Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. december 7., szerda 13:18

Írok én is tényeket (bár mondtam, hogy befejeztem, de nem szeretem, ha hazugnak titulálnak):
Magyarországon üzemanyag értékesítes változás előző évhez képest százalékban (minden év januártól szeptemberig, mert idén ennyi van meg):

2018 : benzin: 5,1; gázolaj: 9,7; összesen: 7,9
2019: benzin: 4,8; gázolaj: 6,1; összesen: 5,8
2020: benzin: -5,8; gázolaj: -6,8; összes: -7,5
2021: benzin: 1,9; gázolaj: 5,9; összes: 4,3
2022: benzin: 22,5; gázolaj: 27,5; összes: 25,7

FORRÁS (ha már tények, akkor illik ez is): Magyar Ásványolaj Szövetség: petroleum.hu

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: sander » 2022. december 7., szerda 12:51

kiserik írta: Azért ne nézzük egymást teljesen hülyének. Ez eddig nem a Fidesz szavazók szintje volt.

Ha tudom, hogy az ársapka miatt megnövekedik a forgalmam jócskán 25+%-kal (ez ténylegesen sokkal több, mint 25%, de nem tudom és nincs kedvem utána nézni, hogy a többi résztvevő mennyi üzemanagot hozott be tavaly az országba), akkor azt is tudom, hogy az ársapka miatt nem tudom 650-750 Ft-ért adni, csak 480Ft-ért. Ok-okozat. Nem számolhatok úgy, hogy nem veszem figyelembe azt a tényt, hogy a megnövekedett forgalmat az generálja, hogy az üzemanyagot a piaci ár alatt kell értékesítenem. Nem számolhatok úgy elvárt profitot, hogy nem veszem figyelembe a tényleges árat. Nem számolhatom el veszteségnek azt, ami nem létezik és persze nem hibáztathatom érte azt, ami a tényleges profit növekményt generálta. Nem mondhatja azt a MOL, hogy rekord 658 millió dollár profitot csináltunk mert az ársapka miatt megnőtt a forgalmunk mondjuk 50%-kal, de ha nem lett volna az ársapka, akkor ez 693 milliárd lett volna, ha piaci áron adjuk el, mert az ársapka miatt nőtt meg a forgalom. Ez zsonglőrködés a számokkal és szavakkal és a féligazságokkal. Ezt teszi a kormány is és bizony sokan nyalják be.

Részemről lezártam, mert a józan ész ezt diktálja.
Ha te szerinted az okozta a MOL ekkora profitját hogy más benzinkutakon nem lehetett üzemanyagot venni és kénytelen volt szinte mindenki a MOL kuton venni üzemanyagot ezáltal profithoz jutattni a MOL-t akkor az OMV miért nem csinálta ugyanezt ? Akkor meg csak két kúthoz lehetett volna menni. Ráadasul ha jol tudom akkor az OMV csak a saját kutjait töltötte itthon. Tehát akkor az OMV-nek nem lett volna jo ha mondjuk most hogy a MOL nem tudott finomítani akkor egyeduliként monopol helyzetbe kerülni egy nemzetközi piacon ?
Amugy meg leirtad hogy lehet kiszamitani, 480 x tavalyi forgalom x idén megnövekedett forgalom. Dolgoztam MOL közvetlen leányvállaltnál, a MOL-nál olyan szigoru szabályzás van hogy mindenről hitelesített dokumentumokat kell bemutatni, állando szamítasokat végeznek naprol napra. A legutolso fillérrel is el kell tudni számolni minden egyes beruházásnál minden befektetésnél es még lehetne sorolni. Azért ne legyünk olyan naivak hogy azthisszük hogy a MOL-nál nem számolták ki akár minden nap hogy mennyi üzemanyagtöltö állomást tudnak ellátni és hogy mennyi üzemanyagot tudnak finomítani naponta. Fogyasztás növekedéssel kapcsolatban: ->
De hogy tényeket irjak :
Benzin fogyasztás esetében 2022. január és 2022. augusztusa közötti növekedés az unioba:
Portugalia :20,6 %
Szlovákia : 20,56 %
Belgium: 18,65%
Szlovénia: 18,52%
Írország : 18,41 %
Lítvánia: 13,98%
Franciaország: 13,91%
Spanyolország: 12,54%
Lengyelország: 10,76 %
Málta:9,9%
Magyarország : 9,56%
Luxemburg : 8,64%
Olaszország: 8,63%
Ausztria : 8,02%
EU-27 : 7,83%
Cehország: 6,63%
Németország : 5,26%

Gázolaj fogyasztás esetében a növekedés 2022.január és augusztus között :
Málta : 31,83%
Szlovénia : 21,67%
Magyarország : 12,32%
Ciprus: 10,86%
Szlovákia : 10,24%
Portugália :10,12%
Írország: 8,46%
Görögország: 7,75%
Bulgária: 7,44%
Németország: 6,19%
Lengyelország: 4,43%
Horvátország: 4,38%
Spanyolország: 2,86 %
EU-27 : 2,63%
Olaszország:2,43%
Csehország: 2,14

A rekord nyereségre pedig csak annyit írnék hogy a MOL nem is hozta nyilvánosságra hogy milyen finomítoi árrés volt ebben az évben. Ebből csak arra lehet következtettni hogy bizony a 480 forintos üzemanyagon is lehetett haszon.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 7., szerda 12:19

amugyis fontosabb, hogy a valovilag aktualis szeriajaban tortentek miatt vv zsolti felbontotta a szerzodeset az rtl-lel :D
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 7., szerda 12:15

Hiába írod le ugyanazt hosszabban és hosszabban, ha nem tudod hogy kit várt a MOL.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. december 7., szerda 12:08

Azért ne nézzük egymást teljesen hülyének. Ez eddig nem a Fidesz szavazók szintje volt.

Ha tudom, hogy az ársapka miatt megnövekedik a forgalmam jócskán 25+%-kal (ez ténylegesen sokkal több, mint 25%, de nem tudom és nincs kedvem utána nézni, hogy a többi résztvevő mennyi üzemanagot hozott be tavaly az országba), akkor azt is tudom, hogy az ársapka miatt nem tudom 650-750 Ft-ért adni, csak 480Ft-ért. Ok-okozat. Nem számolhatok úgy, hogy nem veszem figyelembe azt a tényt, hogy a megnövekedett forgalmat az generálja, hogy az üzemanyagot a piaci ár alatt kell értékesítenem. Nem számolhatok úgy elvárt profitot, hogy nem veszem figyelembe a tényleges árat. Nem számolhatom el veszteségnek azt, ami nem létezik és persze nem hibáztathatom érte azt, ami a tényleges profit növekményt generálta. Nem mondhatja azt a MOL, hogy rekord 658 millió dollár profitot csináltunk mert az ársapka miatt megnőtt a forgalmunk mondjuk 50%-kal, de ha nem lett volna az ársapka, akkor ez 693 milliárd lett volna, ha piaci áron adjuk el, mert az ársapka miatt nőtt meg a forgalom. Ez zsonglőrködés a számokkal és szavakkal és a féligazságokkal. Ezt teszi a kormány is és bizony sokan nyalják be.

Részemről lezártam, mert a józan ész ezt diktálja.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. december 7., szerda 10:56

kiserik írta:
hehetheoriginal írta: :lol:
hogy a zsákosfrodóba ne lenne tervezhető, számitható növekedés? minden info es változó rendelkezésre áll es ismert hozzá, nincsenek piaci ellenfelek, nagyjabol sima monopolhelyzet van, még könnyebb számolni, mint ahogy arra is lehetett számitani, hogy a magyar olyan nép/faj, hogy orrbaszájba fog mindent felvásárolni, ha valami olcsóbb.
Persze, számítható utólag és minden attól függ, hogy mikor számították azt az elvárt profitot. Ha nem nézzük az összefonódásokat és hogy ez mind egy terv része volt, akkor az ársapka előtt (mert hogy erről van szó) nem tervezhettek azzal, hogy egy év alatt jóval több mint 25%-kal több finomított olajat tudnak eladni és monopol helyzetbe kerülnek az ársapkának hála nert még nem volt ársapka.
Szerintem ha ilyen lassan es ilyen ritkan kovetnek le az aktualis piacot, akkor mar reg bezartak volna az egeszet. Ahogy hehe is irta, tobbszor vegeznek szamitasokat, hogy kalkulalni tudjanak mi varhato kesobb.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 7., szerda 10:54

kiserik írta:
hehetheoriginal írta: :lol:
hogy a zsákosfrodóba ne lenne tervezhető, számitható növekedés? minden info es változó rendelkezésre áll es ismert hozzá, nincsenek piaci ellenfelek, nagyjabol sima monopolhelyzet van, még könnyebb számolni, mint ahogy arra is lehetett számitani, hogy a magyar olyan nép/faj, hogy orrbaszájba fog mindent felvásárolni, ha valami olcsóbb.
Persze, számítható utólag és minden attól függ, hogy mikor számították azt az elvárt profitot. Ha nem nézzük az összefonódásokat és hogy ez mind egy terv része volt, akkor az ársapka előtt (mert hogy erről van szó) nem tervezhettek azzal, hogy egy év alatt jóval több mint 25%-kal több finomított olajat tudnak eladni és monopol helyzetbe kerülnek az ársapkának hála nert még nem volt ársapka.
Ne haragudj kiserik, de maradj annal, amihez ertesz. No offense.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 7., szerda 10:33

számítható utólag
ez nem igy működik.
akkor az ársapka előtt (mert hogy erről van szó) nem tervezhettek azzal, hogy egy év alatt jóval több mint 25%-kal több finomított olajat tudnak eladni és monopol helyzetbe kerülnek az ársapkának hála nert még nem volt ársapka.
nyilvan nem evente egyszer vegeznek felemerest meg becslest, plane, amikor ilyen dinamikusan valtoznak a dolgok
thereisonly1ronaldo

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: sander » 2022. december 7., szerda 10:31

Dupla D írta:
69erssam írta:

Ismerős ott dolgozott múlt hónapig, az elmúlt év nyeresége brutális volt a MOL-nak elmodása szerint(sokszorosa az elmúlt éveknek)
Nyilvános milyen nyereségük volt. Azon kevesek közé tartoznak, akik orosz olajat dolgoznak fel és adnak el. Az most lényegesen olcsóbb, mint a nyugati, ezért nekik nagyon komoly nyereségük volt ezen így is. Veszteséget meg az okozott, hogy a nyereség ennél még jóval nagyobb is lehetett volna. Tőzsdei cégnél ez lényeges.
A gond azzal volt, hogy az emberek irreálisan sokat tankoltak az olcsó ár miatt, az OMW és társaik nem hoztak be üzemanyagot az országba, mert ilyen árak mellett már nem érte meg nekik, ezért mostanra elfogyott az üzemanyag az országban.
Mivel olajiparban dolgozok ezért talán egy kicsit jobban rálátok. Az első részre amit irsz hogy azért volt nyereségük mert olcso orosz olajat dolgoznak fel :
2022.08.01-es adatok szerint ezeknek a cégeknek ennyi a nyereségük (tiszta profit) 2022.01.01-től 2022.08.01-ig->
Exxon (amerikai)-> $17.9 billion (billion U.S. dollars)
Chevron (amerikai) -> $11.6 billion
Shell (holland-angol) -> $11,5 billion
BP (angol) -> $9,3 billion
Total (francia) -> $5,7 billion
Repsol (spanyol) -> $1,2 billion

OMV-> 851 millio euro (sajnos csak eurosat találtam)
MOL-> 658 millio dollár

És ez csak pár példa arra hogy nem az orosz olaj miatt. Nyilván ezis közrejátszik ebben mert egy nagyon fontos dolog az hogy a MOL olcsobb olajat tud venni, ráadásul ez a vásárlás egy hosszutávu szerzodésen alapszik ami figyelmbe veszi a piaci árakat de piaci ár alatt veszi a MOL az olajat. a Mol-nak véleményem szerint egy nagy problémája van mégpedig hogy keves a kitermelése ahhoz képest hogy az üzlethálozata mekkora. Ami ezeknél a cégeknél ezt a profitot termeli az az hogy egy hordo kitermelése lényegesen olcsobb mint a világpiaci ár. Oroszoknál ez most körülbelül 20 dollár, Amerikába a palaolajat kb 65 dollárért hozzák a felszínre, de ennél sokkal kevesebbért hoznak felszínre "normál" kőolajat. Ha jól emlékszem akkor Szaud-Arábiában a legolcsobb felszínre hozni egy hordo olajat, ott csak pár dollár. Olvastam egy cikket körülbelül 2016 környékén akkor itthon kb 8-10 dollár volt felhozni egy hordo olajat, nyilván ez azota változott de már akkor is világviszonylatban ez egy jo számnak volt mondhato (közepes kitermelési költség). Ha Oroszországot vesszuk figyelembe akkor most jelenleg 57,27 dollárért adnek egy hordo (159,6 liter) olajat (a 60 dolláros olajársapka nem hiszem hogy jelenleg nagyon érdekli őket :D). És bizony a két szám között van a profit. Ráadásul ha finomított terméket adnak tovább akkor ez a profit tovább emelkedik.

A masik rész amire szeretnék reagálni az az hogy az OMV nem hozott be üzemanyagot. Ha jól tudom akkor a Mol-nak az üzemanyag árstop körülbelül 35 milliárd forintos "veszteséget" hozott (tehát ez nem tényleges veszteség hanem azt mutatja hogyha nem lett volna ársapka akkor ez még profitként jelentkezik, de valoszinu hogy a MOL még igyis nyert a benzinársapkán), de ugye még igyis lett jelentősebb profit. Ráadasul egy benzinkuton a bevételeknek a 60-70% -a üzemanyagbol van a maradékot a shop részleg adja. Tehát van egy OMV nagyvállalat aki nem tud behozni az országba üzemanyagot mert esetleg nincs rajt elég profit. Több bevételt elért vállalat mint a MOL. Itt szerintem a legnagyobb probléma az volt hogy nem tudtak volna akkora profitot kivinni mint amekkorat szerettek volna és emiatt nem hoztak be, hanem inkább megprobálták a MOl-al feltöltetni a benzinkutjaikat. Mert ugye a hatosági áras üzemanyag nem ugy mukodott hogy a MOL 650ért adta az üzemanyagot a kereskedőnek és a kereskedo meg 480-ért arulta. Hanem bizony a MOL 480-ért adta az üzemanyagot a kereskedőknek és a kereskedő 480-ért adta. A kiskereskedőknek pedig az állam elengedett 20 forintnyi adot, tehát a Mol 480ért adta a kiskereskedőnek, az állam elengedett belőle 20 forintot és igy lett 460 forintos az üzemanyag a kiskereskedőnel, ami 480 forintos lett a toltoállomásnál.
Ha valakinek lenne kérdése arra nagyon szívesen válaszolok.

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. december 7., szerda 10:29

hehetheoriginal írta:
Ez NEM tervezhető, számolható, számítható növekedés, így nem tervezhetett, várhatott el ekkora profit növekményt.
:lol:
hogy a zsákosfrodóba ne lenne tervezhető, számitható növekedés? minden info es változó rendelkezésre áll es ismert hozzá, nincsenek piaci ellenfelek, nagyjabol sima monopolhelyzet van, még könnyebb számolni, mint ahogy arra is lehetett számitani, hogy a magyar olyan nép/faj, hogy orrbaszájba fog mindent felvásárolni, ha valami olcsóbb.
Persze, számítható utólag és minden attól függ, hogy mikor számították azt az elvárt profitot. Ha nem nézzük az összefonódásokat és hogy ez mind egy terv része volt, akkor az ársapka előtt (mert hogy erről van szó) nem tervezhettek azzal, hogy egy év alatt jóval több mint 25%-kal több finomított olajat tudnak eladni és monopol helyzetbe kerülnek az ársapkának hála nert még nem volt ársapka.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 7., szerda 10:23

Ez NEM tervezhető, számolható, számítható növekedés, így nem tervezhetett, várhatott el ekkora profit növekményt.
:lol:
hogy a zsákosfrodóba ne lenne tervezhető, számitható növekedés? minden info es változó rendelkezésre áll es ismert hozzá, nincsenek piaci ellenfelek, nagyjabol sima monopolhelyzet van, még könnyebb számolni, mint ahogy arra is lehetett számitani, hogy a magyar olyan nép/faj, hogy orrbaszájba fog mindent felvásárolni, ha valami olcsóbb.
thereisonly1ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. december 7., szerda 10:21

Realista24 írta:
kiserik írta:
Leírtam. Ársapka nélkül nincs ekkora kereslet, nincs ekkora profit, nincs miről beszélni.

A kormánynak is arra volt jó, hogy az adókból rengeteg pénzt beszedett tűzoltásra (magas kamatú állampapírok ugyan ez). Gyakorlatilag üres az államkassza. Olyan projekteket nem tudnak kifizetni, amire már rég megkaptuk a pénzt az uniótól. Már rég be akarták szüntetni, csak nem merték a magas piaci ár miatt. Kíváncsi vagyok, hogy ez a fene nagy hiány így is fenn fog e maradni, vagy hipp hopp mostantól lesz üzemanyag, mint régen?
De ne idegesits mar baszki, hogy tudod, hogy mi volt a MOL altal elvart profit ebbol az uzletagbol. Vagy a MOL-nal is dolgozol?
Nem tudom, csak logikusan próbálok gondolkodni. Magyarországon 2022.01-09 között 25%-kal több üzemanyag fogyott, mint 2021-01-09 között. Mivel ekkor már a MOL monopol helyzetben volt, a MOL növekedése még nagyobb. Ez NEM tervezhető, számolható, számítható növekedés, így nem tervezhetett, várhatott el ekkora profit növekményt.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 7., szerda 10:03

kiserik írta:
Realista24 írta:

Miert ne lehetne igaz?
A MOL kiemelkedo nyereseget ert el, de nem ert el annyit, amennyi lehetett volna arsapka nelkul. Ergo veszitett is a vart profithoz kepest.
Leírtam. Ársapka nélkül nincs ekkora kereslet, nincs ekkora profit, nincs miről beszélni.

A kormánynak is arra volt jó, hogy az adókból rengeteg pénzt beszedett tűzoltásra (magas kamatú állampapírok ugyan ez). Gyakorlatilag üres az államkassza. Olyan projekteket nem tudnak kifizetni, amire már rég megkaptuk a pénzt az uniótól. Már rég be akarták szüntetni, csak nem merték a magas piaci ár miatt. Kíváncsi vagyok, hogy ez a fene nagy hiány így is fenn fog e maradni, vagy hipp hopp mostantól lesz üzemanyag, mint régen?
De ne idegesits mar baszki, hogy tudod, hogy mi volt a MOL altal elvart profit ebbol az uzletagbol. Vagy a MOL-nal is dolgozol?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. december 7., szerda 10:02

Realista24 írta:
kiserik írta:
Lehet, csak nem az. Persze ez már inkább elméleti kérdés, de az ársapkának köszönhetően (monopólium, óriási fogyasztási növekedés, az üzemanyag előállítóra nem vonatkozott a sapka) nagyobb lett a nyereség, mint az ársapkának köszönhető elméleti veszteség (a kutaknál fellépő veszteség).
Miert ne lehetne igaz?
A MOL kiemelkedo nyereseget ert el, de nem ert el annyit, amennyi lehetett volna arsapka nelkul. Ergo veszitett is a vart profithoz kepest.
Leírtam. Ársapka nélkül nincs ekkora kereslet, nincs ekkora profit, nincs miről beszélni.

A kormánynak is arra volt jó, hogy az adókból rengeteg pénzt beszedett tűzoltásra (magas kamatú állampapírok ugyan ez). Gyakorlatilag üres az államkassza. Olyan projekteket nem tudnak kifizetni, amire már rég megkaptuk a pénzt az uniótól. Már rég be akarták szüntetni, csak nem merték a magas piaci ár miatt. Kíváncsi vagyok, hogy ez a fene nagy hiány így is fenn fog e maradni, vagy hipp hopp mostantól lesz üzemanyag, mint régen?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 7., szerda 9:50

kiserik írta:
Realista24 írta:

A ketto egyutt lehet igaz egyebkent.
Lehet, csak nem az. Persze ez már inkább elméleti kérdés, de az ársapkának köszönhetően (monopólium, óriási fogyasztási növekedés, az üzemanyag előállítóra nem vonatkozott a sapka) nagyobb lett a nyereség, mint az ársapkának köszönhető elméleti veszteség (a kutaknál fellépő veszteség).
Miert ne lehetne igaz?
A MOL kiemelkedo nyereseget ert el, de nem ert el annyit, amennyi lehetett volna arsapka nelkul. Ergo veszitett is a vart profithoz kepest.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. december 7., szerda 9:46

Realista24 írta:
kiserik írta:
Ismét tökéletes politika. Tény: MOL nyeresége kiemelkedő. Agymosás: "Nagy veszteséget okozott a Molnak eddig az árstop". És csont nélkül benyalják.
A ketto egyutt lehet igaz egyebkent.
Lehet, csak nem az. Persze ez már inkább elméleti kérdés, de az ársapkának köszönhetően (monopólium, óriási fogyasztási növekedés, az üzemanyag előállítóra nem vonatkozott a sapka) nagyobb lett a nyereség, mint az ársapkának köszönhető elméleti veszteség (a kutaknál fellépő veszteség).

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. december 7., szerda 9:09

69erssam írta:
nmate írta: Dehogy késtek, MOL előző hónapban rekord nyereséggel zárt, kis kutak ellenben megfojtva.

Egyébként nyilván épeszű kormányzás alatt szó sem lett volna ársapkáról. :mrgreen:
Ismerős ott dolgozott múlt hónapig, az elmúlt év nyeresége brutális volt a MOL-nak elmodása szerint(sokszorosa az elmúlt éveknek)
Nyilvános milyen nyereségük volt. Azon kevesek közé tartoznak, akik orosz olajat dolgoznak fel és adnak el. Az most lényegesen olcsóbb, mint a nyugati, ezért nekik nagyon komoly nyereségük volt ezen így is. Veszteséget meg az okozott, hogy a nyereség ennél még jóval nagyobb is lehetett volna. Tőzsdei cégnél ez lényeges.
A gond azzal volt, hogy az emberek irreálisan sokat tankoltak az olcsó ár miatt, az OMW és társaik nem hoztak be üzemanyagot az országba, mert ilyen árak mellett már nem érte meg nekik, ezért mostanra elfogyott az üzemanyag az országban.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 7., szerda 9:07

kiserik írta:
Realista24 írta:

Nem hiszik el, pusztan ezt hitetik el.
Ismét tökéletes politika. Tény: MOL nyeresége kiemelkedő. Agymosás: "Nagy veszteséget okozott a Molnak eddig az árstop". És csont nélkül benyalják.
A ketto egyutt lehet igaz egyebkent.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. december 7., szerda 9:05

Realista24 írta:
Puding írta:

Nem azok, elhiszik hogy így volt. :coffee:
Nem hiszik el, pusztan ezt hitetik el.
Ismét tökéletes politika. Tény: MOL nyeresége kiemelkedő. Agymosás: "Nagy veszteséget okozott a Molnak eddig az árstop". És csont nélkül benyalják.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 7., szerda 9:05

kellett az ársapka, hogy meglegyen a választási győzelem, rövidtávú gondolkodás, most többszörösen szopja be (lett beszopatva) a társadalom megint :lol:

de továbbra sem a politikusokat hibáztatom, ők olyanok, mint pl céronaldo, tudod jól mit vársz és mit kapsz tőle, itt a bugyuta roncstársadalom a hibás, a viktorozó, orbánra atyaként, istenként, az új kádárjánosként tekintő nyuggerek, a kilóra megvett ánusznyalogató es bólogató fiatal ner közeli és ner-es generáció, meg akit egy templomtoronyfelújítással meg lehet venni forintra, es elhitetni vele, hogy jobban mennek a dolgok, holott csak a világgazdasagi növekedés hatásai gyűrűztek be, a rengeteg ellopott pénzek közepette.
aki jól él belőle, nem fog változtatni, aki nem él jól, az meg kevés, gyenge, belefáradt és tűr, amig bele nem hal.

jó reggelt :mrgreen:
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég