Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2016. május 1., vasárnap 12:00

Srácok. Elsősorban telefonguruk segítségét szeretném kérni. Új telót akarok vásárolni olyan 100ezer forint értékben. Tudnátok ajánlani mobilokat, amik ebben az árkategóriában leginkább megérnék? Sokat szemeztem a HTC one M9-cel, mert kinézetre is és specifikációra is megfelelő lenne, de sok helyen írják, hogy nagyon melegszik. Esetleg használt telefon is szóba jöhet. Igazából mindegy, hogy android vagy iOS a rendszer, mert egyik ellen se vagyok. Amik az elsődleges elvárásaim vele kapcsolatban: jó kamera, akadásmentesen fusson minden alkalmazás beleértve a legújabb játékokat, és bírja kb. 2-3 évig.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9178
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2016. április 28., csütörtök 19:43

windows 10 - why u do dis? :mrgreen:

Avatar
Acewill
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:34
Kedvenc játékosaid: zidane, benz, luka

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Acewill » 2016. április 26., kedd 20:38

hamesz írta:Nano, Micro sim kártyából, hogy tudok normál méterűt csinálni? Valami ötlet? Nem akarok új sim kártyát venni és nincs már meg amiből anno kivágtam.
Szerintem bármelyik "mobilos" boltban kapható

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Norbii » 2016. április 26., kedd 20:32

amúgy a szolgáltatónál ingyen kicserélik nem? Én telekomnál voltam pár hónapja sima simet cseréltem microra.

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2016. április 26., kedd 20:30

hamesz írta:Nano, Micro sim kártyából, hogy tudok normál méterűt csinálni? Valami ötlet? Nem akarok új sim kártyát venni és nincs már meg amiből anno kivágtam.
Ha nem sürgős akkor rendelj Aliexpresszről egy adaptert, kb 150 forint postával együtt. Bár ha jól tudom itthon is hasonló árban mérik.

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2016. április 26., kedd 20:15

hamesz írta:Nano, Micro sim kártyából, hogy tudok normál méterűt csinálni? Valami ötlet? Nem akarok új sim kártyát venni és nincs már meg amiből anno kivágtam.
Az új kártyákat úgy adják, hogy ki tudod pattintani a normál sim-ből a micro/nano simet. Valami ilyet kellene szerezned, és visszateszed bele.

Mókolás:
Fogsz egy normál méretű simet (vagy neten keresd meg a pontos méreteit ha nincs), keress valami használaton kívüli plasztik kártyát (ha nincs, valami keményebb papírt, vékony kartonlapot) és vágd ki normál SIM méretre. Aztán vágj benne a nano/micro simnek helyet, de oda ahová valóban kell, és kész :D

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2016. április 26., kedd 20:09

hamesz írta:Nano, Micro sim kártyából, hogy tudok normál méterűt csinálni? Valami ötlet? Nem akarok új sim kártyát venni és nincs már meg amiből anno kivágtam.
leginkább sehogy, mert a nano vékonyabb, mint a micro.
persze lehet vele prbálkozni, hogy kivágás után befér-e a telóba.
vannak a neten sablonok, megcsinálhatod magadnak.
vagy beviszed gsm boltba, ahol megcsinálják neked.
vagy ha pl telekomos vagy, akkor ingyen cserélik.
Kép
Kép
Kép

Avatar
hamesz
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2015. február 9., hétfő 1:47
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Modric, James, Isco, Neymar, Iniesta, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hamesz » 2016. április 26., kedd 20:07

Nano, Micro sim kártyából, hogy tudok normál méterűt csinálni? Valami ötlet? Nem akarok új sim kártyát venni és nincs már meg amiből anno kivágtam.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2016. április 22., péntek 14:52

Norbii írta:Nos, nem csak erre kell figyelned. Töltés szempontjából az eus szabvány 230v ott pedig 110. A laptopok nagyrésze áttud állni, azt nem tudom hogy az ájfon töltője igen..ha nem akkor tudsz venni átalakítót pl itt: http://muszakiwebbolt.hu/tapegyseg/fesz ... kito_ac_ac

A másik: A frekvencia. eu-s szabvány: 900/1800 amcsi: 1900
Sose volt iphonom így nem tudom hogy tudják e mindegyik szabványt..feltételezem igen, de jobb utánajárnod.
A konnektorba dugós rész megvan, vettem egy valami közepesen drága cuccot még durván 1 éve, szóval azzal minden oké lesz. A nyelves fejet kibaszom a kukába, használom a sajátomat, a Lightning kábelnek meg úgyis mindegy, hogy mi a helyzet :D De köszi a válaszokat srácok, megnyugodtam.

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Norbii » 2016. április 22., péntek 14:16

http://szifon.com/2016/04/12/gyakori-ke ... iphone-se/

itt azt írják hogy igen, szóval ebből se lesz gond.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2016. április 22., péntek 14:14

Rengeteg ismerősömnek van kint vett apple terméke, iphone 6-k legutóbbról, és nyugodtan tudják tölteni, nincs semmi baja. (bő egy év alatt meg kiderült volna szerintem, ha gáz van)
Frekcenciánál meg lehet kérni eu kompatibilis modellt, két szó, és akkor olyat adnak.
De lehet mostmár alapból tudják.


szerk.: igen,mostmár alapból tudják a frekvenciákat, nincs ezzel gond.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2016. április 22., péntek 14:17-kor.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Norbii » 2016. április 22., péntek 14:10

Nos, nem csak erre kell figyelned. Töltés szempontjából az eus szabvány 230v ott pedig 110. A laptopok nagyrésze áttud állni, azt nem tudom hogy az ájfon töltője igen..ha nem akkor tudsz venni átalakítót pl itt: http://muszakiwebbolt.hu/tapegyseg/fesz ... kito_ac_ac

A másik: A frekvencia. eu-s szabvány: 900/1800 amcsi: 1900
Sose volt iphonom így nem tudom hogy tudják e mindegyik szabványt..feltételezem igen, de jobb utánajárnod.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2016. április 22., péntek 13:55

Gyors kérdés, lehet, hogy idiótán hangzik, de inkább biztosra megyek :D

Nagybátyámék kint vannak Miamiban és megkértem őket, hogy vegyenek egy iPhone SE-t odakint, kártyafüggetlenül, aztán hozzák haza, én meg kifizetem nekik forintban otthon, ha hazamentem. Viszont tudom, hogy az Államokban más feszültségen működnek a konnektorok, így felmerült bennem a kérdés, hogy ha hazahozzák a telefont és én otthon bedugom majd a 220-ba, akkor nem húzza-e szét az akksit a más feszültség? (Vagy az akksinak lényegében mindegy, nem foglalkozik azzal, hogy 220 v 230V megy bele? :D) Van hozzá másik foglalatom, ami az otthoni konnektorokba passzol, gondolom Lightning kábelből nem fog kelleni másik. Ha idiótaság a kérdés, akkor sorry, de felmerült bennem, mint lehetséges baki :D

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. április 13., szerda 16:14

Süti írta:
rashidm írta:


Az a baj, hogy Access-ből hülye vagyok. :mrgreen: Illetve a tételszámok többször is előfordulnak. Gondolkoztam azon, hogy a tételszámmal együtt a mennyiséggel is rákeressen. De akkor lehet, hogy marad a ctrl+c ctrl+v kombó.
Nincsenek külön kigyűjtve a tételszámok? Mert ha ahhoz van külön táblád, akkor a második opció működhet, az FKEREShez meg nem kellenek külön kapcsolatok. :)
Nincsen sajnos.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2016. április 13., szerda 15:51

rashidm írta:


Az a baj, hogy Access-ből hülye vagyok. :mrgreen: Illetve a tételszámok többször is előfordulnak. Gondolkoztam azon, hogy a tételszámmal együtt a mennyiséggel is rákeressen. De akkor lehet, hogy marad a ctrl+c ctrl+v kombó.
Nincsenek külön kigyűjtve a tételszámok? Mert ha ahhoz van külön táblád, akkor a második opció működhet, az FKEREShez meg nem kellenek külön kapcsolatok. :)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. április 13., szerda 15:37

Süti írta:
rashidm írta:Van kettő darab excel:

http://postimg.org/image/umqoe57dp/full/

Látható 2 db excel, amelyben 2 sor található (ezt csak példaként csináltam, a valóságban 7-8k soros excelekkel dolgozom). Azt szeretném megcsinálni, hogy a bal oldalon található excelbe be tudjam másolni a jobb oldali excelben található E.árakat. Tudom, hogy a másol-beilleszt a tuti :mrgreen:. De mivel több ezer soros szokott lenni a jobb oldali excel, a bal oldal meg 50-100, úgy akarom megcsinálni, hogy az excel keresse meg a jobb oldalon lévő excelben a bal oldalon található sorokat, majd ha megtalálta, akkor a sorokhoz tartozó E.árakat másolja is be a bal oldali excelbe.

Nem tudom, hogy érthető volt-e. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ahhoz hogy különböző Excel táblák mezői között át tudj járni, kapcsolatot kell teremtened a táblák között. (Nem tudom, Accessben mennyire vagy otthon, ott ugye ez alap. Mi ezt Excelben PowerPivot kiegészítővel csináltuk, PowerView segítségével is lehet elvileg. A legfontosabb dolog, hogy legyen egyedi azonosítója annak a tételnek, hogy az Excel megtalálja itt is, és ott is. (Gondolom itt a tételszám az, vagyis 1 tételszám 2x nem fordul elő.) Hogy a másolás része hogyan működik, abban pontosan nem tudok segíteni, mi ezt főleg kimutatásokra használtuk.... de ha megvan a kapcsolat, biztos meg lehet csinálni.

Itt találsz egy kis bevezetőt a kapcsolatokról.

Ha ez így hirtelen kicsit bonyolult, FKERES segítségével tudsz könnyebben kapcsolatot létrehozni:
ÍGY
Csak ez sok adattal problémásabb lehet.

A te esetedben a keresési értéked a tételszám lesz, a táblád ahol a tételszámok ki vannak gyűjtve egységárral, oszlopszámod, ahányadik oszlopban szerepel az egységár, a keresés pedig pontos, hiszen a tételszámod pontos. :)

Az a baj, hogy Access-ből hülye vagyok. :mrgreen: Illetve a tételszámok többször is előfordulnak. Gondolkoztam azon, hogy a tételszámmal együtt a mennyiséggel is rákeressen. De akkor lehet, hogy marad a ctrl+c ctrl+v kombó.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2016. április 13., szerda 15:30

rashidm írta:Van kettő darab excel:

http://postimg.org/image/umqoe57dp/full/

Látható 2 db excel, amelyben 2 sor található (ezt csak példaként csináltam, a valóságban 7-8k soros excelekkel dolgozom). Azt szeretném megcsinálni, hogy a bal oldalon található excelbe be tudjam másolni a jobb oldali excelben található E.árakat. Tudom, hogy a másol-beilleszt a tuti :mrgreen:. De mivel több ezer soros szokott lenni a jobb oldali excel, a bal oldal meg 50-100, úgy akarom megcsinálni, hogy az excel keresse meg a jobb oldalon lévő excelben a bal oldalon található sorokat, majd ha megtalálta, akkor a sorokhoz tartozó E.árakat másolja is be a bal oldali excelbe.

Nem tudom, hogy érthető volt-e. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ahhoz hogy különböző Excel táblák mezői között át tudj járni, kapcsolatot kell teremtened a táblák között. (Nem tudom, Accessben mennyire vagy otthon, ott ugye ez alap. Mi ezt Excelben PowerPivot kiegészítővel csináltuk, PowerView segítségével is lehet elvileg. A legfontosabb dolog, hogy legyen egyedi azonosítója annak a tételnek, hogy az Excel megtalálja itt is, és ott is. (Gondolom itt a tételszám az, vagyis 1 tételszám 2x nem fordul elő.) Hogy a másolás része hogyan működik, abban pontosan nem tudok segíteni, mi ezt főleg kimutatásokra használtuk.... de ha megvan a kapcsolat, biztos meg lehet csinálni.

Itt találsz egy kis bevezetőt a kapcsolatokról.

Ha ez így hirtelen kicsit bonyolult, FKERES segítségével tudsz könnyebben kapcsolatot létrehozni:
ÍGY
Csak ez sok adattal problémásabb lehet.

A te esetedben a keresési értéked a tételszám lesz, a táblád ahol a tételszámok ki vannak gyűjtve egységárral, oszlopszámod, ahányadik oszlopban szerepel az egységár, a keresés pedig pontos, hiszen a tételszámod pontos. :)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. április 13., szerda 14:48

Van kettő darab excel:

http://postimg.org/image/umqoe57dp/full/

Látható 2 db excel, amelyben 2 sor található (ezt csak példaként csináltam, a valóságban 7-8k soros excelekkel dolgozom). Azt szeretném megcsinálni, hogy a bal oldalon található excelbe be tudjam másolni a jobb oldali excelben található E.árakat. Tudom, hogy a másol-beilleszt a tuti :mrgreen:. De mivel több ezer soros szokott lenni a jobb oldali excel, a bal oldal meg 50-100, úgy akarom megcsinálni, hogy az excel keresse meg a jobb oldalon lévő excelben a bal oldalon található sorokat, majd ha megtalálta, akkor a sorokhoz tartozó E.árakat másolja is be a bal oldali excelbe.

Nem tudom, hogy érthető volt-e. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2016. április 13., szerda 14:39

rashidm írta:Van itt olyan, aki nagy Excel mágus?
SZUM függvényt nagyon kenem, ha ezzel van gondod, akkor írj :mrgreen:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2016. április 13., szerda 14:38

rashidm írta:Van itt olyan, aki nagy Excel mágus?
so-so. Írd le, lehet hogy tudok segíteni. :)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 92 regisztrált és 0 vendég