Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Jack B
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:45
Kedvenc játékosaid: CR7, Iker, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Jack B » 2015. június 17., szerda 10:46

Segítséget szertnék kérni, hátha valakinek van pozitív/negatív tapasztalata.

A közeljövőben tervezek új telefon vásárlást. (t-M....nál kapható készülékek kb 100 e FT értékben). Nagyjából leszűkítettem a kört: Samsung Galaxy S4, Alpha, vagy A5. Jelenleg SIII minivel küzdök, a lényeg, hogy a kijelző legyen 5", vagy akörüli, a hardver pedig ne dogöljön bele mondjuk neztezés utáni real racing 3-ba pl. Az a baj, hogy a tesztekből nem derül ki, hogy a 2GB RAMból mennyit használ alaphangon a rendszer, vagyis hogy mennyi szabad memória marad alkalmazásokra stb. Páromnak S4 van, de ott is pl 2 Gb-ból (ami úgy tűnik csak 1.8 amúgy) vagy 1.3-at alaphangon elfogyaszt a telo, így kb marad 500 Mb, az meg sztem nem sok. Szóval főleg ilyen téren érdekelne a véleményetek. (esetleg típushibák, akadások)

Valamiért Samsung párti vagyok, de szívesen meghalgatnék más márkával (pl. Honor, Huawei, LG, Sony) kapcsolatos javaslatot, tapasztalatot is a fenti összeg határig.

Köszönöm szépen előre is, ha valaki írna néhány sort!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. június 16., kedd 20:12

VanillaSky írta:Hali. Öcsémnek néznék egy sima Kindle 6os ebook olvasót. A jelenlegi emag árnál tud vki jobbat? (25900)
Jófogáson lehet szerintem találni 20-22k körül újonnan. Próbát megér, de biztosan egyszerűbb emagon vagy akár Mediaban megvenni. Ha jól tudom Mediaban is 26k.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. június 16., kedd 19:56

Hali. Öcsémnek néznék egy sima Kindle 6os ebook olvasót. A jelenlegi emag árnál tud vki jobbat? (25900)

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8192
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. június 15., hétfő 7:30

Szeretnek egy 5.1- et rakotni az lcd tv-mre. Jelenleg ket lehetoseg all fent, vagy veszek az anyuekehoz egy atalakitot, amivel ra tudom kotni az optikai kimenetre, vagy veszek egy teljesen ujat optikai kimenettel.

A kerdesem az lenne, hogy melyiket uszom meg olcsobban? Az atalakitot hasznaltan olyan 12-13 ezerert be tudnam szerezni.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2015. június 13., szombat 23:16

tucsoki írta:Lejárt a szerk idő; a Microsoft cuccai általában korrektek, náluk érdemes szétnézni ilyen téren.
Jó, hogy írtál a Logitech-ről, mert a témában idegenként "névre" azt jobbnak véltem a kategóriában, és dobtam is volna a Microsoft-ot a javára. Noname cuccot semmiképp nem vennék, egy occó egérrel befürödtem néhány hónapja, a bal egérgomb megadta magát pár hét után, ezért a Logitech-Microsoft duóval szemezgettem, de akkor most ez leszűkült Microsoft-ra. Azon belül Wireless Desktop 800 vagy 3000, majd kipróbálom őket valami szaküzletben. Köszönöm szépen a segítséget :salute:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. június 13., szombat 21:51

Lejárt a szerk idő; a Microsoft cuccai általában korrektek, náluk érdemes szétnézni ilyen téren.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. június 13., szombat 21:43

d.gergo írta:Sziasztok,

Vezeték nélküli egér+billentyű kombó vásárlása előtt állok, és arra lennék kíváncsi, hogy akinek van, az milyen típus, és hogy meg van-e elégedve vele. Mindennapos irodai használatra kéne, a laptop beépített billentyűje valami iszonyat hangos, szóval ez is egy fő szempont lenne vásárlásnál.

Játszani nem nagyon szoktam, de ha igen, ahhoz sem kell semmilyen gamer konfiguráció. Maximum 15k-t szánnék rá.

Előre is köszi annak, aki válaszol :salute:
Sanszos hogy nem sok véleménybe fogsz ütközni. Ajánlani nem merek, de a Logitech kombóiról sok rosszat hallani, jobb elkerülni.

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2015. június 12., péntek 21:48

Sziasztok,

Vezeték nélküli egér+billentyű kombó vásárlása előtt állok, és arra lennék kíváncsi, hogy akinek van, az milyen típus, és hogy meg van-e elégedve vele. Mindennapos irodai használatra kéne, a laptop beépített billentyűje valami iszonyat hangos, szóval ez is egy fő szempont lenne vásárlásnál.

Játszani nem nagyon szoktam, de ha igen, ahhoz sem kell semmilyen gamer konfiguráció. Maximum 15k-t szánnék rá.

Előre is köszi annak, aki válaszol :salute:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. június 12., péntek 0:16

Most nem tudok utánajárni, de nekem mp3 lejátszón épp fordítva volt, bármilyen fej/fülhallgatót dugtam bele, iszonyat szépen szólt, gépen, telón pedig ugyanez, mint nálad. :D
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8343
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. június 11., csütörtök 21:52

vettem egy fejhallgatót, ami a gép hangszórójába dugva már 70%-os hangerőn is nagyon jó, kellően hangos, tiszta és a basszus is frankó, tehát nem lenne gond vele.
de telóra vagy az mp4-emre ha rádugom, ahhoz képest iszonyatosan halk.

mit kell figyelni egy mp3/mp4 lejátszónál, ha arra vágyom, hogy jó hangos legyen ?
így még a teremben szóló zene is behallatszódik...

Avatar
BLaZE
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:29
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: BLaZE » 2015. június 10., szerda 11:10

Corleone írta:Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek: tapasztalataitok alapján -legyen az személyes vagy más általi- melyik a legjobb iPhone szerviz Bp-n? Fontos, hogy olyanra lenne szükségem, akik jó, minőségi munkát szoktak végezni.

Aki tudna segíteni, annak köszönöm előre is. :)
Az iSamurai-t tudom ajánlani. Nekem ugyan nem kellett, de sok ismerősöm oda vitte és hibátlan munkát végeztek.
halálomig madridista leszek

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Corleone » 2015. június 10., szerda 11:08

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek: tapasztalataitok alapján -legyen az személyes vagy más általi- melyik a legjobb iPhone szerviz Bp-n? Fontos, hogy olyanra lenne szükségem, akik jó, minőségi munkát szoktak végezni.

Aki tudna segíteni, annak köszönöm előre is. :)
#happyshitting

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: sanko. » 2015. június 6., szombat 7:55

telefonguruk jelentkezését várom. Van egy xperia z1 compact mobilom. Kérdésem a következő. Hogy tudom a mikrofonját kitakarítani? elvileg ugye por meg f*sz tudja mi álló, de az utóbbi időbe mindenki mondta, hogy rosszul hallanak, headsettel jó volt. A hátlap fix, úgyhogy azt nem tudom levenni. Ez a baj, nem irodai munkám van, nem lenne baj. Nekem már a porszívó is eszembe jutott. :mrgreen: :mrgreen:

Marky
Hozzászólások: 1896
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2015. június 5., péntek 7:12

ha leadnál az érintőképernyős igényedből, a pénzből amit rá szánnál, már nagyon komoly gépeket lehetne venni :) persze nem tudom, milyen célból van szükséged rá.
ramot pedig majdnem minden típusnál tudsz bővíteni szétszedés nélkül. általában az alján kell csak egy kis műanyagot kiszedni.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. június 5., péntek 6:35

Pipita írta:Közben leadtam az igényeket és eldöntöttem, hogy ebből u530 touch lesz.
Melyik a gyengébb verzió?

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. június 4., csütörtök 0:30

Közben leadtam az igényeket és eldöntöttem, hogy ebből u530 touch lesz. Még egy láma kérdést engedjetek meg:

Ha a gyengébb konfigurációt választom, utólag lehet venni hozzá memóriát bővítés céljából, és azt bele is teszik nekem garanciával vagy bárhogy, vagy ez laptopoknál nem opció?

Egyébként még egyzer köszönöm a válaszokat, nagyok vagytok. :) :salute:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. június 4., csütörtök 0:16

Pipita írta: 200k fölött tuti nem adnék érte, de inkább 150 körül keresgélek igazából. Szeretném, ha:

-8 GB RAM jó lenne, amennyiben ez reális.
-egy olyan videókártya meg processzor, amivel vígan elfigázgatok lehetőleg max grafikán (nem vagyok tisztában az újításokkal, lehet hogy ez nem reális. akkor alacsonyabb is belefér, nyilván)
-legyen érintőképernyős
-az aksi minél tovább bírja

Ennyiért, ilyet még nem találtak ki. A Flex2 840M-es változatával lehet játszani, de 250.000 Ft i5-el. i3-al 190. De a következő 16-os Fifát ez sem viszi már el a legnagyobb beállításokon. Garancia továbbra is kérdéses a gyártónál... 4 cellás akkumulátor se való túl sokra. Az biztos, hogy ennyit nem ér egyik sem. Változtass szerintem az igényeken, főleg a kijelző nyomkodását érdemes átgondolni, hogy tényleg kell e. Meg ha Lenovo-t nézel érdemes végiggondolni azt is, hogy ha valami meghibásodik, és szervizelni kell, akkor ráérsz 1-2 hónapot gép nélkül lenni, amíg kijavítják(ha sikerül nekik).

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. június 3., szerda 23:01

Köszi, ennek tekintetében kicsit meg is reformálom a keresést, bár az az U530 elég jónak tűnt :( :D

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. június 3., szerda 22:48

Pipita írta:Hello mindenki :mrgreen:

Eljöttaz ideje annak, hogy új laptopot vásároljak, és tanácsokat szeretnék kérni.

200k fölött tuti nem adnék érte, de inkább 150 körül keresgélek igazából. Szeretném, ha:

-8 GB RAM jó lenne, amennyiben ez reális.
-egy olyan videókártya meg processzor, amivel vígan elfigázgatok lehetőleg max grafikán (nem vagyok tisztában az újításokkal, lehet hogy ez nem reális. akkor alacsonyabb is belefér, nyilván)
-legyen érintőképernyős
-az aksi minél tovább bírja

Egyelőre ezeket néztem ki, de rohadtul nem tudok dönteni:
Lenovo Flex 2 14"
Lenovo Flex 3
Lenovo U530

Igazából azért kutattam főként Lenovok után, mert az előző gépem az volt és imádtam, de hasonló árkategóriában ha tudana valaki bármit ajánlani, nagyon hálás lennék.
Illetve a fent linkelt laptopokról ha bárkinek bármi tapasztalata van, nyugodtan írjon róla, megköszönném. :)
Én nem vagyok egy nagy okos laptop terén, de:

én csakis nvidia-s vidikarit vennék, ilyen intel videókártyák sztem nem jók játékra. Prociból sztem i5 a minimum ha játszani szeretnél, és 8 gb ram minimum. Lehet, hogy gyengébb gép is jó játékra, de sztem erősebb gép tovább bírja. Bár laptop eredetileg nem játékra való...sajnos. :mrgreen:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. június 3., szerda 22:32

Hello mindenki :mrgreen:

Eljöttaz ideje annak, hogy új laptopot vásároljak, és tanácsokat szeretnék kérni.

200k fölött tuti nem adnék érte, de inkább 150 körül keresgélek igazából. Szeretném, ha:

-8 GB RAM jó lenne, amennyiben ez reális.
-egy olyan videókártya meg processzor, amivel vígan elfigázgatok lehetőleg max grafikán (nem vagyok tisztában az újításokkal, lehet hogy ez nem reális. akkor alacsonyabb is belefér, nyilván)
-legyen érintőképernyős
-az aksi minél tovább bírja

Egyelőre ezeket néztem ki, de rohadtul nem tudok dönteni:
Lenovo Flex 2 14"
Lenovo Flex 3
Lenovo U530

Igazából azért kutattam főként Lenovok után, mert az előző gépem az volt és imádtam, de hasonló árkategóriában ha tudana valaki bármit ajánlani, nagyon hálás lennék.
Illetve a fent linkelt laptopokról ha bárkinek bármi tapasztalata van, nyugodtan írjon róla, megköszönném. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 21 regisztrált és 0 vendég