Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 17., vasárnap 8:54

Remy írta:
Realista24 írta:

Nyugaton 1 euró az átlag egy zsemle vagy zsemle szeru pekaruert.

Baszod.

Reklamált inkább a minoseg miatt, mert az a legtöbb boltban és peksegben vállalhatlan.

Azért szerencsére az 1 eurótól még messze van. Én, ha veszek, akkor ezek játszanak.
Billa 1
Billa2
Billa3

Cserébe, alapvetően a pékáruk rohadt drágák, az tény, nem is veszek, csak szökőévente.
Átlagban írtam pekarut. 0.8 és 1.2 között veszem általában. És nyilván nem egy sima fehérlisztes zsemlet veszek.

Amiket linkelsz, itthon is 40-60 Ft. És szarok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. március 17., vasárnap 8:42

Realista24 írta:
ferni írta: 80-90 forint egy zsemle baszod egy sima kisboltban vagy egy random pékségben.

Menjenek már a facba kajak.
Nyugaton 1 euró az átlag egy zsemle vagy zsemle szeru pekaruert.

Baszod.

Reklamált inkább a minoseg miatt, mert az a legtöbb boltban és peksegben vállalhatlan.
Azért szerencsére az 1 eurótól még messze van. Én, ha veszek, akkor ezek játszanak.
Billa 1
Billa2
Billa3

Cserébe, alapvetően a pékáruk rohadt drágák, az tény, nem is veszek, csak szökőévente.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 17., vasárnap 5:21

ferni írta: 80-90 forint egy zsemle baszod egy sima kisboltban vagy egy random pékségben.

Menjenek már a facba kajak.
Nyugaton 1 euró az átlag egy zsemle vagy zsemle szeru pekaruert.

Baszod.

Reklamált inkább a minoseg miatt, mert az a legtöbb boltban és peksegben vállalhatlan.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2024. március 17., vasárnap 0:57

Halfkey írta: Mondjuk az infláció propagandától függetlenül tényleg egyszámjegyű már egy ideje.

Ha összehozna egy kormány akár 5000000%-os inflációt egy évben, de utána 1 évig csak 1 %-os lenne az emelkedés, akkor az aktuális mutató attól még 1%, hogy az elmúlt két évben 50000001%-ot romlott a pénz.

Fikázzuk már őket olyanokkal amit megérdemelnek, van belőle bőven.
Oke, de ok mar a kezdetektol fogva a valos ertek toredeket kozlik. Nem az elmult egy evrol beszelek.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8468
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. március 17., vasárnap 0:16

80-90 forint egy zsemle baszod egy sima kisboltban vagy egy random pékségben.

Menjenek már a facba kajak.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. március 16., szombat 23:55

Mondjuk az infláció propagandától függetlenül tényleg egyszámjegyű már egy ideje.

Ha összehozna egy kormány akár 5000000%-os inflációt egy évben, de utána 1 évig csak 1 %-os lenne az emelkedés, akkor az aktuális mutató attól még 1%, hogy az elmúlt két évben 50000001%-ot romlott a pénz.

Fikázzuk már őket olyanokkal amit megérdemelnek, van belőle bőven.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2024. március 16., szombat 23:18

Ez mar csak nezopont kerdese, ki kinek hisz. En a fideszes progapagandanak nem tudok hinni, akik szerint az inflacio is mar csak egy szamjegyu regota.

De tovabbra sem ez a lenyeg, hanem amit mond.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2024. március 16., szombat 22:08

illgner írta:
___Samy___ írta:
Szamomra pont azert tud hiteles lenni, mert ebbol az egesz szarbol kilepett es megprobalja rajuk boritani az asztalt. Nem egy, nem egy ket ember lett mar az evek soran kipattintva a partbol, megse huzta meg ezt senki.

Januárban kivágták valamelyik felügyelő bizottságból, és utána lett hirtelen ellenzéki. Nem lépett ő ki sehonnan, hanem kidobták.
Erről elmondta az ő álláspontját, miszerint ő lépett ki, Tóniék meg ezzel akarják hitelteleníteni.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Politika

HozzászólásSzerző: illgner » 2024. március 16., szombat 22:06

___Samy___ írta:
Szamomra pont azert tud hiteles lenni, mert ebbol az egesz szarbol kilepett es megprobalja rajuk boritani az asztalt. Nem egy, nem egy ket ember lett mar az evek soran kipattintva a partbol, megse huzta meg ezt senki.

Januárban kivágták valamelyik felügyelő bizottságból, és utána lett hirtelen ellenzéki. Nem lépett ő ki sehonnan, hanem kidobták.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Politika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2024. március 16., szombat 19:32

'shutterisland írta:
Buitre írta: ma volt a 2RK első kongresszusa, végighallgattam a beszédeket. Továbbra is rendkívül szimpatikus a kezdeményezés, és bevallom időközben be is léptem a pártba mint aktivista (életemben nem voltam eddig semmilyen párt tagja), hogy segítsem őket amivel tudom. Kb. 1h17p-nél kezdődik Vona beszédje, akit érdekel. De az egész jó volt, ajánlom megtekintésre. És köszi a fórumnak, mert itt hallottam róluk először :salute: :sziv:
nekem is szimpatikus ez az egesz, de az, hogy 10+ part fog szembeszallni egymassal es a fidesz ellen, az kinyirja az egesz projektet.

jozan paraszti esszel az, hogy lesz majd magyar peter, jakab, vona, mzp, gyurcsany, momentum, toroczkaiek, kutyak, stb, egymas ellen, az olyan szinten szetszabdalja majd az orszag nem fideszes reszet, hogy szerintem meg az is bele fog ferni vityaeknak, ha elbuknak ide-oda akar tobbszaz ezer szavazot is.
Erre lenne jó egy előválasztás.
Most sem az előválasztás volt a probléma, hiába próbálják így beállítani..
A gond az a kamu összefogás volt, amit az előválasztás után leműveltek és váltak így totál hiteltelenné..
Lemenne az előválasztás, nem kell utána a jópofizás, de egy kihívója lenne a kormánypártnak, ezt el kéne fogadnia mindenkinek.
Aki nem fogadja el, mert pl. egy dk nem venne részt ebben az garantált, a korábbi csúfos kudarcuk után, az már eleve leírná magát..
Legalábbis épeszű ember nem venné komolyan azt, aki ellenzéken belül sem meri megmérettetni magát.

BLevi96
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2024. február 28., szerda 15:47
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: BLevi96 » 2024. március 16., szombat 18:56

'shutterisland írta: nekem is szimpatikus ez az egesz, de az, hogy 10+ part fog szembeszallni egymassal es a fidesz ellen, az kinyirja az egesz projektet.

jozan paraszti esszel az, hogy lesz majd magyar peter, jakab, vona, mzp, gyurcsany, momentum, toroczkaiek, kutyak, stb, egymas ellen
Hatalmas előnye a fidesznek hogy ennyire megosztott az ellenzék, ami nem is baj láttuk mit értek el azzal hogy összefogott mindenki mindenkivel. Vona, MZP kár hogy külön indulnak, nekem ők a legszimpatikusabbak a hibáikkal is. MP is megérdemelne egy esélyt, "rosszabb már úgyse lehet" alapon legalább és ő az aki tényleg tudna elvenni fideszes szavazokat, a nem szemellenzős fajtából.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. március 16., szombat 18:16

Buitre írta: ma volt a 2RK első kongresszusa, végighallgattam a beszédeket. Továbbra is rendkívül szimpatikus a kezdeményezés, és bevallom időközben be is léptem a pártba mint aktivista (életemben nem voltam eddig semmilyen párt tagja), hogy segítsem őket amivel tudom. Kb. 1h17p-nél kezdődik Vona beszédje, akit érdekel. De az egész jó volt, ajánlom megtekintésre. És köszi a fórumnak, mert itt hallottam róluk először :salute: :sziv:
nekem is szimpatikus ez az egesz, de az, hogy 10+ part fog szembeszallni egymassal es a fidesz ellen, az kinyirja az egesz projektet.

jozan paraszti esszel az, hogy lesz majd magyar peter, jakab, vona, mzp, gyurcsany, momentum, toroczkaiek, kutyak, stb, egymas ellen, az olyan szinten szetszabdalja majd az orszag nem fideszes reszet, hogy szerintem meg az is bele fog ferni vityaeknak, ha elbuknak ide-oda akar tobbszaz ezer szavazot is.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2024. március 16., szombat 17:39

Azért utaljuk mert ner-es volt, vagy épp most hova húz, hova tart. Nem a személye a lényeg. Nézzük meg mit tesz, mit akar elérni. Nekem ez számít.
Egeszen hihetetlen, hogy annak ellenere, hogy jo az iranya, jok az elkepzelesei, egy csomoan azert nem veszik szamba sem, mert fideszes volt.

Szamomra pont azert tud hiteles lenni, mert ebbol az egesz szarbol kilepett es megprobalja rajuk boritani az asztalt. Nem egy, nem egy ket ember lett mar az evek soran kipattintva a partbol, megse huzta meg ezt senki.

Nagyon kivancsi vagyok mi marad ebbol 26-ra.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. március 16., szombat 17:24

En is gondolkodtam amugy, de meh. Jobb csak morogni. :kalapos:

Avatar
Buitre
Hozzászólások: 1363
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 15:35
Kedvenc játékosaid: Valderrama, Valerón, Butragueño
Tartózkodási hely: Biharugra/Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Buitre » 2024. március 16., szombat 17:22

ma volt a 2RK első kongresszusa, végighallgattam a beszédeket. Továbbra is rendkívül szimpatikus a kezdeményezés, és bevallom időközben be is léptem a pártba mint aktivista (életemben nem voltam eddig semmilyen párt tagja), hogy segítsem őket amivel tudom. Kb. 1h17p-nél kezdődik Vona beszédje, akit érdekel. De az egész jó volt, ajánlom megtekintésre. És köszi a fórumnak, mert itt hallottam róluk először :salute: :sziv:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2024. március 16., szombat 17:01

Süti írta: Fideszes szavazókat egyébként se fog elvinni, ellenzékit annál többet. Meglepő fordulat a múltja után.
Ne legyél annyira biztos ebben.
:goat:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Süti » 2024. március 16., szombat 17:01

Nem azért, hanem azért mert ahogy írtam belülről elokerult egy ember akinek a tevékenysége a Fidesznek kedvez. Nekem ha egy börtönből szabadult azt mondja hogy ne lopj, az nem hiteles. De kinek mi a tiszta lap.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Süti 2024. március 16., szombat 17:01-kor.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3159
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Babinho » 2024. március 16., szombat 16:51

A nernek van egy teteje, az igazi döntéshozók. Sokkal jobban benne van ebben egy kövér, bajer, tiborcz mint néhány miniszter.

Természetesen közel volt a tűzhöz hogy lássa mi történik, de mitől lenne ettől ő a holdudvar tagja? Ezzel kapcsolatban a párbeszéd is annyira demagóg, annyira démonizalva van minden ami fidesz, pedig ez egyáltalán nincs így. Ő is elmondta, vannak dolgok (voltak) amik értékelhető döntések voltak a kormany részéről, van sok jó politikus vagy szakember a fidesz háza táján is.

Azért utaljuk mert ner-es volt, vagy épp most hova húz, hova tart. Nem a személye a lényeg. Nézzük meg mit tesz, mit akar elérni. Nekem ez számít.

Most felkérdezni tőle minden lehetseges valasztási kimenetelt hogy adjon rá valaszt, és azt elemezgessük (pár hét azután hogy dönthetett arról hogy politizálni fog) annyira zsákutca megint, mint a kérdés hogy a rendezvénye mibű vót?

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Süti » 2024. március 16., szombat 16:39

Vagy onnan is megkozelitheted hogy mennyire hiteles a ner holdudvarbol kikerult ember aki állítólag a rendszer ellen van, de ez nehéz kérdés számára.


Fideszes szavazókat egyébként se fog elvinni, ellenzékit annál többet. Meglepő fordulat a múltja után.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3159
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Babinho » 2024. március 16., szombat 16:35

ikelemen5 írta: Új Partizán interjú Magyar Péterrel.

GM: Orbán Viktort leváltani szeretnéd vagy koalíciós partnerévé szeretnél válni?
MP: Hú ez egy nehéz kérdés, nem gondolkodtam ezen így konkrétan..

Akkó’ jóvan’ akkó’. :lol: :x
A te reakciód kiábrandítóbb...ha ennyi jött le az interjúból, illetve ennyit tudsz hozzáfűzni.
A vita, a párbeszéd, az épitő kritika, a kérdés hiánya. Ezeket is megfogalmazta már MP.
Valószínűleg abból a közegből ahonnan jön, még csak ezutan jön a pofára esés, hogy ilyen jellegű beköpésekkel kell szembenéznie.
Hogy nem csak a propaganda médiából ömlik a szenny, hanem már a társadalom jelentős részéből is.

Kigúnyoló reels videók, félmondatok, mémek csinálják ma ki az intelligens gondolkodást, a törekvést. A fogyasztónak nem fancy a tartalom, csak ha elég jól illusztralja a dühöt ami a tömegben van, ha elég trash...jajj istenem


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég