Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. december 6., kedd 8:45

hehetheoriginal írta: Mondjuk hogy BP-n pl kinek van kedve a sok alja köpet/félbűnöző ember között heringkent szopni az undorito, mocskos tomegkozlekedesen, az megint mas kerdes
Ennyi... én majdnem 9 évig Óbudáról Soroksárra jártam ki, tömeggel másfél órás út volt. 66-os busszal kellett menni, volt hogy a jobbágy fogta és konkrétan odahugyozott a buszon. Az is rendszeres volt, hogy kimaradt 1-1 járat, 20 percet várhattam mire jött valami, amivel persze már el is késtem. Határ úti csomópont is megér egy misét, de biztos, hogy vannak trógerebb járatok is. Párszor utaztam a 99-essel, azt hiszem többet azzal se fogok. Én kb ezek miatt autóztam amíg tudtam, igaz drága volt, de a fent említett okok elég nyomósak voltak. Most viszont 5 perc sétára van a meló, szóval a kocsi már csak hétvégente van használva.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sierra 2022. december 6., kedd 8:46-kor.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Politika

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. december 6., kedd 8:42

hehetheoriginal írta: Mondjuk hogy BP-n pl kinek van kedve a sok alja köpet/félbűnöző ember között heringkent szopni az undorito, mocskos tomegkozlekedesen, az megint mas kerdes :lol:
Azért ez a téma kicsit túl van fújva. Nem a legjobb élmény, tény, de messze van a használhatatlantól. Illetve minél többen használnak egy szolgáltatást, annál jobban lehet azt fejleszteni. Bringaboom óta is kurva sokat változott a kerékpározhatósága Budapestnek, csak hogy konkrét példát említsek. Szóval én vitatkoznék ezzel, nem kell egy Bagdadnak beállítani Budapestet, persze nem egy Zürich, de azért nem élhetetlen.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11406
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 6., kedd 8:36

Mondjuk hogy BP-n pl kinek van kedve a sok alja köpet/félbűnöző ember között heringkent szopni az undorito, mocskos tomegkozlekedesen, az megint mas kerdes :lol:


Amugy ahogy latom, pl.Becsben sokan nyomnak home officet pl ikeaban, van net, van áram, fűtés, veszel egy teat, nem kell odahaza rezsiszamlat novelni, elvagy a laptopoddal szepen nyugiban.
Latok egy kis piaci rést is itt az ikea helyeben, kiadnam a kiallitott agyakat es berendezett szobakat ejszakara :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Politika

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. december 6., kedd 8:28

69erssam írta: Van egyébként más is olyan helyzetben, hogy a munkahelyén nuku homeoffice(akár munkájából adódóan) és tömegközlekedéssel sose érne be a munkahelyre?
Kivi vagyok, hogy más is van hasonló szituban.
Vidéken nagyon sokan. Hiába vannak bizonyos települések relatíve közel nagyvárosokhoz, vagy ritkán jár a busz, vagy nincsenek is közvetlen járatok, mert kevesen használják. Ahonnan származok pl. busz / vonat kicsivel több mint egy óra alatt ér be a megyeszékhelyre (ez csak nettó) - ugyanez autóval 35 max 40 perc. Vonatbérlet: 32200HUF, autóval napi 4...5 liter üzemanyag ez mondjuk max 5-6 litert kajáló dízellel, az max 40k havonta a jelenlegi üzemanyagárral számolva. Ha ügyes vagy, összeálltok még valakivel és már olcsóbb is, mint a bérlet - csinálják azért viszonylag sokan. Továbbá még nem is említettem, hogy reggel csak másfél óránként van busz / vonat, ráadásul azok is fedik egymást... szopás, magyar valóság. Szerencsére legalább az Audiba faszán mennek buszok az ott dolgozók számára, igaz az 1,5 órát megy, de ingyé'.

Budapesten belül viszont biztos vagyok benne, hogy az emberek legalább fele megengedhetné, hogy ne autóval járjon be, csak hát jaj fel kell kelni fél órával korábban, jaj a buszon nincs ülésfűtés, jaj emberek, jaj cukorból vagyok, elázok.

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. december 6., kedd 8:19

csababarca írta:
rikko írta:
Lehetséges, viszont én egy nagyon rossz politikai húzásnak tartom. Amennyiben Putyin bácsi betartja a szavát és elzárja a csapokat, úgy lesz igazán meleg a pite.
Elfogy az európai piacról a "nyefta" aztán majd lehet venni máshonnan kétszer annyiért. Vagy egyáltalán nem/kevésbé lesz elérhető ---> Magyarország
Nem tudom mi honnan, mennyiért vesszük, de az olaj ára megy lefelé, konkrétan már a tavalyi szint alatt van.
94-95 volt a hordónkénti ára, most 84-85 dollár.
Nyáron 115 volt mikor elszaladt.

Máshol nincsenek ilyen problémák, mi járunk ugye lengyelbe sokszor, se ársapka, se mennyiségi korlátozás, és van üzemanyag, a szar forinttal átszámolva is 550-600/liter áron.
Érdekes dolgok ezek.

Sumákolás megy fent ezzel kapcsolatban is, mint a gázzal.

És erre rájön a magyarok spejzolós, pánikolós tudata, hogy hall valamit a tv-ben és rohan a benzinkútra, hiába van háromnegyediga tank.
Itt németben sincs gond. Igaz a dízel 1,7 és 2.09 között van , épp attól függ, hogy hol tankolsz és mikor. De most beállt olyan 1.86 környékén. Ettől függetlenül a német gazdaság is aggódik. Ugye úgy volt, hogy január 1.- től lesz akciós 49 jurós havi vonatjegy , ami brutálisan olcsó. Erre múlt héten benyögik, hogy nem tudják finanszírozni, így előreláthatóan majd április 1.-től lesz csak elérhető.
Mondjuk legalább nem kamuznak, hogy minden fasza.
Igaz azzal, hogy 17 atomerőműből 14-et lekapcsoltak térden lőtték magukat. Fenn északon az ún. "Nebenkosten" azaz rezsi már több, mint maga a bérleti díj.
Ahol laktam ott az eddigi 700 eurós havi villanyszámla jövőre 1480 lesz. Az is igaz, hogy a nénike azt kb 5-6 nap alatt beszedi a kiadott lakásaiból.

Sokan azt hiszik, hogy 2023 jobb lesz. Én azt gondolom, hogy kegyetlen meredek új év elé nézünk és ha a német gazdaság megroggyan, abba az EU csúnyán bele fog dögleni.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11406
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 6., kedd 7:54

géza írta: Egyszeru megoldas van a benzin helyzetre: cetliket kell nyomtatni, amivel minden ember tankolhat x mennyisegu litert naponta.

Minden mas gazdasagpolitikai dolgot atvettek mar 80 evvel ezelottrol, ezt nem ertem miert nem tettek meg. De legalabb ok tudnak valsagot kezeni. :lol:
Ertem a celzast, de 1. mibol, ha nincs benya 2. mennyi ido cetlit hamisitani?
Bar ha ezt a feladatot is kiutaljak vmi ner-es haver cegenek az adofizetok penzebol, akkor az megoldast jelenthet :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. december 6., kedd 7:51

Egyszeru megoldas van a benzin helyzetre: cetliket kell nyomtatni, amivel minden ember tankolhat x mennyisegu litert naponta.

Minden mas gazdasagpolitikai dolgot atvettek mar 80 evvel ezelottrol, ezt nem ertem miert nem tettek meg. De legalabb ok tudnak valsagot kezeni. :lol:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2022. december 6., kedd 7:49

hehetheoriginal írta: Benzin egy dolog.
Mindenki megkapta mar es tudja mennyi rezsit kell fizetni?
Tanárok helyzete?
Eü helyzete?
Élelmiszer ára? De melle rekordot donto koltes blackfridaykor?
Kormany mondokaja alapjan mindenki be kell, be tudja huzni egy picit a nadragszijat, meg a hajlektalanszallokon is, amik mar most a tel elejen tele vannak, mert nem tudjak sokan fizetni az albit tobbe. Ekozben milliardokert ujitjak fel novak katika kecojat, es mint hallottuk, ukrajnanak utalunk segelyt.
A forint helyzete, a gazdasagilag teljesen aberralt dontesek, amiket csak Mo szopott be ennyire egesz europaban, hol a szakertelem, amikor kellene?
Nem kellene mar most allamcsodot jelenteni, felretenni a nagy pofat es terden csuszva kolcsonert esedezni az eu vagy kina fele? Vagy ez volt a terv mar eredetileg?
Mit iger es tesz meg cserebe a kormany a kulfoldi penzekert cserebe?
Putyin elzarja az olajat februartol, az biztos, egesz europa beszopja, most atlag 1,6-1,8 eur a benzin az euban, ez a 680 hufnak felel meg Mo-n.
Mit jelent mindez a tarsadalom szempontjabol?
Hol a forradalom?
Miert nem erdekel senkit semmi, csak a sajat kis elete, boldogulasa? Miert evtizedek ota, ugyanazok iranyitjak az orszagot, a legmagasabb adok mellett, a legkisebb eredmennyel? Hogy kaphatnak ujra es ujra 2/3adot?

Jo reggelt!
Inditsuk.vidaman a napot :kalapos:
Jo reggelt Hehe! Akkor ez a nap is olyan lesz, mint a tobbi… en minden nap ezekkel a kerdesekkel kelek fel, es alszok el :lol: :lol:
:goat:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11406
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 6., kedd 7:35

csababarca írta:
rikko írta:
Lehetséges, viszont én egy nagyon rossz politikai húzásnak tartom. Amennyiben Putyin bácsi betartja a szavát és elzárja a csapokat, úgy lesz igazán meleg a pite.
Elfogy az európai piacról a "nyefta" aztán majd lehet venni máshonnan kétszer annyiért. Vagy egyáltalán nem/kevésbé lesz elérhető ---> Magyarország
Nem tudom mi honnan, mennyiért vesszük, de az olaj ára megy lefelé, konkrétan már a tavalyi szint alatt van.
94-95 volt a hordónkénti ára, most 84-85 dollár.
Nyáron 115 volt mikor elszaladt.

Máshol nincsenek ilyen problémák, mi járunk ugye lengyelbe sokszor, se ársapka, se mennyiségi korlátozás, és van üzemanyag, a szar forinttal átszámolva is 550-600/liter áron.
Érdekes dolgok ezek.

Sumákolás megy fent ezzel kapcsolatban is, mint a gázzal.
Mivel a shell, omv mindenki a piacon veszi, ezert kapitalista felfogas szerint nem erdeke dragan venni es 480 korul eladni, magyarul nem vesz, ezert idehaza elfogy az uzemanyag, ennyi a nagy tortenet.
Mar reg le kellett volna szedni az arsapkat, de ugye akkor a sok ostoba szavazo hoborogni fog, azt meg viktor nem hagyhatja.
De debil magyar, amiota 480 a benzin, orrbaszajba tankolt mindenki, hat eddig tartott.
Most szembe kell neznie a kormanynak es a teljes tarsadalomnak a valosaggal, benzin, gaz, elelmiszer, mindenfele szempontbol.
Azert karacsonyra kell meg az uj telefon 600ert, ha nehogymar ne :lol:
Sosem ereztem meg ennyire magyarellenesnek, mert ez, ami jelenleg van pusztulasra erett, ez nem a kereszteny, nornalis alapokon nyugvo, kiralyi, nemes magyar nep, ez ostobak aberraltak es szociopatak gyulekezete, akiknek a rothado testen (csak ok meg nem tudnak rola, hogy rothad) par vergeci vidaman eldegel, tele vannak az ettermek, plazak.
Megerdemel minden szart, ami csak most jon, hadd szoljon az ujabb 2/3ad.

Amugy nincs üzemanyag, faszert nem veszel elektromos autot allami tamogatassal :lol:
Mit kepzelsz magadrol :lol:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2022. december 6., kedd 7:27

69erssam írta: Van egyébként más is olyan helyzetben, hogy a munkahelyén nuku homeoffice(akár munkájából adódóan) és tömegközlekedéssel sose érne be a munkahelyre?
Kivi vagyok, hogy más is van hasonló szituban.
Orvosként melózom, kb. 3-4 kmre a munkahelyemtől lakom. Az első buszmegálló 800 méterre, a kórház oldalánál tesz le, ahol bejárat nincs. Vagy rohadtkorán érnék be, vagy elkések.
Jó időben bicikli, ebben a fosban kicsikocsi - a gyerkőcöt is útközben kidobjuk a bölcsiben.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. december 6., kedd 7:26

rikko írta:
Lehetséges, viszont én egy nagyon rossz politikai húzásnak tartom. Amennyiben Putyin bácsi betartja a szavát és elzárja a csapokat, úgy lesz igazán meleg a pite.
Elfogy az európai piacról a "nyefta" aztán majd lehet venni máshonnan kétszer annyiért. Vagy egyáltalán nem/kevésbé lesz elérhető ---> Magyarország
Nem tudom mi honnan, mennyiért vesszük, de az olaj ára megy lefelé, konkrétan már a tavalyi szint alatt van.
94-95 volt a hordónkénti ára, most 84-85 dollár.
Nyáron 115 volt mikor elszaladt.

Máshol nincsenek ilyen problémák, mi járunk ugye lengyelbe sokszor, se ársapka, se mennyiségi korlátozás, és van üzemanyag, a szar forinttal átszámolva is 550-600/liter áron.
Érdekes dolgok ezek.

Sumákolás megy fent ezzel kapcsolatban is, mint a gázzal.

És erre rájön a magyarok spejzolós, pánikolós tudata, hogy hall valamit a tv-ben és rohan a benzinkútra, hiába van háromnegyediga tank.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2022. december 6., kedd 7:29-kor.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2022. december 6., kedd 7:16

Van egyébként más is olyan helyzetben, hogy a munkahelyén nuku homeoffice(akár munkájából adódóan) és tömegközlekedéssel sose érne be a munkahelyre?
Kivi vagyok, hogy más is van hasonló szituban.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11406
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 6., kedd 7:16

Benzin egy dolog.
Mindenki megkapta mar es tudja mennyi rezsit kell fizetni?
Tanárok helyzete?
Eü helyzete?
Élelmiszer ára? De melle rekordot donto koltes blackfridaykor?
Kormany mondokaja alapjan mindenki be kell, be tudja huzni egy picit a nadragszijat, meg a hajlektalanszallokon is, amik mar most a tel elejen tele vannak, mert nem tudjak sokan fizetni az albit tobbe. Ekozben milliardokert ujitjak fel novak katika kecojat, es mint hallottuk, ukrajnanak utalunk segelyt.
A forint helyzete, a gazdasagilag teljesen aberralt dontesek, amiket csak Mo szopott be ennyire egesz europaban, hol a szakertelem, amikor kellene?
Nem kellene mar most allamcsodot jelenteni, felretenni a nagy pofat es terden csuszva kolcsonert esedezni az eu vagy kina fele? Vagy ez volt a terv mar eredetileg?
Mit iger es tesz meg cserebe a kormany a kulfoldi penzekert cserebe?
Putyin elzarja az olajat februartol, az biztos, egesz europa beszopja, most atlag 1,6-1,8 eur a benzin az euban, ez a 680 hufnak felel meg Mo-n.
Mit jelent mindez a tarsadalom szempontjabol?
Hol a forradalom?
Miert nem erdekel senkit semmi, csak a sajat kis elete, boldogulasa? Miert evtizedek ota, ugyanazok iranyitjak az orszagot, a legmagasabb adok mellett, a legkisebb eredmennyel? Hogy kaphatnak ujra es ujra 2/3adot?

Jo reggelt!
Inditsuk.vidaman a napot :kalapos:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára hehetheoriginal 2022. december 6., kedd 7:21-kor.
thereisonly1ronaldo

Blowfish
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2022. május 20., péntek 14:41

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Blowfish » 2022. december 6., kedd 7:11

Realista24 írta:
lordgabi írta:
Szombaton éjfél után Mátészalkán 4/4 helyen nem volt semmi, aztán beindult a rendszer, prémium dízel kivillant a műszakváltás után, matricavásárlás közben, hogy mégis tudna adni, 780 forintért, 20 litert kértem, onnan felbiceg a szekér Budapestig, hátha menet közben szerencsével járok az autópályán. Schellen történt az első vásárlás ugye, utána jött az elefántos tankolás, ott 480 volt, de csak 10 liter járt. Következő kút útközben a MOL volt, ott adtak 50 litert/480-ért, de nem ment bele csak fránya 34 már. :/ Tovább nem próbálkoztam, pedig lett volna lehetőség rá, csak borzalmasan elszaladt már az idő, gondoltam ébredés után majd a városban, vagy a külső részén, csak nincs már ilyen roham, dehogynem...5 napja nincs valahol egyáltalán semmi már. :(
Nem értelek. Mi az hogy nem ment bele csak fránya 34 liter. Azert nem ment bele, mert fullon voltal. Korábban az volt a baj, hogy csak 10 meg 20 litert kaptál. Utána meg hogy nem tudtál 50ez tankolni mert már tele volt a tank.
Mi többet akartál ennél?
Valakinek pofonból is kettő kell, vagy egy nagy...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 6., kedd 7:08

lordgabi írta:
hehetheoriginal írta: mindenki megtankolt már szépen, ügyesen? :D
Szombaton éjfél után Mátészalkán 4/4 helyen nem volt semmi, aztán beindult a rendszer, prémium dízel kivillant a műszakváltás után, matricavásárlás közben, hogy mégis tudna adni, 780 forintért, 20 litert kértem, onnan felbiceg a szekér Budapestig, hátha menet közben szerencsével járok az autópályán. Schellen történt az első vásárlás ugye, utána jött az elefántos tankolás, ott 480 volt, de csak 10 liter járt. Következő kút útközben a MOL volt, ott adtak 50 litert/480-ért, de nem ment bele csak fránya 34 már. :/ Tovább nem próbálkoztam, pedig lett volna lehetőség rá, csak borzalmasan elszaladt már az idő, gondoltam ébredés után majd a városban, vagy a külső részén, csak nincs már ilyen roham, dehogynem...5 napja nincs valahol egyáltalán semmi már. :(
Nem értelek. Mi az hogy nem ment bele csak fránya 34 liter. Azert nem ment bele, mert fullon voltal. Korábban az volt a baj, hogy csak 10 meg 20 litert kaptál. Utána meg hogy nem tudtál 50et tankolni mert már tele volt a tank.
Mi többet akartál ennél?

Svájcban meg lehet elektromos autósok szívnak télen majd.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Babinho » 2022. december 6., kedd 6:42

A hét második felében még nagyobb hiány lesz, prémium se lesz állítólag.
Very nice, nagyon szép helyzet.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. december 6., kedd 6:21

lordgabi írta:
hehetheoriginal írta: mindenki megtankolt már szépen, ügyesen? :D
Szombaton éjfél után Mátészalkán 4/4 helyen nem volt semmi, aztán beindult a rendszer, prémium dízel kivillant a műszakváltás után, matricavásárlás közben, hogy mégis tudna adni, 780 forintért, 20 litert kértem, onnan felbiceg a szekér Budapestig, hátha menet közben szerencsével járok az autópályán. Schellen történt az első vásárlás ugye, utána jött az elefántos tankolás, ott 480 volt, de csak 10 liter járt. Következő kút útközben a MOL volt, ott adtak 50 litert/480-ért, de nem ment bele csak fránya 34 már. :/ Tovább nem próbálkoztam, pedig lett volna lehetőség rá, csak borzalmasan elszaladt már az idő, gondoltam ébredés után majd a városban, vagy a külső részén, csak nincs már ilyen roham, dehogynem...5 napja nincs valahol egyáltalán semmi már. :(
Akkor meg jo, hogy tegnap reggel hiaba kerestem szalkan dizelt :lol: Delutan viszont pont jott az omv-re, az elejen meg is tudtam tankolni, de iszonyat sor volt mar utanam.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. december 6., kedd 6:11

Pipita írta:
rikko írta: Holnaptól olajembargó ON..

Kíváncsian várom, hogy még meddig tűrik az emberek a marha politikai döntéseket ?! :argue:
A kérdés jogos, a kontextus az, ami necces :lol:
Lehetséges, viszont én egy nagyon rossz politikai húzásnak tartom. Amennyiben Putyin bácsi betartja a szavát és elzárja a csapokat, úgy lesz igazán meleg a pite.
Elfogy az európai piacról a "nyefta" aztán majd lehet venni máshonnan kétszer annyiért. Vagy egyáltalán nem/kevésbé lesz elérhető ---> Magyarország

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2022. december 6., kedd 1:57

hehetheoriginal írta: mindenki megtankolt már szépen, ügyesen? :D
Szombaton éjfél után Mátészalkán 4/4 helyen nem volt semmi, aztán beindult a rendszer, prémium dízel kivillant a műszakváltás után, matricavásárlás közben, hogy mégis tudna adni, 780 forintért, 20 litert kértem, onnan felbiceg a szekér Budapestig, hátha menet közben szerencsével járok az autópályán. Schellen történt az első vásárlás ugye, utána jött az elefántos tankolás, ott 480 volt, de csak 10 liter járt. Következő kút útközben a MOL volt, ott adtak 50 litert/480-ért, de nem ment bele csak fránya 34 már. :/ Tovább nem próbálkoztam, pedig lett volna lehetőség rá, csak borzalmasan elszaladt már az idő, gondoltam ébredés után majd a városban, vagy a külső részén, csak nincs már ilyen roham, dehogynem...5 napja nincs valahol egyáltalán semmi már. :(
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11406
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 5., hétfő 19:38

https://www.youtube.com/watch?v=4ayFL1ZV5-Q

:mrgreen:
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég