Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. július 10., szombat 12:44

Remy írta: Legalapabb felhasználás, nappaliban. 4K sem fontos.

Ezért is ennyi a keret rá.

Mert gyors ránézve, vannak brutál noname márkák, azokat nem gondolom, hogy érdemes.
mediamarkton most hétvégén van kuponnapi akció, sony, lg, panasonic, philips, nem lehet mellé fogni velük kivéve ha szart fogsz ki :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. július 10., szombat 12:43

Remy írta: 100-110 körül milyen TVt vennétek?
Gondolom filmeket neznel.
110-120 kozott mar talalsz Samsung, LG 108 cm, 4k TV-ket.
Ha fix a keret, akkor 100-110 kozott a Horizon tv-k se rosszak, ugyancsak 108 cm, 4k

Tavaly novemberben vettem 60-65k korul egy Horizon tv-t, az is 108 cm, de csak full hd. Nem azon szoktam filmeket nezni, de arra eleg, hogy neha berakom a comedy centralt lefekves elott vagy ha epp meccs megy es nem akarok a nappaliban elaludni :mrgreen: . Az arahoz kepest boven megerte, viszont ekkora meretnel mar kell a 4k. (ami viszont idegesito, hogy mig a Samsung tv siman folytat egy filmet, ahol abbamaradt, addig ez ujraindul es elore tekerni is lassabb). Tolem vagy 100 meterre lakik egy TV szerelo, mondta, hogy a Horizon nincs a Samsung/LG szintjen, de alkatreszek meg osszeszereles alapjan megbizhato, par nagyobb nev kozott tobb a gané termék. Mondjuk hozza tette, hogy ez neki jo :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. július 10., szombat 12:39

Legalapabb felhasználás, nappaliban. 4K sem fontos.

Ezért is ennyi a keret rá.

Mert gyors ránézve, vannak brutál noname márkák, azokat nem gondolom, hogy érdemes.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. július 10., szombat 12:08

kiserik írta: Nekünk is van, állványos Philips. Ruhafogast jóval olcsóbban is lehet venni. Mifelénk úgy mondják, hogy cifra nyomorúság.
Szóval szarra se jó?
El Sie7e írta:
Kerlon írta: Madridom mindent is tudó népe!

Kerlon kummára utál vasalni, szóval dobná a hagyományos vasalót és egy gőzvasalót venne. Valakinek tapasztalata? Ajánlása? Egyáltalán normálisan vasalnak az ilyen szarok?

Előre is köszi a közérdekű infókat. :D
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_p ... SREALw_wcB

én ilyet tervezek venni, jókat hallottam róla, de ha vki innen is meg tudja a pozitív véleményeket erősíteni, akkor holnap már rendelem is meg :mrgreen:
Itt azért sok az okosság. Csak nem tudom, hogy az elvasalt majd szekrényből kivett cumót gőzölik át vagy pl. a szárogatóról leszedettet.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. július 10., szombat 12:05

Remy írta: 100-110 körül milyen TVt vennétek?
TV-nél rohadt sok a paraméter, hogy mire használod, hol használod, mekkora méret stb stb. Szóval szerintem pontosíts.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. július 10., szombat 11:48

100-110 körül milyen TVt vennétek?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 10., szombat 11:40

Nekünk is van, állványos Philips. Ruhafogast jóval olcsóbban is lehet venni. Mifelénk úgy mondják, hogy cifra nyomorúság.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. július 10., szombat 11:08

Mi tavaly vettunk egyet. Valamelyik dragabb Philipset, de nem vagyok otthon, hogy megmondjam melyiket.

A hagyomanyos vasalast szerintem nem helyettesiti, de ha megtanulod hasznalni, jo alternativa.

Tud korulmenyes lenni, mi azt tapasztaltuk, hogy vallfan logo ruhat lehet a legeredmenyesebben gozolni.

En merem ajanlani, ha egy kevesbe maceras opciora vagyik valaki, de nem megvaltas. Az elejen biztosan kuzkodni fogsz vele.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. július 10., szombat 10:41

Kerlon írta: Madridom mindent is tudó népe!

Kerlon kummára utál vasalni, szóval dobná a hagyományos vasalót és egy gőzvasalót venne. Valakinek tapasztalata? Ajánlása? Egyáltalán normálisan vasalnak az ilyen szarok?

Előre is köszi a közérdekű infókat. :D
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_p ... SREALw_wcB

én ilyet tervezek venni, jókat hallottam róla, de ha vki innen is meg tudja a pozitív véleményeket erősíteni, akkor holnap már rendelem is meg :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. július 10., szombat 10:31

Madridom mindent is tudó népe!

Kerlon kummára utál vasalni, szóval dobná a hagyományos vasalót és egy gőzvasalót venne. Valakinek tapasztalata? Ajánlása? Egyáltalán normálisan vasalnak az ilyen szarok?

Előre is köszi a közérdekű infókat. :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. június 14., hétfő 19:09

Xiaomi MI 9. Instagram. Chaten sehol nincs ott a válasz ikon. Egyik fülön sem tudok külön válaszolni senkinek egy adott üzenetre, ami baromi zavaró egy hosszabb beszélgetés közben. Tud valaki segíteni, hogy mi a probléma megoldása? :hmmm:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

ferni
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. június 14., hétfő 12:02

Én most 120hz-en tolom, tegnap le lett véve 60hz-re, konkrétan bántotta a szememet a kurzor :lol: :lol: :lol:
Mondjuk én játszok is.

Viszont egy 144hz-es azért drágább már, ami értelmesebb.

IPSt vegyél, arra figyelj, VA meg TN-nél neked jobb sokkal az IPS.
TN még jobb FPS játékokra, de már ott is inkább az IPS, utolérték a TNt gyorsaságban, a VA meg nem tudom mire való.... :mrgreen: Hasztalan :mrgreen:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7380
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. június 14., hétfő 11:55

Köszi Máté!

Még találtam ezt az Asus-t erről mi a véleményed. A szem kímélés jól hangzik, mert ígyis kiesik a szemem az apró kódot nézve.

Asus Eye Care VZ279HE-W 27´


Napfény az lesz…Mármint csak nyáron,amúgy itt egy fél évig sötét van. :kalapos:

32” az már brutál magy lenne szerintem.Feleslegesen nagy talán. 32”-nál már sokkal több és újabb technológiás alternatíva lenne.. :hmmm:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. június 14., hétfő 11:50

Én 27 colhoz nem társítanék fullHD-t, minimum 1440p. Illetve a 250nit csak akkor jó, ha nincs napfény ahol dolgozol, mert különben alig látod. Frekvencia kb. mindegy, ha nem játszol.

pl.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7380
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. június 14., hétfő 11:43

Hello Madridom mindent tudó népe!

Kellene vennem egy monitort otthonra. Csak kódoláshoz meg alap dolgokhoz kellene. Szóval nem játszani vagy ilyesmi.

Ami alapkövetelmény, hogy vékony és fehér legyen.

A méreten gondolkozom, de a 27” szerintem elég kellene, hogy legyen.

Amit kinéztem: Acer HA270A 27" IPS

Alternatíva: ASUS VZ279HE-W

Vélemény róla?

Amúgy a hajlított Samsungok nagyon bejöttek, de itt fehéret csak 32”-ban találtam, az meg feleslegesen nagy lenne szerintem.

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. június 11., péntek 9:55

Steve írta:
kiserik írta:
Prémium előfizu nélkül mennyire használható?

Én a HikVision DS-KIS603 szettel szemezek egy ideje, de még nem mertem beruházni rá. Volt egy jó vezetékes rendszerem, csengővel, külön kamerával (sajnos a házból nem látni rá a kapura) meg beltéri kijelzővel, csak a kutyáim felszedték a vezetéket, aztán nincs kedvem újra beásni vagy 100 méter drótot, így marad a wifis rendszer.
Én a Ring Prot még akkor vettem, amikor nem műveltem még ki magam eléggé a témában és nem is volt annyi alternatíva.

Előfizetés ha csak egy kütyüd van akkor 3euro per hónap, vagy 30eur/év. Előfizetés nélkül csak a Live mód működik, vagyis bárhonnan bármikor megnézheted mi történik a kamerában, viszont bejátszani és visszanézni nem tudsz.


Ezért az Eufy szerintem jobb opció. A Eufy Video Battery Doorbell 2K + Homebase csomaggal be tudsz egy saját tárhelyte játszani mindent és tesztek alapján hasonlóan jó a képminőség+válaszidő mint a Ringnek.

Itt egy jó teszt link:

https://youtu.be/Twy4RUUakSk
Köszi, köszi. :salute: Nem egy átlag magyar pénztárcának való az árazása, de megtetszett ez az Eufy holmi. Valószínűleg ez lesz a befutó csengő és kamera esetén is. Végre nem kell drótozni. :D

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7380
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. június 10., csütörtök 23:18

Béla írta: Ha már ennyire benne vagytok. Valami kültéri biztonsági kamerát nem tudtok? Olyasmi kéne aminél nincs havidíj, telóról rá tudjak nézni hogy mi a helyzet, és küldjön értesítést ha mozgást érzékel.
Nem, nem az Eufy-nál dolgozok..de…

Eufy Cam 2 Pro Kit-et nézd meg.Nincs havidíj, baromi jó képminőség, főleg az éjszakai módban jön ki a különbség.
Saját tárhely.

Természetesen telón tudod nézni, de ez alap.

Béla
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:20
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, R9

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Béla » 2021. június 10., csütörtök 23:10

Ha már ennyire benne vagytok. Valami kültéri biztonsági kamerát nem tudtok? Olyasmi kéne aminél nincs havidíj, telóról rá tudjak nézni hogy mi a helyzet, és küldjön értesítést ha mozgást érzékel.
2013.05.28
11.45

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 10., csütörtök 21:28

Csengő, meg előfizetes. Nagyon le vagyok maradva :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7380
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. június 10., csütörtök 21:06

kiserik írta:
Steve írta:

Ring Pro van.Ajánlom. Elég stabil és megbízható.

Alternatíva az Eufy.
Prémium előfizu nélkül mennyire használható?

Én a HikVision DS-KIS603 szettel szemezek egy ideje, de még nem mertem beruházni rá. Volt egy jó vezetékes rendszerem, csengővel, külön kamerával (sajnos a házból nem látni rá a kapura) meg beltéri kijelzővel, csak a kutyáim felszedték a vezetéket, aztán nincs kedvem újra beásni vagy 100 méter drótot, így marad a wifis rendszer.
Én a Ring Prot még akkor vettem, amikor nem műveltem még ki magam eléggé a témában és nem is volt annyi alternatíva.

Előfizetés ha csak egy kütyüd van akkor 3euro per hónap, vagy 30eur/év. Előfizetés nélkül csak a Live mód működik, vagyis bárhonnan bármikor megnézheted mi történik a kamerában, viszont bejátszani és visszanézni nem tudsz.


Ezért az Eufy szerintem jobb opció. A Eufy Video Battery Doorbell 2K + Homebase csomaggal be tudsz egy saját tárhelyte játszani mindent és tesztek alapján hasonlóan jó a képminőség+válaszidő mint a Ringnek.

Itt egy jó teszt link:

https://youtu.be/Twy4RUUakSk


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 22 regisztrált és 0 vendég