Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. október 14., szerda 18:18

Realista24 írta: Felbmilliok telefonra. Mindig rajovok hogy elment mellettem a világ ezen a téren. :lol:
Ha céges nem lenne, eléggé bajban lennék. Nekem a száz is sok :D És nem azért, mert nem telik rá, lelkileg.
Faust írta: Tovabbra is egy helyben toporognak, mert a kameran kivul mar evekkel ezelott ki voltak maxolva a telefonok.
Amúgy az appok is borzalmasak, nagyon irreális teljesítmény igénye van némelyiknek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nmate 2020. október 14., szerda 18:21-kor.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. október 14., szerda 18:11

Felbmilliok telefonra. Mindig rajovok hogy elment mellettem a világ ezen a téren. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. október 14., szerda 17:42

Faust írta: Gyorsabban es simabban porog a messenger vagy mi? :mrgreen:

Latom kezded erteni. :D

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. október 14., szerda 16:57

Mondjuk en alapbol nem ertem ezt a kepfrissites mizeriat. Jatszik valaki kompetitiv online shooterrel/strategiaval mobilon? Mert ott van erdemi kulonbseg a kepfrissites miatt, azon kivul meg semmi. Gyorsabban es simabban porog a messenger vagy mi? :mrgreen:

A nagyobb verzioban nem csak a telefoto lencse a kulonbseg, a meret miatt nagyobb szenzor van a telefonban, sokkal erzekenyebb, ezaltal reszletgazdagabb, es sotetben zajmentesebb kepeket tud csinalni. Aki rendszeresen, neadjisten hivatasszeruen mobillal fotozik, annak megeri, mas csak a nagyobb kijelzot fizeti ki. De ez igaz barmelyik gyarto legnagyobb telefonjaval kapcsolatban.

Tovabbra is egy helyben toporognak, mert a kameran kivul mar evekkel ezelott ki voltak maxolva a telefonok.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2020. október 14., szerda 15:34

flori írta: A 120hz utani vinnyogas mennnyire valid? Kicsit lemaradtam itt a 10esemmel. Nehez ugy, mert megerett a valtasra a telefon, de a 12 pro max huzos 490ert... :D Abba a hibaba meg nem akarok esni, hogy jovore durran valami nagyobb fejlesztes, kinottem mar az evenkenti telefon cserebol.
Ha azt nezzuk hogy az osszes konkurens flagshipjeben ott a magasabb kepfrissites, akkor kurva gaz. Sot Xiaomiknal mar a kozepkategoriaban is ott van legalabb a 90Hz (sot Mi10T proban 144 van). Ezeket figyelembe veve, es hogy mondjuk mennyibe kerul egy pro/pro max, akkor meg gazabb. :D viszont nyilvan lehet nelkule elno, de ennyi penzert elvarna az ember.

A masik ami fura, hogy tavaly 11 es 11 pro kozott tenyleg volt kulonbseg a pro javara, tobb kamera, szebb kijelzo, jobb uzemido. Iden viszont eltunt minden, egyedul a telefoto kameraval van tobb a pro-ban (meg talan tobb ram), megis tobb tizezerrel dragabb. Szal pl a “pro” elnevezesbe beleferhetett volna egy 120Hz, es akkor a simakba meg csak a 60 Hz.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. október 14., szerda 14:29

flori írta: A 120hz utani vinnyogas mennnyire valid? Kicsit lemaradtam itt a 10esemmel. Nehez ugy, mert megerett a valtasra a telefon, de a 12 pro max huzos 490ert... :D Abba a hibaba meg nem akarok esni, hogy jovore durran valami nagyobb fejlesztes, kinottem mar az evenkenti telefon cserebol.

Szerintem az X-hez képest megéri a váltás. De nyilván pénztárcától és az ember személyes igényeitől függ.

X-hez képest ami jelentős előrelépés: kamera, 5G, kicsivel jobb akksi idő, meg a dizájn ha tetszik.

Az Apple mindig ezt csinálja, hogy újít a dizájnon(ami jelenleg vissza az 5-höz csak modernebb kivitelben :) ) majd pár évig rápakolásznak és utána újítás.

Nem tudom mi lehetne jövőre akkora forradalmi újítás. Gondolom kicsit jobb lesz, még 320 kamera bele stb..

Nekem 11pro-ról abszolút nem éri meg váltani. Viszont személy szerint nekem ez a dizájn tetszik a legjobban, baromira bejön 12-es kinézete. Az 5s telefonom után is vágyódok a mai napig. :mrgreen: ..mmint dizájn szempontjából.

Amúgy régen tök jó volt, hogy volt egymillió fajta különböző stílusú telefon.Nyilván tudom, hogy a tapi kinelző behatárolja a dolgokat, de jópofa volt régen a sokszínűség.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. október 14., szerda 14:11

Ha nem fotozol vele, jobban jarsz az XS-el, minden mas csak bullshit. En amugy szemeznek vele ha nem 2020 lenne. :mrgreen:

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: flori » 2020. október 14., szerda 12:39

A 120hz utani vinnyogas mennnyire valid? Kicsit lemaradtam itt a 10esemmel. Nehez ugy, mert megerett a valtasra a telefon, de a 12 pro max huzos 490ert... :D Abba a hibaba meg nem akarok esni, hogy jovore durran valami nagyobb fejlesztes, kinottem mar az evenkenti telefon cserebol.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. október 14., szerda 9:55

flori írta: Van akit meggyőzött az új iphone? Nekem lassan időszerű lenne a váltás, de a formán kívül annyira nem vettek meg.
Tavasszal vettem 11 Prot, szoval majd az iPhone 14-nel elgondolkozok :mrgreen:

Amugy maga a forma nagyon szexi, vegre vannak elek. Az AR capability is fejlodik, de ehhez elsosorban felhasznaloi szoftverek kellenenek, addig nem lehet kihasznalni.
Az uj chip viszont erdekes lesz, valoszinuleg az elso ARM Macbookok is ezzel fognak jonni. Kivancsian varom, mit tud majd az 5 nanometer egy notebookban. :)

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. október 14., szerda 9:25

kodo írta:
flori írta: Van akit meggyőzött az új iphone? Nekem lassan időszerű lenne a váltás, de a formán kívül annyira nem vettek meg.
Szintén zenész váltás ügyileg.

Valószínűleg a 12-esre beruhazok, bar megvarom még a teszteket, meg hogy elotte a kezembe vegyem.

Amugy semmi extra, bar nekem a i7 plus után nagy fel lesz.
Nekem az Iphone 5s telefonom volt az abszolút kedvencem a régi Nokia 8850-em óta(azóta sem szerettem úgy telefont :sziv: :D ).

Nagyon szerettem az 5s formáját, meg az egész telefont. Ez a 12-es meg kb uaz csak nyilván modernebb,jobb és teljes kijelzős. Szóval szerintem én idővel benevezek.

Szerintem azok jól jártak akik a sima 11-esre nem neveztek be. Ahhoz képest a sima 12-es sokkal nagyobb előrelépés.

Az 11pro és a 12/pro között viszon már megint nem olyan óriási nagy az ugrás,kb számomra csak a forma jön be jobban.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. október 14., szerda 8:58

Hát nem tudom, én telefon témával úgy vagyok, hogy a 6S-em amíg működik, addig használom. Az akksi ki lett cserélve, most kibír egy napot. Valahogy nincs humorom kiadni egy telefonra sokszázezret (anno 25.000 volt a 6S). Feleslegesnek tartom.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kodo » 2020. október 14., szerda 8:45

flori írta: Van akit meggyőzött az új iphone? Nekem lassan időszerű lenne a váltás, de a formán kívül annyira nem vettek meg.
Szintén zenész váltás ügyileg.

Valószínűleg a 12-esre beruhazok, bar megvarom még a teszteket, meg hogy elotte a kezembe vegyem.

Amugy semmi extra, bar nekem a i7 plus után nagy fel lesz.

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: flori » 2020. október 14., szerda 8:08

Van akit meggyőzött az új iphone? Nekem lassan időszerű lenne a váltás, de a formán kívül annyira nem vettek meg.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. szeptember 29., kedd 15:31

Telepített már valaki Huawei p40-re Google playt? Nagy kokanyolas? Egy frissítés nem vágja haza?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. szeptember 20., vasárnap 13:12

Sziasztok!

Tegnap reggel óta nem akar bekapcsolni az asztali gépem. Be se indul, mintha nem kapna áramot. Egyszer valahogy bekapcsolódott tegnap a 100. nyomásra, de azóta semmi.

Amiket kipróbáltam: másik konnektor, másik tápkábel, alaplapi elemcsere.
Remélem csak a bekapcsológomb romlott el, az viszont olyan barom módon van bekötve, hogy nem tudom csak azt letesztelni.
Valami áramot kap, mert ha bedugom, akkor valami nagyon halk "kopogásféle" hallatszik belülről.

Van valami házi praktika, ami felett elsiklottam? Ha nem megy akkor valószínűleg lesz szervizes ismerős, csak nem akarom vasárnap ezzel csesztetni.

Köszi.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. szeptember 4., péntek 9:00

flori írta: Tudom ezerszer volt már téma, de azért beírom az én paramétereimet is:
Anyukámnak kellene egy gép, kb. nyomtatáshoz, kevés netezéshez, nagyon maximum filnézéshez, semmi extra. Legyen könnyű, vékonyabb gép,13col körül, és azért bírja is az akksija. Megbízható laptopot keresnék, drága se kell. Legyen egy kompakt ki szerkezet. Keret max 200, nem tudom kijön-e belőle...

Láttam ilyen érintő+laptop egyben kombót, azok milyenek?

Köszi a segítséget, én nagyon kuka vagyok ehhez. :mrgreen:
En egy refurbished lenovo/dell uzleti laptopot vennek a helyedben. Abban a meretben ritkabb, de mar elofordul egy ideje.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: flori » 2020. szeptember 2., szerda 22:08

Tudom ezerszer volt már téma, de azért beírom az én paramétereimet is:
Anyukámnak kellene egy gép, kb. nyomtatáshoz, kevés netezéshez, nagyon maximum filnézéshez, semmi extra. Legyen könnyű, vékonyabb gép,13col körül, és azért bírja is az akksija. Megbízható laptopot keresnék, drága se kell. Legyen egy kompakt ki szerkezet. Keret max 200, nem tudom kijön-e belőle...

Láttam ilyen érintő+laptop egyben kombót, azok milyenek?

Köszi a segítséget, én nagyon kuka vagyok ehhez. :mrgreen:
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. augusztus 21., péntek 17:52

Érdekes, nekem a feleséged mindig azonnal válaszol :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. augusztus 19., szerda 10:24

Gondolom a messenger alkalmazásnak beragad valami háttérfolyamat vagy szerver oldalon marad bent valami kapcsoló, hogy online vagy és nem billenti át semmi offlineba. Ha újra elérhető leszel és mittomén bezárod az appot vagy a böngészőablakot újra, az megoldja.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. augusztus 19., szerda 9:51

Bocsi a dupláért. Most nézem telefonon, ott meg elérhetőnek jelzi, de közben azt írja a beszélgetésre kattintva, hogy 3 perce volt elérhető :argue: :roll:
Elrontod itt az egeszet az utolso mondattal. Igy mar nem is erdekelnek a valaszok :kalapos:
Vagy van egy másik telefonja is :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 69 regisztrált és 0 vendég