Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. június 21., vasárnap 10:11

Ha már Revolut, van aki a trading opciót használja? Nem nagyon látok hasonló tulajdonságokkal rendelkező opciót itthon, csak nem teljes a bizalmam, hogy nagyobb összeget bedobjak. :hmmm: (Nagyobb = számomra nagyobb, még mindig nem akkora, hogy brokerhez legyen érdemes fordulni, de konstans fejfájást nem akarok zárolásokkal meg hasonlókkal.)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. június 21., vasárnap 7:27

Igy a revolut kapcsan jutott eszembe. Letrehozol egy virtualis kartyat, regisztralsz vele egy ingyen honap netflixre, majd honap vegen lemondod, letiltod a kartyat. Kovetkezo honapban egy masik virtualis kartyaval regisztralsz be egy honapra es igy tovabb. (esetleg minden regisztracio elott kell egy uj e-mail cim, de az meg 2 perc alatt megvan)
Lenyegeben ingyen netflixezel. Vagy van valami buktato, ami nem jutott eszembe? (nyilvan csak elmeleti sikon :kalapos: )

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. június 20., szombat 16:00

Anyámék "örököltek" egy samsung tévét nővéreméktől... Na most az mi a francért van, hogy náluk minden digitális csatornát programozni lehet, anyáméknál meg csak az analógot? :hmmm: Valamit pluszba be kell állítani?
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. június 15., hétfő 23:57

nmate írta: Mindenkit ellenőriz, mert AI csinálja tudtommal. Csak van némi hibafaktor
Csak némi hibafaktor :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 13., szombat 7:15

h3x0r írta: Benne vagyok nehany revolutos facebook csoportban. Nem csak nagy osszegeknel vagy tul sok atvaltasnal tiltjak le a szamladat.

Egyik bevalt lehuzasuk peldaul az, hogyha latjak, hogy mar egy masik kartyarol toltesz fel penzt, akkor blokkoljak a szamladat, majd kerik, hogy fotozd le azt a kartyat, amirol 8 honappal ezelott toltottel fel penzt. (valoszinuleg mar nincs is meg) Az is jo, hogyha idokozben atmentel masik bankhoz, ilyenkor a feltoltesrol a banki kivonatot kerik. Azonnal mondhatjak, hogy amig te nem kuldod be a kert papirokat, addig ok semmit sem tehetnek.

Olyan is volt, aki premiumra valtott, par nappal kesobb blokkoltak, majd az osszes platformon ignoraltak, addig se jutott el, hogy barmilyen dokumentumot kuldjon nekik. Fel evvel kesobb kapta az ertesitest, hogy toltson fel penzt, mert nem tudjak mibol vonni a premiumot. :lol:

A magyar hatosag tehetetlen, a brit ombudsmanhoz kuldenek, ok a birosagra, de a tobbseg nem fog nehany szaz euro miatt pereskedni.

A revoluton annyi penzt erdemes tartani, hogyha elbukod, akkor 2 percnel tovabb nem bosszankodsz rajta.
De amugy nyugodtan hasznaljatok, valoszinuleg ugyse lesz semmi gond, :mrgreen: a tobbseget nem is ellenorzik, vagy ha megis, akkor 1-2 napig tart csak az egesz. Vagy nem.
Mindenkit ellenőriz, mert AI csinálja tudtommal. Csak van némi hibafaktor

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. június 12., péntek 22:52

Benne vagyok nehany revolutos facebook csoportban. Nem csak nagy osszegeknel vagy tul sok atvaltasnal tiltjak le a szamladat.

Egyik bevalt lehuzasuk peldaul az, hogyha latjak, hogy mar egy masik kartyarol toltesz fel penzt, akkor blokkoljak a szamladat, majd kerik, hogy fotozd le azt a kartyat, amirol 8 honappal ezelott toltottel fel penzt. (valoszinuleg mar nincs is meg) Az is jo, hogyha idokozben atmentel masik bankhoz, ilyenkor a feltoltesrol a banki kivonatot kerik. Azonnal mondhatjak, hogy amig te nem kuldod be a kert papirokat, addig ok semmit sem tehetnek.

Olyan is volt, aki premiumra valtott, par nappal kesobb blokkoltak, majd az osszes platformon ignoraltak, addig se jutott el, hogy barmilyen dokumentumot kuldjon nekik. Fel evvel kesobb kapta az ertesitest, hogy toltson fel penzt, mert nem tudjak mibol vonni a premiumot. :lol:

A magyar hatosag tehetetlen, a brit ombudsmanhoz kuldenek, ok a birosagra, de a tobbseg nem fog nehany szaz euro miatt pereskedni.

A revoluton annyi penzt erdemes tartani, hogyha elbukod, akkor 2 percnel tovabb nem bosszankodsz rajta.
De amugy nyugodtan hasznaljatok, valoszinuleg ugyse lesz semmi gond, :mrgreen: a tobbseget nem is ellenorzik, vagy ha megis, akkor 1-2 napig tart csak az egesz. Vagy nem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 12., péntek 19:14

Steve írta:
Realista24 írta: Na amíg erről irogattunk elhagytam a hitelkartyam :lol:

Vagyis befizettem rá lóvét és otthagytam. Vagy lenyultak vagy az automata beszivta. :lol: a kumma anyját
Ne már. :lol: :D
Jó,hogy tudsz rajta röhögni és nem idegeskedsz! Majd megoldódik, csak a letiltogatás, új rendelése stb.. kicsit macera.

Oké semmi ilyenről nem beszélhetünk a jövőben! :ozil: :coffee:
5 perc alatt megvolt, jön az új. 3K.
Ez van.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. június 12., péntek 18:49

Realista24 írta: Na amíg erről irogattunk elhagytam a hitelkartyam :lol:

Vagyis befizettem rá lóvét és otthagytam. Vagy lenyultak vagy az automata beszivta. :lol: a kumma anyját
Ne már. :lol: :D
Jó,hogy tudsz rajta röhögni és nem idegeskedsz! Majd megoldódik, csak a letiltogatás, új rendelése stb.. kicsit macera.

Oké semmi ilyenről nem beszélhetünk a jövőben! :ozil: :coffee:

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. június 12., péntek 18:22

revolut az kocsmazashoz jo mert szetlehet dobalni a szamlat, illetve en a havi hitelkartya kiegyenlitesemet, egyeb utalasaimat folyatom at rajta, mert az ingyenes. egy kicsit lassabb az iban utalas, de megeri hogy ingyen legyen.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 12., péntek 18:13

Na amíg erről irogattunk elhagytam a hitelkartyam :lol:

Vagyis befizettem rá lóvét és otthagytam. Vagy lenyultak vagy az automata beszivta. :lol: a kumma anyját
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. június 12., péntek 17:53

Realista24 írta:
nmate írta: Persze hogy van mitől tartani. Ruszki háttér, brit vállalat...

Mondom, én ilyen áthidalónak használom, 50k max ami rajta volt egyszerre nekem, az is 5 percig amíg a netes rendelést kifizettem róla. Ingyen lehet rá pénzt tölteni, forint alapon, csak 2 gombnyomás és ott a még kisebb kockázatú fizetés.

...jó, két kattintás és a bankkártya adataim beírása :D
Nem tudom.

Hitelkártya tapasztalatom szerint biztonságosabb. Olyan ami Független a normál betéti szamladtol..

Normál hitelkeret, két lépcsős azonosítás fizetésnel. És ha mégis ellopjak mint nekem, akkor a pénzem egy két nap alatt visszaadja a bank. Plusz ingyen új kártya.

Revo meg ha úgy tetszik neki zarol és szivat.
Pontosan.

Két teljesen más rendszer. Teljesen más elven is működik. A hitelkártya teljesen biztonságos és lekövethető az adatforgalma. Pontosan ezt kódolom, így tudom.

Nyilván ha megszerzik a kódodat és leveszik a pénzt az kellemetlen. De továbbra is ott van az az előny, hogy a mainframe adatforgalmát teljesen pontosan nyomon lehet követni.Éppen ezért tudnak a bankok is biztosítást vállalni rá, mert előbb-utóbb kiderül hova vándorolt a pénz.

Magát a mainframe rendszereket elég nehéz feltörni és nyomtalanul nem is lehet.Ezért használja az összes nagy bank ezt, hiába a licenszek irgalmatlan drágák és alig pár nagy mainframe cég van,így annyit kérnek amennyit nem szégyellnek a bankok, biztosítók fizetnek.

Viszont az ilyen “felületi” Nintendo rendszerek könnyen támadhatóak és totál rejtetten is fel tudják törni.

De az nyilván más ha az ember nem tárol nagy pénzeket rajta.Csak a számlához nem szabad kötni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 12., péntek 17:44

nmate írta: Ja, csak hitelkártyán viszonylag sok pénzt kell forgatni, hogy megérje (ha jól tudom), én meg annyit azért nem pörgetnék rajta. Kiadásaim nagy része az albérletre megy, amit ilyen 1870-es évekbeli módszerrel kp-ban kell fizessek - itt is jól jön a revolut, hogy arról is tudok pénzt felvenni.

Kis pénz esetén szerintem nincs mitől tartani. Nagy összegek esetén az AI tud szívatni, ami ellenőrzi a tranzakciókat és szinte akármilyen okkal le tudja tiltani a kártyádat, amit kínszenvedés visszakönyörögni.
Persze, ez egyenfuggo.
Évi 5-6000 Ft a kartyadijam. Mondjuk wizz és így bőven megeri mert tagsági jár mellé, több tízezer értékben.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 12., péntek 17:40

Plusz kérdés, hogy a nav mennyire vak irányukban, és mikor változtatnak a hozzáállásukon. :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 12., péntek 17:39

Ja, csak hitelkártyán viszonylag sok pénzt kell forgatni, hogy megérje (ha jól tudom), én meg annyit azért nem pörgetnék rajta. Kiadásaim nagy része az albérletre megy, amit ilyen 1870-es évekbeli módszerrel kp-ban kell fizessek - itt is jól jön a revolut, hogy arról is tudok pénzt felvenni.

Kis pénz esetén szerintem nincs mitől tartani. Nagy összegek esetén az AI tud szívatni, ami ellenőrzi a tranzakciókat és szinte akármilyen okkal le tudja tiltani a kártyádat, amit kínszenvedés visszakönyörögni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 12., péntek 17:34

nmate írta: Persze hogy van mitől tartani. Ruszki háttér, brit vállalat...

Mondom, én ilyen áthidalónak használom, 50k max ami rajta volt egyszerre nekem, az is 5 percig amíg a netes rendelést kifizettem róla. Ingyen lehet rá pénzt tölteni, forint alapon, csak 2 gombnyomás és ott a még kisebb kockázatú fizetés.

...jó, két kattintás és a bankkártya adataim beírása :D
Nem tudom.

Hitelkártya tapasztalatom szerint biztonságosabb. Olyan ami Független a normál betéti szamladtol..

Normál hitelkeret, két lépcsős azonosítás fizetésnel. És ha mégis ellopjak mint nekem, akkor a pénzem egy két nap alatt visszaadja a bank. Plusz ingyen új kártya.

Revo meg ha úgy tetszik neki zarol és szivat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 12., péntek 17:23

Persze hogy van mitől tartani. Ruszki háttér, brit vállalat...

Mondom, én ilyen áthidalónak használom, 50k max ami rajta volt egyszerre nekem, az is 5 percig amíg a netes rendelést kifizettem róla. Ingyen lehet rá pénzt tölteni, forint alapon, csak 2 gombnyomás és ott a még kisebb kockázatú fizetés.

...jó, két kattintás és a bankkártya adataim beírása :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. június 12., péntek 17:09

Hogyne lenne!

Jó cucc a maga nemében de sosem tartanék rajta pénzt fixen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 12., péntek 16:53

nmate írta:
Steve írta: Apple watchnak egész használható a kijelzője, meg a leegyszerűsített menü egész olvasható, de számomra hasznavehetetlen. A fizetés az valóban jó dolog, bár én azt nem használom. Bank informatikai rendszerét programozom, így nagyjából tudom mi mennyire biztonságos, erre nem tenném minden vagyonomat.
Revolut. Én azzal fizetek mindenhol, arra meg tök ingyenesen töltök át pénzt a bankszámlámról. Pont erre jó, egy gateway nekem ami miatt nem kell féltenem a kis bankszámlámat.
Engem kicsit aggaszt ez a Revolut, bár nem tudom konkrétan megmondani, miért. Túl sokan túl sok pénzt tartanak rajta, hogy minden ingyen fasza és megbízható is
legyen egyszerre. Vagy semmi félnivaló nincs?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 12., péntek 16:19

Steve írta: Apple watchnak egész használható a kijelzője, meg a leegyszerűsített menü egész olvasható, de számomra hasznavehetetlen. A fizetés az valóban jó dolog, bár én azt nem használom. Bank informatikai rendszerét programozom, így nagyjából tudom mi mennyire biztonságos, erre nem tenném minden vagyonomat.
Revolut. Én azzal fizetek mindenhol, arra meg tök ingyenesen töltök át pénzt a bankszámlámról. Pont erre jó, egy gateway nekem ami miatt nem kell féltenem a kis bankszámlámat.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. június 12., péntek 16:11

kiserik írta:
___Samy___ írta: Ja, közben én is gondoltam erre, csak minőségben nem tudom mennyire fog visszautni.
Elvileg semmiben. Ha netes rendelés, akkor küldje vissza, ha még bolti és 3 napon belül van, akkor azzal is bepróbálkozhat. Én most vettem egy Superlux HD 681 evo-t. Eddig tetszik.
NewZoo írta: Okosórával milyen tapasztalaitok vannak? Samsung Galaxy watch nem igazán tetszik apple nem játszik, esetleg huawei watch gt 2-t néztem de az is inkább aktivitásmérő mint okosóra. Igazából most ismerkedem a témával, szóval bármilyen vélemény érdekelne azoktól, akik nem csak sportolásra használnak ilyen eszközt
Minden evben előjön a gondolat,hogy veszek egyet es minden evben rajovok, hogy semmi ertelme. :lol:
Így vagyok én is. Jó-jó, de a Citizenem nem cserélem le ilyen kütyükre :D
[/quote]
Bestbyteon vette, az átvétel napjan vissza szerette volna küldeni, mivel rájött, hogy rosszat rendelt, de leraztak, hogy mivel felbontotta a dobozt, így már nem vehetik vissza.

Minden esetre az atalakitoval minden rendben működött. Szerencsére.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég