Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
matesz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. december 18., hétfő 14:23
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: matesz » 2023. december 18., hétfő 14:38

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van itt olyan aki ért a monitorokhoz? Szeretnék 50-150 ezer között olyan monitort venni, ami tudja a HDR-t és tudom is váltogatni manuálisan, hogy sdr vagy hdr-be legyen a monitor? :) Tud valaki ilyen monitort ajánlani esetleg? Használ valaki ilyet? :)

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. december 17., vasárnap 8:17

Dual Blaze volt neki, más modellre nemtudom igaze-e, de ebben nem kellett a húst forgatni, és nem kellett előmelegíteni sem. Emellett ‘kényelmes’ volt az egész, de ezt nehéz megfogalmazni, termékdesign/minőség leginkább, kosárban, programokban.

És amit mutatott és nálam plusz: nagy FB közössége van a terméknek ahol konkrétan perce meg hőfokra levezetve ki van írva csomó recept. A nagy elektromos hőlégkeverős sütőmben ezek kitapasztalós dolgok, hiába írja XY hogy az a hőfok nála milyen, nekem mindig kell variálni. Itt meg ez azért gondolom fix, ha másnak az a gép ezt hozza, akkor neked is.

Szóval itt már véltem felfedezni a sima gyorsított duplikáció mellett minőségbeli pluszt is, ezért gondoltam hogy revidiálom magam.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2023. december 17., vasárnap 0:06

Halfkey írta: 10 éve volt utoljára gázsütőm, nemigazán van benne tapasztalatom hogy azzal hogy kell egyenletesen.

Viszont ha már felbumpolódott a példa, másik ismerősnél vendégségben kipróbáltam egy Cosorit, hàt az nagyságrendekkel faszább volt mint a nálam kölcsönben járt Tefal.
Mi volt köztük a különbség? :D
Csak mert pont ezt a két márkát néztem ki, nagyjából 10ezer ft a difi, ami annyira azért nem vészes, ha jobban megéri a cosori. :)

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. december 16., szombat 23:58

10 éve volt utoljára gázsütőm, nemigazán van benne tapasztalatom hogy azzal hogy kell egyenletesen.

Viszont ha már felbumpolódott a példa, másik ismerősnél vendégségben kipróbáltam egy Cosorit, hàt az nagyságrendekkel faszább volt mint a nálam kölcsönben járt Tefal.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: soadroli » 2023. december 16., szombat 23:17

Ájfon szakértők segítségét szeretném kérni! Vagyis nem én, hanem egy hölgy ismerősöm. De gondoltam bedobom ide, itt midenki ért mindenhez is :mrgreen:
"kizároltam magam a telefonomból (i11), számítógépre csatlakoztatva gyári visszaállítást csináltam rajta. Az emlékek kissé homályosak, de mintha mindez elég hosszú ideig tartott volna és a számítógépre áttöltött volna valamit ugyan, de másnap nem találtam semmit. Ellenben kb 2500 képem elveszett a telefonomról."
valami ötlet? az emlékek azért homályosak mert nem volt a legjózanabb állapotban :mrgreen: vissza lehet még hozni azokat a képeket?
Kép

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. december 11., hétfő 10:05

Mindegyik készüléknek van előnye.
Ezzel egyetértek - nem azt mondtam hogy rossz, csak hogy nagy átfedés van a funkciók között, és nekem felesleges duplikáció. Gyorsabb, ez 100%-ban igaz. Ahol ez fontos a családban, ott lehet fontos ez a gép. Vagy ahol nincs jó sütő, ott is nyilván olcsóbb/könyebb.

Az energiamegtakarítás viszont elég fals érv szerintem, kb. soha nem hozza be azt amit ráköltesz magára a gépre, se anyagiakban se környezetvédelemben. Korábbi példámra utalok vissza, hasonló továbbra is mint venni egy második kisebb kocsit mert kevesebbet fogyaszt, csak a mértékek mások. Nem 5 milliós autó a 13 milliós mellé, hanem 50 ezres konyhai gép a 130 ezres mellé.

(Illetve lehet ez már az én fantáziám szegénységi bizonyítványa, de nemnagyon látom magam előtt ahogy air fryerben ischlert sütök.)

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. december 10., vasárnap 20:31

Halfkey írta:

Senki nem mondta hogy nagyobb hely, de egyikem már van. Ha most nulláról kellene berendezni és azt mondanád ne legyen sütőm hanem legyen air fryerem az egy értelmes beszélgetés. Ez így csak kötekedés, gondolom te sem kötötted ki a sütőt és tettél be helyette egy polcot az air fryernek. Akkor meg plusz helyet foglal.
Arra akartam rávilágítani hogy a nagy helyet foglal teljesen relatív. Nyilván nem kötöttem ki a sütőt, főleg mivel albérlet, de keveset használom, így csak a helyet foglalja. Mivel az air fryer pedig pörög gyakran, egyáltalán nem érzem wasted spacenek. Nyilván kinek mi, de azért nem egy óriási konyhai eszközről beszélünk...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2023. december 10., vasárnap 18:44

Faust írta: En nagyon nyaladzok egy jo smokerert, csak sajna a forum 90%-aval ellentetben nem vagyok burzsuj. :mrgreen:
Mi csináltunk egyet. Nem ilyen lofasz anyagokból, mint ami forgalomban van. :kalapos:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. december 10., vasárnap 18:09

Faust írta: En nagyon nyaladzok egy jo smokerert, csak sajna a forum 90%-aval ellentetben nem vagyok burzsuj. :mrgreen:
Ja a korábbi szavazásra gondolsz? :D

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. december 10., vasárnap 18:08

En nagyon nyaladzok egy jo smokerert, csak sajna a forum 90%-aval ellentetben nem vagyok burzsuj. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. december 10., vasárnap 18:00

Huh, hát nekem a sütő is kevés, kéne smoker, kemence, grill, minden. :lol:

ELSiete
Hozzászólások: 2796
Csatlakozott: 2018. szeptember 29., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ELSiete » 2023. december 10., vasárnap 17:55

Én is nagyon szeretem a Tefalos Airy Fryeremet. Fagyasztott cuccok, húsok, tortillák készülnek benne tobbnyire. Hasznos, hogy csak beprogramozom, és addig mást is tudok csinalni, nem kell folyton nézegetnem, forditgatni benne a dolgokat. Olaj sem szükséges hozza, az etelek így is nagyon finomak és ropogósak. Gyorsan el lehett mosni és kis helyen elfér.
Carvajal: “When it's time for real competitions, we will go above Barcelona, I'm sure.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 10., vasárnap 17:37

Én szeretem bár sok dologra nem használom.
Sultkrumpli, elosutott pekaru sütése, néha hús…ilyesmik.
Kicsi van, sok helyet nem foglal, könnyű tisztán is tartani és olcsó is volt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. december 10., vasárnap 16:42

Süti írta: Miért nagyobb hely egy air fryer mint egy sütő? Miért nem egyszerűbb betenni az air fryert a mosogatógépbe mint a tepsit kézzel elmosni, amiből valamelyik be se fér?

Mikrosütőt se pakolgatod el.
Senki nem mondta hogy nagyobb hely, de egyikem már van. Ha most nulláról kellene berendezni és azt mondanád ne legyen sütőm hanem legyen air fryerem az egy értelmes beszélgetés. Ez így csak kötekedés, gondolom te sem kötötted ki a sütőt és tettél be helyette egy polcot az air fryernek. Akkor meg plusz helyet foglal.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11130
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 10., vasárnap 15:51

eleve mikrosütőt súlylökő módjára basznám ki minden háztartásból....
egyből lesz hely bárminek :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. december 10., vasárnap 15:43

Süti írta: Miért nagyobb hely egy air fryer mint egy sütő? Miért nem egyszerűbb betenni az air fryert a mosogatógépbe mint a tepsit kézzel elmosni, amiből valamelyik be se fér?

Mikrosütőt se pakolgatod el.
Tesom is bajban volt vele, hogy hova rakja, mert csak az asztalon volt neki hely. De az elet megoldotta, elromlott a mikroja. :kalapos: Szoval berakta annak a helyere, azota mindent ebben melegit. Kiveve a levest meg a tejet, de arra meg ott a gaz.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. december 10., vasárnap 15:38

Írtuk már sokan...

Van egy adott dolog, ami praktikus mert...
Kisebb, könnyebb takarítani, takarékosabb energia meg pénz és idő szempoontból is, még akár egészségesebb is lehet ( elkészítés ) .

Hasznos. Ez mind az.

aztán lehet hogy nem, mert ahogy írtam...pont le lehet szarni mindent is. ( nem így írtam előzőleg, de így is lehet , azzal sincs semmi gond. de az már nem az eszközön múlik )
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. december 10., vasárnap 15:35

Miért nagyobb hely egy air fryer mint egy sütő? Miért nem egyszerűbb betenni az air fryert a mosogatógépbe mint a tepsit kézzel elmosni, amiből valamelyik be se fér?

Mikrosütőt se pakolgatod el.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. december 10., vasárnap 15:22

zsuninnyo írta:
Halfkey írta: Ha beteszem a csirkét a sütőbe, nem ülök elé hogy várjam és nézzem. Szóval az szinte irreleváns hogy 20 perc vagy 40.
De ennyi erovel akkor miert sutoben sutsz, miert nem raksz tuzet? Ugysem nezed ahogy sul, most akkor nem mindegy, hogy 40 perc vagy 80? :D
Raadasul ha a sutoben sutod, meg tobbet is fizetsz erte.
Nemtudom veled hogy van, de nekem biztosan nem ugyanannyi energia tüzet rakni vs eltekerni egy gombot, szóval ez egy elég elfuserált példa. Ahogy ha sütöttél valaha nyílt tűzön, azt is tudhatod hogy az nem egy egyenletes kontrollált hőmérséklet, mint egy légkeveréses sütő.

Ez kb kicsiben az a beszélgetés mintha azt mondanám hogy minek vegyek egy mini Coopert második autónak a városba ha úgyis ott van nekem a rendes autóm, erre te rávágnád hogy biciklivel is mehetek.

Témára visszatérve aktív munka ami nekem számít. A kaja előkészítése ugyanannyi a kettőhöz. És az airfryer takarítása (volt nálam egy hónapig kölcsön) nekem nagyságrendekkel több meló volt mint egy tepsié, de erre lehet vannak jobb modellek is, nemtudom. Plusz idegesítő elpakolgatni, vagy állandó plusz helyet igényel a konyhában. Szóval semmivel sem éreztem egyszerűbbnek, és most direkt kis adagokat hasonlítok, nagynál eleve veszett ügy az airfryer.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. december 10., vasárnap 15:10

Sokkal többet sütök mióta megvan. Nem kell előmelegíteni, kevesebb probléma van a romokkal is utána, szóval rám ez egyáltalán nem igaz. Sütő kb csak dísz volt a lakásban előtte is.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 60 regisztrált és 0 vendég