Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. szeptember 13., szerda 20:56

Realista24 írta: Miki, eleve úgy all hozza az átlag magyar, hogy akinek új almaja van, az hitelre vette, azért hogy menozzon. Vagy apuci vette neki, stb.

Közben ezen emberek legalább fele, vagy azok akik nem tudjak megvenni, napi egy dobozzal fustolnek el átlag. Évi fel-egy milliót költve cigire. De egy új tech cuccert fel millió az sok. Valóban az, én sem vennék…csak utalom amikor olyanok osztjak az észt, akik lehet egyben nem költenek ennyit egyszerre, de egy év alatt a többszörösét a “semmire”.
Vagy ingame contentre :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 13., szerda 20:50

Miki, eleve úgy all hozza az átlag magyar, hogy akinek új almaja van, az hitelre vette, azért hogy menozzon. Vagy apuci vette neki, stb.

Közben ezen emberek legalább fele, vagy azok akik nem tudjak megvenni, napi egy dobozzal fustolnek el átlag. Évi fel-egy milliót költve cigire. De egy új tech cuccert fel millió az sok. Valóban az, én sem vennék…csak utalom amikor olyanok osztjak az észt, akik lehet egyben nem költenek ennyit egyszerre, de egy év alatt a többszörösét a “semmire”.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 13., szerda 20:44

Faust írta:
Realista24 írta: Érdekes hogy itt mindig az van lenezve es flexelesnek beállítva, aki új telefont vesz évente vagy kétévente.

A másik oldal ugyanúgy “flexszel”, csak másképpen, melle meg lenézi a fent említett kategóriát es azt hiszi különb mint a másik.

Számomra annyira mindegy ki milyet használ es miért, es pont ennyire érdekel hogy ki mit gondol róla hogy én milyet használok.
Jo, de telefont venni ennyiert gaz, bicikliulest, cipot meg fejhallgatot nem. :mrgreen:
Sraccal beszélgettem, vett hipp-hopp három foci cipőt, x tizenszazezerert. Es nem, nem külön burkolatra, mind ugyanarra a célra.

Tetszett neki mind a három, megtehette, megvette. Örülök az örömének, pedig csak két lába van neki is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 13., szerda 20:43

Mickey írta: Ki nézi le őket, vagy az oldalakt, vagy kik tartoznak az oldalakba?
hogy van ez?

Én cask ott kapcsolódtam be, hogy a család így meg úgy....ami cseszte a csőrömet, mrámint a felfogásuk.

Jah, az egyébként alap, hogy mindneki arra "baxxa" el a pénzét, amire akarja, ha van neki...egészségére, mindenkinek ! :salute:

Fószt!
Hehe meg a törpös walkmanje, hagyadmá :mrgreen:
Ja. Ámen. A fórumon megspórolt orvosi konzultációk díját mindenki költse arra, amire jól esik.

P.s.: szívesen :mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. szeptember 13., szerda 20:31

Ki nézi le őket, vagy az oldalakt, vagy kik tartoznak az oldalakba?
hogy van ez?

Én cask ott kapcsolódtam be, hogy a család így meg úgy....ami cseszte a csőrömet, mrámint a felfogásuk.

Jah, az egyébként alap, hogy mindneki arra "baxxa" el a pénzét, amire akarja, ha van neki...egészségére, mindenkinek ! :salute:

Fószt!
Hehe meg a törpös walkmanje, hagyadmá :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kera » 2023. szeptember 13., szerda 20:30

Lehetne egy könnyed szavazás, kinek hány éves telója van.

A héten lesz 6 éves a 2017-es Samsung Galaxy S8-am. 10 ezer kép van rajta meg 200 alkalmazás, meg se röccen, mindenre is jó. :salute:
Játszani nem kell, mert arra van egy 4 m-es vászon projektorral, ha olyanom van, minek nyomjam 15 centin, azok a centik pont máshova kellenek nyomkodni :mrgreen:
Egyedül ugye az akksi olyan, hogy powerbankkal járok a sarki kocsmába is, de szülinapjára meglepem eggyel, és mintha új lenne B-)

Haverok, ismerősök egyszer sem szóltak meg, de még csak fel sem merült kinek milye van. Nagy fekete tégla mindenkinek, amin van bluetooth, fényképező, wifi, és lehet vele hívni. (25-30 közötti korosztály)

500-é mit tud még? Igen, tudom 0,0001 másodperccel gyorsabb, mint az előző. :lol:

De amúgy most komolyan érdekel, nem követem ezeket.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. szeptember 13., szerda 20:29

Realista24 írta: Érdekes hogy itt mindig az van lenezve es flexelesnek beállítva, aki új telefont vesz évente vagy kétévente.

A másik oldal ugyanúgy “flexszel”, csak másképpen, melle meg lenézi a fent említett kategóriát es azt hiszi különb mint a másik.

Számomra annyira mindegy ki milyet használ es miért, es pont ennyire érdekel hogy ki mit gondol róla hogy én milyet használok.
Jo, de telefont venni ennyiert gaz, bicikliulest, cipot meg fejhallgatot nem. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 13., szerda 20:27

Érdekes hogy itt mindig az van lenezve es flexelesnek beállítva, aki új telefont vesz évente vagy kétévente.

A másik oldal ugyanúgy “flexszel”, csak másképpen, melle meg lenézi a fent említett kategóriát es azt hiszi különb mint a másik.

Számomra annyira mindegy ki milyet használ es miért, es pont ennyire érdekel hogy ki mit gondol róla hogy én milyet használok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. szeptember 13., szerda 20:19

ugyanmárkéremszépen :)

Nokia E 72 volt sokáig, kicns volt a maga nemében, igazi kis elegáns business phone . nyomógombos.
Aztán WIN Phone, abból a plafon szint, kb....( összetört, és Írektől rendeltem kijelzőt és kamerát, ezeket magamnak cseréltem ki )
csak 2-3 éve cseréltem le, és léptem androidra.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 13., szerda 20:06

R. Carlos írta:
Nika91127 írta: Nem bántás. Amiatt is "fura" voltam, mert nekem 6S-em volt, miközben a család már a 7/8-at letette és a 11-et fogyasztotta :)
Csoda, hogy még vannak ebben a világban ilyen emberek rajtam kívül. 5 éve iPhone 8-cal szaladgálok, akkor még fontos volt, hogy csúcstelóm legyen, aztán az évek alatt ugyanolyan jó maradt ez a telefon és az akksicserén kívül más probléma nem adódott vele. Így nem láttam értelmét egyik évben sem, hogy csúcstelót vegyek, sőt mostanra addig jutottam, hogy harcolok vele ameddig bírja. Igaz már egyre többen kérdezik, amint a kezembe meglátják ezt a telót, hogy "Miért nem váltasz már?" "Még mindig ez van neked?"
Nekem a 2.akksi cseréig bírta. Az az akksi már gyorsan degradalódott, alig bírt valamit. Lassú is volt.
De ez a Samsung teljesen jó.

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2023. szeptember 13., szerda 20:02

Nika91127 írta: Nem bántás. Amiatt is "fura" voltam, mert nekem 6S-em volt, miközben a család már a 7/8-at letette és a 11-et fogyasztotta :)
Csoda, hogy még vannak ebben a világban ilyen emberek rajtam kívül. 5 éve iPhone 8-cal szaladgálok, akkor még fontos volt, hogy csúcstelóm legyen, aztán az évek alatt ugyanolyan jó maradt ez a telefon és az akksicserén kívül más probléma nem adódott vele. Így nem láttam értelmét egyik évben sem, hogy csúcstelót vegyek, sőt mostanra addig jutottam, hogy harcolok vele ameddig bírja. Igaz már egyre többen kérdezik, amint a kezembe meglátják ezt a telót, hogy "Miért nem váltasz már?" "Még mindig ez van neked?"
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 13., szerda 19:45

Mickey írta: off
az is érdekes család lehet, ha ott a poronty, aztán miazhogynem ez meg az blabla....
meg egyébként is.

no comment. :|

sorry, nem bántásból, csak érted.
off
Nem bántás. Amiatt is "fura" voltam, mert nekem 6S-em volt, miközben a család már a 7/8-at letette és a 11-et fogyasztotta :)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. szeptember 13., szerda 19:26

zsuninnyo írta:
h3x0r írta: Nagy kutato munkat ugyan nem vegeztem, de emagon most rakerestem, az iphone 14 pro max 570 ezer, a samsung s23 ultra 476 ezer (mindkettobol a 256GB-os verzio). Azert majdnem 100 ezer forint annak is tetel, aki jol keres es megengedhet maganak egy felso kategorias telefont.
A samsung s23+ 256gb a samsung oldalan 525k forint, az iphone 15pro 550k forint az apple oldalan hivatalosan. 25 ezer forint a kulonbseg, amivel a samsung olcsobb es egy generacioval regebbi.
emag s23+ 256GB, 420k (feketében 425k)

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. szeptember 13., szerda 19:24

off
az is érdekes család lehet, ha ott a poronty, aztán miazhogynem ez meg az blabla....
meg egyébként is.

no comment. :|

sorry, nem bántásból, csak érted.
off
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 13., szerda 19:22

csababarca írta:
Nika91127 írta:
Mert...mert... :'(

(Senkinek se kell, de jó megmutatni, h erre is van felesleges félmillád).
Tényleg elképzelhetetlen, hogy valaki mondjuk azért veszi, mert ez tetszik neki, és van rá pénze?
Itt múltkor volt egy kérdés, hogy mennyit tudtok megtakarítani havi szinten, fórum fele legalább 100-200ezreket választotta, vagy afölött, abból két évente pl futja egy ilyen telefonra.

Én is iphone-t használok, 6-8-13, ezek voltak, 4 évente vettem újat, szerintem ez nem a luxus kategória, vagy a prémium érzés egyáltalán.
Nekem eszem ágában sincs mást venni, 2-300ezer forintot 4 év alatt össze lehet perselyezni, amennyiért max vettem újonnan az iphone-t legutóbb.
Emlékszem, 2014-ben a 6-os 185 ezer volt, 2018-ban meg a 8-asért 650 dolcsit fizettem, mert bevették 150ért még a 6-ost USA-ban.

Itt sokan írják a kompromisszumot, zárt rendszert, hát én a közel 10 év alatt még nem találkoztam olyan problémával, ami ebbe illene. Itt nem tudom mire gondoltok, bár írta valaki a torrentezést, még ez sose jutott eszembe, hogy telefonon csináljam:D De ez akkor egy dolog.

Persze értem az ellenérzést, és tény, hogy van a bolond réteg, aki évente veszi a legújabb, legerősebbet, annak én sem látom sok értelmét.
De amíg pl engem 4 évig kihasznál egy telefon, akkor 300k-t megért.
Én se évente veszek telefont. Ezt főleg azok miatt írtam, akik évente lecserélik. És ez nem a dolgozó réteg - szvsz. Hanem aki erre flexszel, hogy a legújabb van :) Engem pl. "Kinézett" a családom, hogy "miazhogynemiphone" meg "megtehetnéd"... egy fél éves mellett valahogy inkább másra költöttem a pluszt:)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11404
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 13., szerda 19:04

zsuninnyo írta:
hehetheoriginal írta: Azt magyarazza mar el vki, minek a csucscuccot megvenni, ha ugyse hasznalja ki senki soha :lol:
Minek valakinek olyan auto, ami 130-nal tobbel tud menni, ha ugysem hasznalhatod ki.
Nagyjabol ezert.
Rossz analogia.
thereisonly1ronaldo

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. szeptember 13., szerda 18:49

h3x0r írta: Nagy kutato munkat ugyan nem vegeztem, de emagon most rakerestem, az iphone 14 pro max 570 ezer, a samsung s23 ultra 476 ezer (mindkettobol a 256GB-os verzio). Azert majdnem 100 ezer forint annak is tetel, aki jol keres es megengedhet maganak egy felso kategorias telefont.
A samsung s23+ 256gb a samsung oldalan 525k forint, az iphone 15pro 550k forint az apple oldalan hivatalosan. 25 ezer forint a kulonbseg, amivel a samsung olcsobb es egy generacioval regebbi.
Realista24 írta:
Melohoz sztem nem úgy kell elképzelni hogy csak ezen dolgozik az ember.

Mennyire all kézre, gyorsaság, fagyasok, kompatibilitas, stb.
Jogos, erre nem is gondoltam

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 13., szerda 18:33

zsuninnyo írta:
'shutterisland írta: egyebkent nyilvan egyeni preferenciak, en szerintem atlagfelhasznalo kategoria vagyok, 90 szazalekban erre hasznalom a telot :

ugyintezes/vasarlas (pl netbank, szallas foglalas, kaja rendeles,ebay) akkor ugye youtube, social media, messenger/whatsapp, emailek, basic bongeszes vagy google a bongeszoben (pl forum :mrgreen: ), ha megyunk valahova, akkor gps, neha lovok par fotot, van egy patent ebreszto ora es reminder appom, eredmenyek.com app, na meg fenykoromban a tinder.

erre eleg lenne egy 100 ezres telo is (amit tobb, mint 2 eve nyustolok) es amit most rendeltem helyette, mar azt is sokallom kicsit igy utolag, pedig kb fele az uj iphonenak.

persze az a reteg is biztos megvan, akinek munkahoz kell a csucstelefon, bar nem tudnek 3 ilyen munkakort mondani.


De miert kene munkahoz? Van akinek fontos a kamera. Nekem peldaul fontos. Vagy van akinek az kell, hogy nyomon tudja kovetni az eszkozeit konnyen.
Peldaul en amit annyira megszoktam, hogy a vagolap osztozik a telefon a gep es a tablet kozott. Igy peldaul a kulonbozo MFA szarsagokat nem kell begepelgetnem, vagy a jelszavakat felhasznalokat nem kell allandoan keresgelnem minden eszkozon, hanem telefonrol elerek konkretan mindent. Tehat ha nincs telepitve a gepemre a password manager, telefonrol ugyanugy be tudok "irni" barmit. Vagy a mindenfele vezetek nelkuli szarsagom, rendszerem tokeletesen mukodik, peldaul a sonos, garmin vagy az okosotthon. Ezek mind munkatol fuggetlen (reszben, mert peldaul az MFA nem teljesen) dolgok.
Es akkor itt meg a gamer telefonokrol szo sem esett, gondolom akkor azon is mindenki ki van akadva, hogy leteznek. Es am azok sem 150 ezer forintok.
Melohoz sztem nem úgy kell elképzelni hogy csak ezen dolgozik az ember.

Mennyire all kézre, gyorsaság, fagyasok, kompatibilitas, stb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. szeptember 13., szerda 18:33

zsuninnyo írta: Itt nem almarol volt szo, hanem az ararol. Nincs olyan telefon, ami felmillios kategoria minoseget hozza kevesebb penzert es kesz. Tok mindegy melyik rendszert nezed.
Tavasszal neztem par iphone 14 pro max vs samsung s23 ultra videot. A legtobb osszevetesben hasonloan teljesitettek.

Te arra utaltal, hogy arban nincs kulonbseg a ket telefon kozott, mindegyik fel millas kategoria. Ugy emlekeztem, hogy a Samsung 80-90 ezerrel azert olcsobb. Nagy kutato munkat ugyan nem vegeztem, de emagon most rakerestem, az iphone 14 pro max 570 ezer, a samsung s23 ultra 476 ezer (mindkettobol a 256GB-os verzio). Azert majdnem 100 ezer forint annak is tetel, aki jol keres es megengedhet maganak egy felso kategorias telefont.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. szeptember 13., szerda 18:30

Nika91127 írta:
Mert...mert... :'(

(Senkinek se kell, de jó megmutatni, h erre is van felesleges félmillád).
Tényleg elképzelhetetlen, hogy valaki mondjuk azért veszi, mert ez tetszik neki, és van rá pénze?
Itt múltkor volt egy kérdés, hogy mennyit tudtok megtakarítani havi szinten, fórum fele legalább 100-200ezreket választotta, vagy afölött, abból két évente pl futja egy ilyen telefonra.

Én is iphone-t használok, 6-8-13, ezek voltak, 4 évente vettem újat, szerintem ez nem a luxus kategória, vagy a prémium érzés egyáltalán.
Nekem eszem ágában sincs mást venni, 2-300ezer forintot 4 év alatt össze lehet perselyezni, amennyiért max vettem újonnan az iphone-t legutóbb.
Emlékszem, 2014-ben a 6-os 185 ezer volt, 2018-ban meg a 8-asért 650 dolcsit fizettem, mert bevették 150ért még a 6-ost USA-ban.

Itt sokan írják a kompromisszumot, zárt rendszert, hát én a közel 10 év alatt még nem találkoztam olyan problémával, ami ebbe illene. Itt nem tudom mire gondoltok, bár írta valaki a torrentezést, még ez sose jutott eszembe, hogy telefonon csináljam:D De ez akkor egy dolog.

Persze értem az ellenérzést, és tény, hogy van a bolond réteg, aki évente veszi a legújabb, legerősebbet, annak én sem látom sok értelmét.
De amíg pl engem 4 évig kihasznál egy telefon, akkor 300k-t megért.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 77 regisztrált és 0 vendég