Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. november 26., szombat 12:07

raul 4 ever írta: 15 óra baszki.. Pár hete oszlopcsere volt az utcában, megcsúsztak 1 órát és a nép már majdnem totál kétségbe is esett, mert nem volt wifi...
mobilnet smafu? :lol:
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3576
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. november 26., szombat 10:06

Szerintem Gabi, mint kint élő magyar szidja őket. Nem putinpárti, csak a saját bőrén érzi, milyen kiváló egy ország is ukrajna..

15 óra baszki.. Pár hete oszlopcsere volt az utcában, megcsúsztak 1 órát és a nép már majdnem totál kétségbe is esett, mert nem volt wifi...
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. november 26., szombat 9:31

Sztem eleg egyertelmu a kep, amit fest: nincs haboru naluk, ertsd: nincs utcai harc es kinezel az ablakon nem lonek agyon vkit epp az utcan, nincs folyamatos lövések meg becsapodasok hangja, nem remegnek az ablakok ahogy elmennek a tankok a haz elott vagy repulnek a vadaszropullok a kornyeken, mert nem a keleti regiorol van szo.
Viszont az aramellatas vagy a hianya pl az ugyanugy kihat rajuk is, mint kb mindenkire az egesz orszagban.
Szoval mindkét pont valid, akkor mire akarsz negativozni?
thereisonly1ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 26., szombat 9:31

Halfkey írta: Én is gondolkodtam a minuszrakáson, de nem emiatt az egy hsz miatt, hanem kontextusban. Az 'itt nincs is háború' lordgabi hszek hangneme után elég érdekes hsz nekem, mostmár akkor mégsem minden rózsás és csak riogatnak? Ráadásul nem értem ki ellen kéne lázadnia a hadseregnek meg a lakosságnak. Nyilván nem viccből nincs áram, támadják az energetikai infrastruktúrát.
Valahogy nekem úgy rémlik, hogy Gabi végig azt osztotta meg velünk, amit tapasztalt, magyarként Ukrajnában, a határ másik oldalán. Egy kolléga kérte ki talán Németországból, hogy mit panaszkodik Gabi, ott nincs is semmi, olyan kb mint Naményban. És Gabi végig Zelenszkij ellen volt. Erre írtam annó, hogy ő az, aki nem az ilyen olyan hírekből ítéli meg az ottani helyzetet.
Lehet egyet nem érteni az álláspontjával, de amikor ilyen fos helyzetben Gabinak fontos, hogy első kézből informálja azokat, akiket ez érdekel, akkor baromi tiszteletlen dolog kussolva leszavazni, vagy hogy nevezzem ezt a downvote marhaságot. Persze ez már nem neked szól, Te normálisan kifejtetted a véleményedet.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. november 26., szombat 8:48

Én is gondolkodtam a minuszrakáson, de nem emiatt az egy hsz miatt, hanem kontextusban. Az 'itt nincs is háború' lordgabi hszek hangneme után elég érdekes hsz nekem, mostmár akkor mégsem minden rózsás és csak riogatnak? Ráadásul nem értem ki ellen kéne lázadnia a hadseregnek meg a lakosságnak. Nyilván nem viccből nincs áram, támadják az energetikai infrastruktúrát.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. november 26., szombat 7:53

Hogy megy ez ilyenkor? Szedi meg az adokat ettol meg az allam? :hmmm: :| ha mar szolgaltatast cserebe nem nyujt


Amugy azt a ket balfaszt aki downvoteot nyomott ra szivesen meglátogatnam egy alu bezbozutovel fogszabalyzasra. Nyomorultak.
thereisonly1ronaldo

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2022. november 25., péntek 21:05

raul 4 ever írta: A telex hírfolyamában volt asszem egy olyan kép, ahol látszott, hogy "csak kevesebb" a világosság, mint mindenhol máshol körbe és nem teljes sötétség van.

füst írta: Én a tegnap előtti helyzetet láttam, nyugat-ukrajnában a 750 KV-os gerinc még kb érintetlen, de keleten már régóta nagy a kulimász.*
Pár napja írta Gabink, hogy 16 órát nem volt Kárpátalján delej.. "Kulimász" van mindenhol.. Nem értek a lovakhoz, de gondolom a hálózatot megbénítani az is elég, ha szétkapják a berendezéseket (a gépeket könnyebb eltalálni, mint a vezetékeket), amik a gerincbe rakják a töltést.
Tegnap 15 órán keresztül nem volt áram az én falumban, ezzel párhuzamosan térerő sem volt, szóval teljesen elvágva a külvilágtól. Térerő kb. 36 órán keresztül egyáltalán nem volt, kivéve a tetőn, igen, ki kellett másznom, hogy egyáltalán tudják valamit, hogy mi lehet az oka, a legmagasabb hőmérséklet +2 fok volt egész nap. :shutup:
Tegnap 22 órakor lett áram, reggel 6 óráig volt, utána délig semmi. 14:50-ig volt, utána 18:50-ig semmi, és utána lett térerő is. Nálunk 3 fázis van, a fél házban van áram, az alsó emeleten és a melléképületben semmi. Nagyapám 4 éve ágybafekvő, az erkélyen keresztül van egy 30 méteres hosszabbító és elosztó segítségével rákötve az ő házuk kazánháza, hogy legalább meleg víz legyen és fűtés. Áram nincs nálunk 40 órája egyáltalán, és az utca 80%-ban sem. Rengeteg kisgyerekes család, idősek, külföldön a fél család, senki nem tud semmit egymásról napok óta, mert hiába van powerbank, vagy autós töltési lehetőség, ha nem sofőr az illető, és 15 km-re van legközelebb olyan hely, ahol van egyáltalán térerő, de áram ott sem... Vannak és lesznek is nagyobb problémák, most is kint szakad a havas eső, nem tudom meddig tűri még ez a nép, vagy a hadsereg ezt a reménytelenséget, kommentben már megy a lázadás, amikor egy-egy falu több ezres lakossága véletlenül bekapcsolva marad, amikor más hellyel párhuzamosan le kellene, hogy legyenek kapcsolva, az emberek gyűlölik azokat a falvakat, amelyek közvetlenül a határ mellett fekszenek, és a fő út azon a vezetéken fut, amelyen a határátkelő, és még nem volt szünet egyszer sem. Néhány óra múlva a két szembeszomszédnál eljön a 48. óra áram nélkül. Senkinek nem veszik a telefont az energiaügynél. Amíg vették, mutogattak a polgármesteri hivatalokra, ők mutogattak az energiahivatalra, mostmár senki nem elérhető. Katasztrófa.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: node » 2022. november 25., péntek 15:19

füst írta: Szóval ideig-óráig helyre tudják állítani az ukránok a keletkező károkat, de egy ponton túl a feladat lehetetlenné fog válni, ha így folytatódnak az orosz támadások.
Egyetértek, és a hangsúly valószínűleg itt van: "ha így folytatódnak az orosz támadások". A millió dolláros kérdés az, hogy ha nem így fognak folytatódni az orosz támadások, az mitől lesz. Benne van a pakliban, hogy hirtelen elkezdenek majd az orosz átviteli hálózat elemei is üzemképtelenné válni, az mondjuk cifra lenne.
A legkisebb esélyt annak adom, hogy az ukrán lakosság többsége Zelenszkij ellen fordul az ellátásbeli problémák miatt, szerintem pont hogy még eltökéltebben fogják utalni az oroszokat, és még inkább kiállnak Zelenszkij mellett. Egy idegen csoport által kollektívan fenyegetett vagy sanyargatott emberek lojalitása megnő a védelmezőnek tekintett vezető irányába, és Zelenszkij eddig valószínűleg csak erősítette ezt a nimbuszt a katonai sikerekkel. Nálunk az átlag Fidesz-szavazó tényleg elhiszi, hogy őt Viktor védelmezi a brüsszeli szankciós bombáktól és nemváltó pedofil-hadaktól, pedig az egész full kamu. Az oroszok viszont tényleg bombáznak.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3576
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. november 25., péntek 12:22

A telex hírfolyamában volt asszem egy olyan kép, ahol látszott, hogy "csak kevesebb" a világosság, mint mindenhol máshol körbe és nem teljes sötétség van.

füst írta: Én a tegnap előtti helyzetet láttam, nyugat-ukrajnában a 750 KV-os gerinc még kb érintetlen, de keleten már régóta nagy a kulimász.*
Pár napja írta Gabink, hogy 16 órát nem volt Kárpátalján delej.. "Kulimász" van mindenhol.. Nem értek a lovakhoz, de gondolom a hálózatot megbénítani az is elég, ha szétkapják a berendezéseket (a gépeket könnyebb eltalálni, mint a vezetékeket), amik a gerincbe rakják a töltést.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. november 25., péntek 11:17

node írta:
Realista24 írta: https://twitter.com/pacoragageles/statu ... Sr22JVoVKQ

Tegnap este keszult foto.
Ez manipulált fotó, pont a napokban olvastam róla. Mondjuk a "valódi" változat sem volt sokkal jobb.
https://i.servimg.com/u/f10/19/89/13/22/fivqwg10.jpg

Én a tegnap előtti helyzetet láttam, nyugat-ukrajnában a 750 KV-os gerinc még kb érintetlen, de keleten már régóta nagy a kulimász.

Az biztos, hogy mind a közép, mind a magasfeszültségű hálózathoz tartozó transzformátorok, kapcsolók, szakaszolók, stb nem szoktak a gyártónál raktári termékek lenni. Főleg nem nagy tételben. Általában a hálózat üzemeltetője tart fent magánál, kimondottan a saját hálózatához készletet. Ezért is tudták eddig is javítani. Amint elfogynak a készletek, a probléma fajsúlya szintet fog lépni.
Egyébként Minszkben van egy nagy transzformátor gyár. Nem csodálkoznék, ha anno ők látták volna el a teljes SZU piacot. A más gyártóktól származó kiváltó termékekkel az a baj, hogy sokszor másmilyen a kivitelük, ezért átalakítást is kell végezni. Pl. Amerikában teljesen mások a feszültségszintek, másmilyen a hálózat, szóval onnét bajosan lesz gyorsan utánpótlás.
Az oroszok kb. heti egy célzott rakétatámadás-sorozata az energiaszállítás infra ellen pont olyan időközönként érkezik, hogy jó eséllyel ezt a többnapos-hetes fáradtságos átalakítási munkákat nullázza le. És a nagyfesz berendezések, mint mondtam nem olyan dolgok amiket csak úgy raktározgatni szokás. A civil építőiparban nálunk most a várakozási idő egy trafóra nagyjából 9 hónap. Szóval ideig-óráig helyre tudják állítani az ukránok a keletkező károkat, de egy ponton túl a feladat lehetetlenné fog válni, ha így folytatódnak az orosz támadások.

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: node » 2022. november 25., péntek 10:35

Realista24 írta: https://twitter.com/pacoragageles/statu ... Sr22JVoVKQ

Tegnap este keszult foto.
Ez manipulált fotó, pont a napokban olvastam róla. Mondjuk a "valódi" változat sem volt sokkal jobb.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3576
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. november 25., péntek 9:36

Már írtam év elején is: ezeknek nem számít, hogy pár millió ukrán éhen hal. Vagy megfagy. Vagy bármi..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 25., péntek 8:29

https://twitter.com/pacoragageles/statu ... Sr22JVoVKQ

Tegnap este keszult foto.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5146
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2022. november 24., csütörtök 14:30

na jó de Ukrajnának nincs a szomszédjában háború.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. november 24., csütörtök 14:23

https://24.hu/fn/gazdasag/2022/11/24/eu ... krajnaban/

de mi mondjuk kozel vagyunk a haboruhoz


kinek mit intezett a balfasz kormanya...
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 22., kedd 5:36

lestat írta: fel is kaptam rá a fejem én is mikor bemondták a hiradóban.

Orbán fixen bebaszik ma :lol:

mondjuk en nem ertek hozza. Mennyire használható ez a mennyiség?
Plusz 5% az eddigi éves termeléshez.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

illgner
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Politika

HozzászólásSzerző: illgner » 2022. november 22., kedd 1:25

Sajnos ezt tőle kell megkérdezned, mert mi nem vagyunk gondolatolvasók. Az is lehet, hogy ilyet nyomtak a kezébe a meccs előtt, mert nem volt kismagyarországos.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. november 21., hétfő 23:46

Miert van az, hogy Viktorunk egy haboru kellos kozepette kiposztol az instajara egy olyan videot, ahol nagymagyarorszagos sal van a nyakaban?

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. november 21., hétfő 22:12

kiserik írta: Aztán a végen meg bejelentik, hogy a múlt héten vette meg azt a területet az M&M's Company, aztán coki nektek parasztok :lol:
ugy tudom ami a foldben van az az allame nem? kiveve persze ha pont ecelbol veszik a telket hogy kutassanak
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 21., hétfő 20:11

Aztán a végen meg bejelentik, hogy a múlt héten vette meg azt a területet az M&M's Company, aztán coki nektek parasztok :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég