Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13112
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. június 7., péntek 1:08

Faust írta: Ha jól emlékszem, más ukrán és lengyel(?) városokban forgattak.

Most néztem végig, elképesztő.
Litvania fovarosaban vagy hol, es egy litvan szinten rbmk atomeromuben ami mar nem uzemek...aztan remelem litvaniaval nem lottem melle, de valamiert ez remlik

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. június 6., csütörtök 22:53

Ha jól emlékszem, más ukrán és lengyel(?) városokban forgattak.

Most néztem végig, elképesztő.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. június 6., csütörtök 22:04

engem a Csernobilban a forgatási helyszínek fogtak meg nagyon. vagyis maga az erőmű. én nem tudom hogy csinálták, de az eddig látott videók alapján full ugyanolyannak tűnt az egész, minden, a környezete is. sehol nem látszik a CGI, lehet buta kérdés, de ilyen filmstúdiót építettek volna? mert az nem kis teljesítmény lenne, egy az egyben visszaadta (főleg amikor a likvidátorok lapátolják lefele a grafit darabokat).

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10053
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. június 6., csütörtök 20:50

soadroli írta:
Csabi írta:
ez egyáltalán nem meglepő tekintve hogy már ezt pletykaltak a premier előtt egy héttel is
megnéztem az első részt mert elég jókat olvastam róla, de semmi extra a cucc, nem tudom érdekel-e a második :D
a Barry van még betervezve, nézi valaki?
kicsit engedték volna tovább, ki lehetett volna hozni belőle valami jóságot. nyilván úgy nem, hogy a stúdió már sürgette a munkálatok befejezését is, csak legyenek rajta túl. ehhez képest nem rossz az első rész.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. június 6., csütörtök 19:54

raul0791 írta:
Sierra írta: Egyébként a témával kapcsolatban van egy nagyon jó doku film, a baleset 20 éves évfordulójára készítették, annak idején a Discovery Channelen láttam én is, The Battle of Chernobyl. Érdemes megnézni akit érdekes, másfél órás, fent van ncore-on.
ezzel a címmel? én így nem találtam. :(
hmm, érdekes h úgy nem találja. Akkor úgy írd be h csernobili csata, úgy már ott lesz :)

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: soadroli » 2019. június 6., csütörtök 19:21

Csabi írta:
Remy írta: Kaszálták a Swamp Thinget. :lol: WTF. :lol: Bezzeg a buzi Arrow és társaik 1000 évadot is megélnek.
ez egyáltalán nem meglepő tekintve hogy már ezt pletykaltak a premier előtt egy héttel is
megnéztem az első részt mert elég jókat olvastam róla, de semmi extra a cucc, nem tudom érdekel-e a második :D
a Barry van még betervezve, nézi valaki?
Kép

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: sanko. » 2019. június 6., csütörtök 19:19

Sierra írta: Egyébként a témával kapcsolatban van egy nagyon jó doku film, a baleset 20 éves évfordulójára készítették, annak idején a Discovery Channelen láttam én is, The Battle of Chernobyl. Érdemes megnézni akit érdekes, másfél órás, fent van ncore-on.
ezzel a címmel? én így nem találtam. :(

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10053
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. június 6., csütörtök 19:04

Remy írta: Kaszálták a Swamp Thinget. :lol: WTF. :lol: Bezzeg a buzi Arrow és társaik 1000 évadot is megélnek.
ez egyáltalán nem meglepő tekintve hogy már ezt pletykaltak a premier előtt egy héttel is

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. június 6., csütörtök 18:37

Egyébként a témával kapcsolatban van egy nagyon jó doku film, a baleset 20 éves évfordulójára készítették, annak idején a Discovery Channelen láttam én is, The Battle of Chernobyl. Érdemes megnézni akit érdekes, másfél órás, fent van ncore-on.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. június 6., csütörtök 17:30

Kaszálták a Swamp Thinget. :lol: WTF. :lol: Bezzeg a buzi Arrow és társaik 1000 évadot is megélnek.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. június 6., csütörtök 16:54

wZoLee7 írta: Lehet hülyeség, de egyszer valahol azt olvastam, hogy a húsvét miatt a komoly mérnökökök mind hazamentek, és akik ott voltak akkor igazából nem is ilyen erőműre voltak "kiképezve".
Meg is van emlitve, hogy az egyik csavo 24 evesen fomernok egy atomeromunel :lol: :lol: :lol: Varjuk szeretettel pakskettot is a frissen vegzett nerlovag mernokokkel. :mrgreen:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13112
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. június 6., csütörtök 16:50

Lehet hülyeség, de egyszer valahol azt olvastam, hogy a húsvét miatt a komoly mérnökökök mind hazamentek, és akik ott voltak akkor igazából nem is ilyen erőműre voltak "kiképezve".

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. június 6., csütörtök 14:36

füst írta:
Amit én megkérdőjelezek, hogy Dyatlov tényleg azon vitatkozott-e a kollégákkal, hogy van-e grafit a tetőn vagy sincs. A sorozat szerint a katasztrófa után nagy egyetértésben mindenki azt hitte, hogy valami tartály robbant fel, konkrétan ha nincs Legasov, akkor nincs aki rámutasson a problémára, mert meglett mérnökemberek közös egyetértésben elfogadják, hogy 3,6 röntgen értéket mértek, és ez van. Akkor sem tudasult bennük a katasztrófa, amikor sugárban okádtak felváltva.
Erre mondom azt, hogy azért egy kis túlzással lett kiszínesítve a sorozat.
Nem tudok semmi biztosat én sem az ottani szereplőkről. De simán elfogadom, hogy más nézőpontból is el lehet készíteni ugyanezt a sorozatot.

mivel nem látták nem hitték el.
aki kiment, az feldolgozta az információt, hogy mi is történt.
lásd első rész végét,amikor a bajszos karakter kimegy, visszajön az infóval, de továbbra sem hisznek neki.
tagadás, elhárítás.
nem azért mert hülyék voltak, hanem hittek a rendszerben, és a konstrukcióban.
plusz felelősséghárítás,
a műszereknek sem hittek, biztosan rosszak.
valószínűleg a lelkük mélyén tudták, hogy baj van, de ki nem mondták, mert az már akkor felelősség.

akik meg abból a dokumentumból dolgoztak: én nem emlékszem olyanokra, hogy nem értették mi mit jelent. egyszerűen nem tudták a sorrendet, és hogy végsősoron mit is csinálnak pontosan. mert nem mondták nekik.
Dyatlov meg ment a kinevezés miatt a feje után, pánikgomb meg ott volt. abban bízott.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: major » 2019. június 6., csütörtök 14:35

füst írta:
major írta:
Na de én elengedem, nem voltam ott, lehet neked van igazad én csak azt akartam mondani, hogy de igen is kellett ekkora emberi hülyeség másképp nem robbant volna fel.
Sajnos a technológiai hiányosságok és az emberi hiba együttesen is közrejátszott a baleset során.
Amit én megkérdőjelezek, hogy Dyatlov tényleg azon vitatkozott-e a kollégákkal, hogy van-e grafit a tetőn vagy sincs. A sorozat szerint a katasztrófa után nagy egyetértésben mindenki azt hitte, hogy valami tartály robbant fel, konkrétan ha nincs Legasov, akkor nincs aki rámutasson a problémára, mert meglett mérnökemberek közös egyetértésben elfogadják, hogy 3,6 röntgen értéket mértek, és ez van. Akkor sem tudasult bennük a katasztrófa, amikor sugárban okádtak felváltva.
Erre mondom azt, hogy azért egy kis túlzással lett kiszínesítve a sorozat.
Nem tudok semmi biztosat én sem az ottani szereplőkről. De simán elfogadom, hogy más nézőpontból is el lehet készíteni ugyanezt a sorozatot.
Hát ez a link szerint a sorozatban ezek a részek rendben voltak (de lehet ezt is az amcsik irják):
http://www.chernobylgallery.com/chernob ... /timeline/

Ajánlom a figyelmedbe: 26 April 20:00.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 14:25

major írta:
Na de én elengedem, nem voltam ott, lehet neked van igazad én csak azt akartam mondani, hogy de igen is kellett ekkora emberi hülyeség másképp nem robbant volna fel.
Sajnos a technológiai hiányosságok és az emberi hiba együttesen is közrejátszott a baleset során.
Amit én megkérdőjelezek, hogy Dyatlov tényleg azon vitatkozott-e a kollégákkal, hogy van-e grafit a tetőn vagy sincs. A sorozat szerint a katasztrófa után nagy egyetértésben mindenki azt hitte, hogy valami tartály robbant fel, konkrétan ha nincs Legasov, akkor nincs aki rámutasson a problémára, mert meglett mérnökemberek közös egyetértésben elfogadják, hogy 3,6 röntgen értéket mértek, és ez van. Akkor sem tudasult bennük a katasztrófa, amikor sugárban okádtak felváltva.
Erre mondom azt, hogy azért egy kis túlzással lett kiszínesítve a sorozat.
Nem tudok semmi biztosat én sem az ottani szereplőkről. De simán elfogadom, hogy más nézőpontból is el lehet készíteni ugyanezt a sorozatot.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: major » 2019. június 6., csütörtök 14:14

füst írta:
Az én olvasatomban ha valaki hibázott + letagadta bebizonyosodott, hogy minden biztonsági előírást figyelmen kívül hagyott és még így is ártatlannak tartja magát az azért ebben a helyzetben eléggé közel van a dilettánshoz
Hát jó, akkor értelmezzük a dilettanciát. :D
Az én olvasatomban a dilettancia azt jelenti, hogy teljes hozzá nem értés.
Hibázni a legjobbak is tudnak, ahhoz nem kell dilettánsnak lenni.
A letagadásnál pedig nyilván szerepe van annak, hogy mentse a bőrét, mégha tudta is hogy elb.szta.
Feltételezem, hogy a valóságban nem volt ennyire hülye, sem ő, sem sokan mások, mint a sorozatban.
De ha szerinted nem volt ennyire hülye akkor miért robbant fel a blokk? Mert ezt így most nem értem, te azt mondod nem voltak hülyék mégis figyelmen kívül hagytak minden biztonsági előírást, vagy úgy képzeled el, hogy felrobban de közben Dyatlov levezeti a tőbbieknek éppen mi is történik a reaktorban? Éppen túl magabiztos volt, tudta bármit megtehet a végén úgyis csak egy gombot kell megnyomni, RBMK reaktor felrobbanni nem tud, akkor mit kötözködnek vele...
Na de én elengedem, nem voltam ott, lehet neked van igazad én csak azt akartam mondani, hogy de igen is kellett ekkora emberi hülyeség másképp nem robbant volna fel.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. június 6., csütörtök 14:12

Nem vagyok jartas az eromu tortenelmeben, sem az ott dolgozok szakmai eletrajzaban, de ahogy pl. mostansag kis hazankban is, a nagy es dicso Szovjetunioban azert elegge jellemzo volt, hogy jellemtelen, sokszor dilettans bologato janosokat helyeztek fontos poziciokba.

Amugy en Dyatlov karakteret egyszer sem ereztem butanak, inkabb a hibajat beismerni keptelen, mindig mindent masra/kulso hatasokra keno, a felelosseget hirbol sem ismero arrogans seggfejnek. Jo kommunista volt. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Faust 2019. június 6., csütörtök 14:14-kor.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 14:01

Az én olvasatomban ha valaki hibázott + letagadta bebizonyosodott, hogy minden biztonsági előírást figyelmen kívül hagyott és még így is ártatlannak tartja magát az azért ebben a helyzetben eléggé közel van a dilettánshoz
Hát jó, akkor értelmezzük a dilettanciát. :D
Az én olvasatomban a dilettancia azt jelenti, hogy teljes hozzá nem értés.
Hibázni a legjobbak is tudnak, ahhoz nem kell dilettánsnak lenni.
A letagadásnál pedig nyilván szerepe van annak, hogy mentse a bőrét, mégha tudta is hogy elb.szta.
Feltételezem, hogy a valóságban nem volt ennyire hülye, sem ő, sem sokan mások, mint a sorozatban.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: major » 2019. június 6., csütörtök 13:51

füst írta:
major írta:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Arról az útmutatóról beszélek, és sorról sorra haladva egymást kérdezték hogy ez mit jelent, azt még sose csináltam, emezt hogy kell, az meg micsoda.

Dyatlov - olyan emberről beszélünk aki mindvégig tartotta, hogy semmi rosszat nem csinált (ha jól tudom).
Hát ez az, ha jól tudod, akkor ilyen volt. Na ezt valószínűleg más szemszögből látják arrafele, nyilván igyekeztek a krémet kiválasztani egy atomerőműbe, mert a csernobili projekt a szovjet energiaipar egyik zászlóshajója volt. Az egyértelmű, hogy hibázott, az is, hogy próbálta hárítani a felelősséget. Az viszont már nem egyértelmű, hogy dilettáns volt-e. Ez vagy így volt, vagy nem, de ilyennek volt ábrázolva. A sorozatnak jól áll.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
25 éves volt az operátor, 6 hónapos munkatapasztalattal és rábíztak egy Safety-tesztet amin már 4x elbuktak. Azért nem egy termosztát csavargatásáról van szó, attól még hogy le kell menni 700MW-ra az ahogy a végén kiderült nem csak egy gomb csavarásból áll legalábbis a következmények amikkel számolni kell nem, szóval az értetlenkedés fakadhat ebből is.


Az én olvasatomban ha valaki hibázott + letagadta bebizonyosodott, hogy minden biztonsági előírást figyelmen kívül hagyott és még így is ártatlannak tartja magát az azért ebben a helyzetben eléggé közel van a dilettánshoz. Ha jól tudom egyébként Dyatlov életében ez már a második ilyen jellegű katasztrófa volt - talán leolvadás vagy részleges leolvadás volt egy másik katonai kutatásánál de hogy ott milyen pozícióban volt azt már nem tudom.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 13:38

major írta:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Arról az útmutatóról beszélek, és sorról sorra haladva egymást kérdezték hogy ez mit jelent, azt még sose csináltam, emezt hogy kell, az meg micsoda.

Dyatlov - olyan emberről beszélünk aki mindvégig tartotta, hogy semmi rosszat nem csinált (ha jól tudom).
Hát ez az, ha jól tudod, akkor ilyen volt. Na ezt valószínűleg más szemszögből látják arrafele, nyilván igyekeztek a krémet kiválasztani egy atomerőműbe, mert a csernobili projekt a szovjet energiaipar egyik zászlóshajója volt. Az egyértelmű, hogy hibázott, az is, hogy próbálta hárítani a felelősséget. Az viszont már nem egyértelmű, hogy dilettáns volt-e. Ez vagy így volt, vagy nem, de ilyennek volt ábrázolva. A sorozatnak jól áll.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég