Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » Tegnap, 22:42

https://youtu.be/ftkDI4dnSCk?si=-PXg7q1oWhabMdV8

Na ezutan tenyleg johet hehe a roncstarsadalom dumaval. :lol:
Sajnos szegyenszemre rohogtem ezen a videon, vannak benne kincsek, de egyszeruen ez hihetetlen mennyire vakon vannak az emberek, csoda hogy tudjak hogy Pesten elnek. :lol:

Amugy tudom, hogy ezeknek az utca emberet megkerdezzuk vidiknek mindig ez a celja, hogy elborzadjunk, de ilyen guilty pleasurekent sajnos mindig kinzom vele magam.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » Tegnap, 21:40

soadroli írta: nyomorult trombitás :lol:
Infó: Trombitás Kristóf is kirakta a beszélgetésünket amit elmondása szerint azért rögzített, mert én azt majd össze-vissza vagdosom, ezért nála láthassák az emberek objektíven, vágatlanul. A végeredmény az lett, hogy ameddig nálam a teljes beszélgetésünket láthatják, nála végül mégis csak egy összevágott anyagot.




:lol: :lol: :lol:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Politika

HozzászólásSzerző: soadroli » Tegnap, 21:24

nyomorult trombitás :lol:
Kép

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » Tegnap, 21:19

a vegen fero ? :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » Tegnap, 19:51

nekem az a bajom ezzel, hogy ha mindenki ellene van, akkor abbol matematikailag nehez lesz jol kijonni.

minden kisebb/mikro partnak, mint akar jakabek, lmp, parbeszed, stb...a szavazobazis alapjat ismerosi es rokoni szalak adjak, nem a meggyozodes.
most peldaul ha van egy momentumos vagy jobbikos csaladapa, aki annak a partnak a jeloltje, ott a pereputty nagy resze oda szavaz meg akkor is, ha amugy leszarjak/mas szimpibb.
vagy pl ha godenyeknek van 30k szavazoja 104 jeloltre, el lehet kepzelni mennyi az ilyen szempontbol fuggetlen godenyista.
nem tudom mennyire mozdithatoak ezek a szamok.

az tok jo, hogy mind a fidesztol, mind az ellenzektol elcsipegetne szazalekokat es a vegen ez tok jol osszeadodik, de az a kb 3 millio ember, aki telibeszarja a politikat, az nagyon hianyzik a kepletbol.

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » Tegnap, 19:26

'shutterisland írta: na elvileg turotorta is feljelentene mp-t.

lassan tobbet fog jarni birosagokra, ugyeszsegekre, mint tasnadi. :D
Sokaknak lett hirtelen melege :mrgreen:

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Politika

HozzászólásSzerző: BlancoMark » Tegnap, 17:59

'shutterisland írta: na elvileg turotorta is feljelentene mp-t.

lassan tobbet fog jarni birosagokra, ugyeszsegekre, mint tasnadi. :D
Imadom hogy senkinek nem kegyelmez a politikai palettan. :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » Tegnap, 17:18

Itt meg is mutatta megint mindenki a foga fehérjét "ellenzekikent", hogy mennyire feltik a szaros kis havi fizujukat
thereisonly1ronaldo

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » Tegnap, 17:11

na elvileg turotorta is feljelentene mp-t.

lassan tobbet fog jarni birosagokra, ugyeszsegekre, mint tasnadi. :D

realfan
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Politika

HozzászólásSzerző: realfan » Tegnap, 14:12

kiserik írta:
ferni írta: De megint érdekes módon kinek lett infója ügynökaktákról? :lol: :lol: :lol:

Persze hogy nem a fidesz jött elő ezzel.... Nem gyanús kicsit sem, hogy megint ki lett adva az ukáz :lol:


Amúgy meg semmi köze MPhez alapból, ő csak ezt a Tisza pártot hozta létre anno, egyik alapítója volt, de persze összemossák a kettőt.
Lehetetlen volt teljesen tiszta pártot átvenni, lehetett tudni lesz ilyen.
Baromira szánalmas, hogy ugyan azt csinálod, mint a Fidesz annyi éven át. Ők Gyurcsányoztak mindenre, Te Fideszesezel. Ennyi a vita kultúrád. Borvendég Zsuzsanna egy kutató történész, aki történetesen ilyen dolgokat kutat. Az ugye elképzelhetetlen, hogy valaki a szakmája miatt tud dolgokat. Ahogy pl Fiszter Zsuzsanna a behajtók esetén.

Egyébként senki nem vádolta Magyart semmivel, mindenki tudja, hogy abból főz, ami van. Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy mit fog lépni. Elég hiteltelen lesz, ha az ügynökaktákkal kampányol és a pártjának vezetőségében volt ügynök van. És ebből szerintem baromi jól is kijöhet, ha látványosan kiteszik az embert a pártból, mert azzal bizonyítja a kétkedőknek, hogy megbízható, komolyan gondolja amit mond és tartja a szavát. De ezt már le is írtam...

Mondjuk még mindig várom pár kérdésemre a válaszodat. Én megválaszoltam a tieidet...

ismerem Borvendég Zsuzsát és munkásságát, azért nem a legkomolyabban vehető történész, levéltáros és eléggé ideológia vezérelt. őt illik kellő forráskritikával kezelni, nem egy elég hazug sztorit írt már...
(nem mondom, hogy most is, nem is olvastam ezen írását, csak felakptam a fejem, hogy valaki őt méltatja)

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » Tegnap, 13:18

ferni írta: De megint érdekes módon kinek lett infója ügynökaktákról? :lol: :lol: :lol:

Persze hogy nem a fidesz jött elő ezzel.... Nem gyanús kicsit sem, hogy megint ki lett adva az ukáz :lol:


Amúgy meg semmi köze MPhez alapból, ő csak ezt a Tisza pártot hozta létre anno, egyik alapítója volt, de persze összemossák a kettőt.
Lehetetlen volt teljesen tiszta pártot átvenni, lehetett tudni lesz ilyen.
Baromira szánalmas, hogy ugyan azt csinálod, mint a Fidesz annyi éven át. Ők Gyurcsányoztak mindenre, Te Fideszesezel. Ennyi a vita kultúrád. Borvendég Zsuzsanna egy kutató történész, aki történetesen ilyen dolgokat kutat. Az ugye elképzelhetetlen, hogy valaki a szakmája miatt tud dolgokat. Ahogy pl Fiszter Zsuzsanna a behajtók esetén.

Egyébként senki nem vádolta Magyart semmivel, mindenki tudja, hogy abból főz, ami van. Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy mit fog lépni. Elég hiteltelen lesz, ha az ügynökaktákkal kampányol és a pártjának vezetőségében volt ügynök van. És ebből szerintem baromi jól is kijöhet, ha látványosan kiteszik az embert a pártból, mert azzal bizonyítja a kétkedőknek, hogy megbízható, komolyan gondolja amit mond és tartja a szavát. De ezt már le is írtam...

Mondjuk még mindig várom pár kérdésemre a válaszodat. Én megválaszoltam a tieidet...

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » Tegnap, 13:04

„Péter, nagyon nagy a bizalom feléd, úgyhogy el ne baszd!”

Beszarás mennyire eszik az emberek, tényleg nagyon jól előadja magát.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Politika

HozzászólásSzerző: BlancoMark » Tegnap, 12:48

Amugy Magyar Peter azt allitotta a tegnapi liveban, hogy a varosokban csak 3%-ra van a Fidesztol egy friss felmeres szerint.

Nem tudom hogy ez mennyit erhet orszagos szinten, de akarkitol ez elkepeszto teljesitmeny 2-3 honap alatt.

Ezzel osszefuggesben lehet hogy a COF lett az Unio legdragabb Google hirdetoje a honapban a MP-t lejarato hirdetesivel.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » Tegnap, 12:40

miro. írta:
'shutterisland írta: elnezegetve amugy a telepulesek lelekszamahoz kepest mennyien voltak kinn a bekes megyei helyszineken, igy ranezesre, kisse keveslem azt, lakossag szamahoz kepest nagyjabol 2-3 szazalekra tippelnem videok alapjan.

persze sokan dolgoznak, sokan nem tehettek meg, hogy megjelennek (mentek a kor emailek) de akkor is.
videken karcsunak tunik ez.
Mondjuk penteken munkaidoben nem sokan ernek ra.
Nezi valaki a beszedet most?
Csak en erzem azt,hogy ha kerdeznek tole valamit,nem arra valaszol,hanem elkezd hosszan egy talan mondhatom kicsit betanultabb monologot,es total elbeszel a kerdes mellett?
En nagyon mellette vagyok,es eletemben eloszor erzem azt,hogy szavaznek szivesen,de ez most ugy megutotte a fulemet,hogy mar a negyedik kerdest teszik fel,de talan egyszer ha egyaltalan kicsit korvonalasan erte a valasza a kerdes temajat.
Amugy szerintem rengeteg kerdesre egyszeruen nem tud valaszolni, ezert kodosit. Pont ugy, ahogy az osszes tobbi politikus. Szakmai kerdesekbe eleve szerintem folosleges belemennie, mert ugy se ert hozzajuk, max az iranyvonalat megadhatja.
A haboru, migracio, lmbtq temakkal kapcsolatban meg rohadt ovatosnak kell lennie, mert egy rossz mondat es vege. Erre a harom dologra harap legjobban a propaganda es a nep is. Lathattuk, a klubradional is belemelyult magatol egy temaba, aztan majdnem ra is fazott.

Olyan kerdesre pedig, hogy peldaul hogyan szerzi vissza az ellopott penzeket mit mondhatna? Mindenki tudja, hogy kb senkit nem lehet elszamoltatni es ezeket a penzeket se lehet visszahozni, mert tokeletesen le van papirozva minden. De azt meg se mondhatja az ottlevoknek, hogy sorry bebuktuk.
Ezert is tartom nagyon viccesnek, mikor a politikusok ezzel kampanyolnak, hogy majd visszaszereznek ezer milliardokat, es abbol fejlesztenek. Ahogy pl most Vitezynek is ez az egyik allaspontja, ha jol tudom. De lehet mar keverem valakivel, nagyon suru politikai idoszak van most.

De amugy szerintem a videk tenyleg bevehetetlen bastya, tegnap en is beleneztem az egyik videoba, es ott az egyik uriember azt kerdezte, hogy mi a garancia, hogy ha levaltjak a fideszt, ugyanugy tudnak munkat kapni es hasonlok, mert konkretan az osszes foldbirtok es kvazi munkahely a fideszesek koreben van. Remenytelen. A felelemrol es a kirugassal valo fenyegetesekrol mar ne is beszeljunk. Egyszeruen nem is tudom, mi lenne erre a megoldas ezeken a helyeken, ahogy egyszeruen semmi munkalehetoseg nincs. Nem olyan mint pest, hogy az egyik multibol atugrom a masikba, ha kibasznak velem.

Ezektol a videki munkahelyes sztoriktol meg foldesur-jobbagy viszonyoktol tenyleg sokszor elkap az orwelli 1984 feeling, kibaszott nyomaszto.

cart
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Politika

HozzászólásSzerző: cart » Tegnap, 12:35

miro. írta:
Csak en erzem azt,hogy ha kerdeznek tole valamit,nem arra valaszol,hanem elkezd hosszan egy talan mondhatom kicsit betanultabb monologot,es total elbeszel a kerdes mellett?
Az interjukban is mindig ugy valaszol mintha valami NPC lenne. Gondolom nem veletlenul van igy, biztos vannak szakemberek a hatterben.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Politika

HozzászólásSzerző: BlancoMark » Tegnap, 12:19

ferni írta: De megint érdekes módon kinek lett infója ügynökaktákról? :lol: :lol: :lol:

Persze hogy nem a fidesz jött elő ezzel.... Nem gyanús kicsit sem, hogy megint ki lett adva az ukáz :lol:


Amúgy meg semmi köze MPhez alapból, ő csak ezt a Tisza pártot hozta létre anno, egyik alapítója volt, de persze összemossák a kettőt.
Lehetetlen volt teljesen tiszta pártot átvenni, lehetett tudni lesz ilyen.
MP el is mondta, hogy csak formalisan vannak a partban az alapitok, semmi szerepuk nem lesz. Civilek.

Nyilvan nem tudott az ugynokmultrol mert nem neki adta ki a Fidesz a dokumentumokat hogy hir legyen belole. :D

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: M1Ö » Tegnap, 12:03

Kezdődik :lol:

Gyulai polgi MP gyulai látogatásáról. A Gyurcsány szál itt is elő jött, a fenyegető hangnem, meg még minimum 2x elmondtam volna a helyében, hogy remegett a keze. Gyorsan eljutott ide hozzánk is Rogán dumája, ugyesen felolvasta a kiskutya a gazdiék propagandáját. Azt elfelejtette elmondani, hogy melyik fideszsesé lesz ingyen a majd 3 milliárdból felépített kastély... :roll:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » Tegnap, 12:02

Inkább ez, mint alapanyagot gyártani a Fidesznek.

MP látszik tanult Vona, de főleg MZP hibáiból és véletlen se akarja ugyanazokat elkövetni.


MZP is ki volt fingva annyi helyen járt, érthető volt a dolog, de túl sok faszságot hordott össze, mikor túl szabadon beszélgetett.

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Politika

HozzászólásSzerző: miro. » Tegnap, 11:59

'shutterisland írta: elnezegetve amugy a telepulesek lelekszamahoz kepest mennyien voltak kinn a bekes megyei helyszineken, igy ranezesre, kisse keveslem azt, lakossag szamahoz kepest nagyjabol 2-3 szazalekra tippelnem videok alapjan.

persze sokan dolgoznak, sokan nem tehettek meg, hogy megjelennek (mentek a kor emailek) de akkor is.
videken karcsunak tunik ez.
Mondjuk penteken munkaidoben nem sokan ernek ra.
Nezi valaki a beszedet most?
Csak en erzem azt,hogy ha kerdeznek tole valamit,nem arra valaszol,hanem elkezd hosszan egy talan mondhatom kicsit betanultabb monologot,es total elbeszel a kerdes mellett?
En nagyon mellette vagyok,es eletemben eloszor erzem azt,hogy szavaznek szivesen,de ez most ugy megutotte a fulemet,hogy mar a negyedik kerdest teszik fel,de talan egyszer ha egyaltalan kicsit korvonalasan erte a valasza a kerdes temajat.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » Tegnap, 11:34

De megint érdekes módon kinek lett infója ügynökaktákról? :lol: :lol: :lol:

Persze hogy nem a fidesz jött elő ezzel.... Nem gyanús kicsit sem, hogy megint ki lett adva az ukáz :lol:


Amúgy meg semmi köze MPhez alapból, ő csak ezt a Tisza pártot hozta létre anno, egyik alapítója volt, de persze összemossák a kettőt.
Lehetetlen volt teljesen tiszta pártot átvenni, lehetett tudni lesz ilyen.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 131 regisztrált és 0 vendég