Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2015. augusztus 21., péntek 18:52

Hétfőn v. kedden megveszem az új telefonomat - Norbi és Kerlon ajánlásával -, egy Alcatel Idol 3-at. Viszont kezdek megzavarodni, mert egyik helyen 1GB RAM-mal írják, máshol 1.5GB-tal. Itt van pl ez a link. Az egyik Idol 3-nál 1GB ramot írnak, a másiknál 1,5-öt, viszont az drágább is. Most mi a bré van? :D Mondjuk szerintem bemegyek majd a Media Marktba, aztán elhozom onnan, nincs rajta az a plusz 230.000 forint, ami általában rajta szokott lenni az ott vett termékeken.

Ha valaki tudja, hogy miért írnak egyik helyen 1-et, a másikon meg 1,5-et a ramra, akkor ne habozzon írni :D

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. augusztus 20., csütörtök 19:24

akkor inkább nem is veszek soha semmit :'(




:mrgreen:
Kép

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. augusztus 20., csütörtök 19:10

csabi* írta:köszi :)
és akkor lenne még egy hülye kérdésem: ezek a samsung microsd-k ugye nem csak samsungba jók? :D

Sajnos de, csak Samsungba operál 100% ig jól. :/















:mrgreen:
ZIDANE

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. augusztus 20., csütörtök 18:48

köszi :)
és akkor lenne még egy hülye kérdésem: ezek a samsung microsd-k ugye nem csak samsungba jók? :D
Kép

Bözsike765
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014. november 13., csütörtök 18:13
Kedvenc játékosaid: Nana Welbeck, Ahmed Benali

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Bözsike765 » 2015. augusztus 20., csütörtök 18:10

csabi* írta: ez tuti? nem bacnak át? ebayel kicsit szkeptikus vagyok ezügyben
http://www.ebay.com/sch/sinceritytradin ... c&LH_BIN=1
Több ismerős is tőle rendelt és eredetik , személyes tapasztalatom nincs vele.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. augusztus 20., csütörtök 17:28

[quote="Kerlon"][quote="csabi*"]telefonba memóriakártyát honnan érdemes rendelni?[/quote]
Ebay[/quote]
ez tuti? nem bacnak át? ebayel kicsit szkeptikus vagyok ezügyben
Kép

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. augusztus 20., csütörtök 16:50

reeed_ati írta:Fényképezőgépet keresnék, gondoltam rákérdezek itt, hátha vannak hozzáértők, akik tudnak ajánlani valamit.
Nem profi gép kell nekem, több száz ezerért, csak annyit szeretnék, hogy a családi összejövetelek, meg mondjuk a kirándulások alkalmával, azért ne ótvar képek készüljenek, szóval hobbi célra kellene gép. :)
Most első körben őt néztem ki: Nikon COOLPIX L340
Szerintetek ilyen célra, mint amit fentebb írtam, megfelelne? Vagy lenne hasonló áron jobb vétel is? +10-20ezer még beleférne. :)
inkább vedd meg ezt:
http://hardverapro.hu/apro/szinte_uj_al ... ngeteg_k_1
Kép
Kép
Kép

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. augusztus 20., csütörtök 16:45

csabi* írta:telefonba memóriakártyát honnan érdemes rendelni?
Ebay
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. augusztus 18., kedd 15:35

Fényképezőgépet keresnék, gondoltam rákérdezek itt, hátha vannak hozzáértők, akik tudnak ajánlani valamit.
Nem profi gép kell nekem, több száz ezerért, csak annyit szeretnék, hogy a családi összejövetelek, meg mondjuk a kirándulások alkalmával, azért ne ótvar képek készüljenek, szóval hobbi célra kellene gép. :)
Most első körben őt néztem ki: Nikon COOLPIX L340
Szerintetek ilyen célra, mint amit fentebb írtam, megfelelne? Vagy lenne hasonló áron jobb vétel is? +10-20ezer még beleférne. :)

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. augusztus 18., kedd 15:13

telefonba memóriakártyát honnan érdemes rendelni?
Kép

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2015. augusztus 17., hétfő 22:13

Laptop vásárlás előtt állok, és a szakértelmeteket kérem, vagyis ha nem is azt, de egyfajta ajánlást, hogy tudjak választani.
150 ezer HUF körüli összegben szeretnék venni egy olyan műszert, amely igencsak jól bírja a HD youtube videókat, a HD filmeket, a Football managert :mrgreen: , magát az internetezést, és némely játékokat, melyek 5 évre visszamenőleg futottak ki... nem akarok fifa16-ozni mert azért ahhoz már komoly vas kell, de egy GTA 4 vagy Fifa 13-14 fusson el rajta... tudtok-e ilyet ajánlani?

Elsősorban Dell szerető vagyok, ezt a márkajelzést favorizálom jobban, de jöhet más márka is, csak jó legyen teljesítményben is az árához képest. Előre is köszi! :)
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. augusztus 14., péntek 21:35

Galacticos írta:Olyat lehet csinalni movie makerrel (vagy vmi egyszeru szerkeszto programmal) hogy egy videot szeretnek csinalni sok sok videobol es kepbol na es most jon a kerdesesebb resz:
Ugy szeretnem h van mondjuk egy ket perces video azt belevagnam de a video kepresze csak az elso fel percre kene utana kepek de a video alatt levo hang meg menne tovabb? Ez megvalosithato? Aztan mondjuk a video vegere meg ismet visszajonne a video hangjahoz a videohoz tartozo keo?!
Tudom kicsit hulyen fogalmaztam de na :D
Én nem értem mit akarsz, de ha olyat, hogy:

Videó kép+hang fél perc
Más Képek+ videó hangja
Videó kép+hang

Azt butább programok is meg tudják oldani, talán még a youtube is.

Van a képsáv, és a hangsáv. Benyomod a videót, hogy az menjen fél percig, vagy ameddig akarod, előtte leszeded róla a hangot. Majd beteszed alá a hangsávba külön a hangfájlt, ez végig tart. Aztán rárakod a képsávra a többi képet, beállítod milyen csili-vili módon vetítse stb. A végére meg berakod a videót újra, de beállítva, hogy onnan játssza le, ahol éppen a hangsáv tart, szóval, ha 1:41-nél akarod újra betenni a videóanyagot, akkor onnan indítod el. De akár azt is ketté vághatod, aztán nem kavarodsz bele, és csak egymás mellé kell pakolni a dolgokat.

Ha meg a hang nem kell, akkor fordítva csinálod értelemszerűen, és a hangot teszed be az elejére és a végére, a videó meg megy egybe.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2015. augusztus 14., péntek 20:19

Galacticos írta: De az a baj h nem teljesen zene megy a video alatt.
Es vhogy azt nem lehet szetszedni? Es akkor kulon betenni hogy peldaul megvagom a videot berakok fel percet utana hangkent berakom a video alatti hangot es aztan hangot offolom es a vegere megint a videot?
A videót nem tudod szétszedni ,,elemeire", ergo nem tudod kivenni belőle a zenét... a videót lenémítani tudod, felhangosítani, kettéosztani és levágni belőle részeket, amiket ki akarsz hagyni... de elemeire bontani nem tudod, hogy a videó alatti zene menjen, viszont a kép meg ne... csak olyat tudsz még, hogy a hangot leveszed a videóról és csak a kép fog menni... valami komolyabb filmszerkesztőt keress ehhez, vagy kísérletezz hátha összehozol valamit.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2015. augusztus 14., péntek 18:17

Sziasztok! Budapesten keresek laptop szervízt vagy ezzel foglalkozó szakit, kerestem neten de annyi van mint a rosseb, egy korábbi tapasztalatra inkább építenék mint egy random választásra. Valaki tud ajánlani esetleg? :) Képernyővel van gond egyébként,háttérvilágítás megy, de fekete az egész kijelző. Integrált intel hd 4000 vidikártya, driverújratelepítés, rendszervisszaállítás megtörtént, jó lenne ha valami szaki ránézne h wtf?! Ja és vga-n monitorral megy, hdmi-n még nem próbáltam de gondolom azzal is megy majd.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. augusztus 14., péntek 18:00

@Sonny írta:Honor 4C tulaj van köztünk esetleg? Érdekelnének a tapasztalatok, épp telefon vásárlás előtt állok mert a mostani kezdi kilehelni a lelkét és ár-érték arányban elég best-buy-nak tűnik a Honor. Sokat nem akarok telefonra áldozni nekem annyira nincsenek nagy elvárásaim csak legyen viszonylag stabil a rendszer meg egy elfogadható kamera aztán ennyivel be is érem.

Szerintem egy androidnak kell 2giga ram, hogy tényleg sallangmentesen fusson el egy Full HD kijelzővel mondjuk.
A jó kamerát meg ezeknél az ismeretlenebb ázsiai gyártóknál felejtsd el. Kivehetők a dolgok, meg láthatóak.... de nem fogsz velük szép képeket készíteni.
ZIDANE

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. augusztus 14., péntek 17:49

dodi írta:arra nem válaszoltál, tiszta telepítéssel próbálkozol vagy frissítéssel?

ments le minden adatot, és nyomj egy tiszta win10-es telepítést.
Frissítést írt minden esetben, mert magyarul indul el, és folyamatosan változik ukránra majd oroszra. :mrgreen:

Írj PÜ-t, hogyan csináljam, mert már minden létező oldalt átnyálaztam, legalább 16 órát foglalkoztam már vele mindhiába...
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2015. augusztus 14., péntek 17:49

L.Miki írta:
Galacticos írta:Olyat lehet csinalni movie makerrel (vagy vmi egyszeru szerkeszto programmal) hogy egy videot szeretnek csinalni sok sok videobol es kepbol na es most jon a kerdesesebb resz:
Ugy szeretnem h van mondjuk egy ket perces video azt belevagnam de a video kepresze csak az elso fel percre kene utana kepek de a video alatt levo hang meg menne tovabb? Ez megvalosithato? Aztan mondjuk a video vegere meg ismet visszajonne a video hangjahoz a videohoz tartozo keo?!
Tudom kicsit hulyen fogalmaztam de na :D
Valamennyire értem...de nem nem lehet. A Movie maker nem olyan okos, tehát olyat nem tudsz vele csinálni, hogy amit beakarsz tenni videót az elkészítendő videóba az megálljon félpercnél de a benne levő zene tovább menjen... zenét külön tegyél be hozzá és úgy klappolni fog... remélem erre voltál kíváncsi. :hmmm: :coffee:
De az a baj h nem teljesen zene megy a video alatt.
Es vhogy azt nem lehet szetszedni? Es akkor kulon betenni hogy peldaul megvagom a videot berakok fel percet utana hangkent berakom a video alatti hangot es aztan hangot offolom es a vegere megint a videot?

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2015. augusztus 14., péntek 17:30

Honor 4C tulaj van köztünk esetleg? Érdekelnének a tapasztalatok, épp telefon vásárlás előtt állok mert a mostani kezdi kilehelni a lelkét és ár-érték arányban elég best-buy-nak tűnik a Honor. Sokat nem akarok telefonra áldozni nekem annyira nincsenek nagy elvárásaim csak legyen viszonylag stabil a rendszer meg egy elfogadható kamera aztán ennyivel be is érem.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2015. augusztus 14., péntek 16:51

Galacticos írta:Olyat lehet csinalni movie makerrel (vagy vmi egyszeru szerkeszto programmal) hogy egy videot szeretnek csinalni sok sok videobol es kepbol na es most jon a kerdesesebb resz:
Ugy szeretnem h van mondjuk egy ket perces video azt belevagnam de a video kepresze csak az elso fel percre kene utana kepek de a video alatt levo hang meg menne tovabb? Ez megvalosithato? Aztan mondjuk a video vegere meg ismet visszajonne a video hangjahoz a videohoz tartozo keo?!
Tudom kicsit hulyen fogalmaztam de na :D
Valamennyire értem...de nem nem lehet. A Movie maker nem olyan okos, tehát olyat nem tudsz vele csinálni, hogy amit beakarsz tenni videót az elkészítendő videóba az megálljon félpercnél de a benne levő zene tovább menjen... zenét külön tegyél be hozzá és úgy klappolni fog... remélem erre voltál kíváncsi. :hmmm: :coffee:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2015. augusztus 14., péntek 16:12

Olyat lehet csinalni movie makerrel (vagy vmi egyszeru szerkeszto programmal) hogy egy videot szeretnek csinalni sok sok videobol es kepbol na es most jon a kerdesesebb resz:
Ugy szeretnem h van mondjuk egy ket perces video azt belevagnam de a video kepresze csak az elso fel percre kene utana kepek de a video alatt levo hang meg menne tovabb? Ez megvalosithato? Aztan mondjuk a video vegere meg ismet visszajonne a video hangjahoz a videohoz tartozo keo?!
Tudom kicsit hulyen fogalmaztam de na :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 77 regisztrált és 0 vendég