Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. március 12., szerda 3:25

True Detective
Boky írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!összességében kurva jó volt az egész, csak minek lett felvetve a sok rejtély ha szartak az egészre... csak az emberek azért nincsenek kibukva, mint a lostnál, mert nem vártak évekig a válaszokra, és nem hitegették őket a készítők.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mivel lesz masodik evad, ezert oda is kell hagyni valamit. Ahogy ferni is irta, ismerve az eddigi reszeket, senki se gondolhatta komolyan hogy egy resz alatt lebuktatjak az egesz bandat. Mint ahogy a valo eletben is, attol hogy elkapjak azt aki a piszkos munkat vegzi, meg nem fogjak az egesz bunszervezetet leleplezni. Szerintem a ket foszereplo valamilyen formaban meg fog szerepelni a masodik evadban is. A Sherlock-nal is meg tudtak oldalni, itt is meg fogjak.

A masodik evadrol van barmi hir hogy mikor jon?

ferni
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. március 12., szerda 1:15

TD
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!olvastam több helyen is a TDről véleményeket, azért lett pár embernek csalódás a finálé, mert irreális elvárásokat támasztott felé, egyértelmű volt, hogy 1 rész alatt nem fognak leszámolni egy nem tudom hány évtizede működő szektával, amiben komolyabb pozíciójú emberkék is benne voltak állítólag... meg mindenki 80 féle gyilkost képzelt el és voltak érdekesebbnél érdekesebb elméletek....
1 rész alatt nem hiszem ,hogy teljesen jól letudtak volna vezetni valami komolyabb csavart és le is zárni ezt az egészet.... főleg, mert ez egy előre megírt történet volt, akkor már korábban lettek volna nagyobb történések, ha itt vmi nagyon nagy váratlan vmi lett volna, mert 1 rész ahhoz nagyon kevés lett volna, főleg ismerve, hogy az egész sorozat alatt nem a túl pörgős történet vezetés volt a jellemző.....
sokan túlgondolták, sokan vmi hatalmas nagy csavart vártak és ez lett az ő vesztük és ezért húzzák kicsit a szájukat, pedig, ha reálisabban gondolkoznak nem esnek bele ebbe a hibába....
persze utólag könnyű nekem okoskodni... :P

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. március 12., szerda 0:53

Remy írta:Még mindig TD...

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az oké, hogy az a téma a szezon végeztével, hogy jól zárták-e le az évadot avagy sem, de azért lassítsunk és tekintsünk hátrafelé is. Rengeteg elvarratlan szál, rengeteg kérdés, amiken el lehet gondolkodni. Ezt a sorozatot úgy rakták össze, hogy az első perctől az utolsóig magas szintet képviseljen, és ne az legyen, hogy kiugrások legyenek benne. Így tökéletes, és így érte el azt, hogy újrázzuk az egészet, mert igenis kell. Sok apróságot nem biztos, hogy észrevettünk, és ez a jó benne. Nem tolja a pofánkba a dolgokat, hanem rákényszerít minket arra, hogy ne lustuljunk el miközben nézzük. :salute:
Boky írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!"simán elkapják a gyilkost"... elkaptak egy belterjes retardáltat, abba is majdnem belehaltak mindketten. a szekta többi tagját csak úgy elfelejtjük? vagy azok annyira befostak attól, hogy offolták ezt a skizofrén őrültet, hogy mindenki megtért hirtelen?
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most remélem ezt nem írtad komolyan :D Azért az eléggé durva lett volna, ha hirtelen mindenkit elkapnak a szektából. Meg tipikus hollywoodi happy end lett volna az egész. A való világban is vannak olyanok, akik megússzák. Nem lehet mindenkit elkapni... + az elcsépelt ötletek felhasználása ki lett volna maxolva... :roll:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!de, komolyan írtam. meg lett oldva az ügy? nem. akkor vagy máshogyan kellett volna struktúrálni a sorozatot, vagy nem belemenni ebbe az antalógia bolondságba és ezt folytatni a 2. évaddal.

de mind1, nem vitatkozok tovább, itt mindenki teljesen rá van élvezve a témára, nem tisztem fanyalogni, mert összességében kurva jó volt az egész, csak minek lett felvetve a sok rejtély ha szartak az egészre... csak az emberek azért nincsenek kibukva, mint a lostnál, mert nem vártak évekig a válaszokra, és nem hitegették őket a készítők.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. március 12., szerda 0:40

Remy írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most remélem ezt nem írtad komolyan :D Azért az eléggé durva lett volna, ha hirtelen mindenkit elkapnak a szektából. Meg tipikus hollywoodi happy end lett volna az egész. A való világban is vannak olyanok, akik megússzák. Nem lehet mindenkit elkapni... + az elcsépelt ötletek felhasználása ki lett volna maxolva... :roll:
+1
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ráadásul nem hinném, hogy véletlenül maradtak elvarratlan szálak, ezekkel is egészen realistának hatott a sorozat. Az azért remélem megvan, hogy emberünk volt, hogy nem aludt pl 2 napig, mert folyamatosan írta a forgatókönyvet. Amit Pizzolatto létrehozott, az szerintem túlzás nélkül egy mestermű, nem véletlen dolgozott rajta évekig évekig, és szerintem amiket hibáknak lehet titulálni, azok pusztán valóságosabbá teszik az egészet.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 12., szerda 0:20

Még mindig TD...

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az oké, hogy az a téma a szezon végeztével, hogy jól zárták-e le az évadot avagy sem, de azért lassítsunk és tekintsünk hátrafelé is. Rengeteg elvarratlan szál, rengeteg kérdés, amiken el lehet gondolkodni. Ezt a sorozatot úgy rakták össze, hogy az első perctől az utolsóig magas szintet képviseljen, és ne az legyen, hogy kiugrások legyenek benne. Így tökéletes, és így érte el azt, hogy újrázzuk az egészet, mert igenis kell. Sok apróságot nem biztos, hogy észrevettünk, és ez a jó benne. Nem tolja a pofánkba a dolgokat, hanem rákényszerít minket arra, hogy ne lustuljunk el miközben nézzük. :salute:
Boky írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!"simán elkapják a gyilkost"... elkaptak egy belterjes retardáltat, abba is majdnem belehaltak mindketten. a szekta többi tagját csak úgy elfelejtjük? vagy azok annyira befostak attól, hogy offolták ezt a skizofrén őrültet, hogy mindenki megtért hirtelen?
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most remélem ezt nem írtad komolyan :D Azért az eléggé durva lett volna, ha hirtelen mindenkit elkapnak a szektából. Meg tipikus hollywoodi happy end lett volna az egész. A való világban is vannak olyanok, akik megússzák. Nem lehet mindenkit elkapni... + az elcsépelt ötletek felhasználása ki lett volna maxolva... :roll:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. március 12., szerda 0:10

h3x0r írta:meg mindig True Detective
nmate írta:Szóval én örültem, mert megleptek, nem erre számítottam. :)
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Pont ez az, egy ilyen stilusu sorozatnal mindannyian arra gondoltunk, hogy az egyik (esetleg mindket) foszereplot megolik, az ugyet pedig eltussoljak vagy valamelyik nyomozo (akik kihallgattak oket) tovabb viszi az ugyet. Kevesen gondoltak azt, hogy viszonylag siman elkapjak a gyilkost es mindketten tulelik.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!"simán elkapják a gyilkost"... elkaptak egy belterjes retardáltat, abba is majdnem belehaltak mindketten. a szekta többi tagját csak úgy elfelejtjük? vagy azok annyira befostak attól, hogy offolták ezt a skizofrén őrültet, hogy mindenki megtért hirtelen?

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. március 12., szerda 0:03

meg mindig True Detective
nmate írta:Szóval én örültem, mert megleptek, nem erre számítottam. :)
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Pont ez az, egy ilyen stilusu sorozatnal mindannyian arra gondoltunk, hogy az egyik (esetleg mindket) foszereplot megolik, az ugyet pedig eltussoljak vagy valamelyik nyomozo (akik kihallgattak oket) tovabb viszi az ugyet. Kevesen gondoltak azt, hogy viszonylag siman elkapjak a gyilkost es mindketten tulelik.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. március 11., kedd 23:55

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Véleményem szerint ez úgy tökéletes ahogy van, nem is szeretném ragozni a szót, viszont amit megemlítenék, az a Carcosás részen kívül az utolsó jelenet, egyszerűen zseniális volt, megkoronázta az addigi 8 részt. itt is van

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. március 11., kedd 23:37

Én úgy fogalmaznék: másra számítottam. Totál más stílus ez, végül örülök, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nem egy GoT-os módszert választottak, annál szarabb komolyan nincs, abban a sorozatban nincs semmi feszültség, dögunalom van és a végén mindenki meghal a picsába :lol: Ezek aztán nagy fordulatok, mit ne mondjak. De itt MM monológjai mindent visznek, meg a Carcosa jelenet is überbrutál feszült volt. Elégedett voltam ezekkel.
Kétségtelenül gyomorba markolóbb lett volna ha meghal valaki. Vagy ha eltusolódik az ügy és meghalnak mindketten. De ez is remek befejezés lett és abszolút illett a sorozat képébe. A felvázolt alternatív befejezést, meg majd megkapjuk másik sorozatban.


Szóval én örültem, mert megleptek, nem erre számítottam. :)

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. március 11., kedd 23:34

A saját véleményemet fejeztem ki, én nem tudom csalódásnak nevezni az egészet, sosem szoktam más véleményét így megtámadni, bocsi, ha rosszul fogalmaztam meg, és így jött át. :agree:

Most pedig pótolgathatom az Amerikai Horror Sztori második évadát, a Zárt osztályt, az első két rész eddig nem volt rossz, remélem a végeredmény is jobb lesz, mint az első évad volt, sajna nem jön holnap az Arrow, hétvégén pedig Banshee évadzáró. :'(
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. március 11., kedd 23:24

lordgabi írta:A 4., 5. rész körül egy picit nekem is leült a dolog (messideco írta talán ugyanezt), így az utolsó előtti rész után én már nem is számítottam egetrengető csattanóra, de azért nem lehet csalódásnak nevezni úgy az egészet. Tegnap gondolkoztam a pontszámán (most kezdtem nemrég sorozatozni), így az eddig nézettekkel összehasonlítva olyan 8,5 lenne rá az igazságos, de megadtam rá a kilencest az IMDb-n, meglátom a jövőben még, hogy marad ennyinek vagy sem. A legelső résztől kezdve felirattal néztem, ha asszonykának lesz majd kedve hozzá, akkor leellenőrizhetem a teljes szinkronost is, akkor magabiztosabb lennék a komplett véleményemmel az egészről, nagyobb figyelem a részletekre. :)
pedig kb a 4., 5. rész volt szinte a 2 legjobb.

azt meg hagyd meg nekem, hogy eldöntsem, számomra mi csalódás, és mi nem.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. március 11., kedd 23:22

Pont most akartam nekiállni ennek a True Detective-nek, erre nem vége? :lol:
Nem tudtam, hogy ilyen mini sorozat.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. március 11., kedd 23:19

Nálam klasszikus rajt-cél győzelem volt.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 11., kedd 23:12

lordgabi írta:A 4., 5. rész körül egy picit nekem is leült a dolog (messideco írta talán ugyanezt),
Érdekes... nekem a 3. résztől indult be és kb a 4. volt a kedvenc. Utána meg hozta végig a mesteri színvonalat. :hmmm:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. március 11., kedd 23:07

A 4., 5. rész körül egy picit nekem is leült a dolog (messideco írta talán ugyanezt), így az utolsó előtti rész után én már nem is számítottam egetrengető csattanóra, de azért nem lehet csalódásnak nevezni úgy az egészet. Tegnap gondolkoztam a pontszámán (most kezdtem nemrég sorozatozni), így az eddig nézettekkel összehasonlítva olyan 8,5 lenne rá az igazságos, de megadtam rá a kilencest az IMDb-n, meglátom a jövőben még, hogy marad ennyinek vagy sem. A legelső résztől kezdve felirattal néztem, ha asszonykának lesz majd kedve hozzá, akkor leellenőrizhetem a teljes szinkronost is, akkor magabiztosabb lennék a komplett véleményemmel az egészről, nagyobb figyelem a részletekre. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. március 11., kedd 22:49

mocsok írta:akkor egyedül én vagyok az aki egy kicsit nagyobb durranásra számított az utolsó részben? :D
nem, nekem eléggé csalódás volt, azért sem írtam semmit az egészről.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 11., kedd 22:47

mocsok írta:akkor egyedül én vagyok az aki egy kicsit nagyobb durranásra számított az utolsó részben? :D
ja :vivo: :mrgreen:

Igazából teljesen korrekt lett a vége. Az egész sorozat tökéletes volt, felesleges lett volna elbaszni a végét egy esetleges túlgondolt valamivel. Jó volt így.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: mocsok » 2014. március 11., kedd 22:40

akkor egyedül én vagyok az aki egy kicsit nagyobb durranásra számított az utolsó részben? :D

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. március 11., kedd 22:28

True Detective finálé

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Istenkirály. A végén a leszámolás Carcosában...zseniális. Ami még rátesz egy-két lapáttal: nem hatásvadászkodtak azzal, hogy egyik/mindkét nyomozót kinyírják. Így sokkal jobb volt, szvsz. Bár Rust ezzel nem ért maradéktalanul egyet.Maradtak fenn még megválaszolatlan kérdések, de nem is vártam, hogy mindent megválaszoljanak. Eltalálták az arányokat. Ha a következő etap csak megközelíti az elsőt, már aligha lesz okunk panaszra. Bár nem lesz egyszerű, az a bizonyos léc állati magasan van.

Hannibal

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!kibaszott zseniális ez is. Mikkelsentől most már lassan a hideg kiráz, Scully meg...remélem nem a fazékban végzi :mrgreen: Dancy szintén ott van a szeren. Meg úgy az egész


NCIS: (már ha nézi egyáltalán valaki :mrgreen: )

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Bármely felmenőtök magas vérnyomással, esetleg álmatlansággal küszködik, ajánljátok neki nyugodtan. Megspórolja a gyógyszer árát.:mrgreen:

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. március 11., kedd 22:19

P. Krisz írta:Klaus és Elijah is szerepelt a 2. évadban , Klausnak Csík Csaba Krisztián míg Elijahnak Csőre Gábor volt a szinkronhangja
Most h írod, belenéztem és valóban. Igazad van. Jó rég volt már, nem emlékeztem, hogy ilyen hamar felbukkantak már. Amúgy Klaus szinkronhangja nagyon nem illik hozzá - de azt a beszédstílust, "előadásmódot" nem is lehet jól visszaadni! Stefanhoz illik az a "nyálas" szinkronhang amit kapott. Damoné nem rossz, de az ő eredeti hangja is nagyon jó/jobb, mint amit kapott. Elijah hangjában szintén jó "elmélyülni", szinkronhang nem tudja visszaadni azt, számomra amolyan arisztokratikus-féle.

Így készül a Vámpírnaplók szinkronja!
(akik még nem láttak 1 részt sem annak spoileres, akik az első két évadot látták már annak nem)

True Blood is jó volt (még van egy évad asszem),
The Glades (azonos cím) is jó vámpíros sorozat volt, csak sajnos kaszát kapott.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 68 regisztrált és 0 vendég