Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2017. március 29., szerda 20:28

Hát van ami mellette szól, van ami ellene. Például az egyik legnagyobb erőssége a technológiának, hogy minden fájl azonnal kéznél van és dolgozhat vele az ember akárhol van. Ezt 2017-ben a felhőtárhelyekkel fel lehet oldani, és ez csak egy ellenpélda.

Ami engem illet, melóban Word, Excel, Photoshop, Notepad++, Filezilla, Chrome, Adobe Captivate és hasonló szoftvereket használok, és sokszor dolgozom otthonról. Könnyű a laptopom is, de azért el tudnám viselni, ha nem kéne táskával járnom reggelente, hanem elég lenne a telót zsebrerakni amit amúgy is mindig viszek magammal, bent pedig rácsapni egy monitorra. Persze ehhez a szoftverfejlesztőknek is erősebben kellene nyitni a mobilra, de ezzel manapság sincs gond.

Ezzel persze lehet vitatkozni, vannak ellenérvek dögivel. Például az utcán egy laptopot nehezebben kapnak ki a táskámból, mint egy telefont a kezemből, amin rajta van minden munkám. Szóval érdekes kérdés. Lehet, hogy elsődlegesen sose ezt fogjuk használni, de szolgáltat olyan kényelmi dolgokkal, amik miatt életben maradhat. Hiszen telefont lassan mindenki használ és hord magánál minden nap, ellentétben a tabletekkel, ami egy olyan "kiegészítő" mint a laptop, csak "hülyébb".

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. március 29., szerda 19:48

hát ahhoz iszonyatosan sokat kéne fejlődnie az iparnak hogy egy pct kiváltson, főleg ha azt nézzük hogy mennyivel tartósabb a pc egy telefonnál.
Ennyi pénzért meg ha valaki kompaktabbat szeretnének akkor veszek egy laptopot.

átlag, random felhasználónak biztos elég ha csak telefonról netez, chatel de ez a réteg pedig nem is fog 150+-t fizetni egy ilyen innovációért.
Nem hiszem hogy élhető project lesz. megy majd a süllyesztőbe mint a tabletek.

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2017. március 29., szerda 19:33

Persze, nem újdonság a dokkolás, csak ez lehet hogy már használható is lesz majd valamennyire. Illetve nem tudok nyilatkozni a Lumiarol, gondolkoztam rajta anno hogy olyat vegyek, de végül elengedtem, ahogy látszik jól is tettem, meghalt az a vonal. Ahogy halad az iparág, könnyen kiválthatja hamarosan egy telefon a számítógépet is szerintem, ami nem lenne rossz. Persze mindig lesznek műveletek, amiket nem lehet majd kiváltani, de hétköznapi használatra meg egyszerűbb irodai munkákra ez az S8 is egy zsebben elférő munkaállomás. :)

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: eReMA » 2017. március 29., szerda 19:28

Norbii írta:szerintem semmi újdonság nincs amiért tátanom kellene a számat. Tanultak a xiaomi mi mix hibájából és kompaktabb méretben kiadták a teljes kijelzős telefont, dokkolóval telót meg már windóz is kiadott.
Szóval csak nem meglovagolt a samu pár korábbi márka újdonságait?:D

Amúgy a dokkolós témának van bármi előnye is? Mert szerintem semmi csak jól hangzik.
A dokkolón van egy rakat csatlakozó (USB, HDMI stb.), plusz a nagyobb terhelésű telefon hűtését is az oldja meg.
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. március 29., szerda 19:19

szerintem semmi újdonság nincs amiért tátanom kellene a számat. Tanultak a xiaomi mi mix hibájából és kompaktabb méretben kiadták a teljes kijelzős telefont, dokkolóval telót meg már windóz is kiadott.
Szóval csak nem meglovagolt a samu pár korábbi márka újdonságait?:D

Amúgy a dokkolós témának van bármi előnye is? Mert szerintem semmi csak jól hangzik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. március 29., szerda 18:54

De én múltkor is azt írtam, hogy küllemre a legjobb. Már az S7-re is. Kár, hogy nem csinálnak normál méretben, mert ez 15cm-es "telefon". Akinek nagy kell az vegyen tabletet. Vagy Note-t. Mondjuk ne 7-est, mert elszáll tőle a keze vagy a feje.

Túlárazottról meg lehetne beszélni, mert itt csúcs minőséget kapsz ellenben egy HTC-vel, ami túlárazott meg szar is a kategóriájában.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. március 29., szerda 18:43

Kerlon írta::D Ziro koma, akkor még mindig azt mondod, hogy formavilágban nem a Samsung a lista vezető telefon terén?
Ilyet soha nem mondtam, csak hogy túlárazott. DIzájnban ott vannak a szeren, de pl ez nekem sokadlagos szempont.
Nem illik.

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2017. március 29., szerda 18:42

Nem semmi, én beleszerettem. Annak pedig külön örülök, hogy végre kiforrni látszik a dokkolós számítógépként használós vonal. :)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9586
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. március 29., szerda 18:32

Kerlon írta::D Ziro koma, akkor még mindig azt mondod, hogy formavilágban nem a Samsung a lista vezető telefon terén?

Fuh, az az új S8 :salute:
ZIDANE

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. március 29., szerda 18:09

:D Ziro koma, akkor még mindig azt mondod, hogy formavilágban nem a Samsung a lista vezető telefon terén?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2017. március 20., hétfő 12:33

Király, köszönöm a segítséget. :)

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Victor » 2017. március 20., hétfő 12:24

Van egy laptopom,ami nem jeleníti meg a képet,viszont ha rákötöm a tévére ott jó.Metörhetett valami kábel,vagy kell drivert frissítenem.? :D
Illesztőprogram hiba is lehet, próbáld meg telepíteni a legfrissebbet, aztán nézd meg, hogy működik-e.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5114
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: lestat » 2017. március 20., hétfő 12:22

Csinálnak ott minden félét.
Nemtudom a honlapjukon mi lehet sosem neztem.
De Samsung Tablettől kezdve mindennel foglalkoznak.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2017. március 20., hétfő 12:09

sebydani írta:Kihúzni rá a kokót még pont jó lesz BarcaReallal :mrgreen: Amúgy meg az iPhone nem tört volna be :coffee: :mrgreen:
pedig direkt kértem. :fpalm: :banplz: :mrgreen: :mrgreen:
lestat írta:Borároson a GSM szerviz.
Baratnom Iphone6 teljes kepernyo cserejet 15ezerért megcsinaltak.
Ez jól hangzik, köszi, de foglalkoznak mással is? a google szerint kifejezetten iphone szervíz. Nem bánnám ha 15-ből megúsznám. :lol:

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5114
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: lestat » 2017. március 20., hétfő 12:01

Borároson a GSM szerviz.
Baratnom Iphone6 teljes kepernyo cserejet 15ezerért megcsinaltak.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: sebydani » 2017. március 20., hétfő 11:58

Kihúzni rá a kokót még pont jó lesz BarcaReallal :mrgreen: Amúgy meg az iPhone nem tört volna be :coffee: :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2017. március 20., hétfő 11:53

Két nagy kérdésem lenne:

Sikerült betörnöm a Huawei P8 Lite-om kijelzőjét. Egyrészt, garanciával ezt cserélik-e?

Erre egyébként sejtem sajnos a választ, szóval: hogyha nem, akkor ismertek-e megbízható, gyors és OLCSÓ mobilszervízt Budapesten? Megköszönném.

a kanye-féle "vegyél új házat a rózsadombon az ájfon hetes mellé" féle válaszoktól megkímélhet mindenki, köszönöm. :mrgreen:

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Drake » 2017. március 20., hétfő 8:53

Van egy laptopom,ami nem jeleníti meg a képet,viszont ha rákötöm a tévére ott jó.Metörhetett valami kábel,vagy kell drivert frissítenem.? :D

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. március 19., vasárnap 23:09

Akkor erre lecsapok gyorsan, kössz srácok. :lol:

Nem sok kefír jön ki belőle, fifát kapásból be kéne szerezni, live is kéne asszem...a maradékból max egy spáros jön ki. :'(
Nem illik.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. március 19., vasárnap 23:07

Teljesen megbízható.
Én tavaly januárban vettem tőlük Sennheiser fülest meg fejhallgatót. Néha jó árak vannak ott, érdemes ott is körülnézni mielőtt műszaki cuccot vásárol az ember.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég