Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 18., péntek 15:40

Anis írta:
h3x0r írta:Viszont a TV nezok ezt szeretik: nem kell minden reszt lassanak, eleg ha megneznek havi 1 reszt, akkor se maradnak le semmirol.
Pont, hogy nem. A legtöbb ilyennek van egy fő szála, ami fut a minden részes gyilkossági ügy mellett. És sokszor derülnek ki menet közben érdekes, a fő ügyet előrelendítő információk.
Nem mondtam, hogy az egesz sorozatnak nincs egy fo szala, hanem pont azert nezik annyian mert siman kihagyhatnak 2-3 reszt, nem fognak lemaradni semmi fontosrol. Nem szoktam Dr Csontot nezni, de multkor szuleim pont neztek, en is leultem mellejuk, vegig neztem, pedig nem is ismerem a szereploket. Mig peldaul par napja neztem Breaking Bad-et es veletlenul kihagytam egy reszt. 5 perc utan pedig csodalkoztam, hogy ez meg ez miert tortent, csak a semmibol?

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 18., péntek 15:12

torjack írta:mert pont a hetedik évadtól éreztem azt a sorinál, hogy egyre gyengébb...
fejből sajnos nem tudom megmondani, hogy mikor, de egy darabig követtem én is ezt a sorozatot: amikor a Ziva előtti csaj meghalt egy akció során, addig láttam. utána már csak néha koliban, egyik srác NCIS fan volt és hétfőn azt "kellett" nézni spanyol összefoglaló előtt. Viszont ahogy leírtad NCIS és LA is nagyon nézett, ez a kettő a listavezető. míg pl itthon a Dr Csont veri mindkettőt (de ez kb végig elmondható ami az RTL-en megy az mindig veri a TV2es sorozatot).
h3x0r írta:Nekem valahogy nem jonnek be ezek az NCIS, NCIS LA, CSI, CSI:Miami, CSI: New York, Criminal Minds, Bones, Mentalista, A medium, Monk, Lie to me stilusu sorozatok. A Castle az egyetlen amit nezek, de azt is leginkabb a humor resze miatt. Viszont a TV nezok ezt szeretik: nem kell minden reszt lassanak, eleg ha megneznek havi 1 reszt, akkor se maradnak le semmirol.
Pont, hogy nem. A legtöbb ilyennek van egy fő szála, ami fut a minden részes gyilkossági ügy mellett. És sokszor derülnek ki menet közben érdekes, a fő ügyet előrelendítő információk. Én a CSI Miamit végignéztem (vagyis első pár évad kimaradt, de utána 4-10.ig végig láttam, azóta befejeződött), Castle, Mentalista párost is nézem ha kifut az évada, illetve a Lie to Me aka Hazudj ha Tudsz sorozatot imádtam, nagyon sajnáltam a kaszát, azt néztem volna még szívesen tovább. Tim Roth nagyon jól játszotta ezt a szerepet (is). Viszont ahogy észrevettem manapság, azaz évek óta már egyre több olyan sorozat van amiben egy gyagyás/különc csávó és egy női zsaru (vagy épp fordítva) párosra épül az egész (castle, mentalista és a Nagy svindli is ilyen).
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. október 18., péntek 15:06

Boky írta:a 3. évaddal mi bajod van??? nem értem, bőven a jobb évadok közé tartozik.
az 5. volt gyenge, a 6. megítélés kérdése, nekem tetszett, de megértem ha valakinek nem jött be, az utolsó évad meg az egész sorozat és a dexter legacy meggyalázása volt.
Annyira unalmasan és lassan épült fel. Haverom el is kaszálta a 4. rész körül. Nekem is erőt kellett vennem magamon, hogy gyorsan túl legyek rajta. Miguel Prado is nagyon irritált, úgy ahogy az 5. évadban a Lumen. Tény, hogy a 3. évad a végére felpörgött, de összességében gyenge volt, főleg, hogy az első kettő és a 4. a három legjobb évad, nagyon kilógott közülük.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2013. október 18., péntek 14:56

Nekem valahogy nem jonnek be ezek az NCIS, NCIS LA, CSI, CSI:Miami, CSI: New York, Criminal Minds, Bones, Mentalista, A medium, Monk, Lie to me stilusu sorozatok
amíg gyerekkoromban elég sok krimit néztem addig most nem jön be annyira ez a stílus nekem se
akkoriban JAG-et, Petrocelli-t és Columbo-t néztem :mrgreen: :lol:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Boky » 2013. október 18., péntek 14:48

pheco írta:Dexter

Most végeztem vele. Vegyes érzelmek kavarognak bennem. Sokakkal ellentétben számomra nem ez volt a leggyengébb évad, hanem a 3. és talán 5., bár a végére mindkettő kicsit javult, de a 3.-nál majdnem kaszáltam a sorozatot.
4-1-2-6-7-8-5-3 talán ezt a sorrendet állítanám fel. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A negyedik évad zseniális volt, a vége meg... áá nagyon durván ütött. A befejezést illetően meg, igen lehet jó lett volna, ha lebukik, de lehetett tudni, hogy nem fog, nem volt arra utalás. Én megkönnyeztem így is a végét, amikor Debet kivitte a vízre, aztán amikor Batista meg Hannah is értesült a hajóroncsról. A favágós rész tényleg kicsit komikusra sikerült. Azt hittem, hogy Debbel együtt elsüllyed.(nyakon szúrja magát a szokásos lónyugtatóval vagy akármi)
A lényeg, hogy nagyon jó sorozat, megérte végig nézni. Az említett két gyengébbre sikerült évad miatt nem adok 10-et rá, de egy 9-est megérdemel.
Viszlát Dex. :)



Akkor lassan neki is állok a Breaking Badnek :mrgreen:
a 3. évaddal mi bajod van??? nem értem, bőven a jobb évadok közé tartozik.
az 5. volt gyenge, a 6. megítélés kérdése, nekem tetszett, de megértem ha valakinek nem jött be, az utolsó évad meg az egész sorozat és a dexter legacy meggyalázása volt.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. október 18., péntek 14:38

Dexter

Most végeztem vele. Vegyes érzelmek kavarognak bennem. Sokakkal ellentétben számomra nem ez volt a leggyengébb évad, hanem a 3. és talán 5., bár a végére mindkettő kicsit javult, de a 3.-nál majdnem kaszáltam a sorozatot.
4-1-2-6-7-8-5-3 talán ezt a sorrendet állítanám fel. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A negyedik évad zseniális volt, a vége meg... áá nagyon durván ütött. A befejezést illetően meg, igen lehet jó lett volna, ha lebukik, de lehetett tudni, hogy nem fog, nem volt arra utalás. Én megkönnyeztem így is a végét, amikor Debet kivitte a vízre, aztán amikor Batista meg Hannah is értesült a hajóroncsról. A favágós rész tényleg kicsit komikusra sikerült. Azt hittem, hogy Debbel együtt elsüllyed.(nyakon szúrja magát a szokásos lónyugtatóval vagy akármi)
A lényeg, hogy nagyon jó sorozat, megérte végig nézni. Az említett két gyengébbre sikerült évad miatt nem adok 10-et rá, de egy 9-est megérdemel.
Viszlát Dex. :)



Akkor lassan neki is állok a Breaking Badnek :mrgreen:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 18., péntek 12:25

torjack írta:
Számomra meglepetés, hogy az USA-ban az NCIS ennyire nézett még a 11.évadában is.
a felmérések szerint a nézőinek az átlagéletkora 57 év
Nekem valahogy nem jonnek be ezek az NCIS, NCIS LA, CSI, CSI:Miami, CSI: New York, Criminal Minds, Bones, Mentalista, A medium, Monk, Lie to me stilusu sorozatok. A Castle az egyetlen amit nezek, de azt is leginkabb a humor resze miatt. Viszont a TV nezok ezt szeretik: nem kell minden reszt lassanak, eleg ha megneznek havi 1 reszt, akkor se maradnak le semmirol.
A Búra alatt (Under The Dome)
Nekem is ott van valahol a varolistam vegen, de ezek utan nem tervezem annyira a megnezeset.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. nezettseg:
1. 12,12M (18-49: 4.7, #T1)
2. 8,66M (18-49: 3.3, #3)
3. 7,87M (18-49: 2.9, #2)
4. 7,85M (18-49: 2.8, #3)

Egy idoben megy vele az NCIS is, mondjuk nem hiszem, hogy sok nezot vinne el eloluk, mert teljesen mas korosztalyt celoz meg a ket musor.
Viszont az elso 3 resznel egyidoben ment a Voice is, amit pont ugyan az a kozonseg nez. A Shield negyedik reszenel a Voice-t 1 oraval kesobbre raktak, de a shield ennek ellenere se erosodott.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2013. október 18., péntek 10:45

lordgabi írta:A Búra alatt (Under The Dome) - a TV2 adja szerdánként, a 7. résznél járnak jelenleg. Stephen King műve alapján.
Van aki nézi/nézte esetleg, érdemes elkezdeni? :hmmm:

Nem tűnik rossznak amikor általában elkapom a következő rész beharangozóját reklámokkor, csak sajna lemaradtam az első kettőről, így már nem néztem, pedig mostanában van rá időm + nem is nagyon terveztem, hogy a TV-ben fogom követni hetente. :sly:
Ne tedd. Megnéztem az első évadot, a vége már egy tragikomédiához hasonlított. Első sorozat amit kaszáltam.

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Boky » 2013. október 18., péntek 10:30

lordgabi írta:A Búra alatt (Under The Dome) - a TV2 adja szerdánként, a 7. résznél járnak jelenleg. Stephen King műve alapján.
Van aki nézi/nézte esetleg, érdemes elkezdeni? :hmmm:

Nem tűnik rossznak amikor általában elkapom a következő rész beharangozóját reklámokkor, csak sajna lemaradtam az első kettőről, így már nem néztem, pedig mostanában van rá időm + nem is nagyon terveztem, hogy a TV-ben fogom követni hetente. :sly:
könyörgöm ne tedd. én nagyon vártam, az első 2 rész jó is volt, aztán akkora blődparádéba ment át, hogy azt nehéz elhinni. én 4 rész után dobtam, de követtem a sorozatjunkies kibeszélőt utána, és egyre lejjebb süllyedt a minőség.
miután befejeztem, wikipédián elolvastam a könyv összefoglalását, hát ekkora faszságot nagyon régen olvastam :lol:
a karakterek ostobák, én dean norris miatt lelkesedtem érte, de sajna ez nem az a helyzet amit egy kedvelt színész vagy egy jó alakítás meg tud menteni.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. október 18., péntek 9:36

Számomra meglepetés, hogy az USA-ban az NCIS ennyire nézett még a 11.évadában is.
Ez igazából nagy talány...egyrészt nyugdíjas sorozat, a felmérések szerint a nézőinek az átlagéletkora 57 év. Ezt a korosztályt a SHIELD aligha csábítja el. Amúgy viszont nem tudom. Asszem a hetedik évadában lett össznézettségben listavezető, ahonnan azóta sem lehet ledönteni. Ami nekem azért érdekes, mert pont a hetedik évadtól éreztem azt a sorinál, hogy egyre gyengébb...a jenkiknek viszont bejön. Végül is humora van, a sztori faék egyszerűségű, ergo gondolkodást nem igényel...a tömegek az ilyet szeretik. Ja, valamint ugye katonai, hazafias cucc. azt meg arrafelé pláne csipázzák a népek, pláne 9/11 óta. Az NCIS: LA is azonnal robbantott és tart ki azóta is.

tulajdonképpen nem is nagy talány :D

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 18., péntek 0:18

lordgabi írta:Van aki nézi/nézte esetleg, érdemes elkezdeni?
Én tervezem nézni, gyűjtögetem a részeit, majd ha kifut belekezdek. Szeretem az ilyen rejtélyes, fantasy jellegű sorozatokat. És bár nem nézik valami sokan itthon az RTL-es konkurencia miatt, de tartalom és előzetes alapján jónak tűnik.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. október 17., csütörtök 23:51

A Búra alatt (Under The Dome) - a TV2 adja szerdánként, a 7. résznél járnak jelenleg. Stephen King műve alapján.
Van aki nézi/nézte esetleg, érdemes elkezdeni? :hmmm:

Nem tűnik rossznak amikor általában elkapom a következő rész beharangozóját reklámokkor, csak sajna lemaradtam az első kettőről, így már nem néztem, pedig mostanában van rá időm + nem is nagyon terveztem, hogy a TV-ben fogom követni hetente. :sly:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 17., csütörtök 23:29

Remy írta:
Anis írta:Arrow is kezdett,
Nézed is? Neked hogy tetszik?
Első évadot már láttam júliusban 3 nap alatt ledarálva, de a másodikkal is inkább várnék és bevárom hogy kifusson és egybe megnézem majd. Sok sorozattal szoktam így csinálni, jobb egymás után megnézni mind, minthogy egy nagyon izgalmasnál várj egy hetet az új részre. Az Arrowot is ebbe a csoportba tettem (Scandal, Revenge párost is sztem).

Egyelőre csak a VD 5.évadot kezdtem meg az újak közül, de még párat nézni fogok, az Originalst tuti, és nem tudom még mit. Az újak közül a Sleepy Hollow, The Tomorrow people, MARVEL Agent of SHIELD és valamikor még várható egy The 100 sorozat is.

Számomra meglepetés, hogy az USA-ban az NCIS ennyire nézett még a 11.évadában is.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. október 17., csütörtök 20:26

Egész jó a zuhanyhíradó a sport1-en... Akit érdekel kapcsoljon oda :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27359
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 17., csütörtök 20:20

Anis írta:Arrow is kezdett,
Nézed is? Neked hogy tetszik?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 17., csütörtök 20:15

Zsombor írta:Felicityt jobban öltöztetik.

Hát mondjuk ez igaz. :mrgreen:

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 17., csütörtök 20:09

Arrow is kezdett, Homeland is útnak indult, Vámpírnaplók is, Originals is, Revenge is egy nagyon jó és minőségi sorozat, annak is most kezdett a harmadik évada (első kettő évadot láttam, nálam top10; imdb-n 8,0, úgyhogy ajánlom mindenkinek), plusz több ígéretes sorozat is elindult. Ennyit elég nehéz "frissen tartani". Egyik ismerősöm mindent frissen megnéz, én és szerintem sokan mások is kiválasztanak párat, azokat nézik frissiben és a többit meg majd utólag ha kijött minden része. :Đ


Közben gyors letudtam Dynamo: Magician Impossible friss, 3.évadát is. Egyszerűen bámulatos, hogy mikre képes ez az ember. Ha úgy nézzük pár trükkre rá lehet mondani, hogy "ez könnyű", viszont sokról elképzelése sincsen a nézőnek és az ott lévőknek sem, hogy a fenébe csinálta?! Most például volt egy olyan, hogy egy gerelyt átszúrt a hasán + egy gyertyatartóból narancslevet öntött ki (ami persze benne sem volt). De jó látni, hogy még Dél-Afrikában is Real logós pulcsiban vannak! :mrgreen:
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2013. október 17., csütörtök 19:44

nmate írta:Arrow 2. évad nagyon komoly eddig, egy osztállyal simán minőségibb sorozat képét adja, mint az első :-*
Felicityt jobban öltöztetik. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 17., csütörtök 19:30

Arrow 2. évad nagyon komoly eddig, egy osztállyal simán minőségibb sorozat képét adja, mint az első :-*

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 17., csütörtök 12:56

Game of thrones egy kicsit maskepp.. :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 17 regisztrált és 0 vendég