Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1358
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2023. szeptember 22., péntek 23:39

soadroli írta: sex education 4. évad?
10 percig bírtam, mindenki buzi meg transz...na majd egy jobb pillanatomban. inkább darálom az Office-t másodjára :D

Ne is mond. Szeretem a karaktereket, 1.evad volt a top, tobbi csak lecsúszott,de voltak jo pillanatok, mind vicces,mind drámai témában. 4.evad felénél járok,de nagyon nehezen nézem, nem nézeti magat mint az előzőek. Sok karakter nincs benne előző evadokbol, foleg egyik kedvencem se. És ja megvan fáradva keményen. Gillian Anderson karaktere is total semmilyen előző evadokhoz képest.Ez igy ilyen formában totál felesleges volt leforgatni, főleg ennyi ev után. Szegény Otist játszó gyereknek total puffadt alkesz feje van, nem egy gimisnek tűnik :lol: valahogy majd csak befejezem..

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: soadroli » 2023. szeptember 22., péntek 22:24

sex education 4. évad?
10 percig bírtam, mindenki buzi meg transz...na majd egy jobb pillanatomban. inkább darálom az Office-t másodjára :D
Kép

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. szeptember 21., csütörtök 13:49

Silo 1. evad
Mivel lattam a retroshock kedvcsinalot rola, ezert tudtam, hogy nagyot csalodni nem fogok ebben a sorozatban, barmi is legyen. Bar a posztapokaliptikus (legalabb is elmeletileg az a vilag) tema eleg elcsepelt lett, keves a minosegi es ertelmes alkotas. Ez a bezarunk embereket egy budos nagy helyre es eljenek ott a fold alatt sem uj, de azert megis eredeti lett.
Egyszeruen azert, mert nem tudunk semmit. Es szep lassan derulnek ki informaciok, amik vagy hasznosak, vagy nem, vagy igazak, vagy nem. Igazabol tok jo talalgatni kozben, mik azok a dolgok, amiket nem tudunk, es nem eszetlenul van minden beledobalva, hanem szepen fel van epitve.
A diszlet marhajo, a szineszek szinten, a zene. is nagyon adja. Egy-ket logikai dolog van, amin egy kicsit fenn lehet akadni (a megtalalt kamerarol nem tudjak micsoda), de en ezeket siman elviselem. Az emberi tulajdonsagok / szemelyisegek amik kibontakoznak a filmben, az is szamomra tokeletes volt. Van aki szervilis, van aki kalandvagyo, van aki fu alatt intezkedik es van aki csak az igazsagra kivancsi. Es van aki mindenkit bealdozna csak azert, hogy a sajat kerdeseire valaszt talaljon. Nekem az evad kozepen a kis belassulas sem volt gond, sot nagyon tetszett, hogy kicsit jobban meg tudtam ismerni a silot es a benne levo embereket, tarsadalmat es a motivaciokat.
Bar az evad vegere volt egy tippem, hogy pont ez tortenik, de az masik 4 masik lehetseges forgatokonyv mellett volt, mert minden megallta volna a helyet. De meg mindig sok kerdes maradt.
Nalam ez a Ted Lasso ota a legjobb uj sorozat, ami kijott. Bar teljesen mas stilus, de ez is egy fantasztikus munka. Nagyon varom a 2. evadot, rengeteg kerdes maradt, sot, lehet tobb mint amivel indultunk :).

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. szeptember 20., szerda 19:25

Thrawn Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ebben a pillanatban kb 70 éves, ergó öregember, ahhoz képest még elég fiatalos.
Szerintem nem ez a gond a sorozattal, hanem, hogy ez Ahsoka sorozatként volt beharangozva, és megint egy rész, ahol 2 percet volt képernyőn, és akkor Sabine karakterét kellet bámulni, aki a Rebelsben is egy 4. számú karakter volt...
érthetetlen.


Csóri Ezra meg Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mint egy török sorozatból kivett statiszta lett volna, ezt megint nem tudom hogy gondolták.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. szeptember 20., szerda 16:06

ferni írta: Ahsoka 6. Rész

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ez az Elon Musk Thrawn elég creepy lett :lol:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!De, hogy egy Jason Isaac-et vagy Lee Pace-t nem tudtak megnyerni rá... Szottyadt vénember kinézet, lehoz. :lol:

Azért csak elszóltam magam és sikerült egy üresjárat részt csinálni... 46 percből, jó, ha volt 10 perc érdemi történés.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8413
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. szeptember 20., szerda 14:42

Ahsoka 6. Rész

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ez az Elon Musk Thrawn elég creepy lett :lol:

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2023. szeptember 20., szerda 13:04

Anthony írta: Én most az 1883-nak fogok nekikezdeni, és úgy megyek majd tovább a Yellowstone univerzumba.
Jò döntès. B-)
Van ott mèg egy 1923 is a Yellow elè, bár mèg nem láttam, de állìtòlag az is baromi jò.

Warriort nèzi valaki rajtam kìvül?
Semmi extra, de arra, hogy kikapcsolj, arra bőven hibátlan. :D

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. szeptember 20., szerda 12:24

Én most az 1883-nak fogok nekikezdeni, és úgy megyek majd tovább a Yellowstone univerzumba.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. szeptember 20., szerda 12:09

lordgabi írta: Holnap pedig érkezik a Szexoktatás 4., befejező évada. :mrgreen:
Első évad jó volt, a többi pocsék. De nagyon.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2023. szeptember 20., szerda 11:26

Holnap pedig érkezik a Szexoktatás 4., befejező évada. :mrgreen:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5145
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2023. szeptember 20., szerda 9:45

elkezdődött a Welcome to Wrexham 2ik évad. eddig 3 rész jött ki.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. szeptember 18., hétfő 21:12

Jön a Netflixre, a " Tűzben edzett férfi " ( D.W. ) ...sorozatban
:iszunk:

A. J. Quinnell két könyvét fogja feldolgozni, az 1980-as A zsoldos / Bosszú alapján és a 92-es Tökéletes gyilkosságot.
Két évad lesz, 8 rész lesz az első évad.

A film jelentősen eltért a könyvtől, amit nagyon szerettem ( A zsoldos ), kíváncsi leszek itt milyen irányba viszik el a forgatókönyvet. :hmmm:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. szeptember 18., hétfő 14:35

Andor, Mandalorian, Tales of the Jedi, Visions 1-2 évad rohadt jó volt, és egyedi...

Ezek nem feltétlen a szokásos kaptafára épültek, vagy de, csak akkor érdekes karaktereket ábrázoltak.

Fanservice jó is lehet, ha úgy alkalmazzák.

A divattal meg nem kell foglalkozni, lesni kell, ami tetszik. :)
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. szeptember 18., hétfő 12:10

cart írta: Olyanok ezek a SW sorozatok mintha a Disneynek lenne valami vallalasa, hogy kiad X reszt minden evben ami az SW univerzumben jastszodik, aztan probalja minimalis energia + penz befektetessel letudni :lol:
Alapvetoen egyetertek, viszont itt az Ahsokanal pont az latszik, hogy talan megertettek, hogy hogyan is kellene ezt csinalni.

Nem tobb egy tisztes iparosmelonal, de legalabb ez tisztes.

Es nincsenek kilengesei, higy ez a resz most huha, a masodik meg mehh.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: cart » 2023. szeptember 18., hétfő 12:01

Olyanok ezek a SW sorozatok mintha a Disneynek lenne valami vallalasa, hogy kiad X reszt minden evben ami az SW univerzumben jastszodik, aztan probalja minimalis energia + penz befektetessel letudni :lol:

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 18., hétfő 9:24

nzooli93 írta: Nekem az a bajom az Ahsokával, meg mindenféle Sw sorozattal( Andor kivétel) ,hogy semmi másra nem épít csak a fanservice-re. Az Ahsoka se szól kb semmiről, még csak a címszereplővel se történik semmi komolyabb, mennek az utalások a Rebels sorozatra ,meg ugye az új részben láttuk kit rángattak vissza. 4-5 része annyi a sztori ,hogy A-ból mennének B-be, a főbb karaktereket akiket kéne szeretnünk, meg érdekelnie kéne ,hogy mi lesz vele senkit nem érdekel szerintem. Tapsol mindenki a nosztalgiafaktornak, meg várja mindenki azt a két bizonoyos karaktert a rebelsből, vagyis a címszereplő kb senkit nem is érdekel. Milyen sorozatban van ez így? Semmi mást nem csinál a Disney csak a rajongók által évek óta követelt dolgokat pipálja ki ,mint egy bevásárlólistán(Obiwan, fiatal Hansolo,BobaFett,Thrawn, Anakin céltalan bepakolása mindenhova,de már az önállónak indult Mandalóri is már csak ezért van, ne legyenek kétségeink lesz még Samuel L Jackson Windu is :lol: ). Itt is meg az Obiwan sorozatnál is nem azt érzed,hogy volt egy jó sztori ,ami értelmet adott az egésznek, hanem voltak ötletek,fanservice elemek, amiket ellehet adni, és ezek köré írtak valami olcsó szart,azt mindenki tapsolhat. :shutup:
Nalam az obi wan sorozat volt a plafon.Akkora egy szart eletemben nem lattam.
Nalam elertek,hogy le se toltom mar ezeket a sorozatokat.
Ahogy irod,jonnek bele a fanservicek,a mando is egy ”minden resz egy palya elven ment.”
8 reszbol 6-nak koze nem volt a sorozat tortenetehez,hanem lekellett gyozni egy aktualis bosst.
Annyira elbasztak ezt a franchiset hogy az hihetetlen.
Meg ugye ez a meghalt,majd valahogy tulelte es visszater.
Egyedul quigon nem tudott meg. :lol:
Semmi masrol nem szol csak a penzrol.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. szeptember 18., hétfő 8:01

Azért a fanservice nem maga az ördög. Tudni kell használni, illeszkedjen a sztoriba.

Másrészt, főként SW-nél, már tényleg mindenre rá van sütve, hogy fanservice. Legyen szó karakterről, egy kardról, egy bármiről. Csak lehessen ócsárolni vagy köpködni.

A Disney joggal van kritizálva az esetek 99%-ban. De szerintem egy ici-picit túl van már tolva a fröcsögés is az SW irányába. Mondom ezt úgy, hogy kis túlzással hányingerem van a mozgóképes anyagoktól.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1358
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2023. szeptember 18., hétfő 6:33

Nekem az a bajom az Ahsokával, meg mindenféle Sw sorozattal( Andor kivétel) ,hogy semmi másra nem épít csak a fanservice-re. Az Ahsoka se szól kb semmiről, még csak a címszereplővel se történik semmi komolyabb, mennek az utalások a Rebels sorozatra ,meg ugye az új részben láttuk kit rángattak vissza. 4-5 része annyi a sztori ,hogy A-ból mennének B-be, a főbb karaktereket akiket kéne szeretnünk, meg érdekelnie kéne ,hogy mi lesz vele senkit nem érdekel szerintem. Tapsol mindenki a nosztalgiafaktornak, meg várja mindenki azt a két bizonoyos karaktert a rebelsből, vagyis a címszereplő kb senkit nem is érdekel. Milyen sorozatban van ez így? Semmi mást nem csinál a Disney csak a rajongók által évek óta követelt dolgokat pipálja ki ,mint egy bevásárlólistán(Obiwan, fiatal Hansolo,BobaFett,Thrawn, Anakin céltalan bepakolása mindenhova,de már az önállónak indult Mandalóri is már csak ezért van, ne legyenek kétségeink lesz még Samuel L Jackson Windu is :lol: ). Itt is meg az Obiwan sorozatnál is nem azt érzed,hogy volt egy jó sztori ,ami értelmet adott az egésznek, hanem voltak ötletek,fanservice elemek, amiket ellehet adni, és ezek köré írtak valami olcsó szart,azt mindenki tapsolhat. :shutup:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. szeptember 17., vasárnap 23:43

ziro4vr írta: Az hogy egy béna clone wars fandome az egész, fillér részekkel.
Jelen esetben nem érzem, hogy ez helytálló.

Kicsit minimalista, szerencsére nem akar sokat markolni, nem akar 25 karaktert irányítani, fölöslegesen vicceskedni. Még a cosplay szerű kisugárzást is sikerült elhagyni.

Játékidő is hol hosszabb, hol rövidebb, de fel van töltve.

Simán menne a dara, ha kint lenne az összes része.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. szeptember 17., vasárnap 23:30

Az hogy egy béna clone wars fandome az egész, fillér részekkel.
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég