Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. március 6., csütörtök 12:09

tubatibi írta:Nem tudjátok, hogy mikorra várható az új Arrow részhez a magyar felirat? :)

mathers féle szokott lenni már este,általában! :)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. március 6., csütörtök 11:59

Nem tudjátok, hogy mikorra várható az új Arrow részhez a magyar felirat? :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. március 6., csütörtök 11:40

Van olyan ember a világon, aki olyan sorozatba kezd ami eleve nem érdekli?
Van. Én. A House pl.: nem érdekelt, nem kedvelem a kórházas sorozatokat. Egyszer belebotlottam egy bunkó jelenetbe a TV2-n, onnantól már végignéztem a részt, és kapott még esélyt. Aztán beszippantott.
Az is nem kicsit megmosolyogtató, hogy csak 1 évadot nézz végig, azután biztosan beránt a sorozat. :lol: Vagy még esetleg 2-3-at, biztos jó lesz!
A szavaimat forgatod ki. Ha van egy sorozat, ami nem tetszik 2-3 rész után, kaszáld el. De ha van 1 sorozat, amit tömegek istenítenek, és jó kritikákat kap, nagy a nézettsége, és még a téma is érdekel, akkor lehet érdemes neki több részt adni. A Dexter vagy a BB pl.: elég rövid évados sorozatok, de elég lassan indulnak. Egy 22 részből álló évadokkal operáló sorozatokkal más a helyzet. De ha 2 rész után kaszáltam volna a fentebb említett 2 sorozatot, akkor komoly élményektől fosztottam volna meg magam.
Amúgy az animesorozatok világából is igaz ugyanez a jelenség. A kedvenc animém a Code Geass, az egyetlen anime amit 5x néztem végig (még filmeket sem szoktam újrázni, max ha féltávnál belebotlok a TV-ben), nincs még olyan anime amit 1-nél többször láttam volna, mégis majdnem kaszáltam 4-5 rész után.
Azt meg egy szóval sem írtam, hogy 2-3 évadot adjon valaki egy sorozatnak.
Az a sorozat meg nagyon ritka ami 6-7 évadon át kitart, egyszerűen ott mindennek össze kell állnia!
Nincs olyan sorozat, ami tartja a színvonalat ennyi időn keresztül, eddig csak a BB volt ilyen. De szerintem attól, hogy egy sorozat színvonal gyengül a kezdeti hihetetlen magas szintről, attól még kicsit gyengébben is jobb, mint a többi sorozat (ilyen a Dexter, House..., ezeknek az utolsó évadjai gyengébbek már, mint a kezdetiek, de így is sokkal jobbak, mint mondjuk egy NCIS, vagy egy Lie To Me legjobb évadjai, részei, pedig ezeket is néztem, igaz csak TV-ben. Ez persze szubjektív, de én így érzem). Akkor miért ne nézzem? Ráadásul ott már a karakterek hozzám nőttek.
Ez is kicsit olyan hozzaallas hogy van egy sorozat amit rengetegen szeretnek, de meg se probalom mert valoszinuleg nem az en stilusom. En is belekezdtem mar olyan sorozatba amirol nem is gondoltam volna hogy tetszeni fog, utolag pedig hatalmas kedvenc lett. HIMYM-bol megeri megnezni legalabb az elso reszt.
És mi a baj azzal a hozzáállással, hogy valami nem az én stílusom, vagy nem passzol az érdeklődésem körébe? Elkezdni meg nem fogom, mert sok spoilerrel tisztában vagyok. Az, hogy manapság belekezdenék azt 1-2 ismert spoiler miatt írom, meg azért engem is érdekelt, hogy ki lesz az anyuka, vagy hogyan jönnek össze. De hogy végignézzek egy (már) 9 évados sorozatot ezért (évadonként 22 résszel), az nem pálya még a spoilerek ismerete nélkül sem. A Lost detto. Maga a Lost világa, alapszituációja nem tetszett. Az, hogy mi lett velük végül, az persze érdekelt, de hogy végignézzem a sorozatot, szintén nem. Van ilyen, nem vagyunk egyformák. Valakinek pl.: a Dexter vagy a Code Geass nem adja...
Ráadásul miért nézzek olyan sorozatot, ami nem érdekel alapjáraton, ha van olyan, ami érdekel? Én nem darálós vagyok, én nem nézek meg egy évadot egy nap alatt, én napi egy részt nézek esténként, lehet menne több is, de már hozzászoktam ehhez a ritmushoz. A darálásra meg nincs időm egyetem + 1-2 számítógépes játék mellett.
A Tronok Harcaval az is a problema, hogy rengeteg szereplo van, akiket be kell mutatni es nem lehet azt megcsinalni mint sok mas sorozatnal, hogy 1-2 resz utan mar nagyjabol ismered a szereploket.
Pont ezért mondom, hogy kell neki idő. A téma nagyjából érdekelt (intrikákat imádom, meg a középkori témát is szeretem, pont annyi mágiával megfűszerezve, mint a Trónok Harcában, a tűzgolyókat sorozatban dobáló varázslós dolgok annyira nem nyűgöznek le, de itt az adagolás tökéletes), tudtam is, hogy jó, de az elején túl sok volt az ismeretlen karakter, nehéz volt felvenni a ritmust. Mire mindenki jobban megismertem, addigra beszippantott. De az elején pl.: Tyrion és Deneris is idegesített, utóbbi szálát kifejezetten untam, annak ellenére is, hogy látványos volt a sok szexxel, meg a többi elemmel együtt. De szépen fejlődött karakter, most már tetszik a történetszála, Tyrion meg a kedvenc karakteremmé nőtte ki magát. De ki kellett böjtölni 1-2 részt, 1-2 jelenetet.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. március 6., csütörtök 10:58

Szerintem sem volt rossz az Arrow. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Kellettek picit ezek a szigetes részek is, de amúgy Slade nagyon badass volt a látogatás közben is. Annak ellenére, hogy mekkora geci, én bírom :D A kevés normális színészek egyike Manu Bennett a sorozatban. Ja és a lényeg: szerencsére ma nem volt Laurel :D
Bármennyire is csipázom amúgy Slade karakterét, szerintem nem lesz nagy gáz, ha kiírják az évad végén. Mert azért elég sok fasza villaint be lehet hozni még. Meg Merlyn is ott van még, vele nem tom mi a tosz lesz, gondolom csak 3.évadban jön elő ismét.

h3x0r írta:Remelem senki se felejtette el, holnap SUITS
De nem ám. Azért remélem visszavesznek ott is a szerelmi/családi drámákból és sikerül előhúzni valami újat, a régi keréknyomban haladva.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 6., csütörtök 10:04

Zsombor írta:arrow 2x15
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nagy sunyik azért a készítők, hogy a legutóbbi epizód lezárása után egy főleg flashbackből álló részt raktak be, de jó volt ez. a Diggle-t leütő személy gondolom a Huntress volt. Kár lesz az 1 hét szünetért, de utána legalább jön a Suicide Squad. :lilasalas:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem nagyon adta, hogy ez a rész a Szigetről szólt. Illett már ott is lépni valamit. Ez az Ivo kurva idegesítő... Slade meg... a végén nagyon durva volt, hogy nem volt rajta a szemfedő.

Lesznek itt szép dolgok még a hátralevő részekben. :salute:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. március 6., csütörtök 9:47

Remelem senki se felejtette el, holnap SUITS :D
VanillaSky írta:Az is nem kicsit megmosolyogtató, hogy csak 1 évadot nézz végig, azután biztosan beránt a sorozat. :lol: Vagy még esetleg 2-3-at, biztos jó lesz!
Nagyon ritka, de peldaul ott van a breaking bad. Az elso evad szerintem konkretat szar volt, vegig untam a reszeket, de csak azert nem kaszaltam, mert mindenki irta hogy kesobb milyen jo lesz. A masodik evad elejen egyre jobban tetszett, a kozepenel pedig szepen berantott. Az egyik legjobb sorozat, amit valaha lattam, szoval orulok hogy nem kaszaltam el a szokasos elso 2-3 resz utan. Persze ez ritka eset es tenyleg csak par sorozat van ebben a statuszban, hogy ha szar is az eleje, nezni kell tovabb mert idovel nagyon jo lesz. A legtobbnel 3-4 vagy maximum 5 resz utan lehet latni hogy neked valo vagy sem.

Kozben vegeztem az Archer 2. evad-javal. Hat ez nagyon allat volt :salute: Az elsonel jobban tetszett, remelem a kesobbiekben is javul a minoseg.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. március 6., csütörtök 9:37

A vita parttalan, szóval tényleg mindenki nézze úgy a sorozatait ahogy jónak látja. Erre azért még reagálnék:
Én sose kaszáltam még sorozatot,mert általában olyanokba kezdek bele,ami tudom,hogy érdekel.
Van olyan ember a világon, aki olyan sorozatba kezd ami eleve nem érdekli? Az összes kaszált sorozatom érdekelt, mikor néztem, ami után meg zuhanásba kezdtek nem, pont. Az a sorozat meg nagyon ritka ami 6-7 évadon át kitart, egyszerűen ott mindennek össze kell állnia! Az is nem kicsit megmosolyogtató, hogy csak 1 évadot nézz végig, azután biztosan beránt a sorozat. :lol: Vagy még esetleg 2-3-at, biztos jó lesz!

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4191
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. március 6., csütörtök 3:53

arrow 2x15
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nagy sunyik azért a készítők, hogy a legutóbbi epizód lezárása után egy főleg flashbackből álló részt raktak be, de jó volt ez. a Diggle-t leütő személy gondolom a Huntress volt. Kár lesz az 1 hét szünetért, de utána legalább jön a Suicide Squad. :lilasalas:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. március 6., csütörtök 1:25

Szóval különböző dolgok ezek, ezért kell gyorsan kaszálni, mihelyst van 3-4 rész mélypont. A kínálat hatalmas!
Mintha csak winnie-t hallanam Sorozatjunkie-rol :D
Én sose kaszáltam még sorozatot,mert általában olyanokba kezdek bele,ami tudom,hogy érdekel.
En mondjuk szeretem a sitcomokat, szeretek jokat nevetni kozben, viszont a kedvenceimet egy ido utan ledaralom es csak heti szinten nezhetem. Ilyenkor kell egy ujat keressek, ami siman elofordulhat hogy nem tetszik. Ez attol is fugg milyen surun nezel sorozatot.
A HIMYM-et például azért nem kezdtem el, mert a stílusa és a sztorija sem nekem való, mai fejjel talán belekezdenék, de mivel spoilerek jó részét tudom, ezért már esélytelen
Ez is kicsit olyan hozzaallas hogy van egy sorozat amit rengetegen szeretnek, de meg se probalom mert valoszinuleg nem az en stilusom. En is belekezdtem mar olyan sorozatba amirol nem is gondoltam volna hogy tetszeni fog, utolag pedig hatalmas kedvenc lett. HIMYM-bol megeri megnezni legalabb az elso reszt.
Na meg ha egy évad van hátra, akkor már érdekel az a kibaszott befejezés, és a szereplők sorsa.
Ezzel en is igy vagyok. A szokesbol meg a hosokbol is az elso 2 evadot lattam meg akkor amikor adtak, majd talan az iroi sztrajk miatt is abbahagytam, viszont par ev mulva ujrakezdtem az egeszet, mert egyszeruen erdekelt, hogy mi tortenik benne. A vege fele pedig legszivesebben kaszaltam volna, de erdekelt hogy mi fog tortenni.
A Dexter engem valahol a 7 rész környékén szippantott be, a Trónok Harca valamivel előbb, de csak az első évad végére éreztem azt, hogy nem szabad leállni. Lehet, hogy még nem jutottál el addig a pontig. De ha nem érdekel maga a téma, akkor hagyd. Ha viszont igen, akkor szenvedj még 2-3 részt, mert megéri.
A Tronok Harcaval az is a problema, hogy rengeteg szereplo van, akiket be kell mutatni es nem lehet azt megcsinalni mint sok mas sorozatnal, hogy 1-2 resz utan mar nagyjabol ismered a szereploket.
(mondjuk konyvben is eleg durva hogy olvasol 150 oldalt es valamelyik szereplo meg se jelenik benne :lol: )

Nalam az elkaszalt soroatok 1/3-a max par reszt elt meg, a tobbi viszont olyan, hogy megneztem belole 1-1.5 evadot, nem rosszak, de vannak jobbak amiket nezhetek. A TWD 3.5 es a showder klub 10 evadja volt az amibol tobbet lattam. A gyengebb sorozatok nem nagyon jutnak el 2 evadig se.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. március 6., csütörtök 0:17

Én sose kaszáltam még sorozatot,mert általában olyanokba kezdek bele,ami tudom,hogy érdekel.

Ezzel én is így vagyok. Ha valami témaügyileg nem tetszik, vagy rossz kritikákat olvasok, el sem kezdem. A HIMYM-et például azért nem kezdtem el, mert a stílusa és a sztorija sem nekem való, mai fejjel talán belekezdenék, de mivel spoilerek jó részét tudom, ezért már esélytelen, a Lost szintén zenész ez ügyben.
Szóval különböző dolgok ezek, ezért kell gyorsan kaszálni, mihelyst van 3-4 rész mélypont. A kínálat hatalmas!
A 3-4 gyengébb rész utáni kaszát meg én nem érzem túl indokoltnak, főleg ha túl van az ember 2-3 szórakoztató évadon. Ha egy teljes évad kuka, akkor már kasza érdemes, de 3-4 rész után rámondani, hogy többet nem, szerintem kicsit erős. Ezen felül volt 1-2 sorozat, amit kaszáltam volna, de többnyire utolsó évad előtt, vagy a közben (Fringe, Dexter, Prison Break), de ha már egy évad van hátra, akkor végignézem, hátha kiizzadnak egy jó sztorit a készítők. Ezek közül egyedül a Fringe folytatását bántam meg, kritikán aluli volt az utolsó évad, de a többi kaszaesélyesnél, ha nem is voltam teljesen elégedett, de azért nem volt nézhetetlen, és volt bennük 1-2 jó pillanat, amiért kár lett volna. Na meg ha egy évad van hátra, akkor már érdekel az a kibaszott befejezés, és a szereplők sorsa.
A kínálat hatalmas dologgal pedig nem igazán értek egyet, illetve igen, de kevésnek érzem az indokot. Jó persze sok sorozat legjobb évadja az első (és sokszor a második) évad, tehát akkor lát az ember minőségi részeket, mert ott még kitart az ötlet. De folyamatosan újrakezdeni egy sorozattal az pont a sorozat lényegét veszi el. Azért jó leülni egy rész elé, mert nem az elejéről kell felépíteni a karaktereket meg a sztorit, hanem van alap ahonnan indul, van idő értelmesen kidolgozni a szálakat és nem összecsapni, mint manapság rengeteg filmben, és én sok jelenleg kedvenc sorozatnál az első részeknél szenvedtem (Dexter -az első 4 részt 3 hónap alatt néztem meg, és nem értettem a sok libát, hogy miért nézi :mrgreen:, ráadásul ez a sorozat csak az utolsó kuka évad miatt lenne kaszára érdemes, a 7 évad 3/4-éig, amíg Issac Sirko élt, addig a 7. évad kifejezetten jó volt -, Breaking Bad, Boardwalk Empire, Walking Dead, Trónok Harca). A tényleg minőségi, és jól felépített sorozatoknál pont, hogy az eleje a gyenge, amíg az alapszituációt felvázolják, és amíg a fontos kapcsolatok ki nem épülnek. Utána már megy a maga útján és egy jó sztori rajzolódik ki. Sok sorozatnál az első részeket végig kel izzadni, hogy később érdemes legyen nézni. Az ilyeneknél szerintem hiba a kasza.
Trónok harcát és Dextert fél évad után kaszáltam (bár ezt nem a "kaszálás" szóval illetném inkább).


az azért kemén
Tipikusan rosszak az első részeik ezeknek a sorozatoknak. A Dexter engem valahol a 7 rész környékén szippantott be, a Trónok Harca valamivel előbb, de csak az első évad végére éreztem azt, hogy nem szabad leállni. Lehet, hogy még nem jutottál el addig a pontig. De ha nem érdekel maga a téma, akkor hagyd. Ha viszont igen, akkor szenvedj még 2-3 részt, mert megéri.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. március 6., csütörtök 0:14

Dexter nálam is nagyon közel volt a kaszáláshoz, az első évad nem fogott meg abszolút, végigszenvedtem, és kaszálni is akartam, de adtam neki egy esélyt, és a második évadtól nagyon elkapott, aztán egyik kedvenc sorozatommá vált.

Azt meg nagyon adom amit Vanilla ír, továbbra sem értem, miért jó az, hogy azért néznek sorozatot, hogy legyen mit fikázni, dehát egyéni szoc. probléma, semmi közöm hozzá. :mrgreen:

Ha már nemrég Gossip girl meg glee meg ilyenek voltak a téma... :lol: Vámpírnaplókat néz valaki innen Raisenen meg rajtam kívül? :mrgreen:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egész jó irányba mozdult most el a sorozat, bár úgysem merik meghúzni, hogy kiírják Elenát, meg megtartják a vadállat Damont, sajnos... Pedig a 12. rész befejezése elég biztató volt.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8473
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. március 6., csütörtök 0:07

nmate írta:
ferni írta:az azért kemény
A Dexterrel amúgy semmi bajom, egyszerűen csak nem kapott el.
én azért néznék még belőle, sokat változik Dexter is a sorozat alatt, elején még néhol tényleg érdekes az emberünk. 2. évadig nézd meg minimum, sztem téged is bőven elkapna addigra :shifty: vétek kihagyni :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. március 6., csütörtök 0:04

ferni írta:az azért kemény
A Dexterrel amúgy semmi bajom, egyszerűen csak nem kapott el. A Trónok harca viszont szerintem egy rossz show.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8473
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. március 6., csütörtök 0:00

nmate írta:Trónok harcát és Dextert fél évad után kaszáltam (bár ezt nem a "kaszálás" szóval illetném inkább).
az azért kemény :D
én elég nehezen kezdek el nézni sorozatot, de amiket igen, azokat végig is szoktam nézni, mondjuk ennek az a fő oka, hogy általában tényleg csak azokat kezdem el, amikről jókat lehet hallani.
persze volt már olyan is, amit abbahagytam, de általában végignézem, ha nem nagyon szar...
mondjuk most meg is szoptam emiatt, mert 1-2 hónapja nem tudtam mit nézni, szünet volt mindenből...
és találtam a "polcon" egy Revolution S02E01et...
RTLen azért láttam a legtöbb rész és nagyon nem egy világmegváltó sorozat, de nem volt rossz...
aztán gyorsban bedaráltam kb. 11 részt és úgy még egész jó is volt, de amióta bakker hetente egyesével nézem a részeket... hagyjuk is inkább... :lol: akit érdekel az várja meg míg lemegy a 2. évad, darálva még jó is lehet, de tényleg nagyon lehet érezni, ha nem darálja az ember, hogy ez így nem az igazi... :lol:
szóval ezzel szenvedek, de annyira nem rossz, még tűrhető és érdekel mi és hogy lesz. :lol:

tényleg nem kezdek el könnyen egy sorozatot nézni és emiatt nem is szeretek kaszálni, csak ha tényleg nagyon-nagyon nem adja.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. március 5., szerda 23:44

Mondjuk Walking Deadet 3 évad után, Trónok harcát és Dextert fél évad után kaszáltam (bár ezt nem a "kaszálás" szóval illetném inkább). De HIMYM akármennyire szar néha, érdekel a vége és ezért nézem. No, mindegy ismét igaz egy közhely: ahány ember, annyi szokás.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. március 5., szerda 22:57

ferni írta:nem értem, hogy fogják ezt a True Detective nevezetű csodát lezárni 1 rész alatt...
ötletem sincs... ezt még egy rakat részig lehetne nyújtani, szóval nagyon tartalmas lesz majd ez az évadzáró... :)
Pedig egyertelmu (aki latta a 7-es reszt is, annak kotelezo darab :D )

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. március 5., szerda 20:46

VanillaSky írta: Szóval különböző dolgok ezek, ezért kell gyorsan kaszálni, mihelyst van 3-4 rész mélypont. A kínálat hatalmas!

Kaszáld továbbra is,egyéni dolog.
Én sose kaszáltam még sorozatot,mert általában olyanokba kezdek bele,ami tudom,hogy érdekel. A GoT pl nem érdekelt 2 éve, ősszel kedvet kaptam,le is daráltam. De tényleg, nem emlékszem,hogy valamibe belekezdtem,és aztán nem folytattam. Jah,de. Bnő miatt néztem a Gleet, aztán mikor vége lett, a sorozatot se néztem tovább, bár néha megnézem a track listet,és ami olyan,meghallgatom...
Szóval ez az egy, de ez sem olyan miatt,mert nem érdekelt tovább..csak személyes okok,stb...bár a TVD is ilyen,azt mégis nézem... :D Bocsánat,a Dextert kaszáltam, nem tetszett...

Nem tudom,nekem az van,hogy a himym kötelező kedd délutáni program, egyszerűen hozzá tartozik a keddjeimhez, mint ahogy a Lost is hozzátartozott,hogy még gimi előtt reggelente megnéztem az aktuális részt...fél 6kor keltem emiatt,de nem érdekelt :mrgreen:

Szóval különbözőek vagyunk,van aki kaszál,én pl nem szívesen.

Persze vannak jobbak,de pl a True Detective,Breaking bad, walking dead egyelőre nem érdekelnek,ezért nem kezdek bele...lehet a Dextert is előveszem egyszer,bár nem hiszem, a True Detective viszont polcon van, majd akkor kezdem el, ha a himymnek vége.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. március 5., szerda 20:36

Hát nem tudom. Ez olyan, mintha néznék egy filmet, majd másfél óra után kikapcsolnám, mert már nem jó. Az első 1 óra fasza volt, aztán leült.
Egy film az készen van abban a pillanatban mikor nézed. A sorozat meg változik évről-évre, szereplők jönnek-mennek a sztori is képlékeny. Egy ellaposodott film első órája után legrosszabb esetben nézed még 1 órát. Nálam a HIMYM véget ért S04E19-20 körül - fene sem emlékszik már - a te analógiád szerint még kb 110*22 percet végig kéne szenvednem, mert hát szórakoztatott de már nem. Sorozatoknál nem így megy, ezért nem is lehet összehasonlítani egy filmnézést egy sorozat követésével. Másrészről ott van az ellentétes eset mikor az ember a farkát a földhöz csapkodja, hogy mekkora sorozat, a csatorna meg dönt, hogy köszipuszi drága - nem nézik és leveszi műsorról.

Szóval különböző dolgok ezek, ezért kell gyorsan kaszálni, mihelyst van 3-4 rész mélypont. A kínálat hatalmas!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 5., szerda 20:32

András93 írta:
DE a sorozat nem film! (Egyébként ha nagyon rossz a film, miért ne kapcsolhatnád ki?)
Az tény, hogy nem volt. Bár lehet, hogy csak én vagyok úgy vele, hogy ha már elvett egy film 1 órát az életemből, ami a játékidő során rossz irányba ment el, akkor a maradék fél-1 óra már nem oszt nem szoroz. Legalább megtudom, hogy mi lett a vége. Sose voltam híve a félbehagyásoknak.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: András93 » 2014. március 5., szerda 20:26

Remy írta:
VanillaSky írta:
Lelógna a 22es monitorról azon sorozatok listája melyekbe belekezdtem, szórakoztatott, majd miután már nem, kaszáltam őket. Egyik sem volt időpocsékolás, mert mikor néztem őket érdekesnek tartottam, egy idő után viszont ez elmúlt. Ezek között voltak pár részes sorozatok, meg 6-8 évadosok is. Sose tudtam meg mi lett Hiroval a Heroesból vagy Scofielddel a Prison Breakből, nem is érdekel, mert mikor eljött a váltás ideje már volt jobb! A mai világban meg főleg, mióta tömegével dobálja a kábel a jobbnál jobb alkotásokat megalázva a mozit.
Hát nem tudom. Ez olyan, mintha néznék egy filmet, majd másfél óra után kikapcsolnám, mert már nem jó. Az első 1 óra fasza volt, aztán leült.
DE a sorozat nem film! (Egyébként ha nagyon rossz a film, miért ne kapcsolhatnád ki?)

A készítők se tudják, hogy mi lesz x évad múlva, lehet már jóval előbb lelövi a csatorna. Nyilván azért vannak terveik, hogy merre szeretnék továbbvinni, de akkor sem olyan, mint egy film, hogy egy egészet ad, az a minisorozat.

Persze lehet mondani, hogy a Szökésnél két évadot szerettek volna, mikor teljesen egyértelmű, hogy ez egy évados sztori, és még csak nem is 22 rész, mert eredetileg 13 lett volna, csak sikeres volt, így kértek többet. Nem véletlen, hogy a második felében jóval több az időhúzás. Aztán berendelték, akkor persze az írok kitalálták, hogy hogyan folytassák. De biztos lehetsz benne, hogy amikor az első rész forgatókönyvét megírták, még fogalmuk sem volt, hogy mi lesz a sorozat utolsó része.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 152 regisztrált és 0 vendég