Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1017
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2024. április 12., péntek 16:37

Tjacks írta:
Realista24 írta:
Melyik tipust hasznalod? Valami alapot keresek csak, Ducati szep es jo, de ennyiert nem veszek :mrgreen:
Xiaomi Electric Scooter 4 Lite, according to google :D
Nekem talán az eggyel gyengébb verzióm van. 90 kg, és max. 20km/h. Egy év után drasztikusan romlott az akksi állapota, max 15 km/h-t megy és a hatótáv is messze elmarad a 20 km-től. BÁR vmivel több vagyok, mint 90 kg...

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2024. április 12., péntek 16:21

Na, okosok, újra fűkasza téma:
Elég-e egy sima, mezei 2,5 LE-s Hyundai gép 30ezerért, vagy ki kell adni a Stihl/Husqvarna hasonló teljesítményűért 180-200 ezret? (A linkelt még gyengébb is)

A telek továbbra is kb 450 nm, göröngyös talaj, sok fatusko, amit kerülgetni kell.

https://www.hqbolt.hu/HUSQVARNA-333R-Mark-II

https://barkacsgep.com/termek/hyundai_h ... _fukasza2/

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3155
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Babinho » 2024. április 12., péntek 15:54

Túlzottan kidomborítottam azt hiszem a különbséget, amit érzékeltetni akartam :mrgreen:
Teljesen jogos, túlzás.
De nekem tényleg instabilabbnak tűnnek a 84 kg-al.

Te milyen típust használsz?

Tjacks
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2024. április 12., péntek 14:10

Babinho írta:
hehetheoriginal írta: meg annyi, hogy nyilvan latom es van is ertelme - plane, ha meg jobban fejlodik az akkutechnologia -, de itt is ugyanugy, mint a fegyvereknel, nem a fegyver hibas, hogy balfasz es nyomorult ember fogja :coffee: :kalapos:

amugy ha vennék, akkor csakis fekenerigavisszanyereses vagymi cuccot vennek, ami tolti picit vissza az akksit, amugy a suly fontos, van 10-12 kilos nagy hatotavu cumo, amit kb kethetetne kell tolteni, ha csak a par km-re munkaba hasznalod pl, de azok sulyos ezer eurok mar megin.
ha konkret kell, akkor a xiaominak jok a cuccai, a 4. szeria mar a belepo szinten is fasza, ahogy latom.

szerk.: egyetlen szerencsed, hogy ducati, azt meg szeretem :kalapos:
Faszság bazzeg, fékenergia, ez egy roller, fel kell baszni a 220-ra oszt jónapot, telefon, laptop, tablet miből nyeri vissza, tököm ebbe a fenntarthatóságba :mrgreen: A kocsim visszanyeri, oszt a seggemnek sincs kedve beülni ilyen időben ha csak szaladgálok egyet néhány helyre, erre jó a roller, és nem izzadsz le mint a biciklin. Ilyen fél meg egymilliókat sehol nem érnek ezek a cuccok. Mindenhol van egy konnektor, 30 km-nél sehol nem mész többet egyszerre, tehát kibírja.

Szerviz jó, pesten van a szerviz, alkatrész kicsit lassan jött, de pont év vége, karácsony volt, úgyhogy elnéztem. Nem gyártási hiba volt, legalábbis nem annak nevezném ha kocsival átmegy rajta a feleségem a kormányon és eltörik :lol: de egy új kormánycső kellett, cserélték, nem volt drága sem.

Ehhez a Ducatihoz mérve az összes xiaomi anyaghasználatban, strapában, kerékben mind lófasz, biztos, hogy nem állnék rá egyre sem ilyen sebességgel.
Az enyémnél az off-road tényleg nem marketing szöveg, és kell is ilyen utakra...
Biztos hogy van különbség a kettő között, de a "mind lófasz" enyhe túlzás, ár/érték arányban teljesen korrekt az általam használt, + 20km/s sebességnél is jól veszi a szarabb útburkolatokat.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3155
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Babinho » 2024. április 12., péntek 13:48

hehetheoriginal írta: meg annyi, hogy nyilvan latom es van is ertelme - plane, ha meg jobban fejlodik az akkutechnologia -, de itt is ugyanugy, mint a fegyvereknel, nem a fegyver hibas, hogy balfasz es nyomorult ember fogja :coffee: :kalapos:

amugy ha vennék, akkor csakis fekenerigavisszanyereses vagymi cuccot vennek, ami tolti picit vissza az akksit, amugy a suly fontos, van 10-12 kilos nagy hatotavu cumo, amit kb kethetetne kell tolteni, ha csak a par km-re munkaba hasznalod pl, de azok sulyos ezer eurok mar megin.
ha konkret kell, akkor a xiaominak jok a cuccai, a 4. szeria mar a belepo szinten is fasza, ahogy latom.

szerk.: egyetlen szerencsed, hogy ducati, azt meg szeretem :kalapos:
Faszság bazzeg, fékenergia, ez egy roller, fel kell baszni a 220-ra oszt jónapot, telefon, laptop, tablet miből nyeri vissza, tököm ebbe a fenntarthatóságba :mrgreen: A kocsim visszanyeri, oszt a seggemnek sincs kedve beülni ilyen időben ha csak szaladgálok egyet néhány helyre, erre jó a roller, és nem izzadsz le mint a biciklin. Ilyen fél meg egymilliókat sehol nem érnek ezek a cuccok. Mindenhol van egy konnektor, 30 km-nél sehol nem mész többet egyszerre, tehát kibírja.

Szerviz jó, pesten van a szerviz, alkatrész kicsit lassan jött, de pont év vége, karácsony volt, úgyhogy elnéztem. Nem gyártási hiba volt, legalábbis nem annak nevezném ha kocsival átmegy rajta a feleségem a kormányon és eltörik :lol: de egy új kormánycső kellett, cserélték, nem volt drága sem.

Ehhez a Ducatihoz mérve az összes xiaomi anyaghasználatban, strapában, kerékben mind lófasz, biztos, hogy nem állnék rá egyre sem ilyen sebességgel.
Az enyémnél az off-road tényleg nem marketing szöveg, és kell is ilyen utakra...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. április 12., péntek 10:09

Tjacks írta:
Realista24 írta:
Melyik tipust hasznalod? Valami alapot keresek csak, Ducati szep es jo, de ennyiert nem veszek :mrgreen:
Xiaomi Electric Scooter 4 Lite, according to google :D
Köszi, ez az egyik amit neztem. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Tjacks
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2024. április 12., péntek 10:08

Realista24 írta:
Tjacks írta:

Tudom nem tőlem kérdezted, de engem a szerviz elkerült még, az akksim már nem az igazi ( kezdetihez képest 50-60%os kb) , de az első 1 évben ezzel jártam dolgozni áprilistól októberig, napi ~17 km-t ment folyamat, számolgattam is hogy az akkori ára elég jól visszajött úgy hogy nem kellett tankolnom.
Melyik tipust hasznalod? Valami alapot keresek csak, Ducati szep es jo, de ennyiert nem veszek :mrgreen:
Xiaomi Electric Scooter 4 Lite, according to google :D

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2024. április 12., péntek 9:55

Realista24 írta: Ki milyen elektromos rollerrel csapatja?
Tapasztalatok es tanacsok johetnek.
En tovabbra is bicaj parti vagyok, peace :mrgreen:
Sok a fejsérült, mert a sok barom nem vesz sisakot, és ökörködnek. Mínuszegy. :D

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8208
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2024. április 12., péntek 9:54

Realista24 írta:
___Samy___ írta: nem kell tekerni a bringat, .
:banplz:
Imadok bringazni, de van az a helyzet, hogy nincs kedvem hozza :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. április 12., péntek 9:52

Tjacks írta:
zsuninnyo írta: Szerviz milyen? Volt mar vele gond, jartal szervizben, meg tudtak oldani ertelmesen, vagy az ilyesmi elkerult meg?
Tudom nem tőlem kérdezted, de engem a szerviz elkerült még, az akksim már nem az igazi ( kezdetihez képest 50-60%os kb) , de az első 1 évben ezzel jártam dolgozni áprilistól októberig, napi ~17 km-t ment folyamat, számolgattam is hogy az akkori ára elég jól visszajött úgy hogy nem kellett tankolnom.
Melyik tipust hasznalod? Valami alapot keresek csak, Ducati szep es jo, de ennyiert nem veszek :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. április 12., péntek 9:51

___Samy___ írta: nem kell tekerni a bringat, .
:banplz:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Tjacks
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2024. április 12., péntek 9:50

zsuninnyo írta: Szerviz milyen? Volt mar vele gond, jartal szervizben, meg tudtak oldani ertelmesen, vagy az ilyesmi elkerult meg?
Tudom nem tőlem kérdezted, de engem a szerviz elkerült még, az akksim már nem az igazi ( kezdetihez képest 50-60%os kb) , de az első 1 évben ezzel jártam dolgozni áprilistól októberig, napi ~17 km-t ment folyamat, számolgattam is hogy az akkori ára elég jól visszajött úgy hogy nem kellett tankolnom.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8208
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2024. április 12., péntek 9:49

En mar nagyon regota szemezek egyel. Mar tavaly beruhaztam volna egyre, ilyen tavaszi meg nyari viszonylatban meloba jarni vele, de munkahelyet valtottam, igy parkolopalyara kerult a tema.

Viszont meg igy is sokszor hasznat tudnam venni, ha a szomszed varosba be kell ugranom valami aprosag miatt. Nem kell elovenni az autot 6-8 km miatt, nem kell tekerni a bringat, szoval jo cucc. Csak ugye hasznalni is tudni kell, nem 60-al a belso savban haladni vele, buko nelkul.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Tjacks
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2024. április 12., péntek 9:41

hehetheoriginal írta: Elegge gyulolom a sok gyökeret a balfasz rollerjevel, meg hogy azt hiszik barhogy barhol mehetnek. :kalapos:
Aztan pislog mikor meglegyinted a buzit es berepul a szarjaval az utszeli bokorba :lol:
Nyilvan szabalyozas az lofasz, annyira hirtelen jottek ezek, hogy a nagy kresztudosok mai napig nem ocsudtak fel, nem is hogy sok eve van mar roller az utcakon...
Remélem most kiderul itt a forumon is kik tartoznak kozejuk :mrgreen:
Orulok, hogy segithettem ismet felporgetni a hsz-eket :kalapos:
A szabályozás nagyon kéne, de alapvetően a roller felszereltsége is para, a kanyaroknál a lábammal jelzem - kézzel elengedni életveszélyes lehet , pláne az utak minősége miatt -hogy mégis merre szeretném folytatni utamat, index kellene rájuk minimum.

Nekem egy 3 éves alap Xiaomi rollerem van, ez konkrétan bicikli tempót tud, 18-20 km, 10 km hatótávval. Hozzáteszem ez még a jobbik fajta, a kedvencem az 50km/h-s roller, a sok hülyegyerek meg csapatja vele ész nélkül, bukósisak sehol mert az nyilván nem trendi ha elesik akkor meg nagyon nagy a baj.

Pékhez járni szombat reggel fun :)

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. április 12., péntek 9:39

Szerviz milyen? Volt mar vele gond, jartal szervizben, meg tudtak oldani ertelmesen, vagy az ilyesmi elkerult meg?

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. április 12., péntek 9:30

meg annyi, hogy nyilvan latom es van is ertelme - plane, ha meg jobban fejlodik az akkutechnologia -, de itt is ugyanugy, mint a fegyvereknel, nem a fegyver hibas, hogy balfasz es nyomorult ember fogja :coffee: :kalapos:

amugy ha vennék, akkor csakis fekenerigavisszanyereses vagymi cuccot vennek, ami tolti picit vissza az akksit, amugy a suly fontos, van 10-12 kilos nagy hatotavu cumo, amit kb kethetetne kell tolteni, ha csak a par km-re munkaba hasznalod pl, de azok sulyos ezer eurok mar megin.
ha konkret kell, akkor a xiaominak jok a cuccai, a 4. szeria mar a belepo szinten is fasza, ahogy latom.

szerk.: egyetlen szerencsed, hogy ducati, azt meg szeretem :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3155
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Babinho » 2024. április 12., péntek 9:26

Jövök az elsővel :mrgreen:

Autó és bicaj mellett csak kiegészítő, de hasznos, nekem ez bejött

https://elektromos-roller.arukereso.hu/ ... 990688603/

Normális váz, "off-road" kerekek, kátyukat nyeli mint az állat, zúzott köves úton is megy, sebesség 30km/h, de egy könnyű hackkel rálehet dobni +10km/h-t, de én ezt nem tettem, felesleges, hatótávban csak veszítesz vele. Normális anyaghasználat, nem műanyag az egész, kellően strapabíró, egy férfit ez megtart, ellenben nem is nehéz, mert valami 17 kg.
Index van, bár sokat nem ér, mert csak a kormány vége csipog, a világítás, féklámpa jó rajta.

Amúgymeg úgy kell használni mint a biciklit, ott mész vele, ahol azzal lehet, bicikliúton, vagy kerékpársávban, zebrán tolod, az autósok szívből gyűlölnek ha mindent jól csinálsz akkor is, alanyi jogon jár az e-rollerhez :lol:
Van hogy sportolni ezzel megyek, ha nincs kedvem még bicajozni is pluszban, vagy ha a gyereknek van kedve bringázni, de nekem nincs, akkor is jó opció :mrgreen:
VAN RAJTA SZATYORFÜLAKASZTÓ!!!!!!!
Könnyű összehajtani, kombi csomagtartóba nekem befér lazán.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. április 12., péntek 9:05

Elegge gyulolom a sok gyökeret a balfasz rollerjevel, meg hogy azt hiszik barhogy barhol mehetnek. :kalapos:
Aztan pislog mikor meglegyinted a buzit es berepul a szarjaval az utszeli bokorba :lol:
Nyilvan szabalyozas az lofasz, annyira hirtelen jottek ezek, hogy a nagy kresztudosok mai napig nem ocsudtak fel, nem is hogy sok eve van mar roller az utcakon...
Remélem most kiderul itt a forumon is kik tartoznak kozejuk :mrgreen:
Orulok, hogy segithettem ismet felporgetni a hsz-eket :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. április 12., péntek 9:00

Ki milyen elektromos rollerrel csapatja?
Tapasztalatok es tanacsok johetnek.
En tovabbra is bicaj parti vagyok, peace :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. március 31., vasárnap 18:57

Anker a tulaj, ez nagyon nem noname cuccnak nez ki, nem a kinai fosimosi.
Max Mo-n noname sztem.
Csak pozitiv elajulos tesztek vannak rola, nyilvan van par hibaja, de elenyeszonek tunnek, plane nekem, aki nem hetente csereli a tv-t/projektort.
De 4 m-re a faltol/vaszontol 150collos (3m atmero..) 4K kepet kapsz majd 2000 nit fenyerovel, amit mar nem csak fullsotet szobaban, es a kis hangszoroi is ahogy hallottam megtoltik a szobat, eleg beteg cuccnak tunik. Lezer projektor, eddig csak a hagyományos, old schoolokkal volt dolgom.
Btw most 400eur kedvezmeny az europai oldalon....
Aztan hordozhato, nyilvan nem hatizsakos, de siman abba a szobaba vagy kertbe viszed, ahova akarod...
Megneztem, olcsobb, mint bármilyen 75-85 collos qled, vagy oled 4K samsung tv.
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 40 regisztrált és 0 vendég