Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-ig van érvényben.

Igen
19
26%
Nem
40
56%
Talán
13
18%
 
Szavazatok száma: 72

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 8., péntek 18:14

amikor a minap arrol pofaztam, hogy xy-nak es a csaladjanak eleg, hogy szepen epulget a kozseg, ahol elnek, uj ablakok a templomon es bringaut, szep latvanyos dolgok, szemenköpve es utana ilyen semmi szar dolgokkal kiszurva a tarsadalom szemet, es igy "olcson" megveve a szavazatokat mindenkitol, mert a plazaban is a csillogas kell, a tucat tomeggyartott olcso szar minosegu ruhak, mert a babák is a pörgő fényes hangos csillogó kütyükre figyelnek oda es köti le őket, ugyanigy van lekötve es ostobasagban tartva az egesz tarsadalom.
csak két példa, a neppertol, pusztan csak a bürokracia, az ugyintezes szennye, csak 1 szektorban, ahol begyepesedett, atkosban odakerulo es azota is ott kiskiralykodo arcok papiron vezetve, 21. szazadrol meg csak hallomasbol se:

https://www.youtube.com/watch?v=7w9b1Fr ... etesnepper
https://www.youtube.com/watch?v=j31vFRF ... etesnepper
thereisonly1ronaldo

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. április 8., péntek 17:53

És még csak nem is ez a baj Puzsival. :D
Egy önjelölt polihisztor az ember. Még két fűszálat nem tett keresztbe, de mégis minden témához egy kicsit jobban ért mint a másik. Ez nekem vörös jelzés, jobb nekem ha nem az ő szavait iszom. Tanulni csak olyantól aki egyvalamihez ért de ahhoz nagyon, az ilyenek szavait meg véleményként kezelni és elolvasás után továbblapozni. :D
De amúgy felőlem egye aki akarja, jól van az.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 8., péntek 17:43

Sierra írta: Egyébként nem a hossza miatt volt fárasztó, hanem a stílusa miatt amiben írodótt. Nyakatekert mondatok, kifejezések. Jobban szeretem az egyszerű beszédet. :mrgreen:
Mondom en, olyan vagy mint a munkatarsam, harom mondatnal tobb, mar elfarad, neki kepek kellenek meg grafikonok, hogy megertsen valamit :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 8., péntek 17:38

Egyébként nem a hossza miatt volt fárasztó, hanem a stílusa miatt amiben írodótt. Nyakatekert mondatok, kifejezések. Jobban szeretem az egyszerű beszédet. :mrgreen:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 8., péntek 17:30

Sierra írta:
hehetheoriginal írta: hat igen manapsag, amikor az ostoba elbutitott retegnek egy tiktok video hosszu es faraszto, a napi testmozgas a huvelykujj erintokepernyot valo pöcögtetése, es utoljára mikor szépirodalmat tartott a kezében az soha volt, annak faraszto is vegigolvasni, mi tobb ertelmezni es gondolkodni rajta.

semmi uj.
Burkolt célzás nekem, szerencsére ebből egyik se igaz rám. :lol:
:( :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 8., péntek 17:16

hehetheoriginal írta: hat igen manapsag, amikor az ostoba elbutitott retegnek egy tiktok video hosszu es faraszto, a napi testmozgas a huvelykujj erintokepernyot valo pöcögtetése, es utoljára mikor szépirodalmat tartott a kezében az soha volt, annak faraszto is vegigolvasni, mi tobb ertelmezni es gondolkodni rajta.

semmi uj.
Burkolt célzás nekem, szerencsére ebből egyik se igaz rám. :lol:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. április 8., péntek 16:33

sámat írta:
h3x0r írta: Nyaron anyumat meg kellett muteni (azota mar jol van), majd a korhazi kilepo melle adtak egy 22 vagy 23 ezer euros csekket. Nyilvan ha nincs a TB, ezt mi kellett volna kifizessuk. A rabok kapcsan ezt miert nem lehet? Azert kerulsz bortonbe, mert a torveny ellen sulyosan vetettel. Ha az ellatasod egy napra 4 ezer forintba kerul (par eve talan ezt a szamot olvastam), akkor ezt miert az allam fizeti, miert nem az elitelt? Ha van penz a kartyajan, akkor vonjak le abbol. Ha nincs, akkor meg lehet erte dolgozni. Nyilvan senki nem azt mondja, hogy 12 oraban csakanyozzanak, de boven leteznek olyan munkak, amiket gond nelkul barki el tud vegezni. Es meg egy kis extra penzuk is maradna, amibol tudnanak a bufebol vasarolni. (Tudom, hogy ez az opcio most is letezik, de az etkezesert meg szallasert nem kell fizessenek semmit) Mar csak a visszailleszkedesuk szempontjabol is hasznos lenne hozzaszokatni oket a munkahoz.
Azért nem lehet, mert általában semmi vagyonuk nincs, így be sem tudod hajtani rajtuk. Ha mégis megpróbálod, nagyjából 4-6 végrehajtást kérő van előtted. Egyébként dolgoztatják őket, ahogy írják előttem, de gombokért.

Vagy, ha esetleg van ilyen M. Richárd féle féreg, biztos lehetsz benne, hogy neki az elvett jogsiján kívül semmi sincs a nevén, pl bankszámla sem.
Nem is 3 ev utan kell behajtani, hanem honap vegen. Hol a penz? Nincs. Akkor holnaptol mehetsz dolgozni.

sámat
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: Politika

HozzászólásSzerző: sámat » 2022. április 8., péntek 16:27

h3x0r írta: Nyaron anyumat meg kellett muteni (azota mar jol van), majd a korhazi kilepo melle adtak egy 22 vagy 23 ezer euros csekket. Nyilvan ha nincs a TB, ezt mi kellett volna kifizessuk. A rabok kapcsan ezt miert nem lehet? Azert kerulsz bortonbe, mert a torveny ellen sulyosan vetettel. Ha az ellatasod egy napra 4 ezer forintba kerul (par eve talan ezt a szamot olvastam), akkor ezt miert az allam fizeti, miert nem az elitelt? Ha van penz a kartyajan, akkor vonjak le abbol. Ha nincs, akkor meg lehet erte dolgozni. Nyilvan senki nem azt mondja, hogy 12 oraban csakanyozzanak, de boven leteznek olyan munkak, amiket gond nelkul barki el tud vegezni. Es meg egy kis extra penzuk is maradna, amibol tudnanak a bufebol vasarolni. (Tudom, hogy ez az opcio most is letezik, de az etkezesert meg szallasert nem kell fizessenek semmit) Mar csak a visszailleszkedesuk szempontjabol is hasznos lenne hozzaszokatni oket a munkahoz.
Azért nem lehet, mert általában semmi vagyonuk nincs, így be sem tudod hajtani rajtuk. Ha mégis megpróbálod, nagyjából 4-6 végrehajtást kérő van előtted. Egyébként dolgoztatják őket, ahogy írják előttem, de gombokért.

Vagy, ha esetleg van ilyen M. Richárd féle féreg, biztos lehetsz benne, hogy neki az elvett jogsiján kívül semmi sincs a nevén, pl bankszámla sem.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Politika

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. április 8., péntek 16:07

hehetheoriginal írta: ezt kéne kicsit kiterjeszteni, maris kesz a munkatábor :mrgreen:
bár én oda nem biznék semmit, ahol 98% cigany a népességeloszlás :lol:
szégyelld magad, te mocskos náci :mrgreen:
Kép

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 8., péntek 15:35

a börtönökben dolgoznak a rabok, sok magyar ceg gyárttat/szereltet össze butorokat, vagy epp egyszeru csomagolasi feladatok, amikert fizetest kapnak, hogy a belso "boltbol" tudjanak cigit, ropit meg ilyen aprosagokat venni maguknak.

ezt kéne kicsit kiterjeszteni, maris kesz a munkatábor :mrgreen:
bár én oda nem biznék semmit, ahol 98% cigany a népességeloszlás :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. április 8., péntek 15:32

Nyaron anyumat meg kellett muteni (azota mar jol van), majd a korhazi kilepo melle adtak egy 22 vagy 23 ezer euros csekket. Nyilvan ha nincs a TB, ezt mi kellett volna kifizessuk. A rabok kapcsan ezt miert nem lehet? Azert kerulsz bortonbe, mert a torveny ellen sulyosan vetettel. Ha az ellatasod egy napra 4 ezer forintba kerul (par eve talan ezt a szamot olvastam), akkor ezt miert az allam fizeti, miert nem az elitelt? Ha van penz a kartyajan, akkor vonjak le abbol. Ha nincs, akkor meg lehet erte dolgozni. Nyilvan senki nem azt mondja, hogy 12 oraban csakanyozzanak, de boven leteznek olyan munkak, amiket gond nelkul barki el tud vegezni. Es meg egy kis extra penzuk is maradna, amibol tudnanak a bufebol vasarolni. (Tudom, hogy ez az opcio most is letezik, de az etkezesert meg szallasert nem kell fizessenek semmit) Mar csak a visszailleszkedesuk szempontjabol is hasznos lenne hozzaszokatni oket a munkahoz.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 8., péntek 15:31

hat igen manapsag, amikor az ostoba elbutitott retegnek egy tiktok video hosszu es faraszto, a napi testmozgas a huvelykujj erintokepernyot valo pöcögtetése, es utoljára mikor szépirodalmat tartott a kezében az soha volt, annak faraszto is vegigolvasni, mi tobb ertelmezni es gondolkodni rajta.

semmi uj.
thereisonly1ronaldo

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2022. április 8., péntek 14:49

Szerintem kurva jó kis írás.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 8., péntek 14:45

füst írta: Puzsér leírta ezt a wall of textet? Elég lett volna az utolsó bekezdés első mondata és meg is vagyunk. :D
Csak a szokásos Puzsér monológ. :D Elolvasni is fárasztó volt.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. április 8., péntek 14:28

Puzsér leírta ezt a wall of textet? Elég lett volna az utolsó bekezdés első mondata és meg is vagyunk. :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 8., péntek 14:17

Puzsér:

Le vagyok sújtva vasárnap óta. Szabályos depresszióba estem. Lehet, hogy a nemzet nem temetkezik, de én hallom a gyászmisét. Nem az a bajom, hogy egy kormányt négyszer egymás után kétharmaddal megválaszt a nép. Ettől lehetne még Magyarország polgári demokrácia. Nekem az a bajom, hogy az egész ország, annak teljes politikai-gazdasági hatalma és valamennyi intézménye már több, mint egy évtizede egy személyen belül van. Egyetlen szó írja le ezt: önkényuralom. Az a bajom, hogy ehhez képest még a Horthy-rendszer is pluralizmus volt: nyilván a kormányzónak volt a legnagyobb hatalma, de a miniszterelnöké is jelentős volt – ugyan hol mérhető Gulyás Gergely döntési szabadsága Bethlen Istvánéhoz? Nekem nem az fáj, hogy a jobboldal vezeti az országot – Antall József ellen soha semmi kifogásom nem volt, és ma sem volna. Aki picit is ismer, az tudja, hogy ha valaki nem akarja a poszkommunistákat hatalmon látni, az én vagyok. Aki picit is ismer, az tudja: nekem nem az fáj, hogy Kunhalmi Ágnesből, Szabó Tímeából, Dobrev Klárából meg Vadai Ágnesből nem lesz miniszterasszony – ettől a tudattól még jobban is alszom. Nekem az fáj, hogy Magyarországon jog helyett kegy uralkodik, és ennek az állapotnak a megváltoztatására most már semmi esélyt nem látok.

Vasárnap estig azt hittem, hogy az én nemzedékemnek is jár egy rendszerváltás, amikor helyrehozhatjuk az 1990-es meg a 2010-es elhibázott rendszerváltásunkat, amelyeket az önkényeskedő, polgárháborús uszító, tolvaj Gyurcsány Ferenc meg az önkényeskedő, polgárháborús uszító, tolvaj Orbán Viktor mára ezzé a Magyarországgá tett. Azt hittem, az én nemzedékemnek is jár az esély egy új honfoglalásra – tisztábbra, demokratikusabbra, nyíltabbra, őszintébbre, erkölcsösebbre, mint a nemzeti vagyon szétlopásába meg a klientúra felhízlalásába torkolló 1990-es és 2010-es elrugaszkodás. Azt hittem, látni fogom egy új, középutas jobboldal meg egy új, középutas baloldal eljövetelét. Azt hittem, látni fogom a társadalmi megbékélést. Azt hittem, Magyarország demokrácia lehet és jogállam lehet, azt hittem, egy nap meghaladható lesz a közgyűlölet, és az ellenséges kurzusok rászoríthatóak lesznek arra, hogy megosszák egymással a hatalmat. Ez az illúzióm tört darabokra vasárnap. Alvás és ébrenlét közt szőtt ábránd egy új, boldogabb, szabadabb korszakról, amikor Magyarország és a magyarság végre felzárkózik. Nagyon óhajtottam az esélyt ennek a méltányosabb, konszenzuálisabb és igazságosabb Magyarországnak a megalapítására, úgyhogy amikor megláttam a nyilvánvaló erkölcsi különbséget az ellenzéki előválasztáson induló karrierpolitikusok meg a hódmezővásárhelyi polgármester között, látni véltem, amint a horizonton felderengenek ennek a rendszerváltásnak a körvonalai. Ezt az erkölcsi különbséget az ellenzéki magyarok többsége is látta, és Márki-Zay Pétert Orbán Viktor kihívójává választották.

A kormányfővel és rendszerével morális problémám van: látom, hogy professzionálisak, de nem hiszem el egy szavukat sem. Mindent hatalmi technikából, és semmit sem meggyőződésből tesznek – s innen érthető meg az igazi bajom az ország örökös miniszterelnökével, Orbán Viktorral: nem ő tartozik Magyarországhoz, hanem Magyarország tartozik hozzá. Ezért nem kell megosztania a hatalmát senkivel – így született az a helyzet, hogy Magyarországot nem a jog, hanem a kegy szervezi meg. Nos, emiatt az Orbán Viktorra vonatkozó morális deficit miatt a szavahihetőséget illető tetemes különbség a miniszterelnök meg a hódmezővásárhelyi polgármester közt az én szememben az erkölcsi megújulás kitörési pontjának tűnt – vasárnap azonban kiderült, hogy a magyarok egyáltalán nem fogékonyak erre az erkölcsi különbségre. Ezt pedig, ha demokratának vallom magam, el kell fogadnom. Ugyan ki vagyok én, hogy jobban tudjam a magyaroknál, mi a jó nekik? Miért kéne ennek az országnak polgárosodnia, ha nem volt polgárosodva soha, és ha fél a polgárosodástól? Azért, mert elnézve Svájcot és Kirgizisztánt szerintem neki az lenne jó? És ha nem akarja? Miért kéne megosztania Orbán Viktornak a hatalmát bárkivel, ha a magyarok azt akarják, hogy minden hatalom Orbán Viktoron belül legyen? Azért, mert az én igazságérzetemnek az felelne meg? Miért kéne Magyarországon a jognak érvényesülnie a kegy ellenében, amikor a magyaroknak évszázados tapasztalatuk, hogy a Kárpát-medencében a jog semmit nem ér, a kegy meg bármit? Az én ízlésemnek áldozzon a magyarság ezzel? Miért kéne, hogy a magyaroknak a miniszterelnök szavahihetősége fontosabb legyen, mint a profizmusa? Azért, mert nekem fontosabb? Miért kéne a jobboldali meg a baloldali magyaroknak megbékélniük? Mi van, ha ők gyűlölni akarják egymást, mert ha nem tehetnék, azt sem tudnák, hogy kik? Az én lelki békémért békéljenek meg? Miért kéne a magyarokhoz tartoznia Orbán Viktornak, ha a magyarok akarnak Orbán Viktorhoz tartozni? Az én kedvemért? Miért kéne Magyarországnak nyugati orientációt folytatnia? Azért, mert énszerintem meg Géza fejedelem szerint meg István király szerint az a jó? És ha a magyaroknak az nem jó?

Rájöttem: nincs alapom ahhoz, hogy jövőt óhajtsak a hazámnak. A legtöbb, amit tehetek, hogy azon a napon, amikor a magyarság azt igényli, a polgárosultság, a nyugatosság, a hatalommegosztás meg a társadalmi megbékélés érvényesítésének normái nálam legyenek, és azokat fel tudjam kínálni neki. Ha pedig ez a nap soha nem jön el, ha minden szavamat a pusztába kiáltom – hát így megy ez rendjén errefelé. Ennek bölcsességére jutottam. Az álom szertefoszlott, helyébe lépett a józanság. A horizonton derengő ábránd délibáb volt: megbékélésre, hatalommegosztásra, polgárosodásra soha nem volt esély. Túl rettenetes történelem járt erre. Szegény megvert, megtört, meggyötört magyarság. Szegény népem.
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 8., péntek 13:35

menj már innen egyél egy snickerst :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. április 8., péntek 13:35

Én támogatnám a halálbüntetést, tessék. :mrgreen:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 8., péntek 13:28

megint komoly beszelgetes folyik, aztan jössz a faszsággal :lol: :lol: :lol:

pont mint en a heti meetingen szerdán :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. április 8., péntek 13:14

https://www.youtube.com/watch?v=IcJNb_q ... ienclipsUS

Zseni. :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 64 regisztrált és 0 vendég