Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2017. április 1., szombat 12:49

Ami meg szetbassza az a magas homerseklet, az nem tesz jot. Laptop detto.

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. április 1., szombat 11:33

Én amit olvastam utoljára a témában, ott azt írták, hogyha töltőn is van folyamatosan a telefon, még mindig jobban kíméli, mintha mindig lemerítesz egy töltési ciklust.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. április 1., szombat 11:08

Ezeknek a praktikáknak sztem sincs jelentőségük a mai aksiknál, ha 2-3 évig használod a telód. Viszont éjszaka nem szoktam rajta hagyni, az elvileg nem ajánlott, de nagy bajt nem okoz.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. április 1., szombat 10:47

Akku kímélő dolgok: sosem töltöd fel teljesen (95%), sose nullázod ki, szakaszosan töltöd és sosem hagyod fent, ha tele van, amit ki is zár az első. Tapasztalataim alapján sokat nem számít amúgy. Én 2 évente cseréltem eddig telefont és az üzemidőben sosem vettem észre jelentős változást.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. április 1., szombat 10:42

a szakik szerint nem tesz jót neki, én hiszek nekik és sosem hagyom éjszakára a töltőn. mondjuk eleve gyorstöltéses a teló tehát nincs olyan szitu sosem hogy 20%ról kell elindulnom otthonról
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. április 1., szombat 10:33

hala real írta:mikor, mennyi ideig szoktatok tolteni a telefont? en minden este lefekves elott (ha addig nem merul le) toltore rakom, ameddig fel nem kelek...na most tobbektol hallottam mar, hogy ez nem tesz jot az akksinak. ezert lennek kivancsi a ti velemenyetekre/szokasaitokra (csak ebben az ugyben, mielott felreerti valaki :mrgreen: )
Én is ugyanígy csinálom. Van amikor nem este kerül töltőre, hanem másnap reggel az autóban, de naponta töltöm az ifonomat. Bár volt úgy, hogy kibírta 2 napot ha nem telefonáltam és e-maileztem annyit, de ritka.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hala real » 2017. április 1., szombat 10:21

mikor, mennyi ideig szoktatok tolteni a telefont? en minden este lefekves elott (ha addig nem merul le) toltore rakom, ameddig fel nem kelek...na most tobbektol hallottam mar, hogy ez nem tesz jot az akksinak. ezert lennek kivancsi a ti velemenyetekre/szokasaitokra (csak ebben az ugyben, mielott felreerti valaki :mrgreen: )
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2017. március 31., péntek 12:46

Laci írta:Egyébként a proci az a 7500U? Ha igen akkor hány wattos?
Igen, 7500U. A másik kérdésre nem tudok válaszolni, ennyire nem vágom a témát :mrgreen:

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2017. március 31., péntek 12:06

nmate írta:
Laci írta:nmate: Airt 2017-ben? miért nem a prot vetted?
Erre volt opciom, masreszt mert a prot 2x ennyiert tudtam volna, es kb. a tokeletes laptop dolgozni/filmezni/netezni.
Akkor igy egyertelmű. Ha tényleg a feléért, az nagyon jó vétel volt
d.gergo írta:Az xps-t én is néztem, de amilyen árban van egy jó konfiguráció, csak a nyálamat csorgattam :D Nekem amúgy a Lenovo Carbon X1 az álom, de 700-800 ezerért álom is marad. Gyönyörű gép és teljesítményben is állat.

A kérdésre visszatérve, a Photoshop pörgeti a procit és a ventit rendesen, olyankor zajos a gép (magához képest), de az egyéb basic feladatokat csendben végrehajtja, és nem is melegszik. 7th gen i7 van az enyémben amúgy, meg is lepett hogy a PS így leterheli. De imádom, benyomom a bekapcsoló gombot, és 15 másodperc múlva már fut a Chrome. Előző gépem már benne volt a korban ugyan, de ehhez kb 15 perc kellett neki :lol: A másik amit szeretek ebben az az akksi, kicsit visszavett fényerővel bír 7-8 óra aktív használatot, a korábbim kb egy órát bírt így, szóval ez is nagy ugrás volt.
bármlyik XPS alapból elég drága. X1 carbon meg brutálisan :D az olyan mint a Latitudek, drágábbak mint a macbookok :mrgreen: viszont ha megnézed mi van benne, akkor érthető is - sokan ezt nem látják és leszarozzák az összes ilyet, mert "ugyanazt tudja mint az én acerem ami ötöde annyiba került".

Teljesen rendben van az a gép akkor, 7-8 óra pont elég. Amikor még én keresgettem, akkor a reális 6-7 óra volt, ami nálam inkább 6- lett volna. Egyébként a proci az a 7500U? Ha igen akkor hány wattos? Mert abból van 15 meg 25 is ha jól tudom, a 25w-os elég kemény teljesítményt ad le, kb mint egy 5-6 éves alap 4 magos fele annyi watton - szóval ha az van benne nem csodálkozom h pörög a venti a photoshopnál.

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2017. március 30., csütörtök 7:52

Laci írta: laptop: ezek a 2in1-es cuccok engem is érdekeltek, pl. zenbook flip ux360 v mi, yoga, dell xps-ből is most adtak ki egy ilyet. A yoganak nem pörög sokat a ventije? v ha m procis akkor nem melegszik nagyon? Főleg ettől tartottam.
Az xps-t én is néztem, de amilyen árban van egy jó konfiguráció, csak a nyálamat csorgattam :D Nekem amúgy a Lenovo Carbon X1 az álom, de 700-800 ezerért álom is marad. Gyönyörű gép és teljesítményben is állat.

A kérdésre visszatérve, a Photoshop pörgeti a procit és a ventit rendesen, olyankor zajos a gép (magához képest), de az egyéb basic feladatokat csendben végrehajtja, és nem is melegszik. 7th gen i7 van az enyémben amúgy, meg is lepett hogy a PS így leterheli. De imádom, benyomom a bekapcsoló gombot, és 15 másodperc múlva már fut a Chrome. Előző gépem már benne volt a korban ugyan, de ehhez kb 15 perc kellett neki :lol: A másik amit szeretek ebben az az akksi, kicsit visszavett fényerővel bír 7-8 óra aktív használatot, a korábbim kb egy órát bírt így, szóval ez is nagy ugrás volt.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2017. március 29., szerda 23:31

Laci írta:nmate: Airt 2017-ben? miért nem a prot vetted?
Erre volt opciom, masreszt mert a prot 2x ennyiert tudtam volna, es kb. a tokeletes laptop dolgozni/filmezni/netezni.

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2017. március 29., szerda 22:54

d.gergo írta:Persze, nem újdonság a dokkolás, csak ez lehet hogy már használható is lesz majd valamennyire. Illetve nem tudok nyilatkozni a Lumiarol, gondolkoztam rajta anno hogy olyat vegyek, de végül elengedtem, ahogy látszik jól is tettem, meghalt az a vonal. Ahogy halad az iparág, könnyen kiválthatja hamarosan egy telefon a számítógépet is szerintem, ami nem lenne rossz. Persze mindig lesznek műveletek, amiket nem lehet majd kiváltani, de hétköznapi használatra meg egyszerűbb irodai munkákra ez az S8 is egy zsebben elférő munkaállomás. :)
Dokkolós telókat én is adnám. Viszont androiddal nem sokra mennénk, a Microsoft szerencsétlen, az ajfonnal megint csak iOS-es játékkütyü lenne. Hibrid Android/Win-es eszközök voltak már, de az se jött be valahogy. Az apple adott be épp egy szabadalmat dokkolós ájfonra - arra kivancsi leszek, de sztem nem fog bejönni, a cloud nagyjából lefedi az előnyeit.

laptop: ezek a 2in1-es cuccok engem is érdekeltek, pl. zenbook flip ux360 v mi, yoga, dell xps-ből is most adtak ki egy ilyet. A yoganak nem pörög sokat a ventije? v ha m procis akkor nem melegszik nagyon? Főleg ettől tartottam.

nmate: Airt 2017-ben? miért nem a prot vetted?

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. március 29., szerda 22:09

nmate írta: Engem a 2in1 taszit, egy macbook air 13-ra neveztem be, a 2.7-es intel procival. Igazabol unix hivo vagyok, igy nekem kezenfekvo, csak ubuntu es tarsaival valamilyen szinten zavart, hogy a hp-mon nem futott rendesen, mindig volt valami bug. Dell xps es az air kozott vacilaltam, air-t tudtam kedvezmenyesebben.
Kanye most rakott be a barátok közé. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2017. március 29., szerda 21:44

El Sie7e írta:
már nem start-up, hanem innovállalat :D :lol:
Jaj el is felejtettem, pedig pont olvastam a hírt mikor mentem át a Moszkva té... Széll Kálmán téren :lol:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2017. március 29., szerda 21:43

El Sie7e írta:Lenovo Yoga 510 mellett döntöttem. A tablet-módot csak párszor próbáltam, de ha már pötyögni kell valamit, az a képernyőbillentyűn nekem nagyon idegen volt, és csaptam is vissza laptop állásba.
Engem a 2in1 taszit, egy macbook air 13-ra neveztem be, a 2.7-es intel procival. Igazabol unix hivo vagyok, igy nekem kezenfekvo, csak ubuntu es tarsaival valamilyen szinten zavart, hogy a hp-mon nem futott rendesen, mindig volt valami bug. Dell xps es az air kozott vacilaltam, air-t tudtam kedvezmenyesebben.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2017. március 29., szerda 21:35

d.gergo írta:R24 közel jár, már csak a milliomos nem stimmel :mrgreen:

Egyébként ügyfélszolgálatos/social media felelős/weboldal kezelő vagyok egy magyar start-up-nál. Szóval a világot nekem nem kell megváltanom a géppel, és adott esetben egy teló is ki tudja váltani. :)

Hogy ne legyen annyira off: a múltkori laptopválasztás során, amit ide is bedobtam, végül a Lenovo Yoga 510 mellett döntöttem. A tablet-módot csak párszor próbáltam, de ha már pötyögni kell valamit, az a képernyőbillentyűn nekem nagyon idegen volt, és csaptam is vissza laptop állásba. Aki használ a mindennapokban tabletet annak biztos bejön, én nem használok szóval "felesleges" extra. Csak azért írom, hogy ha valakinek hasonló dilemmája lenne majd a későbbiekben, akkor talán segít. :)

Egyébként pedig atom a gép, könnyű, gyors, 14 col. Egyetlen "hátránya", hogy vennem kell hozzá majd aliról egy hdmi-vga átalakítót, mert az irodai plusz monitor még régi vga-s, és nekem mindig is kellett a második képernyő a munkához :) (idézőjelben a hátrány, mert manapság a vga monitorok azért már ritkaság számba mennek)
már nem start-up, hanem innovállalat :D :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2017. március 29., szerda 21:26

R24 közel jár, már csak a milliomos nem stimmel :mrgreen:

Egyébként ügyfélszolgálatos/social media felelős/weboldal kezelő vagyok egy magyar start-up-nál. Szóval a világot nekem nem kell megváltanom a géppel, és adott esetben egy teló is ki tudja váltani. :)

Hogy ne legyen annyira off: a múltkori laptopválasztás során, amit ide is bedobtam, végül a Lenovo Yoga 510 mellett döntöttem. A tablet-módot csak párszor próbáltam, de ha már pötyögni kell valamit, az a képernyőbillentyűn nekem nagyon idegen volt, és csaptam is vissza laptop állásba. Aki használ a mindennapokban tabletet annak biztos bejön, én nem használok szóval "felesleges" extra. Csak azért írom, hogy ha valakinek hasonló dilemmája lenne majd a későbbiekben, akkor talán segít. :)

Egyébként pedig atom a gép, könnyű, gyors, 14 col. Egyetlen "hátránya", hogy vennem kell hozzá majd aliról egy hdmi-vga átalakítót, mert az irodai plusz monitor még régi vga-s, és nekem mindig is kellett a második képernyő a munkához :) (idézőjelben a hátrány, mert manapság a vga monitorok azért már ritkaság számba mennek)

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. március 29., szerda 21:02

Realista24 írta: Milliomos weblap tulajdonos.
nem tudtam hogy ennyire jövedelmezőek a mastercardos és sparos reklámok. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 29., szerda 20:47

Norbii írta:eléggé off meg talán kérdeztem is anno (csak elfelejtettem), de mivel is foglalkozol?:D
Milliomos weblap tulajdonos.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. március 29., szerda 20:42

eléggé off meg talán kérdeztem is anno (csak elfelejtettem), de mivel is foglalkozol?:D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 89 regisztrált és 0 vendég