Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 24., vasárnap 9:30

Az airpodokat meg tudod találni find me-vel? Mind a kettőt külön?

Nekem ez az egyik nagy félelmem, hogy eltűnnek a francba :D Kulcs, pénztárca, állandó frusztráció volt míg nem kaptam az asszonytól airtaget hozzá.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11131
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 24., vasárnap 6:35

Nem tudok nyilatkozni apple füles tekintetében, nekem semmi gondom nem nincs.
Amúgy sztem csak egy firmware update kell a sennheisernek, vagy véletlen elallitottal vmit az appban :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. szeptember 24., vasárnap 1:04

Na most jön a vájtfülű Hehe és jól meghúzza a fülemet..
De..

Gondoltam ide hányoma személyes tapasztalataimat.

Sennheiser Momentum True Wireless 3..Rohadtul elégedett voltam. Majd természetesen a garancia lejárta után egy héttel(a qva anyjukat) behalt a noice cancelling. Sípoltúgy hogy beszakadt a dobhártyám. Kuka.

Meguntam a szarakodást a blútuszos dolgokkal. Végülis vettem egy Apple AirPods Pro 2nd gen-t és nagyon kellemes meglepetés volt.

Megértem, hogy az apple túlárazott, meg van más ezer alternatíva..De döbbenet jó cucc ez.

Őszintén eléggé szkeptikus voltam, azt éreztem az utóbbi időkben minden ami almas az csak túlárazott cucc, de ez a kombó ahogy beállítottam a fülest, spotify-t..nagyon szépen szól. Azt tudom mondani, szebben mint a Sennheiser.

Lehet erre is kapok 425 dávnvótot, de gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek segítség.

Számomra ez a gyors bluetooth kapcsolat, ahogy a telefon és a füles együtt él és a hangminőség, több mint kielégítő.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11131
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 22., péntek 20:05

Most a samsung 990 pro m2 2TB kerul kb ennyibe :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. szeptember 22., péntek 19:28

Santi írta: Nekem még megvan a számlája 2016.10.25-i vásárlás Samsung 850 EVO 120GB 22990 Ft
Igen nekem is akörül lehetett, azt hiszem azt még 2014-ben vettem. De lehet már 2015 elején. Szépen beesett annak is. Mondjuk ugyanez volt anno az SD kártyákkal meg a pendrive-okkal is.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. szeptember 22., péntek 19:26

Sierra írta:
h3x0r írta:
Az SSD meg a RAM nagyjabol egy 20-asbol kijon. (7500 a 240-es Kingston emagon, 10300 a 480-as)
Jézusom ezek ilyen olcsók lettek? Amikor én vettem 8 éve a 120gb-os Samsung volt vmi 20-30 között. :D
Nekem még megvan a számlája 2016.10.25-i vásárlás Samsung 850 EVO 120GB 22990 Ft :D
Manapság már ilyen 3ezrekért dobják utánad használtan. Nem is adtam el, kapott egy 2,5-es usb házat és hordozni külső sdd-nek mai napig simán jó.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. szeptember 22., péntek 18:46

h3x0r írta:
ANDS írta:

A nejem gépében i5- ös van, de régebbi, kb. 8. generációs, 4 GB RAM-mal. Tegnap megnéztem, nem tűnik lassúnak, pedig kb. 5 éves. Ez hogyan lehetséges? Internet gyors volt, ez ugye munkagép, word, excel, e- mail fut rajta. Érdemes lenne bővíteni a RAM- ot, ezek szerint, meg cserélni a vinyót SSD- re, de ha elégedett a gép sebességével így, ahogy most van, akkor inkább egy új gép lenne okosabb beruházás majd pár év múlva, nem?
Az SSD meg a RAM nagyjabol egy 20-asbol kijon. (7500 a 240-es Kingston emagon, 10300 a 480-as)
Jézusom ezek ilyen olcsók lettek? Amikor én vettem 8 éve a 120gb-os Samsung volt vmi 20-30 között. :D

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. szeptember 22., péntek 15:15

nmate írta: Én pl bétán vagyok mindig, szoktam is reportokat adni, ha van valami. Azt nem tudom mennyit ér, de a lelkemnek jól esik. :mrgreen:
Nalunk peldaul minden user report ki van vizsgalva, nyilvan a power user-eke eloszor, de a sima mezei is eljut hozzank nagyon sokszor, ami atmegy addig 2-3 emberen.
Erre mindenhol vannak kulon csapatok es emberek, szoval er valamennyit, de nyilvan ha egyedul reportolsz egy bug-ot keves infoval, akkor valoszinuleg nem fognak vele foglalkozni.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11131
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 22., péntek 14:38

szoktam is reportokat adni
gondolom most mindenki meglepodott.... :coffee:










:kalapos:


a lelkemnek jól esik
vannak ilyen emberek sajnos, igen.... :coffee:





:kalapos:
De az is hamar javult.
a te reportod hatasara hivtak be ejszakara fel cupertinot es reggelre verrel verejtekkel, de kikuszoboltek milliodollaros mernokora ellenere a problemat.
gg mate, respekt.






:coffee: :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. szeptember 22., péntek 14:26

Én pl bétán vagyok mindig, szoktam is reportokat adni, ha van valami. Azt nem tudom mennyit ér, de a lelkemnek jól esik. :mrgreen:

Nagyobb bug 1x volt, gyorsan merült 16.3.x valamiért. De az is hamar javult.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. szeptember 22., péntek 11:03

Steve írta:
Sierra írta:

Egyébként tavaly ugyanez volt nekem is a 16-osra frissítés után. Az iOS se olyan már mint volt, messze sem... biztos hogy javítani fogják pár nap múlva, addig kitartást hozzá. :|

Szar igen hogy nem lehet visszaállítani.
Szerencsére kijötta a 17.0.1 azonnal befrissítettem most és azóta minde ok újra. :coffee:

Hihetetlen, hogy kiengednek egy szar updatet..
A fejlesztes mar csak igy mukodik, hibakat adnak ki, foleg nagy verziovaltasoknal, aztan majd javitjak oket. Ez egy elkerulhetetlen dolog, ami mindig ott van, max teged nem erint. Szoval nem is, hogy nem hihetetlen, hanem teljesen megszokott.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. szeptember 22., péntek 10:36

Sierra írta:
Steve írta: Megértelek. Én úgy felbaxtam most magam, hogy dobnám a kukába ezt a szart.
Van egy fasza telefonja az embernek,örül neki, örömmel használja, minden fut rajta gyorsan erre leállnak ezzel buzizni.

Pötyögök a billentyűn és nem érzi, meg lassan reagál, meg az oldalak közti váltás is qva lassú lett..

Gáz nagyon.Mindegy gondoltam ha valakit megkímélhetek a felesleges idegeskedéstől a hozzászólásommal, akkor már volt értelme írni.

Tök jó lenne ha lehetne visszalépni az update-k után ha az ember akarja.
Egyébként tavaly ugyanez volt nekem is a 16-osra frissítés után. Az iOS se olyan már mint volt, messze sem... biztos hogy javítani fogják pár nap múlva, addig kitartást hozzá. :|

Szar igen hogy nem lehet visszaállítani.
Szerencsére kijötta a 17.0.1 azonnal befrissítettem most és azóta minde ok újra. :coffee:

Hihetetlen, hogy kiengednek egy szar updatet..

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. szeptember 22., péntek 6:56

h3x0r írta:Az SSD meg a RAM nagyjabol egy 20-asbol kijon. (7500 a 240-es Kingston emagon, 10300 a 480-as)
Az ár oké, csak ne a Kingstont. Sorra mennek tönkre nálunk irodai gépekben.
Lehet kapni Adatát, Silicon Powert ebben az árban belépő szinten azok megbízhatóbbak.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. szeptember 22., péntek 5:40

ANDS írta:
h3x0r írta:


Ismerve a sajat internetezesi szokasaimat (kis millio megnyitott oldal), nekem a 8GB eleg szukosen lenne eleg, ha 4+4-es, legalabb az egyiket kicserelnem 8-asra. Na meg persze egy SSD, de az ma mar szinte kotelezo.
A nejem gépében i5- ös van, de régebbi, kb. 8. generációs, 4 GB RAM-mal. Tegnap megnéztem, nem tűnik lassúnak, pedig kb. 5 éves. Ez hogyan lehetséges? Internet gyors volt, ez ugye munkagép, word, excel, e- mail fut rajta. Érdemes lenne bővíteni a RAM- ot, ezek szerint, meg cserélni a vinyót SSD- re, de ha elégedett a gép sebességével így, ahogy most van, akkor inkább egy új gép lenne okosabb beruházás majd pár év múlva, nem?
Az SSD meg a RAM nagyjabol egy 20-asbol kijon. (7500 a 240-es Kingston emagon, 10300 a 480-as)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. szeptember 21., csütörtök 23:08

Nika91127 írta: Oppo Find X5 Prp vs Samsung S23.
Valaki ötlet/vélemény/tapasztalat?
Köszi!
Oppo azért jelentősen olcsóbb, mondjuk az már 1,5 éves model.
Frissítést tekintve: OPPO Find X Series​ - 3 Android Updates / 4 Years of Security Updates
Ez alapján még jön rá 14/15 android várhatóan. De mivel elég távol áll a stock androidtól, jóval később jön rá a frissítés. Kínai oprendszertől én fázok, legyen az Xiaomi vagy bármi.

Samsung szoftvere ilyen szempontból ok, viszont borzalmasan erőforrásigényes az a rendszer. Bika hardveren, relatíve gyenge teljesítmény.
Szubjektív vélemény: én nem szeretem a Samsung képeit sem, túlszaturáltak, sok a piros, nem élethű. Amúgy népszerű telefon, sokan szeretik.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. szeptember 21., csütörtök 21:54

Oppo tapasztalat engem is érdekel.. (60-70E a lélektani határ)
Köszi :-*
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 21., csütörtök 20:41

Oppo Find X5 Prp vs Samsung S23.
Valaki ötlet/vélemény/tapasztalat?
Köszi!

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. szeptember 21., csütörtök 15:28

h3x0r írta: Ismerve a sajat internetezesi szokasaimat (kis millio megnyitott oldal), nekem a 8GB eleg szukosen lenne eleg, ha 4+4-es, legalabb az egyiket kicserelnem 8-asra. Na meg persze egy SSD, de az ma mar szinte kotelezo.
Igen már én is alapból SSD-vel építettem. Azon van a winfos meg a progik, minden más sima HDD-n. Nekem egyébként még mindig elég a 8GB, jövőre tekintve lehet uppolnám 16-ra, de olyan régi már, hogy nem tudom árulnak-e egyáltalán még ilyen RAM-ot.
ANDS írta:@Sierra: hanyadik generációs a gepedben az az i5- ös proci?
Nekem jó régi, 4.gen-es, i5-4570. De egyébként imádom, baszom jó a mai napig. Legnagyobb gyengesége ennek a gépnek a VGA, az egy jó öreg GTX660 2GB-os, azt hiszem 2012-ben jött ki. :lol:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. szeptember 21., csütörtök 15:25

Na úgy néz ki mégis veszek laptopot, meg is van rendelve:

Asus VivoBook 15X OLED M1503QA-L1118 (Procesor AMD Ryzen™ 7 5800H (16M Cache, up to 4.4 GHz) 15.6" FHD, 16GB, 512GB SSD

235k forintba jön ki kb.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. szeptember 21., csütörtök 5:47

ANDS írta:
reeed_ati írta: Skacok, 200-300 ezer között milyen laptopot ajánlanátok, a mai felhozatalbòl?
Nem játèkra kellene, sima hètköznapi felhasználásra, tegye stabilan a dolgát ès legyen mèg pár èv mùlva is használhatò.. :)
HP probook 450 G8.
(59S03EA) kijelző 15,6
i5-1135 G7.
Ram16
Ssd 512
Win 10 oprendszerrel. 300 alatt meg lehet venni.
Én ket éve használok egy ilyet, eggyel regebbi procival (1035) talán.
Hibátlan. Csak munkára használom, van rajta vírusirtó, 2-3 fajta böngésző, Libra office, audacity, thunderbird, messenger, zoom. Kb. ennyi.
Ezt en is nezegettem, mikor par eve laptopot vettem, de vegul a 440 G6 mellett dontottem (az csak 14 inches) a konnyebb hordozhatosag miatt (amugy is sokat van monitorra dugva)
i5-8265u, 16GB RAM, az egyik black friday alatt meg akcios volt az m2-es 2 GB-os SSD, nem birtam ellenallni, megvettem :kalapos:
Sierra írta:
ANDS írta: Aki tudja, segítene nekem?
Egy notebook gyorsaságát mi befolyásolja inkább, a processzor vagy a RAM?
i5- ös proci, használt gép, főleg internetezésre, filmnézésre lenne.
Köszönöm, ha valaki válaszol.
i5-tel hasítania kéne. Internetezéshez inkább sok RAM kell. Nekem i5 van 8gb RAM-mal, 8 éve már, és ugyanolyan villámgyors mint amikor megépítettem.
Ismerve a sajat internetezesi szokasaimat (kis millio megnyitott oldal), nekem a 8GB eleg szukosen lenne eleg, ha 4+4-es, legalabb az egyiket kicserelnem 8-asra. Na meg persze egy SSD, de az ma mar szinte kotelezo.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 66 regisztrált és 0 vendég