Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6660
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2022. december 6., kedd 16:08

csababarca írta:
lestat írta: èn is találkoztam ilyen jelenséggel a nyáron Austinban. Egy sima bár volt és Cash Only.
na jó de az Texas, ott még lóval járnak :mrgreen:
RealAsensio írta:
New Yorkban tobb helyen is, vagy Conny Islanden az osszes bart vegig jartuk, es nem tudtunk kartyaval sort venni :mrgreen: aztan egy kis kinai srac megsajnalt minket es ingyen adott ket sort :kalapos:
Vagy Staten Islanden a komp kikotonel sem tudtam kartyaval kavet es popcornt fizetni, csak kp-val. Engem meglepett, itthon peldaul ugy tudom, torvenyileg elo van irva, hogy kotelezo biztositani a kartyas fizetes lehetoseget.
Ez akkor valami covid utóhatás lehet, vagy nem tudom.
Soha sehol nem használtam kp-t az USA-ban, legyen az metrójegy, kajálda, bolt, kioskok, bárok, éttermek, pubok, stb.
Érdekes.

Egyedül az utcai kajaárusoknál nem lehetett kártyával fizetni.
Én pont azt éreztem az USA-ban, hogy mintha állandóan csak bankkártyával lehetne létezni.
Lehetseges, nem tudom, lehet csak belefutottunk pont azokba az uzletekbe, ahol nem volt vagy ideiglenesen nem volt elerheto a kartyas fizetes. Btw az ettermekben es a reggelizokben mindenhol kartyaval nyomtuk. Szoval lehet nagyon altalanositottam, mindenesetre feltunt, es a parom is megjegyezte.
:goat:

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2022. december 6., kedd 15:59

csababarca írta: Ez akkor valami covid utóhatás lehet, vagy nem tudom.
Soha sehol nem használtam kp-t az USA-ban, legyen az metrójegy, kajálda, bolt, kioskok, bárok, éttermek, pubok, stb.
Érdekes.

Egyedül az utcai kajaárusoknál nem lehetett kártyával fizetni.
Én pont azt éreztem az USA-ban, hogy mintha állandóan csak bankkártyával lehetne létezni.
Az elmúlt két évben kinn éltünk az USA-ban, igaz a dél keleti részén, de többnyire kártyát használtunk éttermekben, boltokban vagy kocsmákban. Baromira szerettük, mert kértük a számlát, elvitte a kártyát-lehúzta, majd a borravaló összegét a számlán kellett feltüntetni. Ahol mi jártunk: Florida, Georgia, Luisiana, Tenessee Texas, CA, Nevada ott emlékeim szerint kártyáztunk.
Amiben le vannak maradva hozzánk képest az a zöld gondokodás, szelektiv szemetest alig láttunk, használt olaj leadásáért nekem kellett volna fizetni stb.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. december 6., kedd 15:11

lestat írta: èn is találkoztam ilyen jelenséggel a nyáron Austinban. Egy sima bár volt és Cash Only.
na jó de az Texas, ott még lóval járnak :mrgreen:
RealAsensio írta:
New Yorkban tobb helyen is, vagy Conny Islanden az osszes bart vegig jartuk, es nem tudtunk kartyaval sort venni :mrgreen: aztan egy kis kinai srac megsajnalt minket es ingyen adott ket sort :kalapos:
Vagy Staten Islanden a komp kikotonel sem tudtam kartyaval kavet es popcornt fizetni, csak kp-val. Engem meglepett, itthon peldaul ugy tudom, torvenyileg elo van irva, hogy kotelezo biztositani a kartyas fizetes lehetoseget.
Ez akkor valami covid utóhatás lehet, vagy nem tudom.
Soha sehol nem használtam kp-t az USA-ban, legyen az metrójegy, kajálda, bolt, kioskok, bárok, éttermek, pubok, stb.
Érdekes.

Egyedül az utcai kajaárusoknál nem lehetett kártyával fizetni.
Én pont azt éreztem az USA-ban, hogy mintha állandóan csak bankkártyával lehetne létezni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. december 6., kedd 14:58

Realista24 írta:
rikko írta: Németeknél kb a kebabosok mindegyike kp only. Legalábbis amerre én jártam ott csakis ilyenekbe futottam bele.
Mind török gondolom, esetleg arabok, nem meglepo. Azon csodalkozom, hogy itt a HB-n talaltam egyet, ahol lehet kartyazni es meg a kaja is jo :mrgreen: Epp most vegeztem vele.

Úgy úgy :D
Mondjuk nem bánom, hogy kp-t kell leadni. Úgyis mindig tele a zsebem apróval :mrgreen:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6660
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2022. december 6., kedd 14:43

csababarca írta: Hol nem lehet Amerikában kártyával fizetni?
Én elég sok időt töltöttem kint, de a legutolsó faluban is lehetett egy bódéban is kártyázni.

Merre jártál, és hol tapasztaltál ilyet?
New Yorkban tobb helyen is, vagy Conny Islanden az osszes bart vegig jartuk, es nem tudtunk kartyaval sort venni :mrgreen: aztan egy kis kinai srac megsajnalt minket es ingyen adott ket sort :kalapos:
Vagy Staten Islanden a komp kikotonel sem tudtam kartyaval kavet es popcornt fizetni, csak kp-val. Engem meglepett, itthon peldaul ugy tudom, torvenyileg elo van irva, hogy kotelezo biztositani a kartyas fizetes lehetoseget.
:goat:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 6., kedd 14:34

Allianz is igy mukodik, bemesz, kartya topup, aztan koltheted....sok ertelmet nem lattam.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Politika

HozzászólásSzerző: cart » 2022. december 6., kedd 14:30

Ausztriában meg Németországban a legtöbb helyen ilyen nagyobb étkezdékben saját kártyát kell használni, amire valami terminálon feltöltöd a pénzt a bejáratnál, aztán utána azt hasznalod bent :lol:

Ilyen céges kantinban meg egyetemi etkezdeben is láttam ilyet

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. december 6., kedd 14:27

En Becsben akadtam ki, hogy az Ernst-Happel kellos kozepen, 55 ezer benntartozkodo emberrel nem lehetett kartyaval fizetni.

Legalabb ebben jok vagyunk. Sovany vigasz. :lol:

gaborz1
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 12:14
Kedvenc játékosaid: Zizou, CR7
Kedvenc csapatod: Nem is lehet kérdés

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gaborz1 » 2022. december 6., kedd 14:24

Én nyáron Németországban, Eisfeldben néztem nagyot.
Üzleti úton voltam kint és egyik nyitvatartó étteremben és kajáldában sem lehetett kártyával fizetni, sőt a szálláson sem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 6., kedd 14:24

Remy írta: Off: Talaltal olyat, amelyik jo? Melyik volt az? :mrgreen: En meg itt kint nem igazan ettem jo kajat, amit valahol vasaroltam. :hmmm:
Majd gondolod megmondom :mrgreen: Kettot is amugy :coffee:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. december 6., kedd 14:23

Off: Talaltal olyat, amelyik jo? Melyik volt az? :mrgreen: En meg itt kint nem igazan ettem jo kajat, amit valahol vasaroltam. :hmmm:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 6., kedd 14:18

rikko írta: Németeknél kb a kebabosok mindegyike kp only. Legalábbis amerre én jártam ott csakis ilyenekbe futottam bele.
Mind török gondolom, esetleg arabok, nem meglepo. Azon csodalkozom, hogy itt a HB-n talaltam egyet, ahol lehet kartyazni es meg a kaja is jo :mrgreen: Epp most vegeztem vele.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. december 6., kedd 14:13

Németeknél kb a kebabosok mindegyike kp only. Legalábbis amerre én jártam ott csakis ilyenekbe futottam bele.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 6., kedd 14:00

kutyáért, denevérért kp, sztem solid business :D
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 6., kedd 13:56

Előfordulnak ilyen helyek. Itt melohely mellett is van két kajalda akik csak kpt fogadnak el.
Az egyik kínai, szóval az nem meglepő.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Politika

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. december 6., kedd 13:54

csababarca írta: Hol nem lehet Amerikában kártyával fizetni?
Én elég sok időt töltöttem kint, de a legutolsó faluban is lehetett egy bódéban is kártyázni.

Merre jártál, és hol tapasztaltál ilyet?

èn is találkoztam ilyen jelenséggel a nyáron Austinban. Egy sima bár volt és Cash Only.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. december 6., kedd 13:14

Hol nem lehet Amerikában kártyával fizetni?
Én elég sok időt töltöttem kint, de a legutolsó faluban is lehetett egy bódéban is kártyázni.

Merre jártál, és hol tapasztaltál ilyet?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. december 6., kedd 13:07

RealAsensio írta: Amugy meglepo volt szamomra, hogy Amerikaban vagy Hollandiaban nagyon keves helyen lehet kartyaval fizetni, ebben peldaul szerintem elorebb jarunk hozzajuk kepest, hogy olyat is mondjak, ami tok pozitivum.
Érdekes téma a témában, hogy a bankkártyás fizetés egy kényelmi opció, vagy a kizsákmányoló bankrendszer illetve a mindent megfigyelő hatalom eszköze... :hmmm: :)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 6., kedd 13:03

Realista24 írta:
M1Ö írta:

Persze, hogy millió ilyen van... Pár órája futottam bele egy ilyenbe. Buszmegállóba kocsival hozta el az apuka a 20+ éves lányát, pár 100 méterről. Még az időjárásra sem lehet fogni, mert még ereje is volt a napnak. Nagyobb csomag sem volt nála.

Szóval van baj bőven a fejekben... :ike:
De az is lehet, hogy apukanak dolga volt es arra ment eppen.
az mindegy. a kurva anyját :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6660
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2022. december 6., kedd 12:57

Realista24 írta:
RealAsensio írta:

Mondjuk akkor rendbe kellene tenni a tomegkozlekedest, pontos es tarthato menetrendekkel. Szerinted az normalis, hogy a parom a diplomaosztojat majdnem lekeste, mert 3 oraval hamarabbi vonattal tervezett menni biztos ami biztos alapon, es igy is pont beert, mert aznap 3 vonat maradt ki? Agglomeracioban basszus… hetkoznap! Es ez mar nem az elso, es nem is utolso ilyen volt.
P+R parkolokkal mi van? Vagy olyan nagy dolog megoldani, hogy az ember messzebbrol kimegy autoval az allomasra, leteszi, hazafele beul, elmegy az oviba a gyerekert, bevasarol, es hazaerkezik? Ezt sem tudjak megoldani.

Kicsi orszag vagyunk, es egy szimpla hetkoznapot nem tudunk megszervezni.
Ki lehet ragadni egy-egy peldat termeszetesen, meg lehet masra mutogatni, mintha csak itthon lenne gond a tomegkozlekedessel, egyszerubb.

De tovabbra is abban latom a gondot, hogy a magyar ember inkabb pofekeli a draga benzint, a kocsiban meg a cigit, es ul 1,5 orat a dugoban, mintsem alternativahoz nyuljon.

Felreertes ne essek, a fejlesztes es karbantartas az allam dolga, de a hasznalatnak illene kulturaltnak lennie es nem telibeszarni, hogy ugysem en takaritom, meg mar amugy is ott van ket rago az ulesen, elfer a harmadik is, ami az enyem. Meg mar idehugyozott valaki, akkor en is ideengedem.

A cigit is nem azert kene letenni, mert 2000 Ft, hanem mert lassu halalt okoz.
Ebben abszolut egyetertek veled. En a dolgok mechanizmusaban latom a problemat, es a penzek ellopasaban, mert egyszeruen nem oda aramlanak a penzek, ahova igazan kellene, vagy ha valami forras megis keletkezik, morzsanyit javul csak a helyzet. Sokkal nagyobb mertekben kellene gondolkodni.
Mondok peldat is: hamarabb fogjak bevezetni a dugodijat, mint hogy megoldjak a parkolas lehetosegeit, vagy a tomegkozlekedes rendszeret (csomopontok kialakitasa, osszekotese, menetrendek osszekapcsolasa, nyaron hutes/telen megfelelo futes a jaratokon stb).
Nem tartjak a lepest az igenyekkel, elmaradnak a beruhazasok, fejlesztesek, vagy tul lassu utemben mennek at a tervek. M0 korgyuru evtizedek ota problema, egy nyamvadt hidat nem tudnak legalabb masodik probalkozasra hibatlanul megoldani, a magyar kozuti kozlekedes egyik legfontosabb reszen. Amik vannak jo dolgok (korabban mar volt tema), eltorpulnek a hianyossagok es problemak mellett. Nem akarok magyarkodni, tudom, hogy kulfoldon sincs kolbaszbol a kerites, de mi itt elunk, a sajat portankon kell sepregetni, es a sajat hazánkat, otthonunkat kell fejleszteni, meghozza nagyobb utemben, mint a kornyezo orszagok, mert jo lenne az is, ha nem masok utan futnank, hanem valamiben elorebb jarnank. (Amugy meglepo volt szamomra, hogy Amerikaban vagy Hollandiaban nagyon keves helyen lehet kartyaval fizetni, ebben peldaul szerintem elorebb jarunk hozzajuk kepest, hogy olyat is mondjak, ami tok pozitivum).

Osszefoglalva tomoren: elobb meg kellene teremteni lehetoseget a normalis, kiszamithato tomegkozlekedesre, es csak aztan terelni az embereket mas fele, mint az autozas. Legyen tobb bicikliut, de ne ugy, hogy a fel varost felrajzoljak a szanalmas minosegu aszfaltra sarga vonalakkal, hogy akkor tessek, itt lehet menni biciklivel. Egyreszt balesetveszelyes, masreszt nagyobb dugok vannak, mint valaha a fovarosban. A Lanchid is ilyen dolog nalam: addig ne vegyek el a forgalom elol, amig rakenyszerulok arra, hogy bemenjek a fovarosba, ha a Balatonra akarok menni (M0 korgyuru), vagy ne zarjak el a rakpartot az autosok elol, amig nem megoldott a kerules masfele.

Na mindegy, bocs, hogy pont a te kommented emeltem ki, no offense :)
:goat:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 94 regisztrált és 0 vendég