Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2022. július 27., szerda 20:19

hehetheoriginal írta:(A templomtornyot ujrafestjuk
Azt' a durandai víztoronnyal mi lesz? Vagy azt is bombázzák le?
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5340
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. július 27., szerda 17:59

hehetheoriginal írta: Kedves alattvaloim, mint főispán, mindenkit arra kérnék, csak annyit tankoljon, amennyi szükséges :kalapos:



(A templomtornyot ujrafestjuk szeptemberben, abbol nem engedunk)






:mrgreen:
az eleg is. templom legyen a tobbi le van szarva
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. július 27., szerda 17:51

Kedves alattvaloim, mint főispán, mindenkit arra kérnék, csak annyit tankoljon, amennyi szükséges :kalapos:



(A templomtornyot ujrafestjuk szeptemberben, abbol nem engedunk)






:mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. július 26., kedd 22:11

Market capitalizationt lehetne, de egyrészt az állami cègek nem lesznek fenn, szóval nincs mit mihez hasonlítanod, másrészt az orosz tōzsdéhez most nem csak a szankciók miatt nem férsz hozzá, hanem eleve korlátozottan mūködik, hogy ne crasheljen.

Hogy hogyan hat ki az állami tulajdonlás vs magán tulajdonlás a piacra az egy komplex tèma amibe nem mennék feltétlen bele, én a magán híve vagyok. Ettõl teljesen független a tèma amit felhoztál, hogy ki jár jól azzal hogy felpörögnek a hadiiparok - nyilvánvalóan elsõsorban a hadi ipari cégek tulajdonosai. Ahol ez állam, ott az állam. Ettõl még lehet az a szarabb struktúra hosszú távon, ez egy másik kérdés.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. július 26., kedd 16:54

Halfkey írta:
Abból a szempontból tartom jobbnak, ha egy cég magánkézben van mintha államin, mert nem fogja az államot csődbe vinni, ha nem termel profitot (bár elvileg az USA meg az EU is az összes pénzét beleölheti.
Nyilvánvalóan én is így gondolom, de most te arról beszélsz hogy ennek a szektornak most jól megy, nem arról hogy csõdbe megy.
Szerintem ha egy piaci cég keres rajta, az jobban visszajut az emberekhez mintha egy állami cég.
Ez pedig ilyen formában egész egyszerūen nem igaz. Az állam többet forgat vissza mint a magánember tulajdonos, és kevesebb adót kell beszednie. Az állami tulajdon tipikus problémája a kevesebb ösztönzõ a hatékonyságra, vagyos hogy tipikusan kevésbé hasítanak mint a piaciak, nem az hogy a piaci szféra többet adna a köznek egységnyi bevételbõl.

Az a helyzetfelvetés amit hoztál - most hasít a hadipar - ezt kiküszöböli, illetve ezek olyan kiadások amit más esetben az orosz államnak egy háború alatt ki kellene fizetnie valami magáncégnek - amihez adókat kéne behajtania. Szóval ebben a helyzetben az mindenképp inkább elõny, hogy ott a kezükben van a dolog, itt meg nem (már ha így van, a privatizáció mértékérõl nekem nincs információm, ezt te hoztad fel).
Először is köszönöm az eszmecserét, jól esik értelmesen beszélgetni a gazdasági részéröl, még ha lassan ki is fogyok az érvekböl. :agree:


Ha tényleg a kezükben van a hadiipar - azt tudom, hogy az exportért egy állami cég felel, 2018 ban 18$ millárd értékben exportáltak, illetve az egyik legnagyobb vállalat a Rostec (állami), ami közel 700 céget birtokol) (google, és wiki), akkor termelési szempontból az biztos előny, nem is vitatom. Amit másképp látok, hogy ez hogyan hat ki a gazdaság többi részére, illetve, hogy kinek van belőle nyeresége - az is igaz, hogy ez egy speciális eset.

Még megpróbáltam egy pillantást vetni a tözsdére (Már amennyiben a tözsdét alapul lehet venni egy ágazat értékeléséhez)

Ha a hadiipar állami kézben van akkor amit maguknak termelnek azon nem is akarnak keresni. Ez esetben gondolom tözsdén sincsenek - hirtelen nem is találtam orosz céget a tőzsdén, így nehéz látni, hogy mennyire erösödött ott az ágazat. Pl a német Rheinmetall részvénye február óta 110%ot nött - ezáltal bizonyos emberek pénzárcáját erösen vastagítva. Hogy ebböl a kisemberhez mi jut el megint másik kérdés.

Részemröl mára ennyi, lejárt a munkaidö, most megyek focizni, utána ennél vidámabb témákkal szeretnék foglalkozni :)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

ronaldo99
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:03
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ronaldo99 » 2022. július 26., kedd 16:54

Ez megint inkább csak egy műbalhé ami miatt lehet Brüsszelezni. Közben meg kuncsorognak a pénzükért.
Ellenségképet kell festeni...
Ezzel elfedni azt a hozzánemértést ami már számtalanszor bebizonyosodott. A korrupciót nem is említve.

Ez kell a magyarnak...

Nevetséges hogy ezek megint hatalmon maradtak.

cart
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Politika

HozzászólásSzerző: cart » 2022. július 26., kedd 16:42

Mondjuk az europai fegyvergyartast jelentektelen szintre epitettek le az elmult evtizedekben, ugyhogy nem ettol varnek nagy gazdasagi fellendulest. :D
Raadasul gondolom a nyersanyagok is foleg orosz forrasbol szarmaztak hozza.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. július 26., kedd 16:42

Mindekozben, Göbbels Viktor:

https://telex.hu/belfold/2022/07/26/orb ... -van-zarva
„Kedves Zsuzsa!

Te sem gondolhatod komolyan, hogy húsz év közös munka után rasszizmussal vádolj engem (...) Döntésedet egyébként sajnálom. Tudomásul veszem.”
Prioritasok. :lol: Egyebkent sajnalom a dontest, de a legonfotsabb, hogy hogy a budos gecibe mereszeled ezt husz ev utan te csicska? :lol:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. július 26., kedd 16:32

Nem néztem végig, de ebből a videóból tökéletesen kiderül, hogy miért bírálják őket sokan évek óta azért mert nagyon közel vannak az Oroszokhoz, és az is, hogy miért nem ítélik el egyértelműen a háborút. Amit ö nemzeti sajátosságnak hív, az egy tökéletes orosz függés, és tökéletesen le is írta. Ha nincs orosz gáz, nincs fűtés és leáll a magyar ipar.

Kedvenc érvem, nekünk van elég akkor minek csökkentsük. Nem hogy csökkentenénk, és drága piaci áron eladnánk a többieknek, és mi lennénk a megmentök. Nem. Ilyenkor nemzeti kérdés, nemzeti jogkör van. De az EU-s pénz jöjjön. Az összes EU-s ország hülye, csak mi vagyunk helikopter.

A korrektség miatt hozzátenném, hogy pont az első bekezdés miatt nincsenek könnyű helyzetben, az , hogy, hogy jutottunk ide most nem érdekes, de konkrétan két fal közé kerültek.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. július 26., kedd 16:31

Abból a szempontból tartom jobbnak, ha egy cég magánkézben van mintha államin, mert nem fogja az államot csődbe vinni, ha nem termel profitot (bár elvileg az USA meg az EU is az összes pénzét beleölheti.
Nyilvánvalóan én is így gondolom, de most te arról beszélsz hogy ennek a szektornak most jól megy, nem arról hogy csõdbe megy.
Szerintem ha egy piaci cég keres rajta, az jobban visszajut az emberekhez mintha egy állami cég.
Ez pedig ilyen formában egész egyszerūen nem igaz. Az állam többet forgat vissza mint a magánember tulajdonos, és kevesebb adót kell beszednie. Az állami tulajdon tipikus problémája a kevesebb ösztönzõ a hatékonyságra, vagyos hogy tipikusan kevésbé hasítanak mint a piaciak, nem az hogy a piaci szféra többet adna a köznek egységnyi bevételbõl.

Az a helyzetfelvetés amit hoztál - most hasít a hadipar - ezt kiküszöböli, illetve ezek olyan kiadások amit más esetben az orosz államnak egy háború alatt ki kellene fizetnie valami magáncégnek - amihez adókat kéne behajtania. Szóval ebben a helyzetben az mindenképp inkább elõny, hogy ott a kezükben van a dolog, itt meg nem (már ha így van, a privatizáció mértékérõl nekem nincs információm, ezt te hoztad fel).

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. július 26., kedd 16:06

Halfkey írta: De miért kell más ellen pozícionálni magunkat? Ráadásul 3-4 másik nagy szereplõ jobban jár mint mi akkor szuperjó hogy egyel szemben javulunk, többivel romlunk.

A fegyver szfèrás érved meg egyre kevésbé értem. Ha most országok jólétérõl van szó, akkor az, ha a hasznot húzó iparág magénkézen van, az kevésbé jó, mintha az államén. Én személy szerint Friedman hívō vagyok a témában és kb mindent inkább privát szfèrában képzelek el, és még így is azt mondom hogy ebben a helyzetben az hogy ott állami, az pont elõny.
Nem kell más ellen pozícionálni, viszont azt kell elkerülni, hogy egy adott országnak túl nagy befolyása legyen az EU-ban (akár gazdasági, akár energetikai).

Abból a szempontból tartom jobbnak, ha egy cég magánkézben van mintha államin, mert nem fogja az államot csődbe vinni, ha nem termel profitot (bár elvileg az USA meg az EU is az összes pénzét beleölheti.

Szerintem ha egy piaci cég keres rajta, az jobban visszajut az emberekhez mintha egy állami cég. Az állami cég nem keres rajta (emiatt olcsóbb az előállítása) de az a pénz kb elveszett, nem jut vissza az emberekhez. Ha meg egy EU-s fegyvergyártó cég 10%haszonnal adja el a fegyvert mondjuk Svájcnak, és abból csak 2%ot visszafordít a cég a gazdaságba és csak a maradék 8at veszi ki egy szük réteg magának már jobban járt mindenki.

Azt, hogy hol milyen árakon (munkadíj) történik az összeszerelés, és ezáltal mennyi jut vissza az emberekhez már nem is említem.

De nem látom a pontos számokat, szóval lehet, hogy neked van igazad, csak úgy gondolom, hogy ha egy állam finanszíroz egy ipart akkor ott a beszerzések sem feltétlen piaci körülmények szerint mennek, akár veszteséggel is kénytelenek nyersanyagot eladni a hadiipari cégnek - így jóval kevesebb pénz jut el az ágazat többi szereplöjéhez így adott esetben a pozitív gazdasági hatása sem olyan jelentös. Persze ha minden állami kézben van akkor mindegy, akkor már csak a munkásokat kell éhbérért dolgoztatni.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

tcskhun
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2022. július 26., kedd 15:52

Brüsszelből: https://www.facebook.com/watch/?v=988175741878708

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. július 26., kedd 15:34

De miért kell más ellen pozícionálni magunkat? Ráadásul 3-4 másik nagy szereplõ jobban jár mint mi akkor szuperjó hogy egyel szemben javulunk, többivel romlunk.

A fegyver szfèrás érved meg egyre kevésbé értem. Ha most országok jólétérõl van szó, akkor az, ha a hasznot húzó iparág magénkézen van, az kevésbé jó, mintha az államén. Én személy szerint Friedman hívō vagyok a témában és kb mindent inkább privát szfèrában képzelek el, és még így is azt mondom hogy ebben a helyzetben az hogy ott állami, az pont elõny.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. július 26., kedd 15:28

füst írta: Teljesen az ellenkezőjét látom.
Nem keresik magukat hülyére a fegyvergyártó cégek, főleg azért, mert nyersanyag és energiahiány van (nempláne azért, mert a nyersanyagok jelentős mennyiségeben a konfliktuszónából jöttek), ami megnehezíti a gyártást. Ha pedig még vissza is nyesik ezen cégek gázfogyasztását, akkor meg végképp miből gyártanának ezek a cégek többet mint eddig?

Az oroszoknak csak európában csökken a befolyásuk, india és kína végtelen mennyiségben képesek lesznek átvenni az orosz nyersanyagot. Csak ki kell fejleszteni kell a jelenlegi infrastruktúrát, és Oroszo. képes lesz teljesen lecsatlakozni Európáról. Már elkezdték.
Oda mindig jut, nem nálunk fognak csökkenteni. Az lehet, hogy át fognak állni, de annak is ára van. Ès ennek hosszú távon isszák meg a levét.
Halfkey írta:
Az a baj baba, ez nem 0 összegū játszma, csak azért mert valaki veszít, a másik nem nyer. Hoztál jó érveket arra, hogy az oroszoknak miért rossz a helyzet, de ettõl Európának még nem jó.

Ráadásul azt sem értem hogy Európában figyelembe veszed a fegyvergyártó cégeket, oroszoknál meg nem? Nincs sokkal elmaradva csak az orosz hadipar a teljes EU hadipartól.
Ez igaz. Viszont ha te pl 3%ot buksz, (úgy, hogy amúgy is recesszióra volt kilátás, az infláció a háború nélkül is probléma lett volna pl) az egyik legnagyobb gazdasági vetélytársad meg mondjuk 10%ot az vele szemben nyereség.

Rövidtávon emiatt jobban nem fogunk élni az biztos.

Orosz hadiipar: itt nem ismerem ki magam, hogy hol milyen tulajdonosi struktúra van, de EU-ban vannak magánkézben lévö gyártók akik nyereségre termelnek. Tudomásom szerint oroszországban állami kézben van, nem feltétlen nyereségre játszanak. De elképzelhetö, hogy tévedek. A GDP-be nyilván beleszámít.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. július 26., kedd 15:19

Teljesen az ellenkezőjét látom.
Nem keresik magukat hülyére a fegyvergyártó cégek, főleg azért, mert nyersanyag és energiahiány van (nempláne azért, mert a nyersanyagok jelentős mennyiségeben a konfliktuszónából jöttek), ami megnehezíti a gyártást. Ha pedig még vissza is nyesik ezen cégek gázfogyasztását, akkor meg végképp miből gyártanának ezek a cégek többet mint eddig?

Az oroszoknak csak európában csökken a befolyásuk, india és kína végtelen mennyiségben képesek lesznek átvenni az orosz nyersanyagot. Csak ki kell fejleszteni kell a jelenlegi infrastruktúrát, és Oroszo. képes lesz teljesen lecsatlakozni Európáról. Már elkezdték.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. július 26., kedd 15:16

Az a baj baba, ez nem 0 összegū játszma, csak azért mert valaki veszít, a másik nem nyer. Hoztál jó érveket arra, hogy az oroszoknak miért rossz a helyzet, de ettõl Európának még nem jó.

Ráadásul azt sem értem hogy Európában figyelembe veszed a fegyvergyártó cégeket, oroszoknál meg nem? Nincs sokkal elmaradva csak az orosz hadipar a teljes EU hadipartól.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. július 26., kedd 15:00

Sierra írta:
babaking írta: Egyébként az EU-nak sajnos érdeke, hogy minél tovább tartson a háború. Annál nagyobb gazdasági előnyre tesz szert hosszú távon. Konkrétan kivéreztetik indirekt módon az Oroszokat.
:lol: :lol:
Igen biztosan. :D
Szerinted az Európai fegyvergyártó cégek nem keresik épp hülyére magukat? És akik nekik emelt piaci áron pl acélt szállítanak?

Az Oroszoknak nem csökken ezáltal a gazdasági befolyásuk?

Ha (bár fájdalmas lesz) teljesen leválunk az orosz gázról, az nekik nem fog fájni?

Most vajon miből finanszírozzák a háborút?

Röhögő smileyt könnyű írni, bár egy ellenérvre könnyebben tudtam volna reagálni.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. július 26., kedd 14:56

babaking írta: Egyébként az EU-nak sajnos érdeke, hogy minél tovább tartson a háború. Annál nagyobb gazdasági előnyre tesz szert hosszú távon. Konkrétan kivéreztetik indirekt módon az Oroszokat.
:lol: :lol:
Igen biztosan. :D

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. július 26., kedd 14:55

Faust írta: Mondjuk speciel ez a brutal energiavalsag, ami ele Europa nez, nem ugy tunik mint ami hosszutavon akkora nyereseg. Ha igy marad a szitu, es sokaig elhuzodik, ezzel csak Amerika nyer (plusz Kina), nekik ez a legjobb haboru, ok adjak a fegyvert, de nem amerikai katonak halnak meg, Europa pedig legyengul mint a szar, Oroszorszaggal egyetemben.
Ezt kár is tagadni. Bár az energia drágulása nem csak a háború miatt van, és nem is ott kezdődött. Cserébe hirtelen fel fogy gyorsulni a zöld átállás, ami hosszú távon az egész világnak jó.

(megfejtettem, Putyin sötétzöld és ezért csinálja :mrgreen: )
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. július 26., kedd 14:54

Európa, mint aki hasznot húz a háborúból :lol: :lol: :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 146 regisztrált és 0 vendég