Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Donát
Hozzászólások: 1764
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Donát » 2014. január 6., hétfő 21:54

h3x0r írta:
Donát írta:A hozzáértőkhöz lenne egy kérdésem. KM Player lejátszót használok, letöltöm egy sorozathoz a megfelelő feliratot, de nincs szinkronban a videó, és a felirat, ezért a lejátszóval utólag hozzáigazítom. Igen ám, de folyamatosan csúszik szét, és pár percenként egyre nagyobb az eltérés, folyamatosan csúsztatni kell a feliratot. Ez hogy' lehet? Van rá megoldás? Esetleg a file-okkal van valami gond, és nincs rá megoldás?

(bocsi, ha nem teljesen vág a témához, de végül is sorozatokhoz kapcsolódó kérdés. :mrgreen: )
Biztos hogy a megfelelo feliratot toltotted le? Mert 1-1 filmbol vagy sorozatbol tobb fele ugynevezett release (kiadas) letezik. Tobb csapat is van, akik felveszik a reszeket TV-bol vagy DVD-rol, Blu-ray-rol konvertaljak at. Ezeknel lehet par masodperc elteres, peldaul reklamnal az egyik csapat osszevagja a videot, a masik hagy par masodperc szunetet. Mert ha maga a film DIMENSION-os a felirat meg WEB-DL, akkor nem fog paszolni, folyamatosak lesznek a csuszasok.
Ha uj a film es/vagy a felirat, akkor elofordulhat hogy bizonyos release-ekhez meg nem szinkronizaltak rendesen.
Nem hinnem hogy a KM Player hibaja lenne, de probald ki VLC-vel is es ha ugyan ugy fenn all a hiba, akkor a felirattal van a gond.
Arra nem figyeltem, hogy egyezzen a release, mert hozzáigazítottam. Ezért nem értettem, hogy mondjuk 2:30-nál szinkronban van a hang/kép és a felirat, aztán egy perc múlva csúszik egy másodpercet, kb még egy perc múlva még egy mp-t, és a film végére már valami 120 mp volt az eltérés - tehát folyamatosan nőtt. Ez is a nem megfelelő release miatt lehet?

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9172
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 6., hétfő 21:50

Donát írta:A hozzáértőkhöz lenne egy kérdésem. KM Player lejátszót használok, letöltöm egy sorozathoz a megfelelő feliratot, de nincs szinkronban a videó, és a felirat, ezért a lejátszóval utólag hozzáigazítom. Igen ám, de folyamatosan csúszik szét, és pár percenként egyre nagyobb az eltérés, folyamatosan csúsztatni kell a feliratot. Ez hogy' lehet? Van rá megoldás? Esetleg a file-okkal van valami gond, és nincs rá megoldás?

(bocsi, ha nem teljesen vág a témához, de végül is sorozatokhoz kapcsolódó kérdés. :mrgreen: )
Biztos hogy a megfelelo feliratot toltotted le? Mert 1-1 filmbol vagy sorozatbol tobb fele ugynevezett release (kiadas) letezik. Tobb csapat is van, akik felveszik a reszeket TV-bol vagy DVD-rol, Blu-ray-rol konvertaljak at. Ezeknel lehet par masodperc elteres, peldaul reklamnal az egyik csapat osszevagja a videot, a masik hagy par masodperc szunetet. Mert ha maga a film DIMENSION-os a felirat meg WEB-DL, akkor nem fog paszolni, folyamatosak lesznek a csuszasok.
Ha uj a film es/vagy a felirat, akkor elofordulhat hogy bizonyos release-ekhez meg nem szinkronizaltak rendesen.
Nem hinnem hogy a KM Player hibaja lenne, de probald ki VLC-vel is es ha ugyan ugy fenn all a hiba, akkor a felirattal van a gond.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1764
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Donát » 2014. január 6., hétfő 21:37

A hozzáértőkhöz lenne egy kérdésem. KM Player lejátszót használok, letöltöm egy sorozathoz a megfelelő feliratot, de nincs szinkronban a videó, és a felirat, ezért a lejátszóval utólag hozzáigazítom. Igen ám, de folyamatosan csúszik szét, és pár percenként egyre nagyobb az eltérés, folyamatosan csúsztatni kell a feliratot. Ez hogy' lehet? Van rá megoldás? Esetleg a file-okkal van valami gond, és nincs rá megoldás?

(bocsi, ha nem teljesen vág a témához, de végül is sorozatokhoz kapcsolódó kérdés. :mrgreen: )

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. január 6., hétfő 19:51

Gascoigne írta:Rengeteg jól kitalált karakter, remek színészek és persze jutalomjáték Chevy Chase-nek. Nekem tetszett, hogy nem skatulyázták be a nézőt nyáladzó idiótának, és a fingósviccek és alákevert röhögés helyett bevállaltak egy pörgősebb, okosabb, kevésbé szájbarágott humort. Ez persze azzal is jár, hogy kicsit jobban kell figyelni, rengeteg a rejtett poén, mellékszál (nekem a kedvencem az, amikor valamelyik részben Abed a háttérben szépen levezet egy szülést anélkül, hogy egy szó esne róla).
szerintem Abed a legjobb az egészben. Nekem egyik személyes kedvencem amikor vérig sért jó pár embert, majd ha jól emlékszem ezeket a sértéseket maga ellen fordítja. (2x07.rész)
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9172
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 6., hétfő 19:17

Donát írta:Nip/Tuck-ról vélemény? Morfondírozom rajta pár napja... :hmmm:
Az elso harom evadot lattam, nekem bejott a sorozat.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 6., hétfő 18:53

Megéri, nézzed :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62768
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 6., hétfő 18:46

Nip/Tuck-ról vélemény?
Patent sorozat, a vége felé kicsit esett a színvonal, de érdemes.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1764
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Donát » 2014. január 6., hétfő 18:46

Nip/Tuck-ról vélemény? Morfondírozom rajta pár napja... :hmmm:

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Demes » 2014. január 6., hétfő 17:47

Gascoigne írta: Hol hallottad? Wikin láttam annak idején, hogy az ötödik lesz a záró idény. Ha ez változott, én csak örülök. :)
Csak lehet(ett?) venni ilyen feliratú pólókat meg karkötőket venni az online shopjukban meg pár rész jobb alsó sarkába is oda van rakva egy #sixseasonsandamovie szóval úgy vettem hogy ez azért van mert ennyit terveznek. De lehet hogy rosszul gondolom :hmmm:

El is kezdem az 5ik évadot, már nagyon vártam az új részekre :roll:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. január 6., hétfő 17:41

így inkább elkezdtem a breaking bad-et, 2 részt néztem meg belőle, eddig jó, érdekes a sztori, és este folytatom is.
de egyébként azt nem vártam előzetesen, hogy lesznek benne vicces/megmosolyogtató részek is. :)
Hát akkor szar sorozatot választottál ha nem akarsz ráfüggni :mrgreen:
Nagyon be fog pörögni az első 5-8 rész még piskóta...
Bitch :mrgreen:

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. január 6., hétfő 17:20

Oké, értem. Akkor az "Ich bin dein Vater, paaahhh" dolognál se illik elmondani, hogy ki mondta kinek és miben... :mrgreen:

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2014. január 6., hétfő 17:14

Pl en se lattam meg egy star wars filmet se.
Egyszer talán érdemes. Ugyanolyan ártalmatlan bugyutaság, mint a mai futószalagról köpködött képregényfilmek, a zenéje viszont tényleg nagyon jó. Én csak a régi hármat láttam, valamiért azokat is németül annak idején a pro7-en. Lehet, h ez is adott/vett az élményből...möge die Macht mit dir sein. :mrgreen:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9172
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 6., hétfő 17:00

torjack írta:Spoiler témához, ezt mindig meg akartam kérdezni : Meddig spoiler a spoiler?

Pl. az hogy a Dallasban Pamela miután egy évig szunyált, majd még hót kómásan elment zuhanyozni és ott találta azt akit, az még spoiler? Csak mert kb. 20 éve véget ért a sorozat, de aki csak mostanában kezdett bele, annak még mindig spoileres lehet... :D

Még futó sorozatnál, vagy ami tényleg mostanában ért véget, ott még egyértelmű, de a régebbieknél?
Fuggetlenul attol, hogy 1-1 muvet mikor adtak ki, a spoiler az mindig is spoiler marad.

"A spoiler irodalmi művekre, filmekre, videojátékokra stb. vonatkozó információ: leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú pontok (főleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mű végén találhatók.
Idő előtti közlése elronthatja, tönkreteheti a befogadás élményét.."
Attol hogy nekem valami egyertelmu, mert 5-6 alkalommal lattam a Friends utolso reszet vagy tobbszor is olvastam a Pal utcai fiukat, attol meg vannak olyanok akik valamilyen oknal fogva meg nem lattak/olvastak. Pl en se lattam meg egy star wars filmet se.

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2014. január 6., hétfő 16:53

torjack írta:Spoiler témához, ezt mindig meg akartam kérdezni : Meddig spoiler a spoiler?

Pl. az hogy a Dallasban Pamela miután egy évig szunyált, majd még hót kómásan elment zuhanyozni és ott találta azt akit, az még spoiler? Csak mert kb. 20 éve véget ért a sorozat, de aki csak mostanában kezdett bele, annak még mindig spoileres lehet... :D

Még futó sorozatnál, vagy ami tényleg mostanában ért véget, ott még egyértelmű, de a régebbieknél?
Szerintem abból kell kiindulnod, hogy régi klasszikusokat (most nem éppen a Dallasra gondolok persze :) ) sem feltétlenül látta/olvasta mindenki, de ettől még lehet, hogy a jövőben megtennék. A spoiler időtől függetlenül spoiler marad. Nyilván lehet azért józan ésszel mérlegelni. Hófehérke törpés kalandjainak kimenelét jó eséllyel mindenki ismeri, ellenben mondjuk nem illik világgá kürtölni, ki hadonászott konyhakéssel a psycho-ban.
h3x0r írta:
Gascoigne írta:Community [...] Kb az egyetlen nézhető sitcom évek óta, de öt idény után lezárják. Mit mondd ez a civilizációnkról? :|
Felkeltetted az erdeklodesem, ugyhogy gyorsan meg is neztem az elso ket reszt. Annyira nem nyugozott le, egy kicsit atlagosnak ereztem a sorozatot. Ma viszont megneztem a harmadik reszt es egyszeruen beszippantott. Most fejeztem be a 7.-et es siman ledaralnam az egesz evadot ha nem kene holnapra tanuljak.
Jó lesz az. :)
Rengeteg jól kitalált karakter, remek színészek és persze jutalomjáték Chevy Chase-nek. Nekem tetszett, hogy nem skatulyázták be a nézőt nyáladzó idiótának, és a fingósviccek és alákevert röhögés helyett bevállaltak egy pörgősebb, okosabb, kevésbé szájbarágott humort. Ez persze azzal is jár, hogy kicsit jobban kell figyelni, rengeteg a rejtett poén, mellékszál (nekem a kedvencem az, amikor valamelyik részben Abed a háttérben szépen levezet egy szülést anélkül, hogy egy szó esne róla).

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. január 6., hétfő 15:38

Sherlock 0302

:mrgreen:

De azért kis komolyságot kérek az utolsó részhez.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. január 6., hétfő 15:30

Spoiler témához, ezt mindig meg akartam kérdezni : Meddig spoiler a spoiler?

Pl. az hogy a Dallasban Pamela miután egy évig szunyált, majd még hót kómásan elment zuhanyozni és ott találta azt akit, az még spoiler? Csak mert kb. 20 éve véget ért a sorozat, de aki csak mostanában kezdett bele, annak még mindig spoileres lehet... :D

Még futó sorozatnál, vagy ami tényleg mostanában ért véget, ott még egyértelmű, de a régebbieknél?

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. január 6., hétfő 13:46

De a Dexter finalejarol is sikeresen ertesultem ugy, hogy meg el se kezdtem a sorozatot :lol: (pedig akartam, de ezek utan talan csak jovore)
A finálé spoilere nem egy olyan nagy szám, ami lerombolja a sorozat élvezetét, főleg nem az első 7 évadét. Az utolsó évad meg irtó gyengére sikeredett, talán 1 rész volt, ami nagyon tetszett, és nem az utolsó volt az. Úgyhogy kezd el bátran. Ha a többi évadból nem tudsz spoilert, akkor fog nagyokat ütni a sorozat.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. január 6., hétfő 13:35

h3x0r írta:
Gascoigne írta:Community [...] Kb az egyetlen nézhető sitcom évek óta, de öt idény után lezárják. Mit mondd ez a civilizációnkról? :|
Felkeltetted az erdeklodesem, ugyhogy gyorsan meg is neztem az elso ket reszt. Annyira nem nyugozott le, egy kicsit atlagosnak ereztem a sorozatot. Ma viszont megneztem a harmadik reszt es egyszeruen beszippantott. Most fejeztem be a 7.-et es siman ledaralnam az egesz evadot ha nem kene holnapra tanuljak.
Én még tavaly novemberben daráltam le az első két évadot Pipita ajánlására - és bár nem szeretem a sitcomokat, de ez a "valami" nem volt rossz.

Most épp az Awkwardot nézem, ami hasonlít a Suburgatory című sorozatra (ha jól emlékszem páran látták már).
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9172
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 6., hétfő 13:30

Gascoigne írta:Community [...] Kb az egyetlen nézhető sitcom évek óta, de öt idény után lezárják. Mit mondd ez a civilizációnkról? :|
Felkeltetted az erdeklodesem, ugyhogy gyorsan meg is neztem az elso ket reszt. Annyira nem nyugozott le, egy kicsit atlagosnak ereztem a sorozatot. Ma viszont megneztem a harmadik reszt es egyszeruen beszippantott. Most fejeztem be a 7.-et es siman ledaralnam az egesz evadot ha nem kene holnapra tanuljak.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. január 5., vasárnap 19:07

én nem tudom, leszedtem a kórról a shield-et, de olyan volt a hang, mintha a valami szokol rádiót tennék be a párna alá.

így inkább elkezdtem a breaking bad-et, 2 részt néztem meg belőle, eddig jó, érdekes a sztori, és este folytatom is.
de egyébként azt nem vártam előzetesen, hogy lesznek benne vicces/megmosolyogtató részek is. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 34 regisztrált és 0 vendég