Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1259
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Politika

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2022. augusztus 6., szombat 12:17

hehetheoriginal írta: Aztan mégis isszátok, lefetyelitek, vagyakoztok a szavaimra :mrgreen:
De csak azért, hogy legyen min röhögni :mrgreen:

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2022. augusztus 6., szombat 11:13

Marky írta: Most minden idiota rohan fatuzelesu kazanert, kandalloert es tuzifaert, mikozben a legegyszerubb es legolcsobb megoldas 2-3 jol elhelyezett klima beepitese :lol: De meg a tescos konnektoros radiator is koltseghatekonyabb, mint fat hasogatni, tarolni, ugyelni a tuzelesre.
Ebben nottem fel, a hatam kozepere se kivanom a nedves faval vagy szennel valo szenvedest.
Még a hasogatás, tárolás hagyján, az csak időt igényel, ráadásul én pl szerettem hasogatni, jól odab@szni a sok tuskónak :D Viszont ja, már most is késő fát venni, milyen hatékony lesz azzal a nedves fával fűteni, amit novemberben vágnak ki? Nettó pazarlás az egész, de legalább a kormány is ezt segíti.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 6., szombat 11:04

Aztan mégis isszátok, lefetyelitek, vagyakoztok a szavaimra :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. augusztus 6., szombat 10:55

hehetheoriginal írta:nem voltam kepben teljesen, most jobb
ez a baj a legtöbb témánál, amihez hozzászólsz. :D :kalapos:

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Marky » 2022. augusztus 6., szombat 10:52

Most minden idiota rohan fatuzelesu kazanert, kandalloert es tuzifaert, mikozben a legegyszerubb es legolcsobb megoldas 2-3 jol elhelyezett klima beepitese :lol: De meg a tescos konnektoros radiator is koltseghatekonyabb, mint fat hasogatni, tarolni, ugyelni a tuzelesre.
Ebben nottem fel, a hatam kozepere se kivanom a nedves faval vagy szennel valo szenvedest.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 6., szombat 10:44

Ertem, en varosi fasz nem voltam kepben teljesen, most jobb
thereisonly1ronaldo

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2022. augusztus 6., szombat 10:15

hehetheoriginal írta:
BlancoMark írta:
Hat azert egy kisebb csaladi haznal is komolyabb mennyisegu fa kell ahhoz, hogy melegen legyen tartva a haz egesz telen. Ez nem csak igy megy hogy kimegyunk az erdobe vagogatni. :D
En arrol beszelek, aki raszorul es kenytelen fat lopni az erdobol.

De nem tudom elképzelni, hogy aki aranylag normal körülmények kozott el, az 2022ben egesz telen faval futson
Vidéken a legtöbb nem új építésű házban van fatüzelésű kazán is. Miért fűtene az ember gázzal, amikor fával fele áron vagy kevesebből is megoldja? Mit jelent a normál körülmény? Vidéken havi bruttó 200-250 is jónak számít, abból el tudnak eldegélni, de ezt a gázt nem fogják kifizetni belőle. Mi is már 30 éve is fával tűzeltünk, pedig volt gázkazán, és az átlag családnál jobb bevételünk volt. Senki sem a pénze ellensége. Egy pontig jó a gáz, mert kényelmes, meg reggel sem fagysz meg amikor felkelsz, de ilyen áron már el fogják engedni ezek az emberek is a kényelmüket a pénzükért.

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2022. augusztus 6., szombat 9:59

Én fakereskedésen dolgozok. Nekünk a főprofil a épületfa kereskedés,meg a raklap gyártás.
Utóbbi két hétben minden telefon arról szólt ,hogy van e tüzifánk,meg lesz e tüzifánk,mert az országban minden tüzépen elfogyott ,és novemberig várólisták vannak.
Az más kérdés,hogy már most felment az ára durván a tavalyihoz képest, és őszre ez még jobban durvulni fog. Van egy idős házaspár aki évek óta hozzánk jött a téli kis tüzifájukat vásárolni,mondták hogy nem tudják mi lesz,mert akármerre mennek ,nem kapnak sehol.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 6., szombat 9:43

BlancoMark írta:
hehetheoriginal írta: Amugy lehet en vagyok tul sznob, de tenyleg van annyi temérdek ember, aki tuzifaval futene?
Most nyilvan nem arra a par ezrelekre gondolok, aki a vikkendhazban a hetvegere bedurrantja a kandallot, mert ugy van hangulata.
Mert en ugy vagyok vele, hogy az a reteg, aki rendszeresen, életvitelszerűen tuzifaval fut, az inkabb kimegy illegalba az erdobe es osszeszedi meg kivagja a fat maganak, nem fog ezreket fizetni vmi lerakaton vagy az obiban.
Hat azert egy kisebb csaladi haznal is komolyabb mennyisegu fa kell ahhoz, hogy melegen legyen tartva a haz egesz telen. Ez nem csak igy megy hogy kimegyunk az erdobe vagogatni. :D
En arrol beszelek, aki raszorul es kenytelen fat lopni az erdobol.

De nem tudom elképzelni, hogy aki aranylag normal körülmények kozott el, az 2022ben egesz telen faval futson
thereisonly1ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. augusztus 6., szombat 9:27

hehetheoriginal írta: Amugy lehet en vagyok tul sznob, de tenyleg van annyi temérdek ember, aki tuzifaval futene?
Most nyilvan nem arra a par ezrelekre gondolok, aki a vikkendhazban a hetvegere bedurrantja a kandallot, mert ugy van hangulata.
Mert en ugy vagyok vele, hogy az a reteg, aki rendszeresen, életvitelszerűen tuzifaval fut, az inkabb kimegy illegalba az erdobe es osszeszedi meg kivagja a fat maganak, nem fog ezreket fizetni vmi lerakaton vagy az obiban.
Nem lehet, hanem biztos :lol: ez most nagyon pestiesre sikeredett :lol:

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Politika

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2022. augusztus 6., szombat 9:26

hehetheoriginal írta: Amugy lehet en vagyok tul sznob, de tenyleg van annyi temérdek ember, aki tuzifaval futene?
Most nyilvan nem arra a par ezrelekre gondolok, aki a vikkendhazban a hetvegere bedurrantja a kandallot, mert ugy van hangulata.
Mert en ugy vagyok vele, hogy az a reteg, aki rendszeresen, életvitelszerűen tuzifaval fut, az inkabb kimegy illegalba az erdobe es osszeszedi meg kivagja a fat maganak, nem fog ezreket fizetni vmi lerakaton vagy az obiban.
Hat azert egy kisebb csaladi haznal is komolyabb mennyisegu fa kell ahhoz, hogy melegen legyen tartva a haz egesz telen. Ez nem csak igy megy hogy kimegyunk az erdobe vagogatni. :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 6., szombat 9:17

Amugy lehet en vagyok tul sznob, de tenyleg van annyi temérdek ember, aki tuzifaval futene?
Most nyilvan nem arra a par ezrelekre gondolok, aki a vikkendhazban a hetvegere bedurrantja a kandallot, mert ugy van hangulata.
Mert en ugy vagyok vele, hogy az a reteg, aki rendszeresen, életvitelszerűen tuzifaval fut, az inkabb kimegy illegalba az erdobe es osszeszedi meg kivagja a fat maganak, nem fog ezreket fizetni vmi lerakaton vagy az obiban.
thereisonly1ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. augusztus 6., szombat 9:02

hehetheoriginal írta: Nagyon baba kis rendeletet hozott a foispan ur tegnap, mostantol természetvédelmi teruleten is lehet fat kivagni, mert hianycikk a tűzifa, nyilvan az elszabadult gazarak miatt.
Zseni :lol:
Zseni bizony. Annyira üres a kassza, hogy minden eladó (lásd gáz a szerbeknek). A gáz ár emeléssel a tűzifa ára is az egekben lesz. Természetvédelmi területen lévő erdő pedig szinte mind állami erdő... még.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 5., péntek 18:53

Nagyon baba kis rendeletet hozott a foispan ur tegnap, mostantol természetvédelmi teruleten is lehet fat kivagni, mert hianycikk a tűzifa, nyilvan az elszabadult gazarak miatt.
Zseni :lol:
thereisonly1ronaldo

Tjacks
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. augusztus 5., péntek 10:32

itt is van egy cikk ezzel a témával kapcsolatban.

https://444.hu/tldr/2022/07/11/eu-s-tam ... nekulteket

Tjacks
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. augusztus 5., péntek 9:36

El Sie7e írta:
Tjacks írta:

mire ezt leírod, már meg is találod. google a barátod. Ha jól emlékszem volt egy 444.-es cikk a héten ezzel kapcsolatban. ha szarul emlékszem akkor viszont sorry, my bad.

Senki nem akar itt tömegeket - értsd százezreket, milliókat - behozni.
Egy kis segítség a témában:
https://444.hu/2022/08/04/olaf-jelentes ... a-nyomokat

Ha vki nem találná :D
Egy Úr vagy :sziv: :mrgreen:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. augusztus 5., péntek 9:22

Tjacks írta:
ikelemen5 írta:

Linkelnél párat?
mire ezt leírod, már meg is találod. google a barátod. Ha jól emlékszem volt egy 444.-es cikk a héten ezzel kapcsolatban. ha szarul emlékszem akkor viszont sorry, my bad.

Senki nem akar itt tömegeket - értsd százezreket, milliókat - behozni.
Egy kis segítség a témában:
https://444.hu/2022/08/04/olaf-jelentes ... a-nyomokat

Ha vki nem találná :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Tjacks
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. augusztus 5., péntek 8:30

ikelemen5 írta:

Linkelnél párat?
mire ezt leírod, már meg is találod. google a barátod. Ha jól emlékszem volt egy 444.-es cikk a héten ezzel kapcsolatban. ha szarul emlékszem akkor viszont sorry, my bad.

Senki nem akar itt tömegeket - értsd százezreket, milliókat - behozni.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2022. augusztus 5., péntek 7:59

Tjacks írta:
gutihaz14 írta: https://24.hu/kulfold/2022/08/04/a-magy ... gositasra/

amcsiba ment tovabb hazudozni a dobrogi. lassan mar itt sem eszik meg az agymosottak sem amiket mond
A vezér is populista politikus, és sajnos a migráns kérdés nem hogy mérséklődni fog hanem egyre nagyobb problémákat fog okozni amit meg lehet lovagolni. Ez az évszázad legnagyobb/legfontosabb témája, a klímaváltozással karöltve.

Egyébként szép kis cikkek jelennek meg arról hogy az Unió hogy pénzeli azokat az államokat,szerveket akik megállítják, visszafordítják az Unióba érkező, bevándorlóval teli hajókat. Álszentség level 1000...
Linkelnél párat?
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Tjacks
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. augusztus 5., péntek 7:42

gutihaz14 írta: https://24.hu/kulfold/2022/08/04/a-magy ... gositasra/

amcsiba ment tovabb hazudozni a dobrogi. lassan mar itt sem eszik meg az agymosottak sem amiket mond
A vezér is populista politikus, és sajnos a migráns kérdés nem hogy mérséklődni fog hanem egyre nagyobb problémákat fog okozni amit meg lehet lovagolni. Ez az évszázad legnagyobb/legfontosabb témája, a klímaváltozással karöltve.

Egyébként szép kis cikkek jelennek meg arról hogy az Unió hogy pénzeli azokat az államokat,szerveket akik megállítják, visszafordítják az Unióba érkező, bevándorlóval teli hajókat. Álszentség level 1000...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 121 regisztrált és 0 vendég