Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62872
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 9., csütörtök 22:09

csababarca írta: Realista, Te pont azok közé tartozol, akik bár nem kedvelik a rendszert, azért kiépített egy normális egzisztenciát, így igazából neked tök8, nem?
Vagyis nekem ez jön le, lehet tévesen, de úgy érzékeltem, megvan mindened/mindenetek, egészségesek vagytok, nem is triggerel annyira a politikai himihumi.

De mond ha tévedek, én erről írtam lentebb, hogy rengeteg ilyen van mint Te.
Igen az ellenzékre nem szavazol, mert nem.

Egyébként a 60-70%os részvételi arány továbbra sem rossz, EU-s szinten sem. Máshol is van ez a réteg, aki ilyen-olyan okok miatt nem megy el szavazni.

Én úgy tenném fel a kérdést, minek kellene történnie most 2023-2026 között Magyarországon ahhoz, hogy fogná magát a távolmaradók fele, és elmenne húzni a fideszre, mihazánkra, dk-ra, akármire. Egyszerűen nem tudok olyan eseményt mondani, ami meg tudna mozdítani ennyi embert. Mert akkor meg a most szavazókból lennének olyanok, akik nem mennének el.

Nézd meg 2010-et. ( 8 millióból 5 millió ment el, pedig ott volt öszöd, gazdasági világválság, minden ami szemszájnak ingere. Mégis 3 millió ember el sem ment.
Ahhoz képest ma jobb az arány, legalábbis javul.
Nem mindegy igazabol, foleg mivel gyerekem van (bar irhatnam, hogy ugyis kulfoldre "szanom", de ez nem az en dontesem lesz, na meg addig sem kene segghulyet nevelnie az oktatasnak belole), de a tobbit jol latod. Politikat annyira ismerem, amennyire itt olvasom, plusz nyilvan amibe belefutok, mert az arcomba nyomjak.


Nekem tenyleg kell valami vagy valaki, amire nyugodt lelkiismerettel tudok nyomni. Xeljek egy Fletora? :roll: Nem tud megtortenni.

Kerestem demografiai bontast, eletkor szerint, hogy melyik part kitol mennyit kapott, de nem talaltam egyelore. Ha valakinek keznel van, orommel fogadom.


Akkor kezdodne az igazi forradalom Halfi :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 9., csütörtök 22:07

Posztolnia kell Orbánnak egy Karim szidó tiktok videót és Realista vonul táblákkal az urnákhoz :D
Én úgy tenném fel a kérdést, minek kellene történnie most 2023-2026 között Magyarországon ahhoz, hogy fogná magát a távolmaradók fele, és elmenne húzni a fideszre, mihazánkra, dk-ra, akármire. Egyszerűen nem tudok olyan eseményt mondani, ami meg tudna mozdítani ennyi embert. Mert akkor meg a most szavazókból lennének olyanok, akik nem mennének el.
3. világháború, vagy egy ótvar nagy recesszió. De egyik sem fog megtörténni, csak ezek a tippjeim hogy ezen esetekben mennének az ember szavazni (valamire).

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. november 9., csütörtök 22:07

Realista24 írta:
gutihaz14 írta: ha te nem vagy erintve a tanarhianyban (kozvetve)
ha nem vagy erintve az egeszsegugy szetbaszasaban
ha nem vagy erintve a katasok kigyilkolasaban
ha nem huztak be a maganyugdijpenztarad
ha nem lett az epitkezesednel vagy hazvetelnel a vegosszeg 50-70% kal dragabb a fasza csok es baratai miatt
ha nem erdekel hogy az adozott forintjaidat hogyan lopjak szet
ha nem érdekel hogy az eus penzeket hogyan lopjak szet
ha nem erdekel hogy europa legnagyobb afajat fizeted
akkor nem tudom mi triggerelne be annyira hogy barki is az ellenzek, rajuk huzod be
1. Gyerekem van, altalanos iskola. Erintve vagyok
2. Ha dokihoz kell mennem, fizetek maganba az esetek 90%-ban, 10%-ot Nika lefedi meg a hazidoki.
3. Asszony katas
4. Nem
5. Meg elotte megcsinaltam mindent a hetvegi hazon amit akartam, viszont keresztulhuzta a koltozeses terveket, de ez utobbi nem letszukseglet.
6. Minden politikai vezetes lop. Sokkal jobban erdekel az, amit korabban mar felvetettem, hogy mikent lehet az, hogy minden dragabb, minden szarabb minosegu itthon. Ugyanazon termekekrol beszelek osztrak/nemet boltban vs itthon.
7. lasd 6. pont
8. Afa most 27%, de volt az 25% mar a 90-es evekben is. Ettol a ket szazalektol nem csinalok magam ala.
Köszi,igyekszem :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62872
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 9., csütörtök 22:04

gutihaz14 írta: utolsora nem reagaltal. mi a hatar? mit muvelhetnek meg veled?
Egyszeruen csak fogadd el, hogy nekem kell valami, amiben hinni tudok, hogy rajuk szavazzak.
Nagyon regen mar egyszer leirtam, amig ez nem tortenik meg, addig probalom a kis mikronyezetemet ugy alakitani, tamogatni, intezni, hogy a jelenlegi helyzetbol a legjobbat hozzam ki.

Az elmult 15 evben megjartam a legaljat, es meg alatta is voltam, minden teren, de sosem sirtam vagy mutogattam masra, csak a fentiek szerint gondolkodtam es cselekedtem.

Szoval sajnalom, de a kerdesedre nem tudom mi az egzakt valasz, mert ha valami problema az utamba kerul, akkor azt elobb vagy utobb megoldom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5354
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. november 9., csütörtök 22:02

de engem az érdekel hogy aki nem szavaz csak azert az ellenzekre mert nem erdemlik mit kell tennie a fidesznek hogy eleg legyen. felsoroltam par pontot a tobb tiz-szazbol amikkel a fidesz alaassa a mindennapjainkat es erintett tobb ponton is de meg nem eleg ahhoz hogy ugy elege legyen a jelenlegi rezsimbol hogy behuzza az ellenzekre az x-et

nekem nagyon keves is eleg ettol a tolvaj fidesztol de ez talan lejott mar.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2023. november 9., csütörtök 21:59

Többször írtam, leírom újra. Most nem azért kell szavazni menni, hogy leváltsuk a Fideszt, hanem azért, hogy ne legyen kétharmad. Túl nagy jogkört kapnak folyamatosan a kétharmaddal.

Nem állítom, hogy jó az ellenzék, de nem ők tehetnek az ország problémáiról, hanem a 13 éve kétharmaddal kormányzó párt. Ellenzéki képviselők dísznek vannak a parlamentben a kétharmad miatt.

Mi a teendő, ha valami szar? Le kell váltani. Ha még szarabb lenne, megint le kell váltani. Aztán megint. Máshogy nem fogják érezni a politikusok a súlyát a munkájuknak.

De itt már tényleg arról van szó, hogy egy demokráciába csomagolt egypártrendszer van. A legtöbb Fidesz szavazó szerintem arra is vígan bólintana (vagy nem is érdekelné), ha holnap Orbánt megkoronáznák. Ez egy rossz irány. Máshogy pedig nem tudjuk jelezni, csak ha elmegyünk szavazni (amíg lehet).
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. november 9., csütörtök 21:57

Realista, Te pont azok közé tartozol, akik bár nem kedvelik a rendszert, azért kiépített egy normális egzisztenciát, így igazából neked tök8, nem?
Vagyis nekem ez jön le, lehet tévesen, de úgy érzékeltem, megvan mindened/mindenetek, egészségesek vagytok, nem is triggerel annyira a politikai himihumi.

De mond ha tévedek, én erről írtam lentebb, hogy rengeteg ilyen van mint Te.
Igen az ellenzékre nem szavazol, mert nem.

Egyébként a 60-70%os részvételi arány továbbra sem rossz, EU-s szinten sem. Máshol is van ez a réteg, aki ilyen-olyan okok miatt nem megy el szavazni.

Én úgy tenném fel a kérdést, minek kellene történnie most 2023-2026 között Magyarországon ahhoz, hogy fogná magát a távolmaradók fele, és elmenne húzni a fideszre, mihazánkra, dk-ra, akármire. Egyszerűen nem tudok olyan eseményt mondani, ami meg tudna mozdítani ennyi embert. Mert akkor meg a most szavazókból lennének olyanok, akik nem mennének el.

Nézd meg 2010-et. ( 8 millióból 5 millió ment el, pedig ott volt öszöd, gazdasági világválság, minden ami szemszájnak ingere. Mégis 3 millió ember el sem ment.
Ahhoz képest ma jobb az arány, legalábbis javul.
gutihaz14 írta: utolsora nem reagaltal. mi a hatar? mit muvelhetnek meg veled?
Ezt nem Realistának kéne feltenned. Hanem a hatalomnak pl.
De ők meg ezekre már tudják a választ, hiszen havi szinten jönnek a változtatások, amikkel nyúzzák a lakosságot.

"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák.
"
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5354
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. november 9., csütörtök 21:51

utolsora nem reagaltal. mi a hatar? mit muvelhetnek meg veled?
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62872
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 9., csütörtök 21:48

gutihaz14 írta: ha te nem vagy erintve a tanarhianyban (kozvetve)
ha nem vagy erintve az egeszsegugy szetbaszasaban
ha nem vagy erintve a katasok kigyilkolasaban
ha nem huztak be a maganyugdijpenztarad
ha nem lett az epitkezesednel vagy hazvetelnel a vegosszeg 50-70% kal dragabb a fasza csok es baratai miatt
ha nem erdekel hogy az adozott forintjaidat hogyan lopjak szet
ha nem érdekel hogy az eus penzeket hogyan lopjak szet
ha nem erdekel hogy europa legnagyobb afajat fizeted
akkor nem tudom mi triggerelne be annyira hogy barki is az ellenzek, rajuk huzod be
1. Gyerekem van, altalanos iskola. Erintve vagyok
2. Ha dokihoz kell mennem, fizetek maganba az esetek 90%-ban, 10%-ot Nika lefedi meg a hazidoki.
3. Asszony katas
4. Nem
5. Meg elotte megcsinaltam mindent a hetvegi hazon amit akartam, viszont keresztulhuzta a koltozeses terveket, de ez utobbi nem letszukseglet.
6. Minden politikai vezetes lop. Sokkal jobban erdekel az, amit korabban mar felvetettem, hogy mikent lehet az, hogy minden dragabb, minden szarabb minosegu itthon. Ugyanazon termekekrol beszelek osztrak/nemet boltban vs itthon.
7. lasd 6. pont
8. Afa most 27%, de volt az 25% mar a 90-es evekben is. Ettol a ket szazalektol nem csinalok magam ala.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5354
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. november 9., csütörtök 21:41

ha te nem vagy erintve a tanarhianyban (kozvetve)
ha nem vagy erintve az egeszsegugy szetbaszasaban
ha nem vagy erintve a katasok kigyilkolasaban
ha nem huztak be a maganyugdijpenztarad
ha nem lett az epitkezesednel vagy hazvetelnel a vegosszeg 50-70% kal dragabb a fasza csok es baratai miatt
ha nem erdekel hogy az adozott forintjaidat hogyan lopjak szet
ha nem érdekel hogy az eus penzeket hogyan lopjak szet
ha nem erdekel hogy europa legnagyobb afajat fizeted
akkor nem tudom mi triggerelne be annyira hogy barki is az ellenzek, rajuk huzod be
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62872
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 9., csütörtök 21:30

gutihaz14 írta: azt meg fel kell fogni hogy aki nem megy el szavazni az tudja mire szamithat a vegkimenetelnel. szerintem oriasi bakloves masokra bizni a valasztast es nem megtenni azt a minimumot hogyha a faszom kivan ezzel a szarral akkor rabokok az ellenzekre aztan nezzuk mi sul ki belole. ettol falnak megyek hogy a masik sem jobb. latjuk hogy a fidesz mit baszott szet 13 ev alatt de nem bizunk az ellenzekben mert tuti ok sem jobbak igy nezzuk meg 4 evig a mar megszokott szart. az legalabb mar nem tart meglepeteseket
Falnak mehetsz pl. miattam, de en nem tudok szavazni erre az ellenzekre. Arra a minimumra sem kepesek, hogy osszefogjanak a valtozas erdekeben, plusz tartom tovabbra is, hogy tobbseg ugyanugy a kormany payrolljan van.

Ha ennyi ember nem megy el szavazni, annak sulyok okai vannak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5354
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. november 9., csütörtök 21:27

azt meg fel kell fogni hogy aki nem megy el szavazni az tudja mire szamithat a vegkimenetelnel. szerintem oriasi bakloves masokra bizni a valasztast es nem megtenni azt a minimumot hogyha a faszom kivan ezzel a szarral akkor rabokok az ellenzekre aztan nezzuk mi sul ki belole. ettol falnak megyek hogy a masik sem jobb. latjuk hogy a fidesz mit baszott szet 13 ev alatt de nem bizunk az ellenzekben mert tuti ok sem jobbak igy nezzuk meg 4 evig a mar megszokott szart. az legalabb mar nem tart meglepeteseket
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62872
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 9., csütörtök 21:23

gutihaz14 írta: jo dolog mindig felhozni az ertelmes ellenzek scriptet de szamtalanszor bebizonyosodott (ebben a videoban is) hogy akiktol akitol tart a fidesz az ellen minden hazugsagot es lejaratokampanyt bevetnek. itt a lenyeg hogy 3 millio fix szavazobazist borzaszto nehez osszeszedni egy egyesult ellenzeknek is, nemhogy kulon partkent. erre jo hogy a fidesz szandekosan butitja az embereket mar a kezdetektol es azert szavaz a legtobb cigány is rajuk mert elhiszik hogy barmennyire is szar most, az nem a dobrogi hibaja es a masikkal tuti megszarabb lenne igy meg legalabb elelnek.

nem realis hogy a 2 millio nem szavazot egyszercsak jobb belatasra birod es megnyered a szavazatukat, mert millio oka lehet hogy nem mennek el szavazni
A 2 majdnem 3, es nem kellene mind, csak a fele, maximum. Es script vagy sem, nincs kire szavazni, ezert marad otthon sok ember gondolom. Koztuk en is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5354
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. november 9., csütörtök 21:20

jo dolog mindig felhozni az ertelmes ellenzek scriptet de szamtalanszor bebizonyosodott (ebben a videoban is) hogy akiktol akitol tart a fidesz az ellen minden hazugsagot es lejaratokampanyt bevetnek. itt a lenyeg hogy 3 millio fix szavazobazist borzaszto nehez osszeszedni egy egyesult ellenzeknek is, nemhogy kulon partkent. erre jo hogy a fidesz szandekosan butitja az embereket mar a kezdetektol es azert szavaz a legtobb cigány is rajuk mert elhiszik hogy barmennyire is szar most, az nem a dobrogi hibaja es a masikkal tuti megszarabb lenne igy meg legalabb elelnek.

nem realis hogy a 2 millio nem szavazot egyszercsak jobb belatasra birod es megnyered a szavazatukat, mert millio oka lehet hogy nem mennek el szavazni
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5354
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. november 9., csütörtök 21:13

Faust írta:
Nika91127 írta: Én megmondta, IQ ill. demencia vizsgálathoz kötném a szavazati jogot.
Fasiszta!!!!!!!
nem maradna fidesz szavazo
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 9., csütörtök 20:18

Realista24 írta:
Nika91127 írta:

Elég lenne kb. kérdés.

Egy szorzás, egy osztás, egy összetett szó helyes elválasztása, mikor volt az aranybulla, meg hogy mikor volt a rendszerváltás.

Ezen is az emberek egy része elhasalna...
Random kerdesekkel tudna ez csak mukodni, mert a zsebukben puskaval mennenek szavazni.

Tovabbra is: ertelmes ellenzek, es a maradek 2 millio (de minimum a fele) szavazni akarasa kell a valtozashoz, nem iq teszt.
Én most nem arról beszélek mi kell a váltáshoz 2023-ban Magyarországon, hanem hogy hogy tud jobb döntéseket hozni egy futurisztikus társadalom. Szerintem nem a mai értelemben vett demokráciával - illetve csak akkor, ha képes a lemaradók értelmi felzárkóztatására.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. november 9., csütörtök 20:18

Engem mar naciztak le konkretan emiatt (is), felkulcs cimbi, nagy gondolkodok voltak ok is. :kalapos: Itt viszonylag kevesebb ilyen arc van, es ok is ertelmesebbek szerencsere.

De kar az ilyenre szavakat fecserelni, egyetlen hatalom sem fogja ezt meghuzni, sajat magukkal basznanak ki. Sajnos meg mindig a demokracia a legjobb, amit fel tud mutatni az emberiseg.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. november 9., csütörtök 20:16

Nika91127 írta:

A normális ellenzéknél bukik a dolog.
Is.
Szerintem összetettebb a probléma, hogy hol az a két millió ember.

2022-ben 7,7M ember rendelkezett választójoggal, 5,4M ment el szavazni.
Mindjárt nagyságrendileg nagyobb a szám 2M-nél.

Nyilván a balfasz ellenzék egy riasztó pont.
A társadalom apolitikus hozzáállása is egy tényező.
Eleve nem csak a politikához közönyös a társadalom, hanem úgy általában a közügyekhez, szociális ügyekhez, mindenhez.
Ezek meg részint történelmi eredetű dolgok, másrészt emberi dolgok.

Egyébként nagyjából ezek az arányok vannak minden országban a választásokkal kapcsolatban, most a lengyelek nagyot mentek, de rekord is volt ez náluk.

A másik amire én gondolok, tapasztalok: Nagyon sok az olyan ember, aki mindenféle szarság ellenére jól él. De utálja a fideszt, az ellenzék sem nyújt alternatívát, minek menne el szavazni, gondolja. És szerintem rengeteg ilyen ember van, nem azt mondom, hogy kétmillió, de többszázezer ember élvezi a rendszer nyújtotta előnyöket, annak ellenére, hogy a kormánypárttal nem szimpatizál, ezért el sem megy szavazni.

Olyanokról is tudok, akik korábban a fideszre szavaztak, de besokalltak, viszont másra meg nem fognak elmenni szavazni.

Én ezekben látom a problémát, persze bőven lehet, hogy rosszul.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62872
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 9., csütörtök 19:59

Nika91127 írta:
Realista24 írta:

Random kerdesekkel tudna ez csak mukodni, mert a zsebukben puskaval mennenek szavazni.

Tovabbra is: ertelmes ellenzek, es a maradek 2 millio (de minimum a fele) szavazni akarasa kell a valtozashoz, nem iq teszt.
A normális ellenzéknél bukik a dolog.
Errol van szo, csak utana mutogatnek a 3 millio "agyhalott fideszesre".
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. november 9., csütörtök 19:58

Realista24 írta:
Nika91127 írta:

Elég lenne kb. kérdés.

Egy szorzás, egy osztás, egy összetett szó helyes elválasztása, mikor volt az aranybulla, meg hogy mikor volt a rendszerváltás.

Ezen is az emberek egy része elhasalna...
Random kerdesekkel tudna ez csak mukodni, mert a zsebukben puskaval mennenek szavazni.

Tovabbra is: ertelmes ellenzek, es a maradek 2 millio (de minimum a fele) szavazni akarasa kell a valtozashoz, nem iq teszt.
A normális ellenzéknél bukik a dolog.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég