Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 16., péntek 18:03

kormányinfos videok nagyon mennek most, epikus performansz volt :lol:

nagyon égnek :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. február 16., péntek 18:01

Le is mondott ez a madár, 100% volt hogy a tüntetés előtt bejelentik :lol:

magnus666
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2023. szeptember 14., csütörtök 9:45
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Eto’o
Kedvenc csapatod: FCB

Re: Politika

HozzászólásSzerző: magnus666 » 2024. február 16., péntek 15:09

ez jött velem szembe twitteren elolvastam a cikket, de a témában kompetensebb ember röviden fel tudna világosítani, hogy ez most kamu vagy a másik oldal propagandája? kerestem ugyan, de a google semmi ehhez hasonlót nem dobott fel, ami persze nem jelent semmit. Köszi :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 16., péntek 14:35

közben viktor haverjának egyik ellenfele, navalnij is "kiesett az ablakon" :coffee:
thereisonly1ronaldo

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2024. február 16., péntek 7:42

hehetheoriginal írta:
Ezt kellene mindenkinek a teljes 10millionak vegighallgatnia es elgondolkozni.


Aztán a fideszes rész legyint egyet és minden megy tovább. Itt sajnos addig nem lesz váltás, amíg Orbán él...

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 16., péntek 6:24

Ezt kellene mindenkinek a teljes 10millionak vegighallgatnia es elgondolkozni.
thereisonly1ronaldo

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2024. február 16., péntek 5:13

ferni írta: Deutsch Tamás: Konteó, hogy Orbán tudott a kegyelemről

Ebben a fazonban hány gramm lehett benne itt épp? :lol:
Ezt a bohócot évtizedekkel ezelőtt el kellett volna már takarítani a közéletből. Egyszerűen hihetetlen, hogy miképp tud még mindig a felszínen maradni. Szerintem Orbán ágyasa vagy a bajszosé...

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. február 16., péntek 2:49

Deutsch Tamás: Konteó, hogy Orbán tudott a kegyelemről

Ebben a fazonban hány gramm lehett benne itt épp? :lol:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2024. február 15., csütörtök 19:53

Halfkey írta:
Pont ez a baj, erről beszélek, ez legalább 5 fajta dolog amiben van teljesen ellentmondó is. Ez egy pártfüggetlen kiállás a gyerekekért vagy a korrupt NER birodalom működése ellen szólunk fel? Kitől kérünk mit?

Politikailag az szerintem teljesen kifota a szelet hogy lemondatták Novákot meg Vargát, mert így nem lehet igazából megnevezni senkit, meg csak találgatni lehet hogy mi hogy történt. Arról lehet és érdemes beszélni hogy a pedofília undorító és védjük meg jobban a gyerekeket de azt remélem látjuk hogy ennek milyen gyakorlati megvalósítása lehet politikailag? Gyerekvédelmi törvény 2.0, azt meg a jelenlegi brancstól tudjuk milyen - és még a szavazóik előtt villoghatnak is vele.

Ne legyen igazam, de egyszerűen nem értem mi lehet itt reális cél. Balogh lemondatása lehetne, de ő meg láthatóan kb senkit nem érdekel.
Szerintem nincs ellentmondás, és kéz a kézben járnak a dolgok.
Ez a NER maga, a rendszer jellegéből adódott a szituáció, majd a mély hallgatás, és a lemondás (lemondatás) is.

Pont ez a lényege, hogy lemondtak, és azt KELL gondolnunk, hogy probléma megoldva, nincs itt több látnivaló.
Hát hogy a francba ne lenne?
Továbbra sincs felelős, továbbra sincs kimondva, mit miért írt alá, miért sunnyogtak róla, miért volt sajtózárlat napokig a megafonnál, stb.

Mégegyszer mondom, ami itt történt, az az én szememben maga a rendszer. Valamit aláírtak, ha tudták ha nem, (nem tudom melyik a rosszabb amúgy), valakinek a nyomására vagy magától, de továbbra sem tudunk semmit.

Azt, hogy a tüntetés miért lesz, hát éppen bármiért lehet.
Én két dologra húznám a narratívát, de nem értek hozzá:
- kiállunk OV azon kijelentése mellett, hogy legyen zéró tolerancia a pedofil vagy pedofil ügyekben érintettek esetében. Persze megjegyezve, hogy doktorminiszterelnökúrnak volt erre egyébként több mint egy évtizede, de egy kihulló csontváz kellett, hogy bevesse magát.
- felhívni az emberek figyelmét, hogy ez nem egy egyedi eset, hanem a rendszer működésének, működtetésének alapfeltétele. sokan ezt tudtuk eddig is, hátha többen ráeszmélnek.


Balogh azért érdekel elég sokakat, konkrétan már kiadták rá is a kilövési engedélyt, nem sokáig húzza, tippem szerint a holnapi kormányinfón a tüntetés elé rakva lesz erről is szó.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8503
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. február 15., csütörtök 19:41

nem tudom amugy szokte e valaki nezni a csatt 2-t egri viktorral, azert a holnapi adasba remelem csak behivjak a szivacs pesty-t, kicsit ontson olajat a tuzre. :D

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. február 15., csütörtök 19:29

csababarca írta:
Halfkey írta: Világért sem akarom fikázni akik tüntetnek, tényleg szuper fontos téma, és jó lenne változást elérni.

De azon túl hogy a feleségem nem lesz itthon szóval egyedül tartom majd a frontot, mikor hívtak a kollegáim tüntetni az alapvető problémam az volt, hogy na de mi a követelés? Felhoztátok a netadót, az egy tök jó példa: ott a konkrét cél, ne vezessenek be egy adót. Amikor volt a tanáros tüntetés, ott is voltak konkrét célok fizetéssel, tantervvel kapcsolatban. Itt most mi a cél? Mit akarunk/akartok elérni, ki csináljon mit? Én úgy érzem hogy ez abszolút nincs megfogalmazva, így meg tényleg nehéz elérni bármit is, ha mi sem tudjuk megmondani.

EDIT: ha tévedek és meg van fogamazva az egy tök jó első lépés, akkor viszont a kommunikáción kell javítani, mert nem jut el az emberhez.
Én ha jól láttam kiállásként hirdetik, gondolom egyértelmű mi miatt.
Itt a cél az, hogy kapjon észbe a kurva társadalom, a fideszes és balszektás közeg is, hogy kurvára zsákutcába tartunk. Ez a rendszer aminek mindenki a részese kb aki itt él még, egy romlott valami, szétzilált és egymásnak fordított társadalom, velejéig romlott vezetés, alkalmatlan emberek tömkelege fent, felettünk a mi pénzünkön élősködve.

Legyintünk már a rendszerszintű korrupcióra, legyintünk egy ilyen ügyre, mindenre legyintünk. Ebből az apátiából kéne kirángatni magunkat, és is köztük vagyok, de holnap kimegyek.

Nekem az lenne a nulladik lépés, hogy a megafont lehúzzák a klotyón.
Nulla, takonygerincű Jeszy, Bohár, Deák, Apáti, Szarvas, Bayer, stb húzzanak a faszba innen, iszonyat károkat okoznak.
És ugyanígy a másik oldalon a NoÁr félék (nem ismerem a másik oldalon ezeket, ne haragudjatok) húzzák le magukat a retyón.

Na mindegy, igazából nyilván ebbe nem fog belerokkanni a rendszer, meg Orbán se, ez nem is nagyon lehet cél. EGy egy tisztább, átláthatóbb, normálisabb rendszer talán kialakulhat valamikor.

Talán azt is lehetne célként kitűzni, hogy a fideszesekben alakuljon ki egy olyan igény, hogy valami történjen, mert ez íg ynem mehet tovább.
Huth Gergely kritikusként fogalmazott a Magyar Nemzetben, de mi is volt a kritika? Hogy felhígult a közeg, bezzeg a régi törzsfideszesek milyen faszagyerekek. Na ne ez legyen már a kritikai minimum.

És tudom, mondhatjátok, hogy vágyálom, hogy kiábrándulnak a fidesz szavazók, de szerintem nem. Mert a saját közegemből is tudom, hogy vannak már akiknek szintén elég volt ez. Nem rohannak a toprongy ellenzékre szavazni az igaz, de már a fideszre sem.
Pont ez a baj, erről beszélek, ez legalább 5 fajta dolog amiben van teljesen ellentmondó is. Ez egy pártfüggetlen kiállás a gyerekekért vagy a korrupt NER birodalom működése ellen szólunk fel? Kitől kérünk mit?

Politikailag az szerintem teljesen kifota a szelet hogy lemondatták Novákot meg Vargát, mert így nem lehet igazából megnevezni senkit, meg csak találgatni lehet hogy mi hogy történt. Arról lehet és érdemes beszélni hogy a pedofília undorító és védjük meg jobban a gyerekeket de azt remélem látjuk hogy ennek milyen gyakorlati megvalósítása lehet politikailag? Gyerekvédelmi törvény 2.0, azt meg a jelenlegi brancstól tudjuk milyen - és még a szavazóik előtt villoghatnak is vele.

Ne legyen igazam, de egyszerűen nem értem mi lehet itt reális cél. Balogh lemondatása lehetne, de ő meg láthatóan kb senkit nem érdekel.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 15., csütörtök 18:32

h3x0r írta:
hehetheoriginal írta:
és vasárnap tele vannak a brunch meg kávézó meg éttermek, mindenki eszik iszik beszélget vagy kirándul vagy csak fekszik a tv előtt, pihen.
simán túl lehet élni 1 napot pláza nélkül, de ezt ugye mondd azoknak, akiknek kényszerük van vásárolni menni, mert amúgy az életük egy rakás szar és gyűlölnek otthon lenni vagy épp csak probaljak az elet szenvedeseirol ezzel elterelni a figyelmet.
Beszelsz itt hulyesegeket.. Vasarnap templomba kell menni, delutan meg focimeccsre!!

De amugy miert jobb program telen ha egesz vasarnap a TV elott doglesz, mint hogy elmessz plazaba, talan veszel is valamit, ha mar ott vagy, beulsz valahova kajalni, stb. ?
Ez is csak egy ujkeletu kepmutatas. Aki akar most is el tud menni etterembe vagy egyeb aktivitast csinalni, vagy szimplan csak dögleni otthon.

Mert azzal a sok "vasarnapi boltbezaronak" sosem volt gondja, hogy az etterem, kavezo, benzinkut, fagyizo, mozi, vidampark, szallodak, stb. nyitva vannak 24/7-ben.

Hozzateszem, szerintem is jo dolog lenne egy vasarnapi leallas, de ne legyunk mar kepmutatoak. Mivel tobb egy sparos dolgozo, mint egy gyrosos mondjuk?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2024. február 15., csütörtök 18:22

Halfkey írta: Világért sem akarom fikázni akik tüntetnek, tényleg szuper fontos téma, és jó lenne változást elérni.

De azon túl hogy a feleségem nem lesz itthon szóval egyedül tartom majd a frontot, mikor hívtak a kollegáim tüntetni az alapvető problémam az volt, hogy na de mi a követelés? Felhoztátok a netadót, az egy tök jó példa: ott a konkrét cél, ne vezessenek be egy adót. Amikor volt a tanáros tüntetés, ott is voltak konkrét célok fizetéssel, tantervvel kapcsolatban. Itt most mi a cél? Mit akarunk/akartok elérni, ki csináljon mit? Én úgy érzem hogy ez abszolút nincs megfogalmazva, így meg tényleg nehéz elérni bármit is, ha mi sem tudjuk megmondani.

EDIT: ha tévedek és meg van fogamazva az egy tök jó első lépés, akkor viszont a kommunikáción kell javítani, mert nem jut el az emberhez.
Én ha jól láttam kiállásként hirdetik, gondolom egyértelmű mi miatt.
Itt a cél az, hogy kapjon észbe a kurva társadalom, a fideszes és balszektás közeg is, hogy kurvára zsákutcába tartunk. Ez a rendszer aminek mindenki a részese kb aki itt él még, egy romlott valami, szétzilált és egymásnak fordított társadalom, velejéig romlott vezetés, alkalmatlan emberek tömkelege fent, felettünk a mi pénzünkön élősködve.

Legyintünk már a rendszerszintű korrupcióra, legyintünk egy ilyen ügyre, mindenre legyintünk. Ebből az apátiából kéne kirángatni magunkat, és is köztük vagyok, de holnap kimegyek.

Nekem az lenne a nulladik lépés, hogy a megafont lehúzzák a klotyón.
Nulla, takonygerincű Jeszy, Bohár, Deák, Apáti, Szarvas, Bayer, stb húzzanak a faszba innen, iszonyat károkat okoznak.
És ugyanígy a másik oldalon a NoÁr félék (nem ismerem a másik oldalon ezeket, ne haragudjatok) húzzák le magukat a retyón.

Na mindegy, igazából nyilván ebbe nem fog belerokkanni a rendszer, meg Orbán se, ez nem is nagyon lehet cél. EGy egy tisztább, átláthatóbb, normálisabb rendszer talán kialakulhat valamikor.

Talán azt is lehetne célként kitűzni, hogy a fideszesekben alakuljon ki egy olyan igény, hogy valami történjen, mert ez íg ynem mehet tovább.
Huth Gergely kritikusként fogalmazott a Magyar Nemzetben, de mi is volt a kritika? Hogy felhígult a közeg, bezzeg a régi törzsfideszesek milyen faszagyerekek. Na ne ez legyen már a kritikai minimum.

És tudom, mondhatjátok, hogy vágyálom, hogy kiábrándulnak a fidesz szavazók, de szerintem nem. Mert a saját közegemből is tudom, hogy vannak már akiknek szintén elég volt ez. Nem rohannak a toprongy ellenzékre szavazni az igaz, de már a fideszre sem.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. február 15., csütörtök 18:15

hehetheoriginal írta:
miro. írta:

Itt szombaton 18.00 orakor bezar minden.
Valahogy mukodik.
és vasárnap tele vannak a brunch meg kávézó meg éttermek, mindenki eszik iszik beszélget vagy kirándul vagy csak fekszik a tv előtt, pihen.
simán túl lehet élni 1 napot pláza nélkül, de ezt ugye mondd azoknak, akiknek kényszerük van vásárolni menni, mert amúgy az életük egy rakás szar és gyűlölnek otthon lenni vagy épp csak probaljak az elet szenvedeseirol ezzel elterelni a figyelmet.
Beszelsz itt hulyesegeket.. Vasarnap templomba kell menni, delutan meg focimeccsre!!

De amugy miert jobb program telen ha egesz vasarnap a TV elott doglesz, mint hogy elmessz plazaba, talan veszel is valamit, ha mar ott vagy, beulsz valahova kajalni, stb. ?

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1670
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » 2024. február 15., csütörtök 17:48

Faust írta:
RealVazquez írta:

En is kint leszek. A jelenlet fontos, de azert bekeszitek egy gazmaszkot es 10 db tojast, ha kemenyre fordulna a tema :kalapos:
Ha meglatod gyurcsanyt, dobald meg.

Shutter: tokmindegy, csak az nezte meg aki eddig is tisztaban volt a dologgal es gyuloli orbant.
Ez nem igaz. Tok sok fideszest lattam online, aki amugy megnezte es egyetertett a dolgokkal. Vagy pl szuleim is. :mrgreen:

De amugy balog zoltan bejelento videoja alatt is erdemes megnezni a kommenteket, milliomegegy reformatus irt oda hogy oriasit csalodott benne, az egyhazban es a kormanyban is. Ez a botrany bizony attorte a vedelmi pajzsukat. Attol fuggetlenul ugyanugy ok nyernenek siman, meg a 75%-a ezeknek az embereknek ismet leszavazna rajuk, de ugyebar nincs semmilyen szimpatikus alternativa a mai napig, igy meg sose lesz valtozas elerve.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 15., csütörtök 17:03

gyurcsany csak gondosan megvalogatott, szamara kontrollalt es biztonsagos kozegben es kornyezetben jelenik meg kizarolag.
magyarul penteken a konyhajaban fog enekelni meg pörögni forogni, mint egy idiota retardalt :coffee:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. február 15., csütörtök 17:00

RealVazquez írta:
Realista24 írta:

De tenyleg, mi a terv? Mit fogtok csinalni? Par mondat elhangzik, meg, hogy mocskos pedofilok, mocskos fidesz es Orban takarodj?
Vagy inkabb rarugjatok valakikre az ajtot? Esetleg megbenitjatok Pestet?
En is kint leszek. A jelenlet fontos, de azert bekeszitek egy gazmaszkot es 10 db tojast, ha kemenyre fordulna a tema :kalapos:
Ha meglatod gyurcsanyt, dobald meg.

Shutter: tokmindegy, csak az nezte meg aki eddig is tisztaban volt a dologgal es gyuloli orbant.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2024. február 15., csütörtök 16:23

Realista24 írta:
Pipita írta:

Én mindenképp, túl komoly a téma, és nem bohócok a szervezők. Viszont sajna nem fogok tudni végig maradni.
De tenyleg, mi a terv? Mit fogtok csinalni? Par mondat elhangzik, meg, hogy mocskos pedofilok, mocskos fidesz es Orban takarodj?
Vagy inkabb rarugjatok valakikre az ajtot? Esetleg megbenitjatok Pestet?
En is kint leszek. A jelenlet fontos, de azert bekeszitek egy gazmaszkot es 10 db tojast, ha kemenyre fordulna a tema :kalapos:
:goat:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8503
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. február 15., csütörtök 16:21

kozben egy laza 2 millios nezettseg a partizanos videon 3 nap alatt.

biztos voltak, akik tobbszor is rakattintottak (bar ezt nem tudom hogyan szamolja a yt) es olyanok is, akik egyutt neztek egy eszkozrol, szoval nehezen megbecsulheto tenylegesen mennyi ember nezett bele.
de azert tippre egy jo 500-750 ezer emberhez eljutott 72 oran belul.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. február 15., csütörtök 15:29

Faust írta: Szerintem a vasarnapot nem a tomeg, hanem a haverok es a multik nyomasara toroltek el. En szoptam miatta sokszor, de amugy tamogattam, de be kell latni hogy a mai vilagban ez nem fer bele, az emberek java resze nem egy irodaban kotlik hetfotol pentekig 8 oraban.
Nehez veletlennek latni, hogy a nepszavazashoz megvolt egy rahedli alairas, majd az eltorlesnel azt mondtak, ok hallgatnak a nepre, ezert elobb eltorlik, minthogy legyen belole szavazas. https://index.hu/belfold/a_kormany_elto ... vatartast/.
Szoval de, a tomeg miatt.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 95 regisztrált és 0 vendég