Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
ferni
Hozzászólások: 8467
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. szeptember 27., kedd 22:47

Kit érdekel mi van könyvben, mikor ez egy mozgóképes anyag.
Nem kell érdekeljen, de attól a könyv jelen esetben egy forgatókönyv kb és nem egy hálás darab sok esetben.

Konkrétan sokszor, 2 ember beszámolóját írja le külön-külön R.R. Martin és máshogy/ más megvilágításban történnek a dolgok, sok sikert hozzá :lol:

Konkrétan a Tűz és Vérben ez a Viserys+ez az egész balhé rész az 7 fejezet, már lassan befejezzük az első fejezetet, ahol konkrétan csak felvezetik a dolgokat :lol: :lol: :lol:
A sok időugrálás alatt meg kb alig történik valami, csak születnek a gyerekek.

Te dolgod, hogy nem tetszik, annyit akarok írni hogy ez az alapmű hibája, nem a sorozaté véleményem szerint, mert eddig kb mindent elég jól oldottak meg és jól bánnak a sztorival.
Persze ezt téged nem kell érdekeljen, csak tudjad.

Eddig szépen fel van vezetve, hogy a két oldallal mi a helyzet, nem árulok el nagy spoilert, főleg a mostani rész után, hogy a trónért lesz a balhé a két oldal között, mivel minden az öröklésről szól kb.
Caraway írta:Konkretan megneztem, es azon gondolkoztam hogy mi ertelme volt az elozo 5-nek igy.

Ezért se értem ezt se, hogy milyen motivációkat értenél meg az első 5 rész nélkül, ha csak ezt látnád.

Nem teljesen nézőbarát sok esetben a dolog, ez tény, de leírtam miért van ez, meg itt még csak a nagy egész felvázolása megy, mielőtt indul a buli és az bizony nagyon is jó.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: sonic » 2022. szeptember 27., kedd 22:15

Remy írta: HotD 1*6.

Gyerekek, tuti velem van a baj, de ez a rész akkora határ szar volt, hogy arra nehéz szavakat találni.
Igen
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. szeptember 27., kedd 21:48

En egyetertek remyvel, egyaltalan nem tetszett ez a resz. Konkretan megneztem, es azon gondolkoztam hogy mi ertelme volt az elozo 5-nek igy. Full erdektelen lett az egesz, pedig addig tokre tetszett.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. szeptember 27., kedd 21:11

ferni írta:
Remy írta: Full pilot érzése volt az embernek, de ne ezt érezzem egy HATODIK RÉSZNÉL.
Huh, vannak gondok...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!PERSZE HOGY PILOT ÉRZÉSE VOLT MERT UGROTTAK 5-10 ÉVET, megint mindenkit is el kellett helyezni a térképen, mint az elején
Ha ezt te nem érted meg, akkor kajak hagyjuk is.

Ez a sztori már meg van írva könyvbe, vannak változtatások, de azokat eddig elég jól megoldották. Ott is ugranak még többet is. Tényleg érdekel mit kellett volna máshogy megoldani hogy ne legyen pilot érzése.... :lol:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Könyv szerint ez az ugrás ami most örtént ez 6 év és innen a könyv még ugrik egy 9 évet, de tippre ezt a két ugrást most egybemosták a sorozatban
Kit érdekel mi van könyvben, mikor ez egy mozgóképes anyag. Teljesen más a kettő. Itt legalább 2 részre elegendő anyagot akartak letolni 1 óra alatt. És ez a probléma. Számomra legalábbis tuti.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8467
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. szeptember 27., kedd 20:58

Remy írta: Full pilot érzése volt az embernek, de ne ezt érezzem egy HATODIK RÉSZNÉL.
Huh, vannak gondok...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!PERSZE HOGY PILOT ÉRZÉSE VOLT MERT UGROTTAK 5-10 ÉVET, megint mindenkit is el kellett helyezni a térképen, mint az elején
Ha ezt te nem érted meg, akkor kajak hagyjuk is.

Ez a sztori már meg van írva könyvbe, vannak változtatások, de azokat eddig elég jól megoldották. Ott is ugranak még többet is. Tényleg érdekel mit kellett volna máshogy megoldani hogy ne legyen pilot érzése.... :lol:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Könyv szerint ez az ugrás ami most történt ez 6 év és innen a könyv még ugrik egy 9 évet, de tippre ezt a két ugrást most egybemosták a sorozatban

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. szeptember 27., kedd 20:55

Tök jó, amit leírtál, csak ez egy évad HATODIK RÉSZE volt. Full pilot érzése volt az embernek, de ne ezt érezzem egy HATODIK RÉSZNÉL.

Rossz volt nézni a történéseket és azt, ahogyan tálalták az egészet. Full jól elvoltam az egésszel eddig, ha itt ezt éreztem, annak oka kell, hogy legyen.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8467
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. szeptember 27., kedd 20:53

Remy írta: HotD 1*6.

Gyerekek, tuti velem van a baj, de ez a rész akkora határ szar volt, hogy arra nehéz szavakat találni. Mint valami Szulejmán-epizód. Végére konkrétan ideges lettem...

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az egész rész vágása, az össze-vissza ugrálás, rohanás, trash karakterek.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Oké Remy, oldjál meg egy rész alatt 10 év kimaradást a sztoriból, hogy minden érthető is legyen, miközben halad is a sztori, mert a buli még mindig nem indult be, ez csak a felvezetés még mindig. Ahhoz képest teljesen jól megoldották.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. szeptember 27., kedd 20:40

HotD 1*6.

Gyerekek, tuti velem van a baj, de ez a rész akkora határ szar volt, hogy arra nehéz szavakat találni. Mint valami Szulejmán-epizód. Végére konkrétan ideges lettem...

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az egész rész vágása, az össze-vissza ugrálás, rohanás, trash karakterek.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
haszi
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:01
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Ronaldo, Marcelo, C.Ronaldo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Farkaslaka, Székelyföld

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: haszi » 2022. szeptember 27., kedd 9:05

HotD 1x6 : A könyvet nem olvastam, viszont teljesen kezd beszippantani ez az előzmény sorozat. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A fő konfliktusokat nagyon jól megalapozták és végre több helyszínen fut a cselekmény. Körkapcsolással :D ezt kicsit hiányoltam az első részekben (főleg összehasonlítva LOTR sorozattal) . Eddig nekem ez a rész, valamint az 5.rész tetszett a legjobban. A párbeszédek, a feszültség, a karakterek fejlődése. Teljesen GoT 1-4 évados feelinget hoz vissza. Valamint az új szereplők is nagyon adják :agree: Ég és föld a különbség a HotD és LOTR között a szereplőválogatás esetében.

Viszont amit picit furcsáltam az Harvin Strong szála volt, hogy titkolták, hogy ő lenne az apa, de mégis úgy búcsúzott el, mint a saját fiaitól... Ez a Larys Strong pedig a saját apját és testvérét is képes volt beáldozni a poziciójáért? :|

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: géza » 2022. szeptember 27., kedd 8:34

h3x0r írta:Az otodik reszt meg nem lattam, de 8 reszes lesz az evad.
Ja, picit felreerthetoen irtam, arra iranyult a kerdesem, hogy az otodik resz volt-e a legutobbi.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. szeptember 27., kedd 6:43

géza írta:
ziro4vr írta: Gyűrűs sorozat 1x5

Tulajdonképpen még mindig lassú és sokszor bugyuta, nem túl markáns karakterekkel, de heti 1 órára pont jó, látványos és azért erősen csikizi a lotr fanok szakállát.
Nem tudom, hogy ez az utolso resz volt-e vagy nem, de ketszer kezdtem bele, es ketszer aludtam el rajta. Latvany jo, par sztoriszal is erdekes, minden mas nem mukodik nekem. Ellenben a HotD bejon tovabbra is.
Az otodik reszt meg nem lattam, de 8 reszes lesz az evad.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8467
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. szeptember 26., hétfő 23:40

kiserik írta: Ez a lyány nekem nem nagyon adja. Reméljük ""élőben"" jobb lesz.
Ügyesnek ügyes, Trónok Harcában is adta, de igen, Elliehez képest full máshogy néz ki, nekem is kicsit zavaró elsőre.

A show about Lyanna Mormont and Oberyn Martell surviving the apocalypse is definitely a show I'll be watching
:mrgreen:

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: géza » 2022. szeptember 26., hétfő 23:38

ziro4vr írta: Gyűrűs sorozat 1x5

Tulajdonképpen még mindig lassú és sokszor bugyuta, nem túl markáns karakterekkel, de heti 1 órára pont jó, látványos és azért erősen csikizi a lotr fanok szakállát.
Nem tudom, hogy ez az utolso resz volt-e vagy nem, de ketszer kezdtem bele, es ketszer aludtam el rajta. Latvany jo, par sztoriszal is erdekes, minden mas nem mukodik nekem. Ellenben a HotD bejon tovabbra is.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. szeptember 26., hétfő 20:51

Ez a lyány nekem nem nagyon adja. Reméljük ""élőben"" jobb lesz.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8467
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. szeptember 26., hétfő 18:32

Ilyen alapanyag+HBO....
Ezt nem cseszhetik egyszerűen el.

Videójáték történelem egyik, ha nem legjobb sztorija/játéka a The Last of Us.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. szeptember 26., hétfő 18:31

The Last of Us | Official Teaser
Kép

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1238
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Bencze » 2022. szeptember 25., vasárnap 19:41

nzooli93 írta:
Amúgy így belegondolva a mai vilagban is letezik olyan,hogy egy sorozatgyilkos evekig élheti siman a hétköznapi életet,ugy hogy nem bukik le? Mindenhol kamerak,okoscuccok. 70-es 80as evekben más volt az tuti
Szerintem eselytelen, hogy evekig bujkaljanak tobbszoros gyilkoskent. DNS es ahogy mondod a kamerak meg a sajat telefonja buktatna le.

Egy helyi gyerek masfel honap alatt megolt 4 embert es ket hettel az utolso gyilkossag utan elkaptak.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Semino ... ial_killer

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2022. szeptember 25., vasárnap 19:14

Dahmer sorozat

Sok gyilkosos dokut láttam,de egészen hihetetlen,hogy mennyire nem hitt a csavorol senki semmi rosszat. Rendorok is amit lemuveltek sokáig. Kivancsian varom a rendes magnó szalagos dokut erről a gyilkosrol, pár het es jon az is Netflixre.

Amúgy így belegondolva a mai vilagban is letezik olyan,hogy egy sorozatgyilkos evekig élheti siman a hétköznapi életet,ugy hogy nem bukik le? Mindenhol kamerak,okoscuccok. 70-es 80as evekben más volt az tuti

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. szeptember 24., szombat 21:50

Gyűrűs sorozat 1x5

Tulajdonképpen még mindig lassú és sokszor bugyuta, nem túl markáns karakterekkel, de heti 1 órára pont jó, látványos és azért erősen csikizi a lotr fanok szakállát.
Nem illik.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. szeptember 23., péntek 21:06

Faust írta: Na Roli, milyen az uj Dahmer sorozat?
majd holnap kezdem, de trailer alapján 8,5/10. :D
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég