Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. szeptember 20., kedd 10:45

Gondolom viktortol azert felveszik a fizut :lol:

Kibaszott fertő az egesz, a mult heten sztrajkolni mereszelo, megfenyegetett tanaroktol kezdve, az eü, a gaz, benzin, aram dolgok, szavazzal rajuk nyomorult, mert felujitottak a templomodat :lol:
thereisonly1ronaldo

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. szeptember 20., kedd 10:42

babaking írta: UK-ben ennek nagy hagyománya van, hogy mennyire működik/ hasznos azt nem tudom értékelni. Egy kultúrált vitára alapuló közegben (ahol ellenzéki beadványokat is elfogadnak) működhet, a jelenlegi helyzetben nálunk szerintem (újabb) öngól.
Ugy gondolom, hogy elviekben egy epito jellegu kozegben ez hasznos lehetne, de itt halmozottan is hulyesegnek tunik. Mar csak azert is, mert senki nem fer hozza soha semmilyen informaciohoz, mert mindent titkolnak (nyilvan mindenki tudja miert), igy arrol erdemi dontest / megoldasi javaslatot sem lehetne adni. Es ez meg csak az elso lepcso ahol elbukik a dolog, a kozeg, a vitakultura es a masokkal szembeni viselkedes lenne a kovetkezo, de arrol beszelni sem erdemes.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Marky » 2022. szeptember 20., kedd 10:22

Kellett egy "ellenseg" es a Gyurcsany csaladot barmikor elo lehet huzni egy jo elrettentesre. Amint tovabb romlik a gazdasagi helyzet, egyre tobb cikk es riport jelenik majd meg errol az arnyektoketlenkedesrol es lehet mutogatni, hogy 2008 szelleme ujra kisert.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. szeptember 20., kedd 9:52

UK-ben ennek nagy hagyománya van, hogy mennyire működik/ hasznos azt nem tudom értékelni. Egy kultúrált vitára alapuló közegben (ahol ellenzéki beadványokat is elfogadnak) működhet, a jelenlegi helyzetben nálunk szerintem (újabb) öngól.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. szeptember 20., kedd 9:40

zsuninnyo írta:
sebydani írta: Arra sem érdemes az egész, hogy ráguglizzak úgyhogy leírná inkább itt valaki mit is fog csinálni az árnyékkormány? :kalapos:
A lenyege az, hogy uleseznek, es donteseket hoznak mint a kormany, amolyan "alternativ megoldast" kinalnak. Ez LENNE, az ertelme, vhol ezt tenyleg csinaljak, alapvetoen haszos is LEHETNE. Nyilvan itt ez csak egy delutani matekszakkor foglalkozassal lesz egyenerteku.
Kösz-kösz. Valami hasonlóra gondoltam de nem igazán követtem ezeket a Dobrev féle történéseket.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. szeptember 20., kedd 9:18

sebydani írta: Arra sem érdemes az egész, hogy ráguglizzak úgyhogy leírná inkább itt valaki mit is fog csinálni az árnyékkormány? :kalapos:
A lenyege az, hogy uleseznek, es donteseket hoznak mint a kormany, amolyan "alternativ megoldast" kinalnak. Ez LENNE, az ertelme, vhol ezt tenyleg csinaljak, alapvetoen haszos is LEHETNE. Nyilvan itt ez csak egy delutani matekszakkor foglalkozassal lesz egyenerteku.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. szeptember 20., kedd 8:25

Realista24 írta:
sebydani írta: Arra sem érdemes az egész, hogy ráguglizzak úgyhogy leírná inkább itt valaki mit is fog csinálni az árnyékkormány? :kalapos:
Gondolom amit eddig :mrgreen: Felveszik a Fidesztől a pénzt és közben néha megbotránkoztatják a népet Facebookon.
Tehát akkor továbbra is a Napsugár óvoda Micimackó csoportjával egyenértékű hatással lesznek a politikára, tiszta :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 20., kedd 8:09

sebydani írta: Arra sem érdemes az egész, hogy ráguglizzak úgyhogy leírná inkább itt valaki mit is fog csinálni az árnyékkormány? :kalapos:
Gondolom amit eddig :mrgreen: Felveszik a Fidesztől a pénzt és közben néha megbotránkoztatják a népet Facebookon.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2022. szeptember 20., kedd 7:40

M1Ö írta: Nem vopt téma a Dobrev féle árnyékkormány? Mit szóltok hozzá?

Én most láttam MZP posztját, amiben ellene van. Olvastam a hozzászólásokat és szomorúan konstatáltam, hogy ennek az országnak annyi, de tényleg. Az egyik oldal Dobrev/Gyurcsány fan, a másik meg Orbán. Nem volt elég belőlük 20 év? Reménytelen az egész.
Az a szomorú, hogy nincs értelmes politikus aki alternatívát tudna adni. MZP addig tűnt annak, amíg alig nyilatkozott, aztán láttuk.
Utolsó értelmes politikus, aki felkészült volt, tudott beszélni, politizálni, az talán Vona volt. Nem véletlen hogy olyan szintű karaktergyilkossagot vitt végig a Fidesz, hogy az már gusztustalan.
Ez at árnyékkormány meg vicc.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. szeptember 20., kedd 7:37

Arra sem érdemes az egész, hogy ráguglizzak úgyhogy leírná inkább itt valaki mit is fog csinálni az árnyékkormány? :kalapos:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2022. szeptember 20., kedd 7:18

Nem vopt téma a Dobrev féle árnyékkormány? Mit szóltok hozzá?

Én most láttam MZP posztját, amiben ellene van. Olvastam a hozzászólásokat és szomorúan konstatáltam, hogy ennek az országnak annyi, de tényleg. Az egyik oldal Dobrev/Gyurcsány fan, a másik meg Orbán. Nem volt elég belőlük 20 év? Reménytelen az egész.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. szeptember 19., hétfő 8:32

Buitre írta:
oszt Románia hatérszéli részein csak románokat talált? :hmmm:
hát őőő, kikre gondolsz még?
cigányok jöttek főképp.
de itthon 20 éve se jött el a magyar napszámba, apum is szinte csak romákat foglalkoztatott anno.
volt 30-40 roma, meg 2-3 nem roma. ezek az arányok vannak.

nehéz segédmunkást találni, az építkezéseken se rózsás a helyzet, mert nehéz olyat találni, aki hosszútávon megoldás, és mondjuk nem síkhülye. meg sokan 2-3 nap után feladják, mert büdös a munka.
én voltam ács mellett dolgozni nyáron, aki nálam is csinálta a tetőt, elmentem vele 2-3 építkezésre. nem egy leányálom az tény.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. szeptember 19., hétfő 8:15

Buitre írta:
csababarca írta: már a románokat sem tudod idehozni szezonális munkára, nem tudod megfizetni őket.
vagy nehezen.
régen ismerősöm buszokkal hozta be szedéskor a románokat a határtól 10 km-re kellett menni.
most alig alig tud összeszedni embert erre, mert 1500 alatt, plusz szállás/kaja/pia nem jönnek el.
oszt Románia hatérszéli részein csak románokat talált? :hmmm:
Itt Nagyvarad kornyeken semmilyen napszamost nem talalsz. Volt akit en is hivtam 1-2 napos melora, de mondta, hogy par eve elment egy gyarba, busszal hozzak - viszik, telen - nyaron kellemes ido van, feher kopenyben dolgoznak, nehany kabelt kell ossze dugjon, ami onmagaban unalmas, viszont jo a tarsasag, vegig dumaljak a 8 orat. Rohogve mondta, hogy a fold melletti munkahoz kepest urnak erzi magat :lol:

40-50 km-re vannak cigany faluk, onnan meg lehet napszamosokat hozni. Egyik ismerosomnek is kellett volna minden napra 2 szemely, hetfon meg kedden nem is volt gond, viszont szerdan mar jott a kifogas, hogy dolguk van, csutortokon meg fel se vettek a telefont. :lol: Ket nap alatt annyit kerestek, hogy nekik mar nem kell tobb arra a hetre. Vegul rajott, hogy inkabb heti 2x hoz 6-7 embert es mindent megcsinalnak akkor. Viszont mellettuk ott kell ulni meg veszekedni, kulonben semmit nem dolgoznak.

realmadrid95
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2022. szeptember 19., hétfő 6:40

rikko írta:
zsuninnyo írta:

Havi 200 óra melóval , ami azért nem égbekiáltóan sok egy sima segédmunkás 300K-t összeszed. A tanároknak pedig a túlóra nincs fizetve. Pedig a mostani helyzetben egyre több a helyettesítés. Igaz fizikailag nem szakad szét 20 év meló után, viszont a jelenlegi agyhalott zombi fiatalok mellett 20 év után van egy koldus, idegbeteg embere az országnak.
Vityáék meg csodálkoznak, hogy az Isten se akar tanár lenni.


Segedmunkasok 18 ezertol indulnak, legtobb helyen mar 20-22 ezret kapnak. A szakik olyan 30-35 korul.

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. szeptember 19., hétfő 5:32

zsuninnyo írta:
'shutterisland írta: sajna nem tudom linkelni, de facebookon lattam :

xantus janos gimibe keresnek staffot :

- takarito (200 netto)
- " tortenelem angol nyelven " szakos tanar (203 brutto)

ez a ketto igy pont egymas alatt.
Bezzeg azzal senki se foglalkozik, hogy Magyaroszágon takaritokent jól lehet keresni! Jobban mint egy több diplomás tanár! Na ez a nem semmi!
Havi 200 óra melóval , ami azért nem égbekiáltóan sok egy sima segédmunkás 300K-t összeszed. A tanároknak pedig a túlóra nincs fizetve. Pedig a mostani helyzetben egyre több a helyettesítés. Igaz fizikailag nem szakad szét 20 év meló után, viszont a jelenlegi agyhalott zombi fiatalok mellett 20 év után van egy koldus, idegbeteg embere az országnak.
Vityáék meg csodálkoznak, hogy az Isten se akar tanár lenni.

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. szeptember 19., hétfő 5:27

zsuninnyo írta: Nagyon jol teszik a napszamosok es a segedmunkasok, hogy nem mennek el ehberert szopni, mint a tanarok, vagy a kozalkalmazottak.
Ebbol is latszik, hogy az allam mennyire jo munkaltato. A mai napig nem ertem ki akar az allami szferaban dolgozni, es miert.

Ismerősöm több hektárnyi gyümölcsöst vágott ki.
Kérdeztem tőle, hogy miért. Csak annyit mondott, hogy amikor a körtét és almát 50-80 Ft között tudja csak eladni, akkor nem fog milliókat költeni a bio művelésre. Így kivágta a fákat.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. szeptember 19., hétfő 1:23

'shutterisland írta: sajna nem tudom linkelni, de facebookon lattam :

xantus janos gimibe keresnek staffot :

- takarito (200 netto)
- " tortenelem angol nyelven " szakos tanar (203 brutto)

ez a ketto igy pont egymas alatt.
Bezzeg azzal senki se foglalkozik, hogy Magyaroszágon takaritokent jól lehet keresni! Jobban mint egy több diplomás tanár! Na ez a nem semmi!

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. szeptember 19., hétfő 0:27

kiserik írta:
zsuninnyo írta: Nagyon jol teszik a napszamosok es a segedmunkasok, hogy nem mennek el ehberert szopni, mint a tanarok, vagy a kozalkalmazottak.
Ebbol is latszik, hogy az allam mennyire jo munkaltato. A mai napig nem ertem ki akar az allami szferaban dolgozni, es miert.
Akkor is tessék így bólogatni, ha majd nem tudod megfizetni a zöldséget, gyümölcsöt, építési munkát, stb. Lassan a magyar zöldségtermesztésnek vége, és a gyümölcs is a végét járja. Rohadtul el van baszva az egész rendszer, de a legnagyobb rákfenéje a kézimunkának a kormányunk áldásos tevékenysége.
Mindig bologatni fogok arra, hogy vki nem engedi magat kizsakmanyolni, ha emiatt majd nem tudom ezeket megvenni, akkor ez van. A szolgalelkuseg az orszag egyik rohadt nagy rakfeneje.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. szeptember 19., hétfő 0:03

zsuninnyo írta: Nagyon jol teszik a napszamosok es a segedmunkasok, hogy nem mennek el ehberert szopni, mint a tanarok, vagy a kozalkalmazottak.
Ebbol is latszik, hogy az allam mennyire jo munkaltato. A mai napig nem ertem ki akar az allami szferaban dolgozni, es miert.
Akkor is tessék így bólogatni, ha majd nem tudod megfizetni a zöldséget, gyümölcsöt, építési munkát, stb. Lassan a magyar zöldségtermesztésnek vége, és a gyümölcs is a végét járja. Rohadtul el van baszva az egész rendszer, de a legnagyobb rákfenéje a kézimunkának a kormányunk áldásos tevékenysége.

Avatar
Buitre
Hozzászólások: 1361
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 15:35
Kedvenc játékosaid: Valderrama, Valerón, Butragueño
Tartózkodási hely: Biharugra/Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Buitre » 2022. szeptember 18., vasárnap 23:50

csababarca írta: már a románokat sem tudod idehozni szezonális munkára, nem tudod megfizetni őket.
vagy nehezen.
régen ismerősöm buszokkal hozta be szedéskor a románokat a határtól 10 km-re kellett menni.
most alig alig tud összeszedni embert erre, mert 1500 alatt, plusz szállás/kaja/pia nem jönnek el.
oszt Románia hatérszéli részein csak románokat talált? :hmmm:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 135 regisztrált és 0 vendég