Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. október 2., vasárnap 21:52

kierkegaard írta:


Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!de az amnéziás csávó nem gandalf akar lennI? Mert hát még is csak hobbit barát lesz belőle
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ha eredeti timeline-t vesszük figyelembe, akkor Gandalfnak még nem lenne itt keresnivalója.
de ugye Elendil-Isildur kettősnek sem, szóval ettől eltekintve akár lehet Gandalf is.
viszont bizonyára Sauron lesz, a Morgoth kultisták is megjelentek ott.

Remélem hogy lecserélik a karaktert, Sauron egy tünde alakjában mutatkozott legtöbbször, igazi csalfa ábrázattal. (lásd war of shadow/mordor videójátékok, azokban zseniákis volt az egész megjelentítése, illetve Celebrimbor se egy habókos idiótának volt bemutatva.)

nekem nagyon bejön a sorozat, pont azon gondolkoztam, hogy személy szerint ilyen szeptemberem még nem volt, hogy két ilyen sorozat (rings of power és dotd) ment egyszerre, és mindkettőtől borsózott a hátam a jó értelemben:D
Bár a szökés és a lost tán egy időben ment, de ott team lost voltam, és a szökést később kezdtem el.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. október 2., vasárnap 21:13

Remy írta: LOTR 1x6: Hát ez csúnyán rendben volt. :ozil:
Gondoltam hogy egy ilyen felszínesen fanservice csatázgatós rész neked be fog jönni. :lol:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!De nekem is bejött :mrgreen:
Nem illik.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. október 2., vasárnap 15:57

wZoLee7 írta: nem rég olvastam egy írást arról, hogy mi mennyire valószínű, az alapján már azért ellehet indulni ki lesz Sauron, de igazából nem is konkrét választ, minden lehetőségen végig megy... csak akkor olvass tovább, ha érdekel amit ott írtak (semmi garancia nincs arra, hogy úgy is lesz)
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a lényeg, hogy akik keresik az égből jött személyt, azok Sauron szolgái és az égből jött valaki pont arról jött, ahonnan Sauron is menekült akkor tájt az alap sztori szerint, ezek meg azért keresik hogy visszaadják emlékeit és utána Ő legyen a szuper gonosz
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!de az amnéziás csávó nem gandalf akar lennI? Mert hát még is csak hobbit barát lesz belőle

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: géza » 2022. október 2., vasárnap 14:15

Kozben Andorbol lement negy resz, nekem eddig a legjobb SW sorozat.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. október 2., vasárnap 11:06

LOTR 1x6: Hát ez csúnyán rendben volt. :ozil:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2022. október 1., szombat 20:59

nem rég olvastam egy írást arról, hogy mi mennyire valószínű, az alapján már azért ellehet indulni ki lesz Sauron, de igazából nem is konkrét választ, minden lehetőségen végig megy... csak akkor olvass tovább, ha érdekel amit ott írtak (semmi garancia nincs arra, hogy úgy is lesz)
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a lényeg, hogy akik keresik az égből jött személyt, azok Sauron szolgái és az égből jött valaki pont arról jött, ahonnan Sauron is menekült akkor tájt az alap sztori szerint, ezek meg azért keresik hogy visszaadják emlékeit és utána Ő legyen a szuper gonosz

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. október 1., szombat 19:59

sonic írta:
haszi írta:
+1

Ez az utolsó rész nagyon oda lett téve :salute:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most akkor ki lesz Szauron? Ez a kulcs vezet el hozzá és bujkált eddig a hegy belsejében, vagy esetleg Halbrand lesz az? Nagyon sejtelmes volt a párbeszéd közte és Adar közt... Valamint az a teória is nagyon adná, hogy pont Galadriel aki őt üldözi, ő segíti vissza Délföldére és ő juttassa hatalomra. Az idegen is említve volt a kibeszélőkben, mint lehetséges Szauron, viszont ő az előző rész alapján nekem inkább tűnik egy Gandalf/Szarumán/vagy egy random varázslónak az ereje miatt és a jó és a rossz közti vívódásai miatt.

Amilyen unalmasan, vontatottan indult, most annál jobban beindultak az események :agree:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem ez a Halbrand = Sauron teoria nagyon eroltetettnek hangzik. Szerintem tuti nem. Nem akarok spolerezni, nem tudom hanyan vannak kepbe az eredeti Tolkien sztorival, de a lenyeg hogy ez a teoria nem igazan illik bele.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!sztem meg pont h beleillik Tolkien világába, Halbrand kitalált karakter, mégpedig azért, hogy ne legyen a nagy fanoknak rögtön levágós, hogy ő lesz Sauron
Sauron pedig bármelyik karakter lehetne, akiről Tolkien írásaiból semmit sem tudunk, hisz alakváltóként bárhogyan megjelenhet
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: sonic » 2022. október 1., szombat 19:38

haszi írta:
reeed_ati írta: LOTR megvolt srácok? Előző rész is tetszett, de ezt most nagyon odapakolták, csak azt sajnáltam, hogy vége lett..
Utolsó két résszel engem nagyon megvettek. :)
+1

Ez az utolsó rész nagyon oda lett téve :salute:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most akkor ki lesz Szauron? Ez a kulcs vezet el hozzá és bujkált eddig a hegy belsejében, vagy esetleg Halbrand lesz az? Nagyon sejtelmes volt a párbeszéd közte és Adar közt... Valamint az a teória is nagyon adná, hogy pont Galadriel aki őt üldözi, ő segíti vissza Délföldére és ő juttassa hatalomra. Az idegen is említve volt a kibeszélőkben, mint lehetséges Szauron, viszont ő az előző rész alapján nekem inkább tűnik egy Gandalf/Szarumán/vagy egy random varázslónak az ereje miatt és a jó és a rossz közti vívódásai miatt.

Amilyen unalmasan, vontatottan indult, most annál jobban beindultak az események :agree:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem ez a Halbrand = Sauron teoria nagyon eroltetettnek hangzik. Szerintem tuti nem. Nem akarok spolerezni, nem tudom hanyan vannak kepbe az eredeti Tolkien sztorival, de a lenyeg hogy ez a teoria nem igazan illik bele.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
haszi
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:01
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Ronaldo, Marcelo, C.Ronaldo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Farkaslaka, Székelyföld

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: haszi » 2022. október 1., szombat 8:22

reeed_ati írta: LOTR megvolt srácok? Előző rész is tetszett, de ezt most nagyon odapakolták, csak azt sajnáltam, hogy vége lett..
Utolsó két résszel engem nagyon megvettek. :)
+1

Ez az utolsó rész nagyon oda lett téve :salute:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most akkor ki lesz Szauron? Ez a kulcs vezet el hozzá és bujkált eddig a hegy belsejében, vagy esetleg Halbrand lesz az? Nagyon sejtelmes volt a párbeszéd közte és Adar közt... Valamint az a teória is nagyon adná, hogy pont Galadriel aki őt üldözi, ő segíti vissza Délföldére és ő juttassa hatalomra. Az idegen is említve volt a kibeszélőkben, mint lehetséges Szauron, viszont ő az előző rész alapján nekem inkább tűnik egy Gandalf/Szarumán/vagy egy random varázslónak az ereje miatt és a jó és a rossz közti vívódásai miatt.

Amilyen unalmasan, vontatottan indult, most annál jobban beindultak az események :agree:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. október 1., szombat 7:29

Cyberpunk Edgerunners

Pl. egy Arcane szintjét nem üti meg, de nem rossz kis ~25 perces téma, a játéknál egészen biztosan hasznosabban elköltött pénz ez. :mrgreen: Bár, most jól felpörgött a játék is a sorozatra való tekintettel.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2022. szeptember 30., péntek 22:08

LOTR megvolt srácok? Előző rész is tetszett, de ezt most nagyon odapakolták, csak azt sajnáltam, hogy vége lett..
Utolsó két résszel engem nagyon megvettek. :)

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2022. szeptember 29., csütörtök 7:56

Nagyon erős. És mennyire figyeltek a reszletekre, maszkirozas, díszlet. Minden apró kis tárgy, butordarab stb stimmel.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!azok az Ed Gain, Gacy kisfilmek, flashbackek brutalisak. A hideg ment végig rajtam. Hasonló minisorozatot ezekbol, foleg Gacy bol szívesen néznék.

Ez az irany, hogy minosorozat más, mint a "szalagok", vagy doku filmek. Ez belemaszik az arcodba és ott ül a tag a sarokban melletted, veled együtt a sötét szobában.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. szeptember 28., szerda 22:53

Ma végeztem vele, nagyon bejött. Kicsit több "akciót" vártam, de jó volt ez így is :mrgreen:
Evan Peters kurvajó a szerepben, egy Emmy-jelölést megelőlegezek neki.
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. szeptember 28., szerda 22:39

Hopp, ez a Dahmer első rész alapján elég komoly cucc a Netflixtől. Mintha valami HBO-sorozatot néznék.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: géza » 2022. szeptember 28., szerda 22:29

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Sarkanyok tancaban sokszor megemlitettek, hogy aki megoli/oleti az apjat, azt az istenek szetkurjak. Larysnak nem josolok tul sok jot ez alapjan.

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. szeptember 28., szerda 15:59

ikelemen5 írta: Sárkányok háza

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ha valaki megöleti az apját, és a tesojat azt azért illik megmagyarazni..
itt ez eddig eléggé elmaradt..
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!"Majd megjutalmazzák érte".. hagyjuk már.. :roll:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Igazából a könyvben összesen csak 4 verziót vázoltak fel mi történhetett és ki állhatott mögötte :lol: :lol: :lol: Szóval eddig ez ki se derült, de mivel a rész vége ez volt van rá esély, hogy jobban kibontják majd a köviben.

Abbahagyom a könyves témát, csak ezt a pici részletet olvassátok el miből is dolgoznak itt az HBOnál, megértetek mindent egyből.... :lol:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az idősebb Strongok sem éltek sokáig. Lyonel Strong, Harrenhal ura és a Király Segítője csatlakozott fiához és örököséhez, Ser Harwinhoz, együtt utaztak a tó partján fekvő, félig romos várba. Nem sokkal megérkezésük után tűz ütött ki a toronyban, ahol aludtak. Apa és fia bennégtek, három csatlósukkal és tucatnyi szolgáikkal együtt. A tűz okát sosem sikerült kideríteni. Egyesek egyszerű balesetnek tartották, mások arról suttogtak, hogy Fekete Harren székhelye el van átkozva, és romlást hoz minden tulajdonosára. Voltak, akik szándékos gyújtogatást emlegettek. Mushroom (Targaryenek udvari bolondja, sorozatban benne se lesz) szerint a Tengeri Kígyó állhatott a dolog mögött, így akart bosszút állni azon az emberen, aki felszarvazta a fiát. Eustace septon inkább Daemon hercegre gyanakodott, aki eltávolított egy riválist a Rhaenyra hercegnő kegyeiért folytatott versenyben. Némelyek azzal álltak elő, hogy Dongalábú Larys lehetett a felelős; mivel apja és bátyja halálával ő lett Harrenhal új ura.

A legnyugtalanítóbb elméletet azonban nem más, mint Mellos nagymester jegyezte le, aki szerint talán maga a király adta ki a parancsot. Ha Viserys elhitte, hogy a Rhaenyra fiaival kapcsolatos pletykák igazak, akkor könnyen arra a döntésre juthatott, hogy végez a lányát megbecstelenítő férfival, mielőtt nyilvánosságra hozhatná, hogy a hercegnő gyermekei egytől egyig fattyak. Ha ez igaz, akkor Lyonel Strong halála csupán balszerencsés véletlen volt, mert senki sem tudhatta előre, hogy a nemes hazakíséri fiát.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Kb végig ez megy, Mushroom, Eustace septon meg Mellos nagymester leírásai alapján kb minden esemény le van írva háromféleképpen, botrány :lol:


Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. szeptember 28., szerda 14:01

ikelemen5 írta: Sárkányok háza

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ha valaki megöleti az apját, és a tesojat azt azért illik megmagyarazni..
itt ez eddig eléggé elmaradt..
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!"Majd megjutalmazzák érte".. hagyjuk már.. :roll:
Remynek is az a baja, hogy a 6. reszt miert nem szedtek kette, miert nem fejtettek ki jobban. Mar miert kene minden egyes reszletet a szankba ragni? Ott volt az elozo resz elejen, mikor
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
a kiralynovel beszelgetett a viragoskertben:
- megis sotet nap ez a birodalomnak. az atyad jo ember
- a tied is, aki atveszi a helyet
- megis, az, ahogyan atyadnak tavoznia kellett, valahogy igazsagtalansagnak tunik
- mit tudsz tavozasa korulmenyeirol?
- ha valakinek sosem adjak meg a szot, akkor megtanul helyette figyelni. talan nem artana egy szovetseges

Egy nyomorek (bottal jar), akit a csaladja szarba se nez. Persze, hogy orul neki, hogy egyszer vegre bosszut allt. Kozelebb kerult a hatalomhoz, mar a kiralynot is tudja mivel zsarolni. Ez nem eleg indok?

Persze lehetett volna 2 resz, de akkor meg az a baj, hogy miert nem tortenik mar vegre valami.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. szeptember 28., szerda 13:42

Nekem az utóbbi két rész adta, addig nagyon szűk meg egybites volt a sorozat. A sok időugrás meg zanzásítás miatt nem egyértelműek a motivációk meg el lett mosva ez-az, de hangulatos meg leköt, arra jó.
Nem illik.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2022. szeptember 28., szerda 13:34

Sárkányok háza

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ha valaki megöleti az apját, és a tesojat azt azért illik megmagyarazni..
itt ez eddig eléggé elmaradt..
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!"Majd megjutalmazzák érte".. hagyjuk már.. :roll:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. szeptember 28., szerda 7:09

csababarca írta:
A trash karakterek alatt nem tudom kiket(vagy mit) értett Remy.
*színészek :D
ferni írta: Nem kell érdekeljen, de attól a könyv jelen esetben egy forgatókönyv kb és nem egy hálás darab sok esetben.
Hány könyvből készítenek szar filmet/sorozatot...

Továbbra sem a sorozattal vagy az alapsztorival van a problémám, hanem azzal, ahogyan a hatodik részben megírták a dolgokat. Számomra az időbeli ugrást kurva szarul oldották meg, illetve azt, ahogyan a drámainak szánt pillanatokat tálalták. Ennyi a sztori. A következő résszel simán javíthatnak, ahogyan eddig is élveztem a sorozatot, de itt és most, ez nem működött.

És nem, nem akarok senkit meggyőzni, hogy márpedig ez akkor is szar rész volt.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 71 regisztrált és 0 vendég