Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: mocsok » 2014. január 29., szerda 16:39

ja, aztán mikor már alapból sokat késett a feliratokkal, még felvette a csi-t is.
aztán pár hét múlva leadta, hogy az neki mégse megy. nem is értem mire gondolt.

mindegy. arrowra ott van mathers, shieldre meg agents-sub.

twd-t meg úgyis gyorsan megcsinálják szigonnyal.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 29., szerda 16:28

csababarca írta: Durva, én is ilyen gányolt felirattal néztem, de nem volt vészes. Nem értem a fordítókat,és egyre többször előfordul.
Aztán ha kicsit oda van szólva mondjuk egy hét után,hogy miért nincs felirat,akkor megsértődnek rajta.
Van egy aki pl csinál több sorozatot,de mindig elmarad az Arrow-val pl...aztán átdobta másnak. De nem egyszer volt,hogy a hétfői TWD-hez előbb megcsinálta a feliratot,mint az Arrow-hoz,mondván népszerűbb...de kérem, mi lenne,ha mondjuk Arrowt megcsinálta volna 3 nap alatt, TWD-t meg másfél nap alatt? Ehelyett TWD 1 nap max, Arrow meg 4-5...És be volt sértődve,ha szóltak miatta. És nem is az a baj,hogy csúszik,hanem hogy utána lekezelően beszél az "olvasóival", illetve makacs,és alig adta át másnak a stafétát.
Nah mindegy.
Szoval hogy tisztaban legyunk a dolgokkal, Aliasrol van szo.
Osszel ugy volt, hogy vasarnap ejszaka jott ki a TWD, kedd ejszaka az Agent of Shield, szerda ejszaka pedig az Arrow.
A TWD-vel nem volt problema, mert Szigonnyal kozosen forditottak, tehat Szigony leforditotta a felet, atkuldte Aliasnak, o pedig befejezte. Ezek a feliratok sokszor mar hetfon del korul mar kint voltak vagy delutan, neha csak kovetkezo nap, de ez ritka volt. A problema ez utan kovetkezett. Kedd ejszaka kijott a Shield, volt hogy Alias elkezdte forditani szerdan, de volt hogy nem. Szerda ejszaka pedig megjelent a joval nagyobb nezettsegu Arrow, ez altal pedig a Shield-et parkolo palyara tette es az Arrow-ot forditotta (mar amikor volt ra ideje). Volt hogy az Arrow forditasaval is csak szombaton lett kesz, elkezdte a Shield-et, de mar nem tudta befejezni, mert hetfon mar kijott a TWD es azt kellett forditani. Jo parszor annyira elmaradt, hogy a Shield felirata tobb mint 1 het kesessel jott ki. Valamilyen szinten megertem a Shield rajongoit, hogy az o sorozatuk hamarabb jott ki, de megis kesobb kapnak feliratot. Ez olyasmi mint a korhazaknal, nem erkezesi, hanem surgossegi sorrendben latjuk el a betegeket. Az uj evben annyit valtozott a helyzet, hogy az Arrow-ot ugyan ugy mint a TWD-t, Szigonnyal kozosen forditjak.
Alias folyamatos felhaborodasait es makacssagat konnyen meg lehet magyarazni. Alias egy csaj. (nem poenbol irom, tenyleg az)

Avatar
angus
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 19:44
Kedvenc csapatod: habfehérek

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: angus » 2014. január 29., szerda 16:12

De egy ilyen mini sorozatnal mint a Sherlock, amit ennyien neznek, az elso reszhez a felirat 12 nap utan jott ki, a masodikhoz megjelenes utan 24 nappal.
Adom... Én síkideg voltam már, hogy nincs felirat, még szerencse, hogy volt "házi", ami egyébként meglepően jó volt, semmi problémám nem volt vele, sőt, most, hogy újranéztem Cooper19 "hivatalos" feliratával, volt egy-két dolog, amik a gányoltban jobban lettek lefordítva.
A dologhoz hozzátartozik persze, hogy 1 Sherlock rész kb 4 HIMYM-nek felel meg, de a 24 napot akkor is túlzásnak tartom (amiből mondjuk a fele még az első rész lefordítására ment el...).
Himym 200. epizód megvolt azoknak,akik nézik? :)
Várok a magyar feliratra, Szigony ma délutánra ígérte. Nekem egyébként eddig bejön ez az évad, kicsit időhúzós, de talán nem olyan szenvedős, mint az előző.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. január 29., szerda 15:42

ferni írta:
amúgy az mi durva, hogy a Sherlock 3. évadának második részéhez most jött még csak ki a felirat a hivatalos fordítótól :lol:
nem fogom én ezt megérteni, hogy ha nincs ideje lefordítani miért nem passzolja át... nem volt az igazi ezekkel a házi kreálmány feliratokkal, persze így is sokkal jobbak volt azok, mint a semmi.
Durva, én is ilyen gányolt felirattal néztem, de nem volt vészes. Nem értem a fordítókat,és egyre többször előfordul.
Aztán ha kicsit oda van szólva mondjuk egy hét után,hogy miért nincs felirat,akkor megsértődnek rajta.
Van egy aki pl csinál több sorozatot,de mindig elmarad az Arrow-val pl...aztán átdobta másnak. De nem egyszer volt,hogy a hétfői TWD-hez előbb megcsinálta a feliratot,mint az Arrow-hoz,mondván népszerűbb...de kérem, mi lenne,ha mondjuk Arrowt megcsinálta volna 3 nap alatt, TWD-t meg másfél nap alatt? Ehelyett TWD 1 nap max, Arrow meg 4-5...És be volt sértődve,ha szóltak miatta. És nem is az a baj,hogy csúszik,hanem hogy utána lekezelően beszél az "olvasóival", illetve makacs,és alig adta át másnak a stafétát.
Nah mindegy.

Himym 200. epizód megvolt azoknak,akik nézik? :)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

ferni
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. január 29., szerda 15:01

Boky írta:
nmate írta:True Detective, 0103: Azt a bdsrstnt. Sonickal egyetértek, tényleg hatalmas potenciál van a sorozatban :ozil: Az utolsó képsorok... kb. 200-ra ment fel a pulzusom.
hát ja az utolsó 5 perc odavert. MM monológja nagyon kemény volt, és akkor abbahagyják, ott ahol... a kis gecik :lol:
és két hét múlva jön a következő rész :mrgreen:
na pont egy ilyen momentumra vágytam már, a végére csak megérkezett :lol:

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. január 29., szerda 10:08

nmate írta:True Detective, 0103: Azt a bdsrstnt. Sonickal egyetértek, tényleg hatalmas potenciál van a sorozatban :ozil: Az utolsó képsorok... kb. 200-ra ment fel a pulzusom.
hát ja az utolsó 5 perc odavert. MM monológja nagyon kemény volt, és akkor abbahagyják, ott ahol... a kis gecik :lol:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. január 29., szerda 9:59

True Detective, 0103: Azt a bdsrstnt. Sonickal egyetértek, tényleg hatalmas potenciál van a sorozatban :ozil: Az utolsó képsorok... kb. 200-ra ment fel a pulzusom.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 29., szerda 1:50

ferni írta:amúgy az mi durva, hogy a Sherlock 3. évadának második részéhez most jött még csak ki a felirat a hivatalos fordítótól :lol:
nem fogom én ezt megérteni, hogy ha nincs ideje lefordítani miért nem passzolja át... nem volt az igazi ezekkel a házi kreálmány feliratokkal, persze így is sokkal jobbak volt azok, mint a semmi.
En mondjuk altalaban angol felirattal nezem a sorozatokat, de a Sherlock pont olyan, hogy nem ertek meg belole mindent. En is ilyen "hazi felirattal" neztem meg, parszor csak angolul jelent meg a szoveg, volt hogy mindket nyelven, de azert meg mindig jobb volt mint a semmi.
En mondjuk megertem azt ha a heti sorozatoknal, amibol kijon 20-24 resz, a feliratozok neha vizsga vagy munkahelyi elfoglaltsag miatt kesnek par napot vagy akar egy hetet, mert ez tenyleg barmikor elofordulhat. De egy ilyen mini sorozatnal mint a Sherlock, amit ennyien neznek, az elso reszhez a felirat 12 nap utan jott ki, a masodikhoz megjelenes utan 24 nappal. Ha nem er ra, akkor szoljon mas forditoknak, hogy figyu sracok, sok a melom es nem erek ra megcsinalni, elvallalnatok helyettem akar ketten vagy harman? Mert ez olyan hogy van egy munka, amit ingyen 4-5 ember is elvegezne, az egyik elvallalja es utana meg nem csinalja meg, pedig a tobbiek mar reg kesz is lennenek vele.

ferni
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. január 29., szerda 1:06

most már bármikor jöhet a True Detective felirat... azért is megvárom :lol:
remélem egy kicsit beindul, kéne már egy igazi whatthefuck bele :mrgreen:
alap ötlet nagyon jó, a sorozat minősége is, az a kérdés, hogy mikor indul be egy kicsit :)


amúgy az mi durva, hogy a Sherlock 3. évadának második részéhez most jött még csak ki a felirat a hivatalos fordítótól :lol:
nem fogom én ezt megérteni, hogy ha nincs ideje lefordítani miért nem passzolja át... nem volt az igazi ezekkel a házi kreálmány feliratokkal, persze így is sokkal jobbak volt azok, mint a semmi.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 28., kedd 22:40

Az aláírásomban ott a válasz :)
Jelenleg a Deadwoodal kísérletezgetek, a pilotot megnéztem, adok neki egy esélyt.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. január 28., kedd 22:21

Anyaka írta:Sziasztok!

Befejeztem a SoA 1-6 évadát, nem volt rossz, de kicsit többet vártam, pláne a harmadik évad vége után. A végére gyakorlatilag az idióta nők p1naharcáról szólt semmi másról, de legalább szép vége lett a hatodik évadnak. (Isten áldja, aki megírta a forgatókönyvet! :salute: )
Viszont, így megint kifuttattam egy sorozatot, ebben az évben az elsőt. Valaki tudna ajánlani valami jobbat? Bármilyen akció, scifi, thriller, horror jöhet, lényeg, hogy sok évada legyen, vagy befejezett. Megköszönném, ha találnánk valamit.
hát nem könnyű a soa-nál jobbat ajánlani :lol:
ami nálam előtte van a rangsorban az a breaking bad, a lost és a 24. meg kb. egy szinten van a banshee :)

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. január 28., kedd 21:55

Sziasztok!

Befejeztem a SoA 1-6 évadát, nem volt rossz, de kicsit többet vártam, pláne a harmadik évad vége után. A végére gyakorlatilag az idióta nők p1naharcáról szólt semmi másról, de legalább szép vége lett a hatodik évadnak. (Isten áldja, aki megírta a forgatókönyvet! :salute: )
Viszont, így megint kifuttattam egy sorozatot, ebben az évben az elsőt. Valaki tudna ajánlani valami jobbat? Bármilyen akció, scifi, thriller, horror jöhet, lényeg, hogy sok évada legyen, vagy befejezett. Megköszönném, ha találnánk valamit.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. január 28., kedd 20:09

https://twitter.com/Ingorion
https://twitter.com/bruzsy

A Google segített, nincs Twitterem.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 28., kedd 20:07

Hol követed őket?
"And my heart will leave you never."

ferni
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. január 28., kedd 20:02

messideco írta:A True Detective 3. részéhez találtatok már magyar feliratot? :hmmm:
15 perce Bruzsy írta:Itthon. True Detective ON. Megpróbálok elkészülni ma este, addig nem alszom, amíg kész nincs, de lehet éjfél körül lesz.
Ingorion már tegnap este végzett a részével, Bruzsy meg most tudott nekiállni.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 28., kedd 19:49

A True Detective 3. részéhez találtatok már magyar feliratot? :hmmm:
"And my heart will leave you never."

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3721
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. január 28., kedd 10:29

How i met your mother S09E16

nekem már nagyon vontatottnak tűnt ez az egész...

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!megint egy nosztalgiázós rész volt, mondjuk most az anya kapta a főszerepet és az ő történéseit mondta el, hogy volt egy nagy szerelme aki elhunyt, aztán nem ment hozzá egy csávóhoz, szóval neki is azért izgalmas élete volt, meg, hogy már ő volt bent ted egyik óráján és nevetett is a poénján....csak azt nem értem, amikor a végén hallja a másik teraszról(ted), ahogy énekel a csaj és már ott tetszik neki, meg odavan a zenéért, akkor miért nem hajol át vagy mond át valamit? viszont a következő részre kíváncsi vagyok, lily elment, barney eltűnt....
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8343
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. január 28., kedd 7:30

hát nagy húzás volt az rtl-től, hogy az rtl II-re tette.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 28., kedd 1:08

Nem akarok egyaltalan vitat generalni a Valo Vilagrol, azokrol akik nezik vagy akik szerepelnek benne meg hogy egyaltalan jo vagy sem, aki nezi nezi, aki nem, nem, viszont mint erdekesseg bemasolom ezt a par mondatot rola:
Sorozatjunkie facebook oldal írta:- Szombaton és vasárnap is megverte a Való Világ 6 a TV2-t a 18-49 évesek körében, a műsor adásideje alatt.

A hétvége is nagyon erős volt a ValóVilág 6. szériájának nézettségét vizsgálva.
Pénteken 11,5%-os közönségarányt ért el a 18-49 évesek körében, ezzel nemcsak az összes többi kábelcsatorna mezőnyéből magasodott ki, de a két nagy kereskedelmi televízió erre az időszakra eső közönségarányát is megközelítette. A szombati nagyon erős mezőnyben (filmek az RTL Klubon és a TV2-n, A Dal 2014 az M1-en) is sikerült saját idősávjában (22:00-22:55 között) a 3. helyen végeznie - az RTL Klub és az M1 mögött - a ValóVilág-nak 8,9%-os közönségaránnyal a 18-49 évesek körében.
A TV2-nek csak a 4. helyet sikerült megszereznie a nézettségi versenyben a 18-49 évesek körében a ValóVilág adásidejében. (22:00 – 22:55)
Aztán a hétvége utolsó napja, a vasárnap meghozta a ValóVilágnak a nézettségi lista 2. helyét, mert ezen az estén a ValóVilág idősávjában (20:00 – 21:55 között) csak az RTL Klub tudta legyőzni az RTLII-t. A ValóVilág 12%-os közönségarányával (18-49-es korosztály) megverte a vele szemben a TV2-n sugárzott 27 idegen igen című filmet, és ezzel ebben az időpontban a 2. legnézettebb csatorna lett 18-49-es korosztályt vizsgálva.
Gondolom nem veletlen hogy a TV2 valaszul a Valo Vilagra elinditja Az élet show cimu realityt.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. január 27., hétfő 23:22

Még mindig csak a második évadnál jársz?
noob.















:mrgreen:
Love football, hate antifa.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 20 regisztrált és 0 vendég