Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. május 5., szombat 23:25

H.E.H.E. írta:
Steve írta:Jó két hete használom már Iphone X-met. Gondoltam leírom a véleményemet itt.

Fantasztikus telefon. 8-9 éve csak Iphone-t használok, de bátan állíthatom, ez az egyik legjobban megcsinált darab.

Pont tökéletes a mérete. Az anyaghasználat minőségi. Üveg, fék keverék. Brutálisan gyors és a kijelzője valami eszméletlen szép. Azt hittem zavarni fog a home gomb hiánya, de nem. Ahogy azt hittem fent a szenzorok helye is zavarni fog, de nem. Az Iphone 4 és 5-ös telefonok voltak a kedvenceim. Itt uazt az érzést kapom csak még pont nem zavaróan nagy kijelzővel.

Jól összerakott cucc.
ahelyett hogy vettél volna egy telefont, amin nincs notch a tetején, mert az apple nem tudta megoldani anélkül :lol:
ráadásul a sok tulok meg követi, ez az új hype, hogy van felül biszbasz, közben használhatatlan és idegesítő, pláne egy olyan telefon után, ahol nincs semmi ilyesmi zavaró :lol:
Egyébként 8-9 év után most voltam először igazán közel, hogy ne Iphonet vegyek. :D
(Samsung S9 és Huawei 20 pro volt még az esélyes ezek tetszettek külsőre még, plusz tartalomra)

De minden cuccom is almás, így a köztük lévő kommunikáció miatt is maradtam az Applenél.

Plusz ez az ezüst+króm szín kombó nagyon bejött. Nem zavaró a tetején amúgy a cucc. A mindennapi használatnál abszolút nem zavar, a film nézésnél meg észre sem veszem.

Kárpótolja a dolgot a kinelző minősége. Szerintem fantasztikus képe van.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. május 5., szombat 23:08

Steve írta:Jó két hete használom már Iphone X-met. Gondoltam leírom a véleményemet itt.

Fantasztikus telefon. 8-9 éve csak Iphone-t használok, de bátan állíthatom, ez az egyik legjobban megcsinált darab.

Pont tökéletes a mérete. Az anyaghasználat minőségi. Üveg, fék keverék. Brutálisan gyors és a kijelzője valami eszméletlen szép. Azt hittem zavarni fog a home gomb hiánya, de nem. Ahogy azt hittem fent a szenzorok helye is zavarni fog, de nem. Az Iphone 4 és 5-ös telefonok voltak a kedvenceim. Itt uazt az érzést kapom csak még pont nem zavaróan nagy kijelzővel.

Jól összerakott cucc.
ahelyett hogy vettél volna egy telefont, amin nincs notch a tetején, mert az apple nem tudta megoldani anélkül :lol:
ráadásul a sok tulok meg követi, ez az új hype, hogy van felül biszbasz, közben használhatatlan és idegesítő, pláne egy olyan telefon után, ahol nincs semmi ilyesmi zavaró :lol:
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. május 5., szombat 23:06

Jó két hete használom már Az ezüst színű Iphone X-met. Gondoltam leírom a véleményemet itt.

Fantasztikus telefon. 8-9 éve csak Iphone-t használok, de bátan állíthatom, ez az egyik legjobban megcsinált darab.

Pont tökéletes a mérete. Az anyaghasználat minőségi. Üveg, fék keverék. Brutálisan gyors és a kijelzője valami eszméletlen szép. Azt hittem zavarni fog a home gomb hiánya, de nem. Ahogy azt hittem fent a szenzorok helye is zavarni fog, de nem. Az Iphone 4 és 5-ös telefonok voltak a kedvenceim. Itt uazt az érzést kapom csak még pont nem zavaróan nagy kijelzővel.

Jól összerakott cucc.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 3., csütörtök 10:47

Marky írta:Ha dolgozol egy géppel, általában vinned is kell magaddal, szóval nagyon nem mindegy, hogy mekkora súlyt kell magaddal cipelni. Az se mindegy, hogy az irodában visít -e a brutál nagy hűtése, vagy képes szinte 0 zajjal üzemelni.
Egyébként nem nagyon találtam még olyan játékot, ami nem játszható egy normális notebook VGA-val, nyilván nem ultrahigh minőségen.
Az mind szép és jó, amit leírsz, de pl én inkább cipelek egy fél kilóval nehezebb gépet, minthogy cipeljek mellé még egy eVgat is, illetve a visszafogott prociju irodai gépek egy gyengébb CAD alatt is süvíteni fognak, arról nem is beszélve, ha mellé nyitsz még egy PDF-t vagy excelt, netán a neten még keresgélsz valami után közben. Ezt mind tapasztalatból mondom, igaz egy conzumeren nyomom ezeket, de túl sok különbség nincs, ha elkezded használni is és nem csak WORD fájlokba irogatsz meg emaileket nézel.

Játékra meg nem igaz, mert a legújabbakat nem fogja vinni normális FPS-sel egyik sem, mert nem arra vannak kitalálva.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2018. május 3., csütörtök 10:22

Ha dolgozol egy géppel, általában vinned is kell magaddal, szóval nagyon nem mindegy, hogy mekkora súlyt kell magaddal cipelni. Az se mindegy, hogy az irodában visít -e a brutál nagy hűtése, vagy képes szinte 0 zajjal üzemelni.
Egyébként nem nagyon találtam még olyan játékot, ami nem játszható egy normális notebook VGA-val, nyilván nem ultrahigh minőségen.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 3., csütörtök 10:13

Marky írta:
Kerlon írta: Csak ezek alkalmatlanok mondjuk 3d-s tervezésre vagy nagyobb rajzra. Ezek irodai lófasz gépek konkrétan prémium minőségben. 10 millió soros excellnél is kiakadnak. Dell Precission M szériát amúgy tervezésre találták ki. De ezeket max leárazva kapod szerintem fél millióért, mert 700ezer meg millió körül szoktak lenni.
Vannak olyan darabok, amikben combosabb VGA van, vagy lehet használni Thunderbolt 3-on keresztül eVGA-t.
Biztos jó lenne külön cipelni hozzá minden szart, mint megvenni egy "3 kilós gamert". Nem néztem minden típusnak utána, de az integrált VGA nem játékra van, Macbook nem játékra van.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. május 3., csütörtök 10:09

Koszonom a tippeket, igy mar van valami iranyzat a fejemben,hogy merre kene nezelodni. :agree:
ZIDANE

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. május 3., csütörtök 9:27

1000-1100 euróért olyan I7-es Dellt kapsz, hogy bekakilsz az örömtől.

Nekem egy régi 7520 van, évek után is simán bírt minden CAD-del, 2014-ben még Ansys szimulációkat is futtattam rajta. A clustereseken kívül mindenki oda volt és vissza, szívesen vitték volna a notebookomat. Konkrétan kb. fele-harmadannyi idő alatt lenyomta a szimulációkat, mint a rendelkezésünkre bocsátott állítólag pro egyetemi gépek.

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2018. május 3., csütörtök 9:12

Kerlon írta:
Marky írta:A "gamer" jelzésű 3kilós csodákat én kihagynám. Lenovo Thinkpad, Dell Latitude, HP Probook, Macbook Pro és társai. Ezekhez találsz megfelelő dokkolót, hogy több monitort is ráköthess, akksijuk bír 8-10 órát is mérsékelt használattal, nem sárnehezek és az anyagminőség is klasszisokkal magasabb, mint a "consumer" ág gépeinél. FullHD matt kijelző pedig alap.
Csak ezek alkalmatlanok mondjuk 3d-s tervezésre vagy nagyobb rajzra. Ezek irodai lófasz gépek konkrétan prémium minőségben. 10 millió soros excellnél is kiakadnak. Dell Precission M szériát amúgy tervezésre találták ki. De ezeket max leárazva kapod szerintem fél millióért, mert 700ezer meg millió körül szoktak lenni.
Vannak olyan darabok, amikben combosabb VGA van, vagy lehet használni Thunderbolt 3-on keresztül eVGA-t.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 3., csütörtök 9:09

Marky írta:A "gamer" jelzésű 3kilós csodákat én kihagynám. Lenovo Thinkpad, Dell Latitude, HP Probook, Macbook Pro és társai. Ezekhez találsz megfelelő dokkolót, hogy több monitort is ráköthess, akksijuk bír 8-10 órát is mérsékelt használattal, nem sárnehezek és az anyagminőség is klasszisokkal magasabb, mint a "consumer" ág gépeinél. FullHD matt kijelző pedig alap.
Csak ezek alkalmatlanok mondjuk 3d-s tervezésre vagy nagyobb rajzra. Ezek irodai lófasz gépek konkrétan prémium minőségben. 10 millió soros excellnél is kiakadnak. Dell Precission M szériát amúgy tervezésre találták ki. De ezeket max leárazva kapod szerintem fél millióért, mert 700ezer meg millió körül szoktak lenni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2018. május 3., csütörtök 8:40

A "gamer" jelzésű 3kilós csodákat én kihagynám. Lenovo Thinkpad, Dell Latitude, HP Probook, Macbook Pro és társai. Ezekhez találsz megfelelő dokkolót, hogy több monitort is ráköthess, akksijuk bír 8-10 órát is mérsékelt használattal, nem sárnehezek és az anyagminőség is klasszisokkal magasabb, mint a "consumer" ág gépeinél. FullHD matt kijelző pedig alap.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. május 2., szerda 21:14

rashidm írta:
KAG írta:Biztos már volt téma, de kéne valami fasza laptop. :mrgreen:
Első körben az lenne a kritérium, hogy a CAD programok reccsenés nélkül fussanak rajta.

Viszont néha játszanék is rajta, tehát Apple kilőve.
Árban ilyen 400-500 ezer Ft.- környékére gondoltam.
Esetleg valaki tud valami fasza gépet ennyiért?

Asztali PC sajnos nem megoldható, mivel gyakran kell vinnem ide-oda.
4-500k-ért hát... annyiért én lehet már nem vennék laptopot. De ha laptop, akkor kéne hozzá egy monitor is. Autocad-ezni monitoron jó sztem. Csináltam diplomamunkát civil3d-ben laptopon... mgehaltam. :lol: Meg akkor annak olyannak is kell lennie hogy bírja ha viszed magaddal.

Én most már csakis:
-i5 legalább, az újabb generációsokból, nem U jelzésűt (ez jóval kevesebbet fogyaszt, de kisebb a teljesítménye), de akár egy i7 is jó lehet
-8 gb ram minimum
-ha jól tudom az autocadnek nem kell annyira videókártya, bár 4-500k-ért biztos valami faszát raknak bele. :mrgreen:

Ezek a legalapabbak. Ezen felül meg kell nézni hogy milyen a hűtése, az anyaghasználata + én vennék hozzá egy laptop hűtőt. Másik dolog: én mostanában csak dell-t vagy hp-t vennék ilyen célra.
Igazából az se fájna, ha olcsóbb.
Csak szart nem szeretnek, ha mar ennyit fizetek egy tárgyra
ZIDANE

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. május 2., szerda 20:33

Ekkora terulethez szerintem se kell benzines, viszont a 40 cm vagasszelesseg alatti funyirokat is keruld el.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. május 2., szerda 20:26

nekünk van jóféle 1500 nm, mindenfajta fűnyíróból használtam már többet is. :lol: ilyen méretű terepre akkumlátorosat ajánlok. ez a pont se nagy se kicsi. benzines szerintem felesleges, egyrészt a súlya jóval nagyobb (még úgy is hogy a modernek már rásegítenek kerékmeghajtással), másrészt ilyen méretű területen teljesen felesleges baszakodni a benzin olaj kombóval meg a helyes tisztántartással. az akkus olyan szempontból jó, hogy ha nem nehéz a terep, akkor ugyanaz mint az áramra működő, csak ezt felcsapod este a töltőre, másnap (lehetőleg 8 óra előtt) már baszathatod.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. május 2., szerda 20:03

Wecker írta:
Babinho írta:nah ájfon és laptop guruk.
új témát dobok be.

Ki milyen elektromos fűnyírót ajánlana 3-400 nm fűhöz? :lol: Van bevált márka?
Illetve hol érdemes szétnézni az obi,praktiker,emag szentháromságon kívül?
Az elektromosat elfelejteném. Csak a baj van velük. Nem tudom mennyit szánnál rá, de benzinesből lehet jókat találni. A hecht elég jó márka, normális késsel, és fűgyűjtővel. Ha kicsit drágább belefér, skkor meg viking. Ez a stihlhez köthető márka. Ha mindenképp kerülnéd a benzinest, ebből van akkus is.
a lényeg, hogy gecihangos legyen, mint egy jófajta láncfűrész, basszon oda az utcának.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Wecker
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 18:19
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric, Vinicius jr., Casemiro
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Wecker » 2018. május 2., szerda 20:02

Babinho írta:nah ájfon és laptop guruk.
új témát dobok be.

Ki milyen elektromos fűnyírót ajánlana 3-400 nm fűhöz? :lol: Van bevált márka?
Illetve hol érdemes szétnézni az obi,praktiker,emag szentháromságon kívül?
Az elektromosat elfelejteném. Csak a baj van velük. Nem tudom mennyit szánnál rá, de benzinesből lehet jókat találni. A hecht elég jó márka, normális késsel, és fűgyűjtővel. Ha kicsit drágább belefér, skkor meg viking. Ez a stihlhez köthető márka. Ha mindenképp kerülnéd a benzinest, ebből van akkus is.
"A győzelem mindig jobb, mint a döntetlen.”
"Ha a csapat jól játszik, akkor nyer, ha nem játszik jól, akkor nem nyer.”
:mrgreen: Benitez
:mrgreen:

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. május 2., szerda 19:22

KAG írta:Biztos már volt téma, de kéne valami fasza laptop. :mrgreen:
Első körben az lenne a kritérium, hogy a CAD programok reccsenés nélkül fussanak rajta.

Viszont néha játszanék is rajta, tehát Apple kilőve.
Árban ilyen 400-500 ezer Ft.- környékére gondoltam.
Esetleg valaki tud valami fasza gépet ennyiért?

Asztali PC sajnos nem megoldható, mivel gyakran kell vinnem ide-oda.
4-500k-ért hát... annyiért én lehet már nem vennék laptopot. De ha laptop, akkor kéne hozzá egy monitor is. Autocad-ezni monitoron jó sztem. Csináltam diplomamunkát civil3d-ben laptopon... mgehaltam. :lol: Meg akkor annak olyannak is kell lennie hogy bírja ha viszed magaddal.

Én most már csakis:
-i5 legalább, az újabb generációsokból, nem U jelzésűt (ez jóval kevesebbet fogyaszt, de kisebb a teljesítménye), de akár egy i7 is jó lehet
-8 gb ram minimum
-ha jól tudom az autocadnek nem kell annyira videókártya, bár 4-500k-ért biztos valami faszát raknak bele. :mrgreen:

Ezek a legalapabbak. Ezen felül meg kell nézni hogy milyen a hűtése, az anyaghasználata + én vennék hozzá egy laptop hűtőt. Másik dolog: én mostanában csak dell-t vagy hp-t vennék ilyen célra.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. május 2., szerda 19:02

Kerlon írta:
Babinho írta:nah ájfon és laptop guruk.
új témát dobok be.

Ki milyen elektromos fűnyírót ajánlana 3-400 nm fűhöz? :lol: Van bevált márka?
Illetve hol érdemes szétnézni az obi,praktiker,emag szentháromságon kívül?
:goat: :goat: :goat:
Ha van olyan is, ami fűnyírás után nem szarja össze a térkövet azt megkoszonnem :mrgreen:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. május 2., szerda 17:04

Kerlon írta: :goat: :goat: :goat:


:lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 2., szerda 16:52

Babinho írta:nah ájfon és laptop guruk.
új témát dobok be.

Ki milyen elektromos fűnyírót ajánlana 3-400 nm fűhöz? :lol: Van bevált márka?
Illetve hol érdemes szétnézni az obi,praktiker,emag szentháromságon kívül?
:goat: :goat: :goat:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 57 regisztrált és 0 vendég