Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Boky » 2013. december 25., szerda 19:41

BBarni írta:GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!:( :( :(
Gondolom mindenki tudja mire gondolok... :mrgreen:
Mi értelme volt megölni Boromir fiát és a felségét?Most már tényleg nem szeretek meg senkit, mert azt megölik!Mindig akiről azt hiszem, hogy ő lesz a " főszereplője" a sorozatnak, az meghal...Szerintem egyébként Boromirból és a fiából is többet ki lehetett volna hozni(mint karakter)! A másik ami nem tetszik az az évadok lezárása!Most is lett a az utolsó előtti részben egy brutál nagy fordulat(ugye a gyilkosságok) és utána egy ilyen közepes rész lezárásnak ami ugyan nem volt rossz, de semmi hatalmas dolog nem történt!Itt például ha a 9. résznél zárják le az évadot sokkal nagyobbat ütött volna szerintem!Plusz ha jól emlékszem Boromir halála is az utolsó előtti részben volt, az szerintem szintén jobb lett volna lezárásnak!
megvan, hogy az egész könyvadaptáció? többet lehetett volna kihozni... persze, de minden történésnek megvan a célja, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ned a könyvben a sorozatnál is jobban ki volt emelve, azért halt meg, hogy grrm bemutassa, hogy itt nincs cécózás, utolsó pillanatos hősi megmenekülés, isteni közbeavatkozás, etc.
robb is pont ugyanabból az okból halt meg, túl becsületes volt, nem értett a politikához, a hátbaszúráshoz, hiába nyerte meg az összes csatáját, 1 politikai hiba végzetes volt.
a könyvek is úgy vannak megírva, hogy nem az utolsó oldalra esnek a legnagyobb cliffhangerek, hanem ~ a 3/4ére.

Avatar
Legkisebbtobi
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 7:42

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Legkisebbtobi » 2013. december 25., szerda 19:40

BBarni írta:GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! :( :( :(
Gondolom mindenki tudja mire gondolok... :mrgreen:
Mi értelme volt megölni Boromir fiát és a felségét?Most már tényleg nem szeretek meg senkit, mert azt megölik!Mindig akiről azt hiszem, hogy ő lesz a " főszereplője" a sorozatnak, az meghal...Szerintem egyébként Boromirból és a fiából is többet ki lehetett volna hozni(mint karakter)! A másik ami nem tetszik az az évadok lezárása!Most is lett a az utolsó előtti részben egy brutál nagy fordulat(ugye a gyilkosságok) és utána egy ilyen közepes rész lezárásnak ami ugyan nem volt rossz, de semmi hatalmas dolog nem történt!Itt például ha a 9. résznél zárják le az évadot sokkal nagyobbat ütött volna szerintem!Plusz ha jól emlékszem Boromir halála is az utolsó előtti részben volt, az szerintem szintén jobb lett volna lezárásnak!

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Boromir? Jezusom..


az evad lezarasok meg azert olyanok mert nagyreszt a konyv is ilyen. tobb evadra van felszabdalva de attol ez meg egy kerek egesz sztori marad

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. december 25., szerda 19:25

GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! :( :( :(
Gondolom mindenki tudja mire gondolok... :mrgreen:
Mi értelme volt megölni Boromir fiát és a felségét?Most már tényleg nem szeretek meg senkit, mert azt megölik!Mindig akiről azt hiszem, hogy ő lesz a " főszereplője" a sorozatnak, az meghal...Szerintem egyébként Boromirból és a fiából is többet ki lehetett volna hozni(mint karakter)! A másik ami nem tetszik az az évadok lezárása!Most is lett a az utolsó előtti részben egy brutál nagy fordulat(ugye a gyilkosságok) és utána egy ilyen közepes rész lezárásnak ami ugyan nem volt rossz, de semmi hatalmas dolog nem történt!Itt például ha a 9. résznél zárják le az évadot sokkal nagyobbat ütött volna szerintem!Plusz ha jól emlékszem Boromir halála is az utolsó előtti részben volt, az szerintem szintén jobb lett volna lezárásnak!

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A SoA beszippantott.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Hol tartasz? :) Én most fejeztem be az első évadot, jó volt, de közel sem fogott meg annyira mint a BB a Szökés vagy a GoT!Mondjuk a 2. évadtól szerintem jobban be fognak indulni a dolgok! :shifty: :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62886
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. december 25., szerda 14:57

A SoA beszippantott.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Boky » 2013. december 24., kedd 11:48

a poi a 7. résznél indul be, addig kis unalmas heti nyomozás van, utána viszont elkezdődik a fősztori, és nagyon üt a 2. évad végéig, szóval szerintem hiba lenne a 3. évadtól kezdeni.
főleg h a 3. nem jobb, mint az előzőek.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. december 24., kedd 7:42

Az első évad kb. harmadát láttam, aztán valahogy lemaradtam...meg tévében elcsíptem a 2.évad szezonzáróját. A Junkie-n meg a harmadik évados szezonnyitó kritika szerint az is be tud szállni, aki lemaradt, vagy még el se kezdte. Alapvetően nyilván le akarom tolni egyben az egészet az elejéről, csak kérdés, hogy időbe mennyi fog beleférni az egyebek mellett. Hát majd akkor szorítok rá időt.
realmadridfan írta:Ha a hetinyomozóst skippelnéd, akkor nem a te sorozatod a PoI. A Killing fasza, de nem ajánlanám minden ismerősömnek, sőt, inkább azt mondanám, hogy kevésnek, mert nagyon lassú és komor. A Homeland se váltja meg a világot, az első évad mondjuk jobb, mint az átlag. Én azt mondom kezdd el a Breaking Bad-et :mrgreen:
A hetinyomozással nincs bajom, ha van mellette átívelő szál is. De az kell. A két NCIS még elmegy szódával emiatt, de a CSI franchise anno gyors kasza lett. A Killing meg érdekes dolog, hatalmas sorozat, (jövőre jön a 4. évad) de tényleg nem mindenkinek való...én is beajánlottam pár emberkének, de a többségnek nem jött be.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. december 24., kedd 1:41

torjack írta:PoI-ról azt olvastam a Junkie-n, hogy a 3. évadtól is el lehet kezdeni.( Maga az alapszitu megvan.) Ez helytálló? Nem darálnám le az első két évadot ha nem muszáj...
A hozzászólásokból nem sikerült leszűrni hogy mit láttál végül pontosan és mit nem, de én biztos nem hagynám ki az első évadot - ha pedig valaki még bele sem kezdett, ne rontsa el az élményt 2 évad skippelésével. Egy Jóbarátok, Family guy-t majdnem mindegy hol kezd nézni az ember, de itt remekül vázolták az alapszituációkat, az átívelő szálakat, gyakorlatilag erre lett alapozva minden, ahogy egy jó sorozatnál illik.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. december 24., kedd 1:21

Nálam is nagyon jól "vizsgázott" a PoI sorozat. Az első évad még úgy átlagos fajta volt, nyomozások, korrupció, meg minden, de semmi extra. Viszont a második évad már annyira jó volt, hogy sok esetben csak néztem. Imádom és sorba nézem a rendőrös sorozatokat (Menalist, Castle, CSIMiami a tvben és sok más főleg feliratosan utólag). Ez a második évad már sokkal komolyabb volt és összetettebb. A két főszereplő (John és Harold) is nagyon jól játssza amit kel és a két rendőrsegéd is jól eltalált karakterek (előbbi két páros múltja is nagyon érdekes).
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mondjuk sajnálom, hogy a női zsaru ha jól tudom meg fog halni (2013 top75 vagy mifene sorozat-halálesetek cikkben láttam)
Szóval szerintem megéri végignézni és nem átugrani a második évadot.

Jövőre meg beterveztem a Lostot - mint nagyobb, hosszabb projekt. Anno elkezdtem nézni a TV-ben, első évad még asszem meg is volt, második környékén abbamaradt. Konkrétan valamikor, amikor az RTL levette a műsorról. amikor a Cool végig leadta akkor meg nem néztem. Szóval ezt mindenképp bepótolom.
+ a folytatásokat: Hawaii Five O 3.évadot ami most fejeződött be szinkronosan, Lost girl (nyomozós fantasy sokfajta lénnyel, nagyon pöpec sorozat) új évada, és így tovább. Sokminden néznivaló marad jövőre is. B-)
Jahm, meg a Suitsot is megnézem, ha már írtatok itt róla korábban... :mrgreen:
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2013. december 24., kedd 0:00

Ha a hetinyomozóst skippelnéd, akkor nem a te sorozatod a PoI. A Killing fasza, de nem ajánlanám minden ismerősömnek, sőt, inkább azt mondanám, hogy kevésnek, mert nagyon lassú és komor. A Homeland se váltja meg a világot, az első évad mondjuk jobb, mint az átlag. Én azt mondom kezdd el a Breaking Bad-et :mrgreen:

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. december 23., hétfő 23:19

realmadridfan írta:Ha szigorúan nézem, akkor el lehet a harmadiktól kezdeni. De nagyon-nagyon nem ajánlom, a 3. évad nem üt úgy. Alapból egy országos csatornán futó procedurális sorozatként kezdődött, az első részt érdemes megnézni az alapfelállás miatt, aztán ugrani egyből a 7.-re. Onnan beindul és nem ereszt. A 3X10 nálam bekerült a TOP5 sorozatepizód közé, olyanok mellé, mint a Lost 3.évad finálé, a Dexter 4.évad finálé, a Breaking Bad 4X11 és 5X15. Ezeknél nincs sorrendem, mert nem lehet.

Az első évad eleje megvan, csak a hetinyomozós részt skippelném, már ha a főszál miatt nem lényeges. Plusz a 2. évad zárása is megvolt. Amúgy alapból újranézném, de újrázni kéne a Killinget, meg a Homelandet is...Oly sok a tennivaló és oly kevés az idő...akkor még az X-akták újradarát meg sem említettem.

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2013. december 23., hétfő 23:12

Ha szigorúan nézem, akkor el lehet a harmadiktól kezdeni. De nagyon-nagyon nem ajánlom, a 3. évad nem üt úgy. Alapból egy országos csatornán futó procedurális sorozatként kezdődött, az első részt érdemes megnézni az alapfelállás miatt, aztán ugrani egyből a 7.-re. Onnan beindul és nem ereszt. A 3X10 nálam bekerült a TOP5 sorozatepizód közé, olyanok mellé, mint a Lost 3.évad finálé, a Dexter 4.évad finálé, a Breaking Bad 4X11 és 5X15. Ezeknél nincs sorrendem, mert nem lehet.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. december 23., hétfő 23:02

realmadridfan írta:
torjack írta:A Person of Interestet nézi valaki?
Mióta vége a Breaking Badnek ez a legjobb dolog a TV-ben.
Hű, tényleg a BB-t is el kellene már kezdeni...

PoI-ról azt olvastam a Junkie-n, hogy a 3. évadtól is el lehet kezdeni.( Maga az alapszitu megvan.) Ez helytálló? Nem darálnám le az első két évadot ha nem muszáj...

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2013. december 23., hétfő 22:44

torjack írta:A Person of Interestet nézi valaki?
Mióta vége a Breaking Badnek ez a legjobb dolog a TV-ben.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. december 23., hétfő 22:03

A Person of Interestet nézi valaki? Az első évad elején lemaradtam, de állítólag a 3. elég korrekt. Arrow-effektus, vagy mi.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. december 23., hétfő 14:18

HIMYM

Most néztem meg a múltheti részt, ez hatalmas volt. Végre megint voltak jó poénok és az anya is kellemes meglepetés, főleg a kezdeti ellenszenv után.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!végén Barney meg Marshall párbeszédén sírtam, alig várom az utolsó pofont :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. december 21., szombat 17:07

Pipita írta:HIMYM

hát nekem nagyon hiányozni fog. kegyetlen jó rész volt megint, az egész.
Imááádom :)

Mosolyogtam mint a fakutya végig, nagyon szimpi az anya karaktere, a kezdeti megdöbbenés után megbarátkoztam vele.
:agree: Mindjárt vége :(
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. december 20., péntek 23:52

Köszi srácok. :agree:

Most néztem újra nemrég a Psycho 1-et, Arrow, Hannibal szünetel, szabadidő az van, így ez pont jó lenne majd az ínséges időkre. :D
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2013. december 20., péntek 23:46

lordgabi írta:
lordgabi írta:A Bates Motelről vélemény? :hmmm:
Senki nem nézte meg az első évadot? :shifty:
Én meglestem, bejött, várós a második évad.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. december 20., péntek 23:31

lordgabi írta:
lordgabi írta:A Bates Motelről vélemény? :hmmm:
Senki nem nézte meg az első évadot? :shifty:
Toti-t kerdezd, ha jol emlekszem o nezte.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. december 20., péntek 22:46

lordgabi írta:A Bates Motelről vélemény? :hmmm:
Senki nem nézte meg az első évadot? :shifty:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 103 regisztrált és 0 vendég