Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
zsuninnyo
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. január 25., szerda 20:33

_Bushido_ írta: Más téma:

Bluetooth fülhallgatót hasznal valaki?
Kacérkodok egynek a beszerzésével.
Nyilvan nem apple, de nem is 10e alatti.
Szoval a 10-20 ár között lenne jó szerintem.
Ebben a kategóriaban is még kb mind1 mit
vagy azért vannak értelmesebb választások?
Vannak a telokhoz gyártott fajták, mint honor, xiaomi, huawei, apple, de vannak (számomra) nem annyira ismertek is.
30-40 alatt kb unyamindegy mit valasztasz, ugyanolyan rossz / jo lesz mind.
Nekem volt Earfun ami anno 17be kerult, azt tudnam ajanlani, de szerintem azota mar azok is dragabbak lettek.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. január 25., szerda 20:13

Más téma:

Bluetooth fülhallgatót hasznal valaki?
Kacérkodok egynek a beszerzésével.
Nyilvan nem apple, de nem is 10e alatti.
Szoval a 10-20 ár között lenne jó szerintem.
Ebben a kategóriaban is még kb mind1 mit
vagy azért vannak értelmesebb választások?
Vannak a telokhoz gyártott fajták, mint honor, xiaomi, huawei, apple, de vannak (számomra) nem annyira ismertek is.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. január 24., kedd 19:03

h3x0r írta:
_Bushido_ írta:De épp néztem, hogy a 4 éves P30 lite telóm is 2,2 GHz-es, az elég új Xiaomi Redmi 10 Pro is csak 2,3 GHz, 6 GB RAM, enyém 4. nem sok előrelépés egy PRO-hoz képest 4 év elteltével.
P30 lite: 4x Cortex-A73 2.2 GHz + 4x Cortex-A53 1.7 GHz
note 10 pro: 2x Kryo 470 2.3 GHz + 6x Kryo 470 1.8 GHz

Ertem en, hogy a 2.2-t hamar ossze tudod hasonlitani a 2.3-al, de a tobbi betu meg szam csak disznek van ott?

p30 lite vs redmi note 10 pro (es bonuszkent beraktam a xiaomi 12t pro-t is

antutu score, ami osszessegeben a teljesitmenyre egy szam:
- p30 lite: 138.500
- note 10 pro: 336.250
- xiaomi 12t pro: 1.071.687
A legtöbb ember csak az alapszámokat tudja összehasonlítani szerintem. GHz, mAh, RAM, Mpx, kijelző mérete. A részletekhez nem értünk. 4x ilyen, 4x olyan GHz, ez nekem pl semmit se mond. 4, aztán kész. De ha valaki elmagyarázza, megértem, s megköszönöm.

antutu score témát mobilaréna videókban is fel szokták hozni, s az mégis mire jó? miből áll össze a szám?

12t pro
Első hátlapi kamera felbontása: 200 MPx
sok telefonnál hiába van benne 108 mpx, akkor se tud többet, mint egy 40 mpx-es másik társa. Eléggé csalókák ezek a hatalmas számok is.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. január 24., kedd 18:07

Kacsoh írta: Az igazság meg az, hogyha most kellene telefont vegyek nagyon tanácstalan lennék, de rá nézek erre a pixelre kíváncsiságból :)
Ajnároztam itt a Galaxy A51-et, azért de lehet mégis lecserélem, mivel 45-50 körül is kaphatok érte most, pedig azért annyira nem jó. Ez esetben egy Pixel 6A lenne nekem a befutó, ideális méret, jó akksi idő, erős cpu, egy bevált és jó camerasetup (vagyis, inkább a Pixel használja jól).

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. január 24., kedd 18:04

_Bushido_ írta:De épp néztem, hogy a 4 éves P30 lite telóm is 2,2 GHz-es, az elég új Xiaomi Redmi 10 Pro is csak 2,3 GHz, 6 GB RAM, enyém 4. nem sok előrelépés egy PRO-hoz képest 4 év elteltével.
P30 lite: 4x Cortex-A73 2.2 GHz + 4x Cortex-A53 1.7 GHz
note 10 pro: 2x Kryo 470 2.3 GHz + 6x Kryo 470 1.8 GHz

Ertem en, hogy a 2.2-t hamar ossze tudod hasonlitani a 2.3-al, de a tobbi betu meg szam csak disznek van ott?

p30 lite vs redmi note 10 pro (es bonuszkent beraktam a xiaomi 12t pro-t is

antutu score, ami osszessegeben a teljesitmenyre egy szam:
- p30 lite: 138.500
- note 10 pro: 336.250
- xiaomi 12t pro: 1.071.687

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. január 24., kedd 16:25

nmate írta: Szerintem meg megvenni nem éri meg, megtartani viszont igen. Egy Pixel 6A szint már előrelépés kb. mindenben - persze drágább, mint egy használt P30 Pro, de új és 15-ös androidig jön rá frissítés + 2 év security update.

De Réjnek amúgy gecimindegy. :lol:
Amolyan Remy féle átok van rajtam telefonos téren, korábban Sony Ericcson volt a kedvencem, azokat vettem egymás után - mikor még nyomógombós telók voltak. AZtán egyszer csak kihalt a cég. Még utoljára volt egy már csak Sony-m. Aztán muszáj volt okostelót venni, Sonyt vettem. M5-öst. Bár maga atelefon nem volt rossz, hiába gyárt a Sony másoknak minőségi lencséket, kamerákat, maguk telefonjába sajnos nem teszik bele. Így erre ráfutottam. Vettem utána Huawei P10 lite telót. Majd most van P30 lite. 2019 ősz óta. De menet közben a Huawei is "kihalt".

Pixel 6A-t sokan írják , mobilaréna fórumon is, hogy aki jó képeket akar, videókat szintén, akkor arra érdemes beruházni. A Huawei P30 pro és Mate 20 pro anno olyan drágák voltak, hogy átlagember nem tudott olyat venni. Most már be lehetne ruházni rájuk, mert mobilaréna forumon is megírták, hogy még a mai napig minőségi cuccok.

De épp néztem, hogy a 4 éves P30 lite telóm is 2,2 GHz-es, az elég új Xiaomi Redmi 10 Pro is csak 2,3 GHz, 6 GB RAM, enyém 4. nem sok előrelépés egy PRO-hoz képest 4 év elteltével.
Ha 75k-ert veszel egy uj telefont, tudod, hogy 3 evig azert nem lesz vele gondod, nagyjabol hozza az elvart teljesitmenyt. (nyilvan egy dragabb telefon tovabb hasznalhato) Ha ugyanennyiert veszel egy hasznalt, 4 eves telefont, az is jo lesz még 3 évig?
jogos kérdés, ezt kell eldönteni.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. január 24., kedd 14:39

_Bushido_ írta: Érdeklődő kérdés.
Szerintetek régebbi, de minőségi telefont megéri még most venni? Anno csúcskategoria volt, de most is simán élmezőny. Gondolok itt pl a Huawei P30 pro-ra es a Mate 20 Pro tekefonokra. Főleg utobbira. Olvastam Mobilarénán fórumot, sokan vanbak, akik még mindig azzal tolják, nem akarnak váltani. Aki meg igen, az pl s22 ultrát vett, az már más szint - árban is. Ahogy marketplace-t néztem, 75 körül már bőven kapni mate 20 pro telót, s a tudása minőségi most is.
gkovi írta: Szerintem a P30 nagyon megeri. Nekem 4 éves, és mai napig bírja az egy napot az akkumulátora, a rendszer is ugyanolyan gyors, mint új korában.
Szerintem nem az a kerdes, hogy jelenleg jol hasznalhato-e egy 4 evvel ezelotti csucskategorias telefon, mert valoszinuleg igen.
Ha 75k-ert veszel egy uj telefont, tudod, hogy 3 evig azert nem lesz vele gondod, nagyjabol hozza az elvart teljesitmenyt. (nyilvan egy dragabb telefon tovabb hasznalhato) Ha ugyanennyiert veszel egy hasznalt, 4 eves telefont, az is jo lesz még 3 évig?

Avatar
Kacsoh
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2022. szeptember 15., csütörtök 20:14
Kedvenc játékosaid: Valverde, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kacsoh » 2023. január 24., kedd 14:32

nmate írta: Szerintem meg megvenni nem éri meg, megtartani viszont igen. Egy Pixel 6A szint már előrelépés kb. mindenben - persze drágább, mint egy használt P30 Pro, de új és 15-ös androidig jön rá frissítés + 2 év security update.

De Réjnek amúgy gecimindegy. :lol:
Hát én régebben állandóan cseréltem a telóimat, ritka volt amelyik egy évet bírta nálam :D lehet van benne valami, hogy használtat már nem éri meg, csak kicsit elfogult vagyok ezzel a P30 Proval mert nem gondoltam volna soha, hogy ennyit bírja nálam valami..
Az igazság meg az, hogyha most kellene telefont vegyek nagyon tanácstalan lennék, de rá nézek erre a pixelre kíváncsiságból :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. január 24., kedd 14:28

Szerintem meg megvenni nem éri meg, megtartani viszont igen. Egy Pixel 6A szint már előrelépés kb. mindenben - persze drágább, mint egy használt P30 Pro, de új és 15-ös androidig jön rá frissítés + 2 év security update.

De Réjnek amúgy gecimindegy. :lol:

Avatar
Kacsoh
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2022. szeptember 15., csütörtök 20:14
Kedvenc játékosaid: Valverde, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kacsoh » 2023. január 24., kedd 14:25

Csatlakozom a P30 pro táborhoz, 4 éve használom én is mostmár. Ez az első telóm amire azt mondtam, hogy amíg megy biztosan nem cserélném le semmire jelenleg. Napi egy töltéssel bírja még most is, 13k kép van rajta, kezdve az első rajta készített képekkel,plusz a videók és ugyanúgy megy még mindig mintha most vettem volna ki a dobozából. Szerintem ha kapsz jó áron simán megéri még megvenni.

realmadrid95
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. január 24., kedd 14:13

gkovi írta:
realmadrid95 írta:

Huaweit nem eri meg, nincs playaruhaz, nincs appatore, valami mas van helyette, de nagyon kihalt. OPrendszer frissitesnel mindig bajban vannak, allandoan szidjak oket. Arban nem veletlenul eri meg Huaweit venni, ez nagyon sokat elvesz az ertekebol.


Off: Nem tudtam, hogy van elektronikai topik, rossz helyre irtam a hazimozis kerdesem.

Ez nem igaz, P30Pro-m van mai napig jönnek a frissítések hozzá, utoljára 3 hete kaptam. Play áruház meg rendesen működik, ugyanúgy mint más android telefonokon. P40-től kezdve vesztették el a Google szolgáltatásokat.

Szerintem a P30 nagyon megeri. Nekem 4 éves, és mai napig bírja az egy napot az akkumulátora, a rendszer is ugyanolyan gyors, mint új korában.

Koszi a kiegeszitest, nem tudtam pontosan, hogy melyik volt az utolso huawei, amin volt meg playaruhaz. Nem azt irtam egyebkent, hogy nincs frissites, hanem, hogy sokszor bajban vannak, mert mar uvolt a frissites utan, de meg hetek azutan is mire megerkezik, mondjuk ujabbakrol van szo, nem p30 rol.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 24., kedd 12:24

Muszi05 írta:
Realista24 írta:

Igen, en is ezt neztem, de gondoltam esetleg valaki tud lokalis megoldast, de akkor marad ez. Koszi.
Esetleg ez:

MarkIT

Amikor még a LEGO-nál dolgoztam innen rendeltünk a laptopokhoz cuccot. Nem tudom, hogy van-e lehetőség magánszemélyeknek is vásárolni, de egy chekkolást megér!
Koszi ezt is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Muszi05
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2013. május 29., szerda 13:08
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Muszi05 » 2023. január 24., kedd 11:54

Realista24 írta:
realmadrid95 írta:
Szerintem hivatalos honlaprol erdemes csak, mert van par oldal, de nagyon keves az opcio mereteket tekintve.

https://www.dell.com/en-us/shop/laptop- ... ns/ar/7217
Igen, en is ezt neztem, de gondoltam esetleg valaki tud lokalis megoldast, de akkor marad ez. Koszi.
Esetleg ez:

MarkIT

Amikor még a LEGO-nál dolgoztam innen rendeltünk a laptopokhoz cuccot. Nem tudom, hogy van-e lehetőség magánszemélyeknek is vásárolni, de egy chekkolást megér!

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: gkovi » 2023. január 24., kedd 11:30

realmadrid95 írta:
_Bushido_ írta: Érdeklődő kérdés.
Szerintetek régebbi, de minőségi telefont megéri még most venni? Anno csúcskategoria volt, de most is simán élmezőny. Gondolok itt pl a Huawei P30 pro-ra es a Mate 20 Pro tekefonokra. Főleg utobbira. Olvastam Mobilarénán fórumot, sokan vanbak, akik még mindig azzal tolják, nem akarnak váltani. Aki meg igen, az pl s22 ultrát vett, az már más szint - árban is. Ahogy marketplace-t néztem, 75 körül már bőven kapni mate 20 pro telót, s a tudása minőségi most is.
Huaweit nem eri meg, nincs playaruhaz, nincs appatore, valami mas van helyette, de nagyon kihalt. OPrendszer frissitesnel mindig bajban vannak, allandoan szidjak oket. Arban nem veletlenul eri meg Huaweit venni, ez nagyon sokat elvesz az ertekebol.


Off: Nem tudtam, hogy van elektronikai topik, rossz helyre irtam a hazimozis kerdesem.

Ez nem igaz, P30Pro-m van mai napig jönnek a frissítések hozzá, utoljára 3 hete kaptam. Play áruház meg rendesen működik, ugyanúgy mint más android telefonokon. P40-től kezdve vesztették el a Google szolgáltatásokat.

Szerintem a P30 nagyon megeri. Nekem 4 éves, és mai napig bírja az egy napot az akkumulátora, a rendszer is ugyanolyan gyors, mint új korában.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 24., kedd 10:10

realmadrid95 írta:
Realista24 írta: Laptopra privacy screen protectort hol erdemes nezni? Dell gep.


Szerintem hivatalos honlaprol erdemes csak, mert van par oldal, de nagyon keves az opcio mereteket tekintve.

https://www.dell.com/en-us/shop/laptop- ... ns/ar/7217
Igen, en is ezt neztem, de gondoltam esetleg valaki tud lokalis megoldast, de akkor marad ez. Koszi.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

realmadrid95
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. január 24., kedd 9:57

_Bushido_ írta: Érdeklődő kérdés.
Szerintetek régebbi, de minőségi telefont megéri még most venni? Anno csúcskategoria volt, de most is simán élmezőny. Gondolok itt pl a Huawei P30 pro-ra es a Mate 20 Pro tekefonokra. Főleg utobbira. Olvastam Mobilarénán fórumot, sokan vanbak, akik még mindig azzal tolják, nem akarnak váltani. Aki meg igen, az pl s22 ultrát vett, az már más szint - árban is. Ahogy marketplace-t néztem, 75 körül már bőven kapni mate 20 pro telót, s a tudása minőségi most is.
Huaweit nem eri meg, nincs playaruhaz, nincs appatore, valami mas van helyette, de nagyon kihalt. OPrendszer frissitesnel mindig bajban vannak, allandoan szidjak oket. Arban nem veletlenul eri meg Huaweit venni, ez nagyon sokat elvesz az ertekebol.


Off: Nem tudtam, hogy van elektronikai topik, rossz helyre irtam a hazimozis kerdesem.

realmadrid95
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. január 24., kedd 9:54

Realista24 írta: Laptopra privacy screen protectort hol erdemes nezni? Dell gep.


Szerintem hivatalos honlaprol erdemes csak, mert van par oldal, de nagyon keves az opcio mereteket tekintve.

https://www.dell.com/en-us/shop/laptop- ... ns/ar/7217

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 24., kedd 8:16

Laptopra privacy screen protectort hol erdemes nezni? Dell gep.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. január 13., péntek 21:46

Érdeklődő kérdés.
Szerintetek régebbi, de minőségi telefont megéri még most venni? Anno csúcskategoria volt, de most is simán élmezőny. Gondolok itt pl a Huawei P30 pro-ra es a Mate 20 Pro tekefonokra. Főleg utobbira. Olvastam Mobilarénán fórumot, sokan vanbak, akik még mindig azzal tolják, nem akarnak váltani. Aki meg igen, az pl s22 ultrát vett, az már más szint - árban is. Ahogy marketplace-t néztem, 75 körül már bőven kapni mate 20 pro telót, s a tudása minőségi most is.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 8., vasárnap 19:26

Faust írta:
Remy írta: Fasza, jónak tűnik. Hasznald egeszseggel. :D
Viheted is vissza Laci.
:lol: :lol:

Hehe, köszi a bíztato szavakat :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 75 regisztrált és 0 vendég