Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. október 5., szombat 18:40

cart írta:Nekünk a Java 2 Útikalauz programozóknak könyvet ajánlották annak idején. Mondjuk én is a Thinking in Java könyvből tanultam.
Kösz :)

Más: új Routert szeretnék venni, most egy -régi, szar- Dlinkem van, aminek a wifije max. 15Mbit-es, a net pedig 50Mbit-es, tehát egy erősebb, jobb, újabb kéne, otthoni használatra, semmi extra. Esetleg jöhetnek tapasztalatok, kinek mije van, vagy milyen márkában, árban kell gondolkoznom, nem szeretnék fölöslegesen drágát vagy rossz minőségűt venni. Köszi előre is.

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: cart » 2013. október 5., szombat 18:28

Nekünk a Java 2 Útikalauz programozóknak könyvet ajánlották annak idején. Mondjuk én is a Thinking in Java könyvből tanultam.

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. október 5., szombat 18:12

En info egyetemen vagyok. Tanultam is Java programozast. Nem mondanam hogy kiraly vagyok, de azert elveszett se :)
Magyar nyelvű Java könyvet tudnál ajánlani? találtam több könyvet pdf-ben, de nem tudok választani, melyik lenne a legjobb. Persze mellette a Thinking in Java megy angolul meg csehül is ezerrel, de jó lenne egy magyar is :)

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. október 5., szombat 18:06

chosenone46 írta:engem mondjuk érdekelne mert a kolis nettel ugyanez a problémám, maxon a jelerősség, de még a facebook se tölt be.
Én már 2 hónapja is próbálkoztam ezzel, azóta is barátnőméknél nem volt wifi, aztán mondom most megnézem mégegyszer. Múltkor is ugyanez volt, minden faszán be volt állítva, mégsem csatlakozott. Aztán most sem. Mondom kihúzom-bedugom a modemet, hátha... Most bevált. :D Ezt próbáld meg esetleg, ezeknél a köcsög számítástechnikai cuccoknál sosem lehet tudni. :D

Viszont ha már itt vagyok, ismét elszántam magam gépvásárlásra. Rájöttem, hogy elég egy 70-80-ért vennem egy gépet, 1-2 régebbi játékra, netezésre meg filmezésre.

Megint csak a komplett gép jöhet szóba, mert részletre venném. Találtam is kettőt, ami szimpatikus:

ASUS/MSI/GIGABYTE-NVIDIA P8H61 HD PC INTEL DUAL CORE G2020 2x2900 Mhz
Intel H61, 64Bit, Socket 1155, I3,I5,I7 support
4096MB DDR3 1333Mhz
500GB SATA HDD
22X LG dual layer DVD író
NVIDIA GEFORCE GT430 2048MB DVI/HDMI FULL HD Video
8 CH HD audió 10/100/1000 Lan
6DB USB 2.0, 4db elõlapi USB és audio

Ez 80 ezer, illetve:

ASUS/MSI/GIGABYTE-NVIDIA P8H61 HD PC INTEL DUAL CORE G2020 2X2900 Mhz
Intel H61, 64Bit Socket 1155, I3,I5,I7 support
4096MB DDR3 1333Mhz
500GB SATA HDD
22X LG dual layer DVD író
NVIDIA GEFORCE GT620 1024MB DVI/HDMI FULL HD Video
8 CH HD audió
10/100/1000 Lan
6DB USB 2.0, 4db elõlapi USB és audio

Ez teljesen ugyanaz, csak a VGA más, tudtommal ez gyengébb is valamive, ez 72 ezer.

Vélemények?

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 5., szombat 18:02

hehe írta:miért nem veszel egy ezeknél erősebbet, jobbat, csak használtan?
A hasznalt elektronikai cuccokkal nekem ket problemam van: az egyik hogy legtobbszor nincs ra garancia (1 vagy 2 ev legalabb kell), a masik pedig hogy fogalmad sincs milyen problemai vannak. (sokszor csak par het/honap utan jossz ra 1-1 hibara)
Laci írta:Kíváncsiságból, vannak itt programozók, programozni tanuló fórumozók? :) Konkrétabban: valaki Java-ban otthon van?
En info egyetemen vagyok. Tanultam is Java programozast. Nem mondanam hogy kiraly vagyok, de azert elveszett se :)
Sierra írta:Probléma tárgytalan, újraindítottam a modemet kétszer, másodszorra most működik. :) Akár törölhetitek is a hsz-eket. :D
Ez jutott azonnal eszembe :mrgreen:

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2013. október 5., szombat 17:42

engem mondjuk érdekelne mert a kolis nettel ugyanez a problémám, maxon a jelerősség, de még a facebook se tölt be.
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. október 5., szombat 17:35

Probléma tárgytalan, újraindítottam a modemet kétszer, másodszorra most működik. :) Akár törölhetitek is a hsz-eket. :D

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. október 5., szombat 17:31

Srácok sürgős segítség kéne!

Adott egy wifi-s routert, minden be van állítva rajta, a laptop fel is ismeri, csatlakozik is a hálózathoz, kiírja, hogy kiváló jelerősség, azonban internet az istenért nincsen. MI A FASZTÓL LEHET EZ????

Ui.: régebben egy teljesen másik wifis routerről simán lehetett netezni ezen a gépen. Szal nem hiszem, hogy a wifivel lenne a probléma.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. október 5., szombat 16:14

P. Krisz írta:srácok kéne egy kis segítség telefon ügyben , vásárlás előtt állok és meg nem tudtam eldönteni melyik legyen a befutó , eddig a Galaxy s 4 mini áll az első helyen , de szívesen meghallgatnám hogy mit tudtok ajánlani :)
Nekem 2 hónapja LG Optimus G-m van és egyszerűen imádom. S4 mini vs G Mindenben a G a jobb a szoftvert leszámítva, de én úgy tudom, hogy jön a 4.3 a G-re is.

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. október 5., szombat 16:06

Kíváncsiságból, vannak itt programozók, programozni tanuló fórumozók? :) Konkrétabban: valaki Java-ban otthon van?

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2013. október 5., szombat 14:00

srácok kéne egy kis segítség telefon ügyben , vásárlás előtt állok és meg nem tudtam eldönteni melyik legyen a befutó , eddig a Galaxy s 4 mini áll az első helyen , de szívesen meghallgatnám hogy mit tudtok ajánlani :)
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. október 5., szombat 13:23

Hát annyit játszanék rajta, hogy Fm-eznék meg egy két ilyen stratégiai játék . Szóval annyira erős gép nem kell .
De amúgy lehet használtan se lenne rossz ...l
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. október 5., szombat 11:06

oroszisti írta:Srácok laptop ügyben kéne segítség :) 100 lenne a max amit rászánnék , aztán annyira nem értek hozzá , nagyjából tisztában vagyok amúgy vele , csak nem tudok dönteni :D Valami tanácsot elfogadnék . :salute:
Én PC-Outletről rendeltem még anno és nagyon jó. Ráadásul a kiszállítás is nagyon gyorsan megy... Én ezeket ajánlanám:
Acer(igaz kicsit több)
Lenovo(ha nem szeretsz játszani és durva hd videókat nézni, akkor jó, mert kispórolták a video karit belőle)
Toshiba

Kis eltérés van köztük, de akkor fontos, hogy mire használod. Ha szeretsz játszani(persze kereteken belül), akkor egyértelműen a videókaris laptopokat ajánlom(Toshiba, Acer). Ha csak netezel esetleg filmezel meg ilyenek, akkor elég a Lenovo is.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. október 5., szombat 10:54

oroszisti írta:Srácok laptop ügyben kéne segítség :) 100 lenne a max amit rászánnék , aztán annyira nem értek hozzá , nagyjából tisztában vagyok amúgy vele , csak nem tudok dönteni :D Valami tanácsot elfogadnék . :salute:
miért nem veszel egy ezeknél erősebbet, jobbat, csak használtan?
Kép
Kép
Kép

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 5., szombat 10:48

oroszisti írta:Srácok laptop ügyben kéne segítség :) 100 lenne a max amit rászánnék , aztán annyira nem értek hozzá , nagyjából tisztában vagyok amúgy vele , csak nem tudok dönteni :D Valami tanácsot elfogadnék . :salute:
1
2
3

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. október 4., péntek 21:22

Srácok laptop ügyben kéne segítség :) 100 lenne a max amit rászánnék , aztán annyira nem értek hozzá , nagyjából tisztában vagyok amúgy vele , csak nem tudok dönteni :D Valami tanácsot elfogadnék . :salute:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Cris7
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 21:59
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Mario Götze, Marco Reus
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Cris7 » 2013. október 4., péntek 20:24

h3x0r írta:Valamit felre nezhettel (vagy nem frissitett idoben), de feladattol fuggoen 6-9 orat birja az aksija
tobbszor, tobb helyen, ki-be kapcsolva is megneztem, es folyamatosan 100%-ot mutatott.. lehet valami bug volt vagy nemtudom :hmmm:
'háborúk mindig is voltak és lesznek, de a katonáim halhatatlanok.'

Veni, Vidi, Vici.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 4., péntek 19:41

Cris7 írta:tabletekkel kapcsolatban kinek mi a tapasztalata, melyik a legjobb stb ?

ma masfel oran keresztul tudtam nyuzni egy nexus 7-est (asszem a 2012-es valtozat volt), es elegge bejott.. nemnagyon tudtam kiakasztani, es ami a legjobban tetszett hogy 1%-ot se merult.. nalam az pedig eleg jo pont.

ar az mindegy, ilyen 80 korulig johet barmi, ahogy neztem a nexus is annyi most :)
Valamit felre nezhettel (vagy nem frissitett idoben), de feladattol fuggoen 6-9 orat birja az aksija :)

Avatar
Cris7
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 21:59
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Mario Götze, Marco Reus
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Cris7 » 2013. október 4., péntek 19:07

tabletekkel kapcsolatban kinek mi a tapasztalata, melyik a legjobb stb ?

ma masfel oran keresztul tudtam nyuzni egy nexus 7-est (asszem a 2012-es valtozat volt), es elegge bejott.. nemnagyon tudtam kiakasztani, es ami a legjobban tetszett hogy 1%-ot se merult.. nalam az pedig eleg jo pont.

ar az mindegy, ilyen 80 korulig johet barmi, ahogy neztem a nexus is annyi most :)
'háborúk mindig is voltak és lesznek, de a katonáim halhatatlanok.'

Veni, Vidi, Vici.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. szeptember 26., csütörtök 22:34

Az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra belassultak a meghajtóim? Nehezen indít el egy filmet is, ha el is indítja utána akadozik, buffereli. Alig tölti be a mappákat stb..(Win7) Gondolom ebből újrarakás lesz.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 51 regisztrált és 0 vendég