Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. november 26., vasárnap 21:46

nokedlisparizer írta:Miért vennénk ki a listából a kinai gyártókat.
Senki nem mondta, hogy vedd ki. Annyit írtam hogy az itthon ismeretlen/még nem népszerű kínai gyártókon kívül az összes nagy márka csúcskészülékei alig olcsóbbak az iphoneoknál. Abban egyetértünk, hogy pl Xiaomi nagyon jó készülékeket gyárt, de kíváncsi leszek hol lesznek ezek a telefonok 4-5 év múlva, mert én még mindig a 4S-t nyúzom, igaz már akadnak gondjai, de összességében még mindig elégedett vagyok vele, pedig 2011-es!! technológia.
nokedlisparizer írta:amely bármilyen téren jobb nála.
Várom a listát.
nokedlisparizer írta:Mondjuk ha elolvastad volna amit írtam akkor láthatnád hogy ez rég igaz az androidos készülékekre is.
Sztem te nem tudsz szöveget értelmezni. Hol írtam hogy ez nem igaz az androidos készülékekre? Sőt a mondandóm végére odaírtam, hogy rég nincs szakadék az android és ios készülékek között. Te írtad azt hogy szét van hájpolva az iphone különösebb előnyök nélkül, ami rohadtul nem igaz. Nem igaz hogy nem tudod levenni a szemellenzőt.
nokedlisparizer írta:játéktelefon nagyságú készüléket kaptok amire rálehet fogni hogy kényelmes és kompakt
Erre inkább nem reagálok semmit. :roll:
nokedlisparizer írta:Akkor kérlek meséld el mit gyárt az iphone, mert a soc, flash memória, ramot a samsungtól kapja általában és az egyéb digitális komponenseket is tölük vagy más forrásból.
Ebben érdemben nem tudok nyilatkozni, mert nem vágom a dolgok hátterét annyira, de remélem a végén kitalálod hogy igazából a samsung meg a huawei gyártja az iphone-okat :lol: :lol:

nokedlisparizer
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. november 26., vasárnap 12:04
Kedvenc játékosaid: Silva
Kedvenc csapatod: Valencia

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nokedlisparizer » 2017. november 26., vasárnap 20:50

Sierra írta:
Melyik új prémiumkészülék kerül 150-be? Kínai gyártókon kívül?
Se Huawei, se Samsung, se Sony. Sőt egyre drágább mindegyik, 220-230-nál kezdődnek a csúcskészülékek. Vagy akkor szerinted azok is 150-et érnek valójában?
Miért vennénk ki a listából a kinai gyártókat. Ott a xiaomi csúcskészülékei 150 vagy alatt. Android, megbizható, prémium készülék.
ott van még az OnePlus 5 8gb rammal 175e ft.


Sierra írta:
Ezt viszont totál nem értem. Miért ne lenne jó vétel? 75-ért százszor jobb vétel az SE, mint bármelyik androidos ebben az ársávban.
Közel sem. kapásból több jobb készüléket tudok mondani amely bármilyen téren jobb nála.

Sierra írta: Igazad van, egyáltalán nem előny az, hogy kurva jó a kamerájuk, megbízható gyors a rendszer stb stb stb :lol: :lol: az SE ráadásul kényelmes és kompakt méretű.
Mondjuk ha elolvastad volna amit írtam akkor láthatnád hogy ez rég igaz az androidos készülékekre is. Gyors és megbizható. A kompakt és kényelmes relatív. én inkább úgy fejezném ki magam hogy drágán egy játéktelefon nagyságú készüléket kaptok amire rálehet fogni hogy kényelmes és kompakt, mert hogy tartalomfogyasztásra szart se ér az biztos.
Amúgy szívesen megmutatnék neked egy hasonló árfekvésű androidos telefont sony vagy leice optikával.
Sierra írta:
Mivan? :lol: Vannak samsung alkatrészek benne, de azért ne állítsd már be úgy, mintha a Samsung gyártaná.
Viszont veled totál értelmetlen "vitázni", csipőből iphone ellenes vagy. Persze ezzel nincsen baj, de szerintem nem olyan nehéz elismerni, hogy az iPhone mindig egy nagyon jó készülék lesz, legyen szó akármelyik szériáról. Mostani prémium androidokról ugyanezt gondolom, brutál jó készülékek jönnek ki folyamatosan, már rég nincs szakadék, mint pár éve. Ettől függetlenül sztem mindkét rendszer jó, én szimplán megszokásból nem váltanék vissza androidra, szeretem az iOS faék egyszerűségét.
Akkor kérlek meséld el mit gyárt az iphone, mert a soc, flash memória, ramot a samsungtól kapja általában és az egyéb digitális komponenseket is tölük vagy más forrásból.
Nem kell androidos prémium telefont venni hogy több évig használd.
A miui rendszert is egyszerű kezelni, ráadásul teljesen letisztult. Így ez se igazán érv.
Volt már iphone a kezemben.

Sierra írta: Mint írtam korábban, a noname gsm boltoknál ennyi igen, de ha megnézed egy nagyobb cégnél (emag, edigital, media markt, aqua, ipon, mall stb) láthatod, hogy 110-120 körül van. Tehát az ottani árakhoz képest elég jó az a 75 ezer.
http://b-tel.hu/apple/9873-apple-iphone ... ancia.html

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. november 26., vasárnap 20:01

nokedlisparizer írta:Az új iphonet én is magamévá tenném ha mondjuk 120-150be kerülne amennyit valójában érne.
Melyik új prémiumkészülék kerül 150-be? Kínai gyártókon kívül?
Se Huawei, se Samsung, se Sony. Sőt egyre drágább mindegyik, 220-230-nál kezdődnek a csúcskészülékek. Vagy akkor szerinted azok is 150-et érnek valójában?
nokedlisparizer írta:Iphone se 90ezerért se 75e ftért nem jó vétel.
Ezt viszont totál nem értem. Miért ne lenne jó vétel? 75-ért százszor jobb vétel az SE, mint bármelyik androidos ebben az ársávban.
nokedlisparizer írta:Egy teljesen széthypeolt különösebb elönyök nélkül.
Igazad van, egyáltalán nem előny az, hogy kurva jó a kamerájuk, megbízható gyors a rendszer stb stb stb :lol: :lol: az SE ráadásul kényelmes és kompakt méretű.
nokedlisparizer írta:A készülék nagy része samsung álltal gyártott készülékekből áll.
Mivan? :lol: Vannak samsung alkatrészek benne, de azért ne állítsd már be úgy, mintha a Samsung gyártaná.
Viszont veled totál értelmetlen "vitázni", csipőből iphone ellenes vagy. Persze ezzel nincsen baj, de szerintem nem olyan nehéz elismerni, hogy az iPhone mindig egy nagyon jó készülék lesz, legyen szó akármelyik szériáról. Mostani prémium androidokról ugyanezt gondolom, brutál jó készülékek jönnek ki folyamatosan, már rég nincs szakadék, mint pár éve. Ettől függetlenül sztem mindkét rendszer jó, én szimplán megszokásból nem váltanék vissza androidra, szeretem az iOS faék egyszerűségét.
KAG írta:32 gigas 95 korul van zsirujonnan mar.
Nezz ra arukereson.
Mint írtam korábban, a noname gsm boltoknál ennyi igen, de ha megnézed egy nagyobb cégnél (emag, edigital, media markt, aqua, ipon, mall stb) láthatod, hogy 110-120 körül van. Tehát az ottani árakhoz képest elég jó az a 75 ezer.
KAG írta:Belemehetunk hogy mi jo es mi nem az,de nem errol irtam.
Csak egy 25% koruli akciora ráhúzni hogy a bf legjobb vétele... :fpalm:
Jólvan, sztem egy viszonylag új szériás iphone 75-ért igenis jó vétel, de mindegy.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. november 26., vasárnap 13:16

KAG írta:
BBeno írta:mar tudom. nem tema.

Info azert johet ide is.
futarnak kell szolni hogy nem kell vigye vissza. emag valaszolt szoval fix info.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

nokedlisparizer
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. november 26., vasárnap 12:04
Kedvenc játékosaid: Silva
Kedvenc csapatod: Valencia

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nokedlisparizer » 2017. november 26., vasárnap 12:42

ennek csak annyi az oka hogy samsungból is a szemetet veszitek. Samsung, lg, sony olyan android viszonylatban, mint okostelefon viszonylatban az iphone. Persze néha akad kivétel. Ami fontos tény hogy a behozott samsung sériák elég nagy %a kuka. Az igazán jókat vagy nem hozzák be vagy gsm üzleteknél elérhető.

Én telefonvásárlás előtt 2napot eltöltök azzal hogy megnézem a kinálatot. 60-70 környékén már veszel egy olyan telefont amely ha nem ejtegeted le a földre havi 2x akkor évekik hű társad lesz.

Még nyáron elhagytam egy samsung note készüléket és kaptam kölcsönbe egy Google Nexus 4 telefont (2012es) és hasitott, bug nélkül amíg meg nem érkezett az új.

Tudatos vásárlás a titka mindennek. Egy iphone nem az, ahogy ritkán az egy samsung persze használja mindenki azt akiben bizik és nem szeretnék más pénztárcájában kutakodni. Az új iphonet én is magamévá tenném ha mondjuk 120-150be kerülne amennyit valójában érne.

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1011
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2017. november 26., vasárnap 12:24

Volt már Samsung S4em, iPhone4, iPhone 6, iPhone 6 Plusom. Soha többet nem veszek Samsungot.. ég és föld a különbség az IOS javára.. (legalábbis nekem)

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2017. november 26., vasárnap 12:22

nokedlisparizer írta:Iphone se 90ezerért se 75e ftért nem jó vétel.

Egy teljesen széthypeolt különösebb elönyök nélkül. A készülék nagy része samsung álltal gyártott készülékekből áll.
Két dolgot fizetünk meg iphone vásárlásnál: A márkát és az iost magát. Mivel ios egy zárt rendszer így nincs úgymond monopoliuma mint az android esetében.

Tény hogy jól optimalizált készülék de erre már egy ideje az androidos készülékek is képesek. nem kell évente cserélned mert szétfagy meg akadozik. Egy jól megvásárolt androidos készülékkel sokkal előrébb vagy mert: 5x jobb aksi, kamera, hardverről felesleges is beszélni és nem fiszfasz kijelzőméretet kapsz.

Ha meg a menükezelése nem tetszik androidon akkor fél másodperc alatt tudsz rá rakni egy másikat vagy rootolsz rá egy másik rendszert.
Nekem sokaig android teloim voltak, most iphone. Nem igazan latok ra eselyt, hogy visszavaltanek androidra. 75-ert egy iphone SE jobb vetel, mint annyiert barmelyik android. Legalabbis annak, aki nem akar 1–2 even belul cserelni. Nekem volt egy 2016-os Samsung A5, amit most anyum hasznal es nem egesz 1,5 ev utan nagyon lelassult. Egyedul az akksi szol mellette.

Lehet, hogy a csucskategorias androidok mar vannak iphone szinten, de ha annyi penzt kiadnek, akkor inkabb koltenem iphonera.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2017. november 26., vasárnap 12:17

nokedlisparizer írta:Iphone se 90ezerért se 75e ftért nem jó vétel.

Egy teljesen széthypeolt különösebb elönyök nélkül. A készülék nagy része samsung álltal gyártott készülékekből áll.
Két dolgot fizetünk meg iphone vásárlásnál: A márkát és az iost magát. Mivel ios egy zárt rendszer így nincs úgymond monopoliuma mint az android esetében.

Tény hogy jól optimalizált készülék de erre már egy ideje az androidos készülékek is képesek. nem kell évente cserélned mert szétfagy meg akadozik. Egy jól megvásárolt androidos készülékkel sokkal előrébb vagy mert: 5x jobb aksi, kamera, hardverről felesleges is beszélni és nem fiszfasz kijelzőméretet kapsz.

Ha meg a menükezelése nem tetszik androidon akkor fél másodperc alatt tudsz rá rakni egy másikat vagy rootolsz rá egy másik rendszert.
Szerintem felesleges belemenni megint az android vs iOS vitába. Az SE egy nagyon jó telefon.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

nokedlisparizer
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. november 26., vasárnap 12:04
Kedvenc játékosaid: Silva
Kedvenc csapatod: Valencia

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nokedlisparizer » 2017. november 26., vasárnap 12:14

Iphone se 90ezerért se 75e ftért nem jó vétel.

Egy teljesen széthypeolt különösebb elönyök nélkül. A készülék nagy része samsung álltal gyártott készülékekből áll.
Két dolgot fizetünk meg iphone vásárlásnál: A márkát és az iost magát. Mivel ios egy zárt rendszer így nincs úgymond monopoliuma mint az android esetében.

Tény hogy jól optimalizált készülék de erre már egy ideje az androidos készülékek is képesek. nem kell évente cserélned mert szétfagy meg akadozik. Egy jól megvásárolt androidos készülékkel sokkal előrébb vagy mert: 5x jobb aksi, kamera, hardverről felesleges is beszélni és nem fiszfasz kijelzőméretet kapsz.

Ha meg a menükezelése nem tetszik androidon akkor fél másodperc alatt tudsz rá rakni egy másikat vagy rootolsz rá egy másik rendszert.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. november 26., vasárnap 11:47

BBeno írta:mar tudom. nem tema.

Info azert johet ide is.
ZIDANE

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. november 26., vasárnap 9:41

mar tudom. nem tema.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. november 26., vasárnap 2:14

ha utanvettel rendeltem emagol valamit. hogy allhatok el a vasarlastol ha addig vartam hogy mar feladtak a csomagot es az emag feluleten nem lehet torolni a rendelest?

eleg ha a futarnak azt mondom majd hogy sorry de nem kell es vidd vissza?
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. november 26., vasárnap 1:19

32 gigas 95 korul van zsirujonnan mar.
Nezz ra arukereson.


Belemehetunk hogy mi jo es mi nem az,de nem errol irtam.
Csak egy 25% koruli akciora ráhúzni hogy a bf legjobb vétele... :fpalm:
ZIDANE

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. november 25., szombat 22:48

KAG írta:Ne viccelj mar... elengdtek belole 20k-t.
Az mitol lenne most az idei bf vetele?
Nemtom mennyiről volt leárazva, de kétlem hogy 95 ezerről... legtöbb nagy áruháznál a 16 gigás is 100 ezer fölött van. Jelenleg 129ezerről van leárazva 109ezerre emagon.

Amúgy meg azért volt a legjobb vétel, mert kibaszott jó telefon az SE, és 75 ezerért nagyon-nagyon jó árban volt. Még a kisebb gsm boltokban (pl XXL gsm) is 90-95 körül van a 32gigás SE.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. november 25., szombat 22:29

Ne viccelj mar... elengdtek belole 20k-t.
Az mitol lenne most az idei bf vetele?
ZIDANE

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. november 25., szombat 21:44

Én most jól zártam ezt a blekk frájdéjt, két dolgot akartam venni, 4k-s tv-t, 40 vagy 43 collosat meg egy 32 gigás 6s-t.
Tv-t sikerült 110-ért behúznom (samsung), ájfónt meg 130-ért. mindkettőt media marktnál. B-)

Egyébként MM-nél idén tényleg jó akciók voltak, egy hete 43 collos 4k-s Samsung tv volt 120ezer, arról sajnos lemaradtam, pedig inkább azt akartam amúgy. Tegnap meg 50 collos 4k-s volt 140ezer 240ezerről... vettem is volna, ha lenne helye. :mrgreen: de az már batárnagy, a szobám meg kicsi :lol:

De az idei bf-et vitte az emag a 32 gigás iphone SE-vel 75 ezerért. :ozil: :ozil:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: sebydani » 2017. november 25., szombat 1:22

ziro4vr írta:És mi is lenne az? Hogy egy szagos papucs lett a fiából?
Kiszólt a szar az ülőke alól :mrgreen: Azért mert te asszonynak hívtad a tiéd a fórumon nem leszel Harvey Weinstein.
P.Krisz írta:Majd ha pálinkafőzőt veszel . :mrgreen:
Te is tudod, hogy csörgő helyett azt kaptam annak idején
Süti írta:Ha tudom hogy idén a kávéfőző mellé barátnőt is lehet venni, úgy készülök.
Te nyerted a humor fridayt :D
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. november 24., péntek 22:30

Remy írta:Egész nap melóztam, de szerencsére zárás előtt odaértem a tescoba. El is hoztam egy fasza krémjoghurtot. 149-ről 119-re le volt értékelve. B-)
Anyósnak vetted? Gyanús... :mrgreen: :lol:
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. november 24., péntek 21:58

Egész nap melóztam, de szerencsére zárás előtt odaértem a tescoba. El is hoztam egy fasza krémjoghurtot. 149-ről 119-re le volt értékelve. B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. november 24., péntek 21:25

sebydani írta:Én is kávéfőzőt vettem most a barátnőmmel, akkor felnőtt lettem végre? Elmondhatom anyukámnak a jó hírt? :mrgreen:
Ha tudom hogy idén a kávéfőző mellé barátnőt is lehet venni, úgy készülök.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 53 regisztrált és 0 vendég