Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Cris7
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 21:59
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Mario Götze, Marco Reus
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Cris7 » 2013. október 4., péntek 19:07

tabletekkel kapcsolatban kinek mi a tapasztalata, melyik a legjobb stb ?

ma masfel oran keresztul tudtam nyuzni egy nexus 7-est (asszem a 2012-es valtozat volt), es elegge bejott.. nemnagyon tudtam kiakasztani, es ami a legjobban tetszett hogy 1%-ot se merult.. nalam az pedig eleg jo pont.

ar az mindegy, ilyen 80 korulig johet barmi, ahogy neztem a nexus is annyi most :)
'háborúk mindig is voltak és lesznek, de a katonáim halhatatlanok.'

Veni, Vidi, Vici.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. szeptember 26., csütörtök 22:34

Az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra belassultak a meghajtóim? Nehezen indít el egy filmet is, ha el is indítja utána akadozik, buffereli. Alig tölti be a mappákat stb..(Win7) Gondolom ebből újrarakás lesz.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. szeptember 25., szerda 15:46

Mindkettő divatholmi, és szarul is szólnak. Gyakorlatilag típustól függetlenül, ha már azt nem írtál, ahogy árat sem. Tessék válassz. :)

Avatar
Cris7
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 21:59
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Mario Götze, Marco Reus
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Cris7 » 2013. szeptember 25., szerda 15:39

remelem jo helyre irom.

szerintetek melyik a jobb, a skullcandy vagy a beats ? itt gondolok pl. az ar-ertek aranyra, mert ugye a beats az eleg draga, es azt is hallottam hogy nem is szol olyan jol, viszont a skullcandy allitolag meg egesz szepen szol az arahoz kepest (boltban 20ropi kb)
'háborúk mindig is voltak és lesznek, de a katonáim halhatatlanok.'

Veni, Vidi, Vici.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 22., vasárnap 10:38

Kerlon írta:50ezer forint körül tudnátok telefont ajánlani? Én a HTC Desire 500-ra hajazok keményen... (Előfizummal 49, szóval így 60 környéke is belefér)
Xperia L vagy SP
samsung s advance

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 21., szombat 23:16

50ezer forint körül tudnátok telefont ajánlani? Én a HTC Desire 500-ra hajazok keményen... (Előfizummal 49, szóval így 60 környéke is belefér)
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. szeptember 19., csütörtök 12:27

VanillaSky írta:Pénzügyi oldalról 180 ezer jó magyar forintnál ne legyen több a végösszeg. Az alkatrészeket Budapesten vagy Győrben tudnám beszerezni, persze ha nem házhoz szállításos webáruházat ajánlotok.

Még egy kérdés, mikor éri meg rendelni? (Karácsony előtt-után? vagy informatikus berkekben van általam nem ismert dátum ami az év fordulópontja?) Azért kérdezem mert laptoppal kihúzom, ha lehet kedvezményesen is beszerezni 1-2 hónapon belül.
Ezzel kezdeném, mert sztem ilyen összegből bármikor bőven összelehet rakni egy olyan gépet, ami az igényeidnek megfelelő. Felesleges várni, mert nagy spórolást úgysem tudnál elkövetni, max 1-2 ezer forintban lenne mérhető a dolog, de a "kiesett idővel" (tudom, hogy kihúzod addig laptoppal, de akkoris) nem arányos.
VanillaSky írta:Ház+táp
A dizájn nem érdekel, egyszerű fekete ház, semmi cécó.
Házat és tápot ajánlanék neked, mivel ezzel eléggé képben vagyok mostanában, a többit rábízom a hozzább értőkre, tehát:

Ház: Zalman Z9
Táp: FSP Aurum S Gold 400W

Ezenkívül én még nagyon tudnám ajánlani egy SSD vételét, mert jelentősen gyorsít a rendszerműveleteken a hagyományos HDD-hez képest. De pontos terméket nem mondanék, mivel nem merültem el még bennük túlságosan, egy esetlegesen gyengébb cuccot meg nem akarok ajánlani.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2013. szeptember 19., csütörtök 11:29

Üdv a hozzáértőknek!

Sajnos a tegnapi nap folyamán régi pcm eltávozott az örök vadászmezőkre és korából kifolyólag már nem szeretnék új életet bele lehelni (6 éves volt). Így szeretnék tanácsot kérni egy új megvásárlása előtt.

Felhasználása: Multimédiás alkalmazások (film és zene nézése/hallgatása, videó szerkesztés és hasonlók nem érdekelnek). Nem vagyok nagy játékos, így ez sem elsődleges, esetleg néhány menedzser/stratégiai játék azért elfuthatna rajta (Fm, Sim city).

Jogi pályán dolgozom, szóval a munkámhoz nincs különösebb követelmény a hardver oldaláról.

Ami már megvan az a monitor Benq GW2250M 21,5" LED Monitor és egy külső vinyó WD Elements 1.5 Tb. Valamint billentyűzet és egér is megfelelő.

Amire szükségem van: Ház+táp, alaplap, processzor, memória, videokártya, hűtőventik (már amennyiben kell és ajánlotok külön), belső vinyó (esetleg ssd?), hangkártya.

A dizájn nem érdekel, egyszerű fekete ház, semmi cécó.

Pénzügyi oldalról 180 ezer jó magyar forintnál ne legyen több a végösszeg. Az alkatrészeket Budapesten vagy Győrben tudnám beszerezni, persze ha nem házhoz szállításos webáruházat ajánlotok.

Még egy kérdés, mikor éri meg rendelni? (Karácsony előtt-után? vagy informatikus berkekben van általam nem ismert dátum ami az év fordulópontja?) Azért kérdezem mert laptoppal kihúzom, ha lehet kedvezményesen is beszerezni 1-2 hónapon belül.

Az eddigi konstrukció AMD+Ati volt (persze ha Intel lesz az ajánlat az sem befolyásol, csak megjegyeztem hogy elégedett voltam a másikkal is.

A tanácsokat előre is köszönöm!

szerk: amit kihagytam a combosabb árú alkatrészekre jó lenne minimum 2 év gari idő!

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2013. szeptember 19., csütörtök 10:57

hogy tudom konfiguralni ugy a laptopot a routerrel, hogy ket kapcsolatot kell letrehozni? marmint, hogy csatlakozzon a szelessavu kapcsolathoz es magahoz a routerhez is a gep?
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 18., szerda 0:21

Tonkre ment a routerem es szeretnek venni egy masikat.
Erre a modelre gondoltam: Router wireless N 300Mbps TP-LINK TL-WR841N
Altalaban 4 laptoprol es 2-3 telefonrol hasznalnank egyszerre.
Aki jobban ert hozza, attol kerdem, hogy szerintetek megfelel a celra?

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2242
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. szeptember 17., kedd 17:59

hey.
miért van az hogy folyamatosan leáll a facebook? visszadob a menübe, aztán indíthatom újra. csak ezzel csinálja ezt.
xperia tipo.

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. szeptember 16., hétfő 22:28

chosenone46 írta:használt telefonokat, elsősorban iPhonet és felsőbb kategóriás Lumiát, melyik oldalról, illetve cégtől lenne érdemes megvásárolni?
én hardverapro-n szoktam hirdetni, és venni is olykor. mondjuk én garancia nélkül nem veszek semmit, így sokat nem kockáztatok. :mrgreen:

viszont gsm boltból ne vegyél semmit, rátesznek az árra, plusz ott sosem tudni, épp mit kapsz.
tick. tick. tick.

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2013. szeptember 16., hétfő 13:43

használt telefonokat, elsősorban iPhonet és felsőbb kategóriás Lumiát, melyik oldalról, illetve cégtől lenne érdemes megvásárolni?
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 14., szombat 12:04

2 evvel ezelott vettem egy dell xps l502-x laptopot. Tavaly nyaron egyik naprol a masikra kiirta, hogy Consider replacing your battery es az addigi 3 ora helyett eleinte csak 1, majd fel orat birt, vegul csak par percet. Az egyetem miatt eleg sokat hasznalom, sokszor laptop cooler nelkul is az agyra raktam. Tudom, hogy ezek az aksik csak bizonyos szamu feltoltest birnak es azt is, hogy en ezt a szamot valoszinuleg elertem, ezert ebay-en vettem eleg olcson (4000 forint) valami kinai aksit. Amikor itthon voltam, a regi aksit hasznaltam toltovel, amikor viszont vonaton utaztam vagy egyetemre is vittem (heti par alkalom), akkor az uj aksi volt benne.
Par napja viszont a windows kiirta, hogy 0% available (plugged in, not charging) Consider replacing your battery.
Van fent a gepemen egy BatteryBar Pro v3.4.3 nevu program, amit lenyegeben annyira hasznalok, hogy a taskbar-on kiirja, hogy hany szazalekon allak, hany percig birja meg az akku. Viszont kiir meg par informaciot:
Szazalek: 0,00 %
Kapacitas: 0 mWh / 16 417 mWh
Toltesi arany: 0mW
Akkumulator: Feltoltve
Teljes elettartam: Kalkulacio...
Halozat: Csatlakoztatva
Elhasznalodas: 66,39 % a 48 840 mWh-bol

Tehat ha jol eltermezem, akkor a 48840-nek a 66,39%-a elhasznalodott es meg maradt 16417. Akkor megis miert nem tolti egyaltalan? Meg lehet valahogy csinalni?

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. szeptember 13., péntek 15:00

pár app, mire emlékszem:
- total commander + LAN plugin
- business calendar
- swiftkey
- camscanner
- total commander
- adobe reader
- google keep
- facebook + facobook messenger
- viber
- időkép
- officesuite pro
- quickpic
- sofascore
- taptu
- waze
- seriesGuide ( kedvenc appom :mrgreen: )
tick. tick. tick.

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. szeptember 13., péntek 13:24

Kösz h3x0r, lordgabi és pheco :)

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. szeptember 13., péntek 13:23

+ Into the dead B-) fasza zombis játék, 3240m a rekordom, nem tudom megdönteni :angry:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. szeptember 13., péntek 3:52

h3x0r írta:- jatekok: hill climb racing, onet draw, cut the rope, islash, burn the rope, fruit ninja, temple run
+ Subway Surfers! :cheers:

Másfél hete ismerkedtem meg vele, soha nem csaltam (most nézem tele van a net ilyesmivel).
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 13., péntek 1:09

Laci írta:Na megvettem az asus 7"os tablagepet. Nagyon joo, legalabbis eddig nagyon szeretem, csak ez az első androidos cuccom...olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok e ajánlani akármilyen hasznos, nem hasznos csak vicces..szoval fasza appokat. Jöhet üzenetbe is, tényleg bármit küldtök, újat fogtok mondani :) ...vagy akármilyen hasznos tanács, tipp tapasztalt androidosoktól jól jönne :)
Köszi előre is :D
Nekem tabletem nincs, de itt van par alkalmazas, amit telefonon en is hasznalok:
- jatekok: hill climb racing, onet draw, cut the rope, islash, burn the rope, fruit ninja, temple run
- dropbox, google drive: online tarhely. geprol kabel nelkul igy a legkonnyebb file-okat masolni tabletre
- ujsagok: nso, intex, hvg, origo
- 9gag
- konyv olvaso: amazon kindle, ACV (a comic viewer. kepregenyeket vaganyul lehet vele olvasni)
- shazam: zenefelismero program. megy egy zene a tv-ben vagy radioban es a program megmondja neked a cimet. koncert kozbe is probaltam es mukodott :D
- utorrent
- xiia live (online radiok)
- poweramp (zenelejatszo)
- soundcloud (youtube csak kepek nelkul)
- facebook, facebook messenger

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. szeptember 12., csütörtök 18:39

Na megvettem az asus 7"os tablagepet. Nagyon joo, legalabbis eddig nagyon szeretem, csak ez az első androidos cuccom...olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok e ajánlani akármilyen hasznos, nem hasznos csak vicces..szoval fasza appokat. Jöhet üzenetbe is, tényleg bármit küldtök, újat fogtok mondani :) ...vagy akármilyen hasznos tanács, tipp tapasztalt androidosoktól jól jönne :)
Köszi előre is :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 158 regisztrált és 0 vendég