Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. július 26., kedd 14:53

az USA mindig jól jár. :D Nem véletlenül tartanak ott ahol. Nagyon jól csinálják a dolgaikat, és bizony nagy tudású emberek ülnek a legnagyobb cégeik tetején.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. július 26., kedd 14:53

Egyébként az EU-nak sajnos érdeke, hogy minél tovább tartson a háború. Annál nagyobb gazdasági előnyre tesz szert hosszú távon.
Hát, erre én befizetnék. Nem tudom milyen gazdasági előny származik a kialakult helyzetből.
Az európai szolgáltatóipar versenyhelyzete pont az olcsó energiára épült. Most, hogy az már a múlté, és tekintettel arra hogy a munkadíj is itt a legnagyobb a nem tudom min alapul a vélt gazdasági előny.
Egy újabb koporsószög a gazdaságba a csökkentett gázfogyasztás, a behúzott kézifék sem épp a gazdasági előnyt jelzi. Én borúsan látom a jövőt, szerintem az EU szívni fog, bár nem indokolt a jövő idő, ez már most is szopás.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. július 26., kedd 14:51

Mondjuk speciel ez a brutal energiavalsag, ami ele Europa nez, nem ugy tunik mint ami hosszutavon akkora nyereseg. Ha igy marad a szitu, es sokaig elhuzodik, ezzel csak Amerika nyer (plusz Kina), nekik ez a legjobb haboru, ok adjak a fegyvert, de nem amerikai katonak halnak meg, Europa pedig legyengul mint a szar, Oroszorszaggal egyetemben.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. július 26., kedd 14:49

Sierra írta:
zsuninnyo írta: Nekem ugy tunik az ukranok es az oroszok jobban erzik ennek a sulyat.
Ukrajna is Európához tartozik tudtommal.
Meg nyilván ők szívnak a legnagyobbat, de gondoltam ezt le sem kell írni, annyira egyértelmű.

Oroszország mondjuk nem tudom miben érzi meg, de az is igaz, hogy eléggé laikus vagyok. USA-n meg Európán kívül kb mindenki az ő oldalukon áll, legalábbis szivatni senki más nem szivatja őket.

Érdemes megnézni ezt a videót a témában
- szakértők 15% gazdasági visszaesést jósolnak idénre (máshol már 2-3%nál pánikolnak)
- az összes nyugati cég kivonult - a helyieknek nem lesz partnere, ez további gazdasági visszaesést okoz. Nyersanyaguk sok van, de a tudás hiányzik hozzá. (Pl újra légzsák nélküli autókat gyártanak állítólag)
- a helyi cégek nem férnek hozzá a Nyugati piachoz - ami India, Kína ide vagy oda jelentös probléma.
- eddig is demográfiai problémáik voltak - az elöregedő társadalom, és kevés fiatal miatt 2020-as évek közepére munkaerőhiányt jósoltak. Az amúgy is kevés fiatal meg épp Ukrajnában harcol (és jelentős része nem is jön vissza)

És ez még csak a felszín, ennél jóval mélyebb hatásai is lehetnek.


szerk: https://en.wikipedia.org/wiki/Demograph ... ,_2022.png

nézzétek meg a 90-es éveket. 1 komplett generáció kb hiányzik. Ès pont ez a korosztály van a fronton. Bár más a skála (életkor, nem születési év, de itt a magyar: https://en.wikipedia.org/wiki/Demograph ... d_2020.png Ez sem jó, de sokkal jobb)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára babaking 2022. július 26., kedd 14:52-kor.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. július 26., kedd 14:38

zsuninnyo írta: Nekem ugy tunik az ukranok es az oroszok jobban erzik ennek a sulyat.
Ukrajna is Európához tartozik tudtommal.
Meg nyilván ők szívnak a legnagyobbat, de gondoltam ezt le sem kell írni, annyira egyértelmű.

Oroszország mondjuk nem tudom miben érzi meg, de az is igaz, hogy eléggé laikus vagyok. USA-n meg Európán kívül kb mindenki az ő oldalukon áll, legalábbis szivatni senki más nem szivatja őket.

Érdemes megnézni ezt a videót a témában

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. július 26., kedd 14:30

p.csabi1 írta:
babaking írta: EU-s szolidaritásból ismét sikerült jelesre vizsgáznunk :agree:

És akkor csodálkoznak, ha az EU is ott szivat ahol tud. Előbb utóbb kiraknak mint macskát szarni.
Ezt a gázra érted?Már bocs de nekünk ne mondja meg az EU hogy vegyünk vissza azért mert van egy két nem normális köztük a németek akik saját magukat szivatják meg a hülyeségükkel.
Ennél ez azért egy kicsit bonyolultabb, mint, hogy nekünk senki ne mondja meg.

- Egyrészt ha tagja vagy egy közösségnek (szabad akaratból) és élvezed annak minden előnyét akkor illik betartani a játékszabályokat, és csapatjátékosnak lenni.
- Másrészt Magyarország ugyanúgy ki van téve az orosz gáznak, de a helyett, hogy spórolásra bíztatnánk az embereket (pl a paneleket nem 25 hanem csak 22 fokra fütenénk), inkább az állam fizeti helyettünk a rezsit, ezáltal romba döntve az egész gazdaságot. Tényleg sokkal jobb.
- Mi nem segítünk más országoknak ahol baj van, de majd ha itt van baj akkor várjuk az EU segítséget. Ha meg a Németek megszívják, és Merci bezárja a Kecskeméti gyárat akkor meg nézünk mint Rozi a moziban.
Sierra írta:
Faust írta: Elobb-utobb az egesz eu megszunik kb letezni, sajat magukat lovik fejbe, nem lepne meg ha foispanek is erre jatszananak.
Én is ezt gondolom. Ez az egész háború is szerintem erre megy ki. Mert senki nem jár rosszabbul, mint eddig, csak Európa. Egyedül mi érezzük igazán ennek az egész szarságnak a súlyát.
Ez nagy tévedés. Mi érezzük önkéntesen a súlyát. Jelenleg az Ukrán nép érzi a súlyát, illetve hosszú távon az Orosz nép fogja. De igen, sokkal jobb az alternatíva. Hagyjuk Ukrajnát elesni, Putyin biztos megáll a határon.

Egyébként az EU-nak sajnos érdeke, hogy minél tovább tartson a háború. Annál nagyobb gazdasági előnyre tesz szert hosszú távon. Konkrétan kivéreztetik indirekt módon az Oroszokat.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. július 26., kedd 14:27

Sierra írta:
Faust írta: Elobb-utobb az egesz eu megszunik kb letezni, sajat magukat lovik fejbe, nem lepne meg ha foispanek is erre jatszananak.
Én is ezt gondolom. Ez az egész háború is szerintem erre megy ki. Mert senki nem jár rosszabbul, mint eddig, csak Európa. Egyedül mi érezzük igazán ennek az egész szarságnak a súlyát.
Nekem ugy tunik az ukranok es az oroszok jobban erzik ennek a sulyat.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. július 26., kedd 14:17

Faust írta: Elobb-utobb az egesz eu megszunik kb letezni, sajat magukat lovik fejbe, nem lepne meg ha foispanek is erre jatszananak.
Én is ezt gondolom. Ez az egész háború is szerintem erre megy ki. Mert senki nem jár rosszabbul, mint eddig, csak Európa. Egyedül mi érezzük igazán ennek az egész szarságnak a súlyát.

p.csabi1
Hozzászólások: 2226
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Politika

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2022. július 26., kedd 14:16

babaking írta: EU-s szolidaritásból ismét sikerült jelesre vizsgáznunk :agree:

És akkor csodálkoznak, ha az EU is ott szivat ahol tud. Előbb utóbb kiraknak mint macskát szarni.
Ezt a gázra érted?Már bocs de nekünk ne mondja meg az EU hogy vegyünk vissza azért mert van egy két nem normális köztük a németek akik saját magukat szivatják meg a hülyeségükkel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára p.csabi1 2022. július 26., kedd 14:17-kor.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. július 26., kedd 14:14

babaking írta: EU-s szolidaritásból ismét sikerült jelesre vizsgáznunk :agree:

És akkor csodálkoznak, ha az EU is ott szivat ahol tud. Előbb utóbb kiraknak mint macskát szarni.
Elobb-utobb az egesz eu megszunik kb letezni, sajat magukat lovik fejbe, nem lepne meg ha foispanek is erre jatszananak.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. július 26., kedd 13:44

EU-s szolidaritásból ismét sikerült jelesre vizsgáznunk :agree:

És akkor csodálkoznak, ha az EU is ott szivat ahol tud. Előbb utóbb kiraknak mint macskát szarni.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5340
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. július 25., hétfő 22:14

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8183160695


rezsitas

:lol: :lol: :lol:
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5340
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. július 24., vasárnap 12:04

https://www.youtube.com/watch?v=ks-AKKE ... nnel=24.hu

nagyon szépen tükrözi a semjén mély magyar keresztény zsolti az egész fideszt és a felsőbbrendűség érzésüket. hazudik és mindenkit hülyének néz pedig ők a legnagyobb hülyék, sötétek
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. július 22., péntek 19:08

Csak szeretnék Szijjártó lenni, sajnos inkább a mosolygó fazonra hasonlítok jobban aki szemben áll vele.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. július 22., péntek 18:38

Steve írta: A Steve nem A Péter románul, szóval nem én vagyok.
Ez eddig a leggyanusabb komment ezzel kapcsolatban

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Politika

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2022. július 22., péntek 18:18

Steve írta: A Steve nem A Péter románul, szóval nem én vagyok.
Ettől még lehetsz :D De jó próbálkozás volt. :D

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. július 22., péntek 18:16

Én ezt megszavaznám.

Hehe a druszája, simán lehet, hogy csak álcázza..Még ha rohadt jól csinálja is :kalapos:

Akár Faust is lehet, morog folyamatosan a főnökére OV-ra itt burkoltan a Madridomon, igazából nincs is baja, csak azok a munkahelyi körülmények..

De Füst is gyanús.


A Steve nem A Péter románul, szóval nem én vagyok.

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Politika

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2022. július 22., péntek 18:15

Pont ma olvastam le mindent, meg is nyugodtam:

Gázból megettünk egy év alatt 922-t, 1020ért fizetünk amúgy.

Villanyból meg 1638-at, itt meg 1800ért fizetünk.

Lesz itt habzsidőzsi egy-két hónapig amíg nem fizetünk :D :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. július 22., péntek 18:09

tcskhun írta: a stilus maga az ember... :coffee: csak egy vélemény es egy észrevétel hopihe :roll:
Ez mekkora faszsag :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. július 22., péntek 18:06

Sierra írta: Szijjarto Petya meg akar füst is lehetne. :D
Fust legalabb ert a szakmajahoz, es vannak onallo gondolatai.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 136 regisztrált és 0 vendég