Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. május 2., csütörtök 18:13

füst írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Akkor mondok még egyet, amikor mutatják Aryát a sötét és csendes könyvtárban, ahogy bújócskázik.
Még mutatják is az ablakot, milyen csend és nyugodtság van, nem mintha épp egy százezres összecsapás lenne a környéken 3 sárkánnyal, aminek a hangja beszűrődhetne. De így legalább hiteles a horror feeling.
Vannak még ilyenek a tarsolyban :D

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Látod ilyeneken nem akadok fenn, mert kevés dolgot élveznék.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 2., csütörtök 18:10

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Akkor mondok még egyet, amikor mutatják Aryát a sötét és csendes könyvtárban, ahogy bújócskázik.
Még mutatják is az ablakot, milyen csend és nyugodtság van, nem mintha épp egy százezres összecsapás lenne a környéken 3 sárkánnyal, aminek a hangja beszűrődhetne. De így legalább hiteles a horror feeling.
Vannak még ilyenek a tarsolyban :D


Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. május 2., csütörtök 18:03

füst írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Azért elég sok csomó van azon a kákán, minden hibára lehet mondani külön-külön, hogy ugyanmár, ne akadjunk fenn rajta, de amikor az egész rész hemzseg a következetlenségtől.... Hát van egy kis káka azon a csomón. :D

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem csak pár bajom van vele, mint a hülyén használt hadsereg, a majdnem meghaló főkarakterek és Arya teleport képessége.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 2., csütörtök 18:00

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Azért elég sok csomó van azon a kákán, minden hibára lehet mondani külön-külön, hogy ugyanmár, ne akadjunk fenn rajta, de amikor az egész rész hemzseg a következetlenségtől.... Hát van egy kis káka azon a csomón. :D


Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. május 2., csütörtök 17:54

füst írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Hát, szerintem elég konkrét nyom, hogy bekékült a szeme és instant undead lett. :D
Mindegy, nem akadok fenn ezen, legyen úgy, ahogy mondod.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem tudom, ez már a kákán a csomót szint. Amúgy szerintem már Branen sincs jel, megszűnt a varázs.

De ez kb olyan, hogy a végjátékban Natashanak 5 év alatt nem nőtt le a szőke a haján. :kalapos: :kalapos: :kalapos: :kalapos:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 2., csütörtök 17:49

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Hát, szerintem elég konkrét nyom, hogy bekékült a szeme és instant undead lett. :D
Mindegy, nem akadok fenn ezen, legyen úgy, ahogy mondod.


Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. május 2., csütörtök 17:44

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Kerlon írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Miért kellett volna az éjkirály érintés ... l készült.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Mea culpa, spoilerbe akartam, valaki dobja át pls!!!
füst írta: Ez már sokadlagos dolog nyilván, csak azért említettem meg, mert nem láttam még sehol felhozva. Ennél sok durvább plothole van, ez is csak egy következetlenség a sok közül.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jó, de Branre GPS varázst rakott és ő akarta megjelölni. Ettől még nem evidens, hogy az érintése okoz valamit szerintem. A kisgyerek bőrén se hagyott nyomot, amikor átváltoztatta.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 2., csütörtök 17:34

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem tudom, mondjuk Bran-nek sem esett jól, pedig őt ruhán keresztül fogta meg ráadásul nem is közvetlenül, hanem amikor épp tripen volt Bran, mégsem nevetett rajta amikor megnézte a karját. :D De azért mégiscsak jelzésértékű volt, hogy nem nagyon kell hagyni hogy fogdosson egy ~8000 éves jégzombi, de mindegy, Arya más.


Ez már sokadlagos dolog nyilván, csak azért említettem meg, mert nem láttam még sehol felhozva. Ennél sok durvább plothole van, ez is csak egy következetlenség a sok közül.


Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. május 2., csütörtök 17:28

Miért kellett volna az éjkirály érintés ... l készült.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 2., csütörtök 17:26

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

https://9gag.com/gag/a83nxNe :D :D :D


Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5146
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. május 2., csütörtök 17:21

füst írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Ma újranéztük az asszonnyal, mert ő még nem látta. És felmerült egy kérdés;

Az meg van, hogy Arya a NK érintését is simán karcolás nélkül megússza? Mégiscsak torkon ragadta terminátryát, de semmi...
Nem kell már ide se sárkány, se sereg, Aryát útnak kell indítani King's Landing felé, és happy end, mégis mit tudna tenni Cersei, hasbaszúrja háromszor? :D
jajdesok plothole.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! #2019 girlpower :mrgreen:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 2., csütörtök 17:12

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Sansának egy obszidián tőrt adott. Hogy honnan volt neki elfekvőben? Nem tudom.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2019. május 2., csütörtök 17:09

füst írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Ma újranéztük az asszonnyal, mert ő még nem látta. És felmerült egy kérdés;

Az meg van, hogy Arya a NK érintését is simán karcolás nélkül megússza? Mégiscsak torkon ragadta terminátryát, de semmi...
Nem kell már ide se sárkány, se sereg, Aryát útnak kell indítani King's Landing felé, és happy end, mégis mit tudna tenni Cersei, hasbaszúrja háromszor? :D
jajdesok plothole.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!bennem egy olyan kérdés merült fel Arya-val kapcsolatban, hogy mivel ölte meg NK-t? mert ha jól néztem, akkor a Bran-től kapott tőrt Sansa-nak adta, nála pedig talán a Gendry által készített, de már törött fegyvere volt
szóval nem a Bran-től, azon a helyen kapott fegyverrel ölte meg az NK-t sztem, amit itt talán valakitől olvastam is, hogy Bran szándékosan azon a helyen adta oda neki a tőrt és szándékosan alakította úgy az események láncolatát, hogy majd azzal ölje meg NK-t Arya
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 2., csütörtök 16:58

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Ma újranéztük az asszonnyal, mert ő még nem látta. És felmerült egy kérdés;

Az meg van, hogy Arya a NK érintését is simán karcolás nélkül megússza? Mégiscsak torkon ragadta terminátryát, de semmi...
Nem kell már ide se sárkány, se sereg, Aryát útnak kell indítani King's Landing felé, és happy end, mégis mit tudna tenni Cersei, hasbaszúrja háromszor? :D
jajdesok plothole.


Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. május 1., szerda 12:46

Kerlon írta: Nekem a kedvencem, hogy beleálltak abba, hogy a Király visszatér csatájához képest ez egy nagy szar volt. Közben az egy 94 millió dolláros film volt 2002-be, itt meg az évad nem tesz ki ennyit...
ezt mondjuk én sem tudom emiatt kritikaként felhozni.
én tudtam követni mi történik, amúgy meg Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!pont így képzelnék el egy Éj(!!! este, sötét)király elleni csatát. Már a BoB is bemutatta, hogy milyen fejetlenség, káosz uralkodik a csatamezőn, hogy néha azt sem tudni kit vágok le, pedig az nappal volt.
Szóval ez nálam nem probléma, jól érzékeltették ezzel is a védők helyzetét. Nálam pont az borította volna meg a dolgot, ha tökéletes fényviszonyoknál jönnek a zombik.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. május 1., szerda 12:32

Nekem a kedvencem, hogy beleálltak abba, hogy a Király visszatér csatájához képest ez egy nagy szar volt. Közben az egy 94 millió dolláros film volt 2002-be, itt meg az évad nem tesz ki ennyit...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. május 1., szerda 12:27

Egy dolgot kevesen fogbak fel, es ehhez meg a spoiler gombot sem kell hasznalnom. Ez nem egy film, ez egy sorozat, ami lenyegesen alacsonyabb koltsegvetessek dolgozik. Ehhez kepest amiket kapunk nehany reszben, le a kalappal.
Martin a konyvekben azt ir amit akar, elkepzelni konnyebb mint a kepernyore varazsolni egy veges koltsegvetesbol.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!minel tobb reszben vannak benne a holtak, az a nagy sereg, annal tobb penzt egetnek el, magyaran le kellett zarni h az aranytoku kompaniara is eleg legyen, meg mindenre ami meg jon. Az meg szamomra kulon orom, hogy nem csinaltak egy kitudja milyen hosszu 1v1 harcot az egeszbol.
A masok nem csinaltak semmit meg sokan csoda modjara tuleltek egy jogos kritika, de vagy ez, vagy elmegy meg egy resz arra, h mindenkitol deres falainal bucsuzzunk el

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. május 1., szerda 11:56

Berti írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Napok óta olvasgatok fórumokat és nagyon kevés az a vélemény amelyikkel egyet tudjak érteni. A folyamatos elégedetlenséget én nem tudom hova tenni.
Oké, nekem is volt néhány hiányérzetem (NK halála és nem elmagyarázott motivációja, haditerv, Jamieék falhoz szorítva túlélnek mindent, Jon megy-megy de sosem ér sehova), de egyszerűen úgy kell felfogni, hogy a készítők ezt a szálat így akarták lezárni. Eddig is voltak érdekes megoldások, pláne az elején, de akkor még nem volt semmi kiforrva és nem volt ennyi teória, s így nem voltak elvárások a forgatókönyv irányában. Ez így a célegyenesben már teljesen más.

Nekem a rész úgy összességében nagyon adta, ha elvonatkoztatok attól, hogy ÉN mit szerettem volna látni és mi mennyire logikus.

Azzal is egyet tudok érteni, hogy ezt már itt lezárták és innentől kezdve már tényleg amiről szól, az a Trónok Harca. Politika és cselszövések.
Közös erővel legyőzzük a világot elpusztítani vágyó szörnyet már a könyökömön jön ki, ettől a sorozattól sem ezt vártam el.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Idézném tegnapról magamat:

NK motivációja tudtommal elhangzott. Bran elmondta, hogy érte jön, több hollót is próbált már megölni, eltörölni a világot, és ő ennek a világnak az emlékezete. Végtelen éjszakát teremtve. Erre Sam hozzá tette, hogy feledésbe lökni így mindenkit. Bran itt azt is elmondta, hogy fel fogja fedni magát, mert elmegy érte.

Jon intézte el, hogy NK leessen Viserionról, ő irányította Rhaegalt.

A teóriák fele meg belemagyarázás. Ma már felbukkant egy olyan, hogy kiben él tovább NK. Inkább el sem olvastam a részletezést. Rettentően sok baromságot hordanak össze páran, amibe logika sincs.

De ugye egy meredekebb teóriát, ha felkapnak, akkor pörög a videó youtube-on vagy a blogg megnyitása... Aztán dől a lé.

Hozzáteszem, hogy nem Wun-wunról beszélek, szerintem remekül csinálja, amit csinál, de ő is szeret több mindent belelátni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3456
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Berti » 2019. május 1., szerda 11:46

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Napok óta olvasgatok fórumokat és nagyon kevés az a vélemény amelyikkel egyet tudjak érteni. A folyamatos elégedetlenséget én nem tudom hova tenni.
Oké, nekem is volt néhány hiányérzetem (NK halála és nem elmagyarázott motivációja, haditerv, Jamieék falhoz szorítva túlélnek mindent, Jon megy-megy de sosem ér sehova), de egyszerűen úgy kell felfogni, hogy a készítők ezt a szálat így akarták lezárni. Eddig is voltak érdekes megoldások, pláne az elején, de akkor még nem volt semmi kiforrva és nem volt ennyi teória, s így nem voltak elvárások a forgatókönyv irányában. Ez így a célegyenesben már teljesen más.

Nekem a rész úgy összességében nagyon adta, ha elvonatkoztatok attól, hogy ÉN mit szerettem volna látni és mi mennyire logikus.

Azzal is egyet tudok érteni, hogy ezt már itt lezárták és innentől kezdve már tényleg amiről szól, az a Trónok Harca. Politika és cselszövések.
Közös erővel legyőzzük a világot elpusztítani vágyó szörnyet már a könyökömön jön ki, ettől a sorozattól sem ezt vártam el.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 1., szerda 8:01

Nem önmagában a sötét kép volt itt a probléma, hanem a képtömörítés miatt látható foltok, csíkok, pixelek pl a sötét és sötétebb részek közötti átmeneteknél. És tök mindegy, hogy milyen a monitorod, hiába full hd-s a rilíz, ez a tömörítési algoritmus miatt van. Nem tudom, hogy érthető-e pontosan mire gondolok, de feltöltök egy képet és bejelölöm sárgával a foltok vonalát, ahol a folyamatos átmenet megszakad, hogy érthető legyen. Ugyanezeket a vonalakat, foltokat, pixeles cuccokat látni mindenütt. Ez az HBO streameléshez használt tömörítő algoritmusa miatt van, amiről van egy olyan érzésem, hogy nem számoltak vele a készítéskor, vagy alábecsülték a hatását. Ettől lesz igazán csúnya, és nem csak önmagában a sötét a baj.
https://imgur.com/a/yj5JTtO

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Amúgy minél többet gondolkozok, annál gázabb lett a Cersei szál is. :D
Az eddigiek fényében teljesen kuka nekem a hetedik évad, utólag semmi értelme nem volt.
Ugye végig arra ment ki a játék, hogy össze kell fogni a NK ellen, mert csak együtt van esély, egyedül senki nem marad életben. Lásd, Cersei.
Emlékszem mikor leültek Cercei-el tárgyalni, teljesen le volt győzve, volt egy zsák aranya, meg egy apró serege ami megmaradt a dothraki grillparty után. de nem. Mivel a forgatókönyv az hogy nem veszíthet még valahogy játékban kellett tartani.
Előtte jött a retardált ötlet az öngyilkos misszióra északon, hogy meggyőzék a vesztes p.csát hogy ugyan tényleg müködjön már együtt! Hát...

Szerencsére túl sok dologra nem lesz szüksége az északiaknak, hiszen ott van Arya. Ugyan mit tud az op szuperkiscsaj ellen tenni Cersei?



Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 85 regisztrált és 0 vendég