Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 16., szombat 10:09

Kerdes, aki gamerkedik, felbasz, hogy nem talalok ra ertelmes valaszt a neten sehol, hatha vagja itt vki
Latok mostansag, hogy egyre tobb vizhuteses videokartya van. Hogy lehet megoldani, hogy a proci mellett a videokartya is vizhuteses legyen? (Tehat egy gepben egyszerre mindketto) Ugy ertem altalaban csak egy aio venti foglalat van az alaplapokon, nem ketto. Sima dc ventilátor foglalatra meg nem jo kotni, mert akkor mindig maxon fog a vizhutes menni.
Van olyan alaplap, ahol van 2 aio foglalat?
Vagy mi a megoldas?
Amugy oriasi okossag a vizhuteses videokartya, mert a tenyeredben elfer kb, es nem egy range rover meretu 25 kilos tank.
Semmit nem talaltam rola neten, mindenki csak custom buildekrol ir, de a procihuto meg a vizhuteses videokartya is gyari megoldas
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 14., csütörtök 13:38

persze hogy rugozunk ezen, mert affiliate marketing, tozsde es mindenfele passziv jovedelem mellett kurvasok a szabadido :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. szeptember 14., csütörtök 12:52

Santi írta: - És van a madridom népe, akik ráérnek ho-ban a spinalis székükből oldalakon keresztül rugózni ezen a témán.
https://media.giphy.com/media/6751A64NJkyCQ/giphy.gif

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 14., csütörtök 12:19

Santi írta: Szerintem mindenkinek igaza van mindegyik réteg létezik.

- Van az aki megveszi, mert tényleg szüksége van rá és ki is használja.
- Van az aki megveszi, bár nincs rá szüksége, de csak azért megveszi, mert megteheti és kész.
- Van az aki megveszi, akkoris, ha nem engedhetné meg magának amúgy, de inkább kenyeren és vizen él egy ideig, csak azért, hogy neki iphoneja legyen.
- Van az aki megtehetné, de nem veszi meg, mert racionálisan mérlegeli, hogy nincs ilyenre szüksége és teljesen jó az igényeinek a fele/harmadannyiba kerülő is.
- Van az aki nem teheti meg, de ácsingózik rá, hogy iphoneja legyen, ezért beleáll inkább fikázni, mert attól jobban érzi magát, hogy neki nincs, de legalább akinek van annak se legyen már jó. :lol:
- Van az aki meg nem teheti meg, de nem is kell neki, totál leszarja, hogy kinek milyen telefonja van.
- És van a madridom népe, akik ráérnek ho-ban a spinalis székükből oldalakon keresztül rugózni ezen a témán. :mrgreen:

Kihagytam valamit? :D
Hehe-t. Neki kurva mindegy, a kamionban CB rádió van :)

nokedli
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2022. augusztus 31., szerda 11:02
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: RM

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nokedli » 2023. szeptember 14., csütörtök 12:15

Érint a téma,mert épp a futárnál van az új s23. Jelenleg egy 5 évea modellt nyúzok. Terveim szerint ez is 4-5 évre kerül a birtokomba. Azért vettem,mert
- az elődje is telefon maradt 5 év után,bízom abban,hogy ez is az lesz
- hűségidő lejárat miatt majdnem 100k kedvezmény volt rá,a családba nem volt szüksége másnak új telefonra,így nem hagytam bent a kedvezményt
- havi 10k nekem nem probléma érte. Nem cigizek és nem alkoholizálok. Ezeken megspórolt pénz 20%át rá tudom áldozni,hogy 5 évig döccenésmentes telefonom legyen,aminek jó a kamerája,vezeték nélkül tölthető,stb.
Tokban lesz,nem villogni kell. Megértem a másik oldalt is,de nekem zsebben hordva kell egy stabil mini számítógép.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. szeptember 14., csütörtök 10:54

Szerintem mindenkinek igaza van mindegyik réteg létezik.

- Van az aki megveszi, mert tényleg szüksége van rá és ki is használja.
- Van az aki megveszi, bár nincs rá szüksége, de csak azért megveszi, mert megteheti és kész.
- Van az aki megveszi, akkoris, ha nem engedhetné meg magának amúgy, de inkább kenyeren és vizen él egy ideig, csak azért, hogy neki iphoneja legyen.
- Van az aki megtehetné, de nem veszi meg, mert racionálisan mérlegeli, hogy nincs ilyenre szüksége és teljesen jó az igényeinek a fele/harmadannyiba kerülő is.
- Van az aki nem teheti meg, de ácsingózik rá, hogy iphoneja legyen, ezért beleáll inkább fikázni, mert attól jobban érzi magát, hogy neki nincs, de legalább akinek van annak se legyen már jó. :lol:
- Van az aki meg nem teheti meg, de nem is kell neki, totál leszarja, hogy kinek milyen telefonja van.
- És van a madridom népe, akik ráérnek ho-ban a spinalis székükből oldalakon keresztül rugózni ezen a témán. :mrgreen:

Kihagytam valamit? :D

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 14., csütörtök 9:59

Realista24 írta:
cart írta: Nem azzal van a gond aki 500k-ert vesz telefont, henem aki ideologiakat gyart kore hogy neki miert eri meg, vagy mennyire nelkulozhetetlen a munkajahoz hogy nem kell naponta 4 karaktert pluszban begepelni.

Nincs ra szuksege, de megengedheti maganak mert van penze ra es megvvette, ennyi.
Ez igaz, viszont a masik oldalon is bevallhatja egy nagy resz, hogy csak az irigyseg beszel belole es ideologiakat gyart, hogy o miert nem vesz telefont x eve vagy ha vesz, akkor nem a csucs kategoriaban.

Nem veszi meg, mert nincs ra penze, ennyi. Ettol nem lesz kevesebb egy ember sem, hogy egy szar telefonert nem ad ki egy raklap penzt.
Hétköznap ha találkozol valakivel ez lehet igaz, de itt a szavazás alapján nem gondolom hogy jelentõs hányadban olyanok írtak arról hogy minek a csúcsteló, akiknek tellne nekik csúcstelóra.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. szeptember 14., csütörtök 8:44

kiserik írta: Ez a fogyasztói társadalom. Az, hogy egyes helyeken lassan kihúzzák az emberek belét, megmozgat 1-2 embert, a félmilliós flexes mobilról meg oldalakon keresztül megy a diskurzus pro és kontra :lol:
Nem tudom, hogy ismered e stumpf biró balázst..de ha nem akkor ajánlom az alábbi relativ rövid podcast sorozatot. https://deepadaptation.hu/betyaros-vila ... st-adasok/

eléggé lehozós de nagyon érdekes egyben.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. szeptember 14., csütörtök 8:23

kiserik írta: Ez a fogyasztói társadalom. Az, hogy egyes helyeken lassan kihúzzák az emberek belét, megmozgat 1-2 embert, a félmilliós flexes mobilról meg oldalakon keresztül megy a diskurzus pro és kontra :lol:
abból nem élnének meg, amit én fogyasztok telefonokból...

:lol: :kalapos:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. szeptember 14., csütörtök 7:38

kiserik írta: Ez a fogyasztói társadalom. Az, hogy egyes helyeken lassan kihúzzák az emberek belét, megmozgat 1-2 embert, a félmilliós flexes mobilról meg oldalakon keresztül megy a diskurzus pro és kontra :lol:
Ha a 20 milliós tezla lenne még élveznéd is. :P

marcell
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2023. augusztus 4., péntek 12:53

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: marcell » 2023. szeptember 14., csütörtök 7:26

Én még amikor kijött vettem meg az xs max-t, amire nekem kell ,arra azóta is tökéletes. Nem látom értelmét újabbra váltani személy szerint. De ha nagyon elavul, akkor csakis almásra cserélem, annyira stabil telefon.

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. szeptember 14., csütörtök 7:24

Ez a fogyasztói társadalom. Az, hogy egyes helyeken lassan kihúzzák az emberek belét, megmozgat 1-2 embert, a félmilliós flexes mobilról meg oldalakon keresztül megy a diskurzus pro és kontra :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 14., csütörtök 7:21

cart írta: Nem azzal van a gond aki 500k-ert vesz telefont, henem aki ideologiakat gyart kore hogy neki miert eri meg, vagy mennyire nelkulozhetetlen a munkajahoz hogy nem kell naponta 4 karaktert pluszban begepelni.

Nincs ra szuksege, de megengedheti maganak mert van penze ra es megvvette, ennyi.
Ez igaz, viszont a masik oldalon is bevallhatja egy nagy resz, hogy csak az irigyseg beszel belole es ideologiakat gyart, hogy o miert nem vesz telefont x eve vagy ha vesz, akkor nem a csucs kategoriaban.

Nem veszi meg, mert nincs ra penze, ennyi. Ettol nem lesz kevesebb egy ember sem, hogy egy szar telefonert nem ad ki egy raklap penzt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 14., csütörtök 7:03

R. Carlos írta:
Realista24 írta: Miki, eleve úgy all hozza az átlag magyar, hogy akinek új almaja van, az hitelre vette, azért hogy menozzon. Vagy apuci vette neki, stb.

Közben ezen emberek legalább fele, vagy azok akik nem tudjak megvenni, napi egy dobozzal fustolnek el átlag. Évi fel-egy milliót költve cigire. De egy új tech cuccert fel millió az sok. Valóban az, én sem vennék…csak utalom amikor olyanok osztjak az észt, akik lehet egyben nem költenek ennyit egyszerre, de egy év alatt a többszörösét a “semmire”.
Én hoztam fel a témát, hogy 5 éves telóm van, pontosabban Nika. Engem nem zavar, ha másnak minden évben új telefonja van. Mindenki arra költi, amire szeretné. Én speciel telefon helyett az autómmal bíbelődök sokat, de az nekem egy hobbi. Szeretem rendben- és újnak látszóan tartani, pedig már egy 12 éves mk6 VW Jetta :)
Na várgyá, én vagyok a gonosz? :D

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2023. szeptember 14., csütörtök 6:40

Realista24 írta: Miki, eleve úgy all hozza az átlag magyar, hogy akinek új almaja van, az hitelre vette, azért hogy menozzon. Vagy apuci vette neki, stb.

Közben ezen emberek legalább fele, vagy azok akik nem tudjak megvenni, napi egy dobozzal fustolnek el átlag. Évi fel-egy milliót költve cigire. De egy új tech cuccert fel millió az sok. Valóban az, én sem vennék…csak utalom amikor olyanok osztjak az észt, akik lehet egyben nem költenek ennyit egyszerre, de egy év alatt a többszörösét a “semmire”.
Én hoztam fel a témát, hogy 5 éves telóm van, pontosabban Nika. Engem nem zavar, ha másnak minden évben új telefonja van. Mindenki arra költi, amire szeretné. Én speciel telefon helyett az autómmal bíbelődök sokat, de az nekem egy hobbi. Szeretem rendben- és újnak látszóan tartani, pedig már egy 12 éves mk6 VW Jetta :)
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. szeptember 14., csütörtök 6:03

mondjuk abban csababarcanak is igaza van, hogy ha evekig hasznalja az ember es lebontja havi szinten, akkor azert nem tunik luxusnak.

200e es 500e telo pl 3 evre lebontva az 5555/13888 forint havonta, a kulonbseg kb 8k/ho, lassacskan mar egy extrasabb hamburger ket jo sorrel lecsapatva vagy 3 doboz cigi.

bar nekem meg ennyi tobbletet se igazan erne meg, de megis mashogy csapodik le.

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 14., csütörtök 0:43

cart írta: Nem azzal van a gond aki 500k-ert vesz telefont, henem aki ideologiakat gyart kore hogy neki miert eri meg, vagy mennyire nelkulozhetetlen a munkajahoz hogy nem kell naponta 4 karaktert pluszban begepelni.

Nincs ra szuksege, de megengedheti maganak mert van penze ra es megvvette, ennyi.
Nagyon adom ezt a hsz-t. :agree:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. szeptember 13., szerda 21:48

most átgondoltam, mire baxom el a pénzt évente...hát, nem igazán van olyan, amit szívesen átcsoportosítanék, és többet érne helyette valami más. :hmmm:

Az biztos, hogy fájt a szívem, mikor lecseréltem a sok éves Nokia E72 telot,
majd ismét fájt, mikor a Microsoft Lumia 950 készülékemet küldtem nyugdíjba, öcsém, azzal kibebaszott unikum voltam már, " 1-2" éve...( Horvátoknál törtem össze, mikor már vissza tértem a tököm tudja hány 10 kmes tengerparti felfedezésfutásomból, aztán meg a könyökömet és első utam a sürgősségi volt idehaza ) :lol: :lol: :lol: örök emlék.

Nem szeretem, mikor olyanom van, mint másoknak, de ezzel az androiddal én is elkurvúltam...
ez van.

Viszont ha valakinek sok a cash, adjon már nekem is, aztán a fórum nem érdekel, veszünk egymásnak drága telefont, egye fene.

há majd eladjuk, ha kell a görcsnek :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: cart » 2023. szeptember 13., szerda 21:06

Nem azzal van a gond aki 500k-ert vesz telefont, henem aki ideologiakat gyart kore hogy neki miert eri meg, vagy mennyire nelkulozhetetlen a munkajahoz hogy nem kell naponta 4 karaktert pluszban begepelni.

Nincs ra szuksege, de megengedheti maganak mert van penze ra es megvvette, ennyi.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 13., szerda 20:58

Realista24 írta: Miki, eleve úgy all hozza az átlag magyar, hogy akinek új almaja van, az hitelre vette, azért hogy menozzon. Vagy apuci vette neki, stb.

Közben ezen emberek legalább fele, vagy azok akik nem tudjak megvenni, napi egy dobozzal fustolnek el átlag. Évi fel-egy milliót költve cigire. De egy új tech cuccert fel millió az sok. Valóban az, én sem vennék…csak utalom amikor olyanok osztjak az észt, akik lehet egyben nem költenek ennyit egyszerre, de egy év alatt a többszörösét a “semmire”.
Én pl. nem iszom, nem cigizek.
Nálam a családi példa ami "elrettentő". Anyumék is mindig a legújabb iPhonet veszik, pedig amire használják: hírek, fb, viber, e-mail. Egyiknek se Mac gépe van, tehát az "átjárhatóság" se indok. A fullos szifonnal is ugyanolyan gagyi képeket lőnek, mint ha egy olcsó telójuk lenne.
De a családban én vagyok a realista(haha)-funkcionális szemléletű :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég