunk barki.
nekem evek ota ez az erzesem van, es naprol napra biztosabb, erosebb ez az erzes, tapasztalat. a teljes tarsadalom, minden aspektusban.
thereisonly1ronaldo

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: node » 2024. április 4., csütörtök 15:16

zsuninnyo írta:
hehetheoriginal írta: puzsér mondott minap egy meglehetosen kemeny ervelest, hogy mi sosem voltunk egy nemzet, egy nép, mélyen dns szinten van belénkkódolva az egymás iránti gyűlölet.
ezt lehet látni, tapasztalni nap mint nap, a közéletben, a fórumokon, az utcákon, mindenütt:
Ez szerintem is igy van, mindig elnyomottak voltunk, mindig ez volt az alap, utalni a masikat vmiert. Raadasul rengeteg teren olyan fejlodest mutattunk be, ami csak latszolag az, valojaban egy ezer eves barminek az "ujragondolasa" es a szarra porcukor. Feudalizmus amit mond peldaul ilyen, de egyebkent az epiteszetunkben is jelen van, a panelok - paneltombok beigazitasa a sajat kulturankba (rettentoen szegyenletes). Egy rahedli evolucios zsakutcaba setaltunk bele, es ahelyett, hogy felismernenk es kifordulnank belole, ott allunk a vegen, es kaparjuk a kormunkkel a falat.
Ja. Ezért van az, hogy van egy több mint 1000 éve létező államunk egy unikális nyelvvel a szláv gyűrűben. Pont, mint ahogy a Real Madrid és az összes topliga kerete nagyrészt tucatszar játékosokból áll, és két nem 5-0-ra, szemet gyönyörködtető játékkal megnyert BL-meccs után itt a világvége.
Tanuljuk már meg értékelni, ami van, és nem minden jót szerencsének, minden szart pedig adottságnak elkönyvelni.

Szerintem is van olyan, hogy magyar karakter, és ezek egy része pozitív, már része negatív, jelentős része pedig semleges, de az, hogy egyáltalán létezünk, egy váratlan fejlemény az általános történelmi törvényszerűségek tükrében.

kiserik
Hozzászólások: 5832
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. április 4., csütörtök 14:59

ferni írta:
kiserik írta: Csak a programra reagálnék: azért annak nézz utána, hogy kinek volt, és kinek van programja.
pontosan, a Mi Hazánk pl leírta a programjában ...

...Ezek után jobb ha nincs is MPnek programja :lol:
Miért kell fullba nyomni a kretént? Szerinted ez vicces? Vagy liberális? Esetleg elfogadó? Lónak a pöpösét!

Én mondjuk erre a programra gondoltam: https://markizaypeter.hu/program/ 2022-ből. Vagy 2018-ból a Jobbik programjára: https://blob.jobbik.hu/programs/magyar_ ... kezzel.pdf . Bizonyára ezekből is ki lehetne emelni olyat, ami valakinek nem tetszik, de igen is vannak programok. Persze, aki fanatikus, annak nem kell. Annak elég annyit mondani, hogy Orbán Viktor, Gyurcsány Ferenc vagy annyi, hogy Orbán takarodj esetleg ingyensör...

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. április 4., csütörtök 14:44

hehetheoriginal írta: megint vihar a biliben, evekig huzodo pereskedes, kozben mindenki a penzenel van, politikusok, ugyvedek.
atlagember leszarja ezeket, még a foslistára se kerülnek fel ezek a dolgok.
marad a kóma, melankólia és apátia.
puzsér mondott minap egy meglehetosen kemeny ervelest, hogy mi sosem voltunk egy nemzet, egy nép, mélyen dns szinten van belénkkódolva az egymás iránti gyűlölet.
ezt lehet látni, tapasztalni nap mint nap, a közéletben, a fórumokon, az utcákon, mindenütt:
https://youtu.be/yzrien99cVQ?t=692
https://youtu.be/yzrien99cVQ?t=780
Ez szerintem is igy van, mindig elnyomottak voltunk, mindig ez volt az alap, utalni a masikat vmiert. Raadasul rengeteg teren olyan fejlodest mutattunk be, ami csak latszolag az, valojaban egy ezer eves barminek az "ujragondolasa" es a szarra porcukor. Feudalizmus amit mond peldaul ilyen, de egyebkent az epiteszetunkben is jelen van, a panelok - paneltombok beigazitasa a sajat kulturankba (rettentoen szegyenletes). Egy rahedli evolucios zsakutcaba setaltunk bele, es ahelyett, hogy felismernenk es kifordulnank belole, ott allunk a vegen, es kaparjuk a kormunkkel a falat.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2024. április 4., csütörtök 14:43

kiserik írta:
'shutterisland írta:

szvsz a mkkp, mmm, 2rk (lol eddig mint valami hardware shop hirdetes) dk, mi hazank mehetne az egyebbe, azon kivul fidesz es mp. :mrgreen:
habar szerintem itt max 3 fidesz szavazo bujkal. :D
Azért aki most ráhúzná Magyar Péterre úgy, hogy se pártja, se társai, se programja nincs, az úgy elég meredek. Sokakat érdekel, sokan kíváncsiak rá (ahogy én is), de hogy ezen tudás nélkül nem húznám rá, az fix. Ezért lenne hasznos most egy felmérés, meg mondjuk EP választás előtt, hogy van e változás ebben a kis közösségben. Egyébként kihagytam a Momentum, LMP meg nem tudom kiket és az MMM, az helyesen MMN.
Igazából nyugodt szívvel rá lehetne voksolni, mert a politikusok úgyse tartják be a szavukat. :mrgreen:

BLevi96
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2024. február 28., szerda 15:47
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: BLevi96 » 2024. április 4., csütörtök 14:42

ferni írta:
kiserik írta: Csak a programra reagálnék: azért annak nézz utána, hogy kinek volt, és kinek van programja.
pontosan, a Mi Hazánk pl leírta a programjában, hogy ki kell lépni a NATOból és majd városi gerilla módszerekkel megvédjük a városainkat meg a hazánkat 2 hónapos sorkatonai kiképzés után.
Pont az ilyen dolgaik miatt komolytalanok számomra, mintha egy teljesen más világba/korba élnének, lehetetlen programjaikkal. Régi Jobbikot idézik aktualizálva a mai dolgokra. Elég megnézni a főbb arcait: Toroczkai, Novák Előd, Duró Dóra.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8436
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. április 4., csütörtök 14:07

kiserik írta: Csak a programra reagálnék: azért annak nézz utána, hogy kinek volt, és kinek van programja.
pontosan, a Mi Hazánk pl leírta a programjában, hogy ki kell lépni a NATOból és majd városi gerilla módszerekkel megvédjük a városainkat meg a hazánkat 2 hónapos sorkatonai kiképzés után.

és ez így benne van.... :lol: :lol: :lol:

  • Kötelező honvédelmi alapkiképzés

    Az Alaptörvény szerint „minden magyar állampolgár köteles a haza védelmére”. Az
    állam azonban nem biztosítja az ehhez szükséges alapkiképzést, pedig háborús
    helyzetben most is besoroznák a hatályos szabályok szerint azokat is, akik soha nem
    voltak katonák, így nekik a túlélési esélyeik kisebbek lennének.

    A Honvédség jelenlegi állapotában Magyarország védelme nem biztosított. A korábban kétségkívül több sebből vérző sorkatonai szolgálat megszüntetése komoly
    csapás volt hazánk önvédelmi erejére, mivel feladatrendszerének ellátói nem kerültek teljes mértékben pótlásra. A NATO-tagságunk függetlenségünk feladásával járt, leginkább amerikai érdekeket szolgált.

    Más NATO-tagállammal szemben nem nyújt
    nekünk védelmet a szövetség. Szerződéses kötelezettségünk csak arra volna, hogy
    egy tagállam megtámadása esetén segítsünk annak védelmében, de eddigi kormányaink túlbuzgósága miatt több külföldi megszállásban (például Afganisztánban) vettünk részt, hadiipari fejlesztéseink is ezt a szempontot tartották szem előtt a haza védelme helyett, míg például a szükséges magyarországi hadgyakorlatokra nem jutott elég pénz.

    A Mi Hazánk bevezetné a sorkatonai alapkiképzést. A férfiak számára kötelező szolgálat időtartama két hónap lenne, amelyet megyei kiképzőtáborokban töltenének
    el, jellemzően nyári szünetben. A honvédelmi alapkiképzésen átesett állomány
    lényegében egy professzionálisan képzett „irreguláris” haderőt alkotna, amely a
    totális védelmet biztosító koncepciónk egyik pillére lenne. A haderőnk ezen része
    kifejezetten az irreguláris háborúra lenne berendezkedve, aszimmetrikus környezetben, a túlerővel rendelkező ellenséges országok hadseregei ellen való hatékony
    fellépésére kiképezve és felszerelve. A főként városi harcra felkészített erők nagy
    mennyiségű, vállról indítható páncéltörő és légvédelmi fegyverzettel, high-tech
    robbanóeszközökkel felszerelve, távirányítású és önvezérlésű platformokkal kiegészítve alkotnának nehezen legyűrhető védelmi rendszert.

    Virradat program 80-81. oldal

De ez is szép rész egy programban:

  • Északi civilizáció nyugaton és keleten is

    A Mi Hazánk Mozgalom új fogalmat vezetett be, hiszen a mozgalom megfogalmazása szerint mi, magyarok a kelta kultúrkörtől, tehát az Ír-szigettől Kamcsatkáig és
    Japánig terjedő északi civilizációhoz tartozunk.

    Ez az a civilizáció, amely az egész
    világnak fényt adott, amely a legmagasabb szintű klasszikus zenével, olyan géniuszokkal ajándékozta meg az egyetemes kultúrát, mint Mozart, Haydn, Beethoven,
    Chopin, Liszt, Csajkovszkij, Puccini, Dvořák vagy éppen Sosztakovics. Olyan zseniket
    adott, mint a toszkánai Leonardo da Vinci, Michelangelo, a francia Blaise Pascal, a
    magyar Szent-Györgyi Albert vagy a japán Muraszaki Sikibu, a világirodalom első regényének írója-költője. Ez a civilizáció épített olyan lenyűgöző építményeket, mint a
    magyar Parlament, az Országház épülete, a németországi Neuschwanstein-kastély,
    a francia Notre-Dame székesegyház, a római Colosseum vagy éppen a párizsi Eiffeltorony.


    Nem véletlen, hogy ez az északi civilizáció, amely egykor Észak-Afrikában és
    a Közel-Keleten kezdődött, hódította meg a déli félteke népeit, és nem fordítva. Mi,
    magyarok ehhez az északi civilizációhoz tartozunk, magunkban hordozzuk annak
    keleti és nyugati örökségét is.


    Szükségesnek tartjuk, hogy a nyugati kapcsolataink megtartása mellett elősegítsük
    és szorgalmazzuk a keleti nyitás további folytatását, kapcsolatok építését bármely
    baráti országgal. Kétoldalú kapcsolatainkban a partneri viszony kialakítást tartjuk kívánatosnak, ahol a felek a kölcsönös előnyök alapján a korrekt együttműködésben érdekeltek.

    52. oldal

Ezek után jobb ha nincs is MPnek programja :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 22 regisztrált és 0 vendég