Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 30., szerda 20:38

Sierra írta:
Kerlon írta: Mondjuk, ha nem vagy full ihpone szimpatizáns, akkor gondolkozás nélkül a Note-t venném a helyedben.
Hát az a baj, h 5 éve vagyok iOS-en, nagyon hozzászoktam már, és nem szívesen cserélném le androidra, ezért sem került szóba egyetlen másik androidos készülék sem. Viszont ez a Note10 brutál szép teló, design, kijelző stb. Viszont az se olcsó mondjuk.
Olcsónak nem olcsó, de többet kapsz a pénzedért, ha hajlandó vagy platformot váltani.

Elég csak a tárhelyet említeni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. október 30., szerda 20:28

Kerlon írta: Mondjuk, ha nem vagy full ihpone szimpatizáns, akkor gondolkozás nélkül a Note-t venném a helyedben.
Hát az a baj, h 5 éve vagyok iOS-en, nagyon hozzászoktam már, és nem szívesen cserélném le androidra, ezért sem került szóba egyetlen másik androidos készülék sem. Viszont ez a Note10 brutál szép teló, design, kijelző stb. Viszont az se olcsó mondjuk.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 30., szerda 15:28

Sierra írta: Van itt iphone11 tulaj? :)
Nagyon affele hajlok, pedig a Xs mar a megjeleneskor rabul ejtett, de annyira rohadt draga, hogy a 11 siman jobb vetel, minden szempontbol. Viszont kozben kepbe jott a Note10+, nehez dontes :D akinek van i11-e irjon mar par sort, uzemidorol, kepek minosegerol stb
Mondjuk, ha nem vagy full ihpone szimpatizáns, akkor gondolkozás nélkül a Note-t venném a helyedben.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. október 30., szerda 15:11

Faust írta: De hat a 11 dragabb, nem? Vagy nem a proban gondolkodsz?

A sima 11 nem elorelepes az XS-hez kepest (nekem az van), ha mar veszel akkor a Prot vett, annak kurvajo a kameraja, jo az akksija, es nem szaros led a kijelzoje.
A 11 a legolcsobb mind kozul, az a low budget iphone most az Xr utan :lol: egyebkent nezegettem a pro-t is, de ott a 64gb-os kurva keves, a 256os (nyilvan miert lenne 128as.. :-@ ) meg baszott draga, Xs-hez kepest havi 5000-rel tobb lenne, amit mar sokallok. Viszont a Xs kurvara bejon meg mindig, csak nem tunik racionalis dontesnek, mert abbol pl hianyzik az ultraszeles kamera. Egyebkent a 11ben ugyanaz a kamera van mint a pro-ban, csak ott van pluszban egy telefoto lencse.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. október 30., szerda 14:13

De hat a 11 dragabb, nem? Vagy nem a proban gondolkodsz?

A sima 11 nem elorelepes az XS-hez kepest (nekem az van), ha mar veszel akkor a Prot vett, annak kurvajo a kameraja, jo az akksija, es nem szaros led a kijelzoje.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. október 30., szerda 14:07

Van itt iphone11 tulaj? :)
Nagyon affele hajlok, pedig a Xs mar a megjeleneskor rabul ejtett, de annyira rohadt draga, hogy a 11 siman jobb vetel, minden szempontbol. Viszont kozben kepbe jott a Note10+, nehez dontes :D akinek van i11-e irjon mar par sort, uzemidorol, kepek minosegerol stb

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 19., szombat 15:15

d.gergo írta: Androidon ki milyen képszerkesztőre esküszik? iOS-en Enlight-ot használtam, most ennek keresem az alternatíváját. :hmmm:
Nem használtam sok félét, de a Photo Editor elég sokrétű.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2019. október 19., szombat 14:05

Androidon ki milyen képszerkesztőre esküszik? iOS-en Enlight-ot használtam, most ennek keresem az alternatíváját. :hmmm:

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. október 17., csütörtök 7:12

géza írta:
Elozo laptopomnal egy windows frissites akadt be, minden ujrainditasnal elkezdte telepiteni, de kekhalallal megszakadt.
Vállalati környezetben épp ezért az update service tiltva van. Teszt nélkül nem szabadna kimennie frissítésnek.
Ez nem windows specifikus. Linuxnál is ez a protokol. Ezt diktálja a józan ész.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: géza » 2019. október 17., csütörtök 1:25

Steve írta: Azt el tudjátok képzelni, hogy van olyan ember is, aki nem “gizdáskodásból” vesz Iphonet? Ez még 10 éve lehet így volt bizonyos embereknél. Bár sok ember, aki megtehette nem azért vett Iphonet, hogy gizdáskodjon gondolom.
persze, nem is akartam hogy ugy jojjon le, de azert van egy jelentosnek mondhato altalam csak instapicsanak hivott reteg aki csak azert vesz mert alma. A lenyeg tenyleg az hogy vedd azt a telot amit szeretsz, aki emiatt meg lenez masokat az biztosan kompenzal valamit. :mrgreen:
kierkegaard írta: Add oda a rendszergazdanak, hogy csinalja meg. Ez nem windows problema.
Elozo laptopomnal egy windows frissites akadt be, minden ujrainditasnal elkezdte telepiteni, de kekhalallal megszakadt.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. október 16., szerda 21:29

Én pont fordítva tapasztalom. Több ismerősömnek android-os telefonja van, és ugye náluk már elég rég megoldott a telefonnal való fizetés. Aztán amikor veszem elő a kártyámat, mondják, hogy: "nah, nem jó a telefonod"?

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. október 16., szerda 21:22

Jó ha azt mondom az embereknek h oneplus azt se tudják mi van, aztán a top telefonjuk szerintem verne majdnem minden mást, csak az már nekem drága volt, pedig brutál telókat csinálnak

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8014
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. október 16., szerda 20:58

Steve írta:
Anthony írta: Xiaomira szoktak furán nézni, hogy az mi. Ránézésre azt hiszik, hogy iPhone :lol: Amikor meghallják a nevét, akkor ja, sokan úgy vannak vele, hogy jaa, kínai telefon? Ilyenkor szoktam mondani, hogy a legtöbb telefon kínai. De igazából mostmár szinte mindenki ismeri a Xiaomit is.
De most őszintén kit érdekelnek az ilyen emberek?!

Azt hittem ezek már amúgy eltűntek és ma már a mobillal gizdázás rég megszűnt. Régen egy-két spéci Nokia darabbal is ez ment az Apple előtt, szóval ez nem Iphone soeciális.

Le kell szarni az ilyen idiótákat.
Ja, nem úgy értem, hogy lenézik, hanem őszintén nem ismerték, hogy létezik ilyen teló.
Szerencsére nem forgok olyan körben, ahol lenéznek a telefonod miatt. Mondjuk engem ez az aspektus nem is érdekel, csak nekem legyen megfelelő.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. október 16., szerda 19:32

Az a fura, hogy en soha nem tapasztaltam ezt az iPhone altali lenezest, de valahogy minden android usernel trigger az iPhone hogy ot biztos lenezik a geci almasok emiatt es rohadjanak meg, nekik legalabb nagyobb az akksijuk. :lol: Amugy meg Stevenek van igaza, oszinten, ki a szart erdekel...azt vedd amire van penzed es kieligiti az igenyeidet.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8398
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. október 16., szerda 19:32


Azt hittem ezek már amúgy eltűntek és ma már a mobillal gizdázás rég megszűnt.
mondjuk nagyjabol szerintem el is tuntek, es azzal is egyetertek, hogy az alma kevesbe statusszimbolum.

na nem mintha en elektronikai guru lennek, de azert kivancsi volnek, hogy a 150k+ kategoriaju telefontulajdonosok hany szazaleka tudja a telefonjanak egyaltalan a fobb parametereit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 'shutterisland 2019. október 16., szerda 19:32-kor.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. október 16., szerda 19:16

Anthony írta: Xiaomira szoktak furán nézni, hogy az mi. Ránézésre azt hiszik, hogy iPhone :lol: Amikor meghallják a nevét, akkor ja, sokan úgy vannak vele, hogy jaa, kínai telefon? Ilyenkor szoktam mondani, hogy a legtöbb telefon kínai. De igazából mostmár szinte mindenki ismeri a Xiaomit is.
De most őszintén kit érdekelnek az ilyen emberek?!

Azt hittem ezek már amúgy eltűntek és ma már a mobillal gizdázás rég megszűnt. Régen egy-két spéci Nokia darabbal is ez ment az Apple előtt, szóval ez nem Iphone soeciális.

Le kell szarni az ilyen idiótákat.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. október 16., szerda 19:13

Kerlon írta:
Steve írta:

Ez már csak így megy. Az Iphone árait a honlapon feltüntetett, persze legnagyobb tárhelyű/legdrágábbal szokták összehasonlítani a Samsung fél évvel korábban kijött használtan/kamionról leesett okosban beszerezhető árakkal.Ofkórz pl a Galaxy basic telefonjait az Apple legdrágábbjával versenyeztetve. :kalapos:


Úgy eleve felesleges ez az egész, mert szerintem ott dől el a kérdés, hogy melyik op rendszert kedveled. Melyiket laktad be. Van egy S8-as most már ugye öregedő Samsungom és egy Iphone X, ami lassan szintén öregedő.

A zsír új céges Samsungommal sosem voltam olyan elégedett, mint a zsír új X-el(mindegyikkel ugye a maga idejében).Eleve felszab az irgalmatlan uppdate áradat a Samsungon. Valaki biztosan ennek örül. De én ha hozzá nyúlok a mobilhoz már valamit frissít.Pedig minden szar le van tiltva és törölve róla.
Az első bekezdésed hatalmas ferdítés. Értelmes ember a nyitó árakat hasonlítja össze mindig. Pl. alap 400 ezres 11 Pro és az 1 hónappal előbbi Note 10 330 ezres ellen... Utóbbinak nem kevés előnye van, toll, dual sim, tárhely stb.

OP rendszer. Sok Iphone használó anno azért váltott, mert az 50ezres kis Androidos hulladék nem volt jó, aztán a 200 ezres Iphone utána remekelt. Meglepő. Na mára az Android rengeteget fejlődött és, ha nem is az Iphone fluid gyorsaságát hozza (bár az OxigenOS elvileg hozza), de közel sincs már jelentős hátránya.

Az irgalmatlan update áradatnál meg nem is tudom mire gondolsz. Éppúgy kap havi biztonsági frissítés, illetve néha a rendszer frissítés érkezik rá. Amúgy meg app frissítések vannak csak. Első telepítés után meg nyilvánvaló, hogy a telefon mindent igyekszik az aktuális elérhető legfrissebb verzióra hozni, kétlem, hogy az IOS és az appjai nem így működnek. Letiltani meg bármit letudsz.
Az uppdate áradatnál arra gondolok, hogy én az összes törölhető Samsung cuccot töröltem a céges Samsungomról.Alig van pár app rajta.

Mégis ha jön a kb havi oprendszer frissítés, vagy az appek frissítése az én telom teljesen belassul szöszöl, az összes appel érezhetően. Ilyen volt anno új korában a privát S4-em is ezért váltottam Iphonera.

Míg az Apple cuccain szépen észrevehetetlenül frissítenek a háttérben. Egyedül a nagy op rendszer cserék érezhetők, akkor kell kicsit várni. Ezek évente/másfél évente vannak.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8014
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. október 16., szerda 19:07

Xiaomira szoktak furán nézni, hogy az mi. Ránézésre azt hiszik, hogy iPhone :lol: Amikor meghallják a nevét, akkor ja, sokan úgy vannak vele, hogy jaa, kínai telefon? Ilyenkor szoktam mondani, hogy a legtöbb telefon kínai. De igazából mostmár szinte mindenki ismeri a Xiaomit is.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. október 16., szerda 19:02

géza és shutterisland’!

Azt el tudjátok képzelni, hogy van olyan ember is, aki nem “gizdáskodásból” vesz Iphonet? Ez még 10 éve lehet így volt bizonyos embereknél. Bár sok ember, aki megtehette nem azért vett Iphonet, hogy gizdáskodjon gondolom.

Számomra meg az a fura amik itt elhangzanak. “Megvető tekintet” mert régi mobilod van?!!!Mi a..?!!

Nem tudom én nagyvárosban élek sajnos vagy nem sajnos, de itt pont le sem szarja senki, hogy milyen mobilom van.
De szerintem, ha egy 10 fős faluban élnék, ahol 9 ember olyan retardált, hogy azt nézi milyen mobilom van akkor sem érdekelne.

Amúgy is szerintem ennek az Apple státusz dolognak már pár éve vége. A Samsung és a többi mobil javulása ezt megszűntette nagyjából.

Az meg, hogy az Apple oprendszere azért gyors mert igazából buta, pont nem izgat. A lényeg, hogy működjön.

Amúgy meg én személy szerint nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy más márkára váltsak a jövőben. Számomra az a fura, ha valaki sztereotípiák miatt gyűlöl bizonyos gyártót.Mondjuk elfogadom.Kerlont is igyekszem megérteni. :kalapos:

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. október 16., szerda 18:26

géza írta:

Pontosan emiatt gondolkozom most nagyon, hogy szoljak a cegemnek hogy a Windows laptopomat csereljek mar ki egy Macre, mert picit felbaszos az, ha bedugok egy hdmi kabelt es jon a kekhalal. :mrgreen:
Add oda a rendszergazdanak, hogy csinalja meg. Ez nem windows problema.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég