Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. december 31., vasárnap 12:24

Nika91127 írta:

Ami az "alap" autókkal. Minimális felhasználásra jó, ha kicsit többet akarsz, akkor váltani kell.
Alapvetően egy használt gép vásárlása nem ördögtől való. Ha tudsz, olyat, amin az op.rendszer SSD-n van.
Bár már 15 éve "leszoktam" a gépezésről és gép "fejlesztésről", ha cserélsz egy régi elemet újra, akkor tudod kihasználni, ha minden mást húzol vele felfele
Ezért is gondolkoztam, hogy csak videokártyát venni nem biztos, hogy jó lenne a régi win10es gépbe. Egy fele annyi idős gép máris elorelépés lenne gondolom. Utánanéztem, a hirdetesben szereplő gép alkatrészei mikoriak, s 6 évesek kB. Enyém meg 12.

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. december 31., vasárnap 12:13

_Bushido_ írta: Van pár netes oldal, amit már az xps gép nem tud kezelni, nem nyitja meg, fb is ilyen. Ezek miatt megyek át általában a win10esre, illetve videók égetése miatt. (feliratot rá a videóra)
XP gépen ez régen sokszor 2 óra volt, win10esen meg 20-30 perc.

Szóval játszani nem akarok, nem amiatt kell új gép.

Mert mi a baj az i3al?
Ami az "alap" autókkal. Minimális felhasználásra jó, ha kicsit többet akarsz, akkor váltani kell.
Alapvetően egy használt gép vásárlása nem ördögtől való. Ha tudsz, olyat, amin az op.rendszer SSD-n van.
Bár már 15 éve "leszoktam" a gépezésről és gép "fejlesztésről", ha cserélsz egy régi elemet újra, akkor tudod kihasználni, ha minden mást húzol vele felfele

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. december 31., vasárnap 12:03

Van pár netes oldal, amit már az xps gép nem tud kezelni, nem nyitja meg, fb is ilyen. Ezek miatt megyek át általában a win10esre, illetve videók égetése miatt. (feliratot rá a videóra)
XP gépen ez régen sokszor 2 óra volt, win10esen meg 20-30 perc.

Szóval játszani nem akarok, nem amiatt kell új gép.

Mert mi a baj az i3al?

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. december 31., vasárnap 11:17

_Bushido_ írta: A témában abszolút tudatlan vagyok, úgyhogy tanácsot kérnék számítógép ügyben.

Van 2 gépem.
Egyik egy full alap, még xp, netezésre, pl AMD Radeon HD 5570 videokártyával.
Másik videók keszitéséhez is, win10es, AMD radeon 6410d videokártya.

Kérdés.
Vélhetően a win10esben meghalt a videokártya. A monitoron a képi megjelenés osszeesett. Hatalmasak lettek az ikonok, minden fel van nagyítva. Illesztőprogramja elvileg okes, mert nincsen sárga 3szögben felkiáltójel. Újat venni 30e min, igaz?

Lenne egy opció, teljes új gép, kB 6 éves, szerintem kB felé annyi, mint ez most, ASrock h110m-hds alaplappal, i3 7100es procival, asaus rx 570 4gb videokártyaval. 60e. Jól érzem, hogy ez így megéri, igaz? Inkább befektetni egy jobb gépbe, mint a régiben 1 alkatrészt cserélni.
Én i3-as procival (vagy azzal egyenértékű) ellátott gépet nem vennék. De attól függ, mire használnád.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. december 31., vasárnap 10:21

A témában abszolút tudatlan vagyok, úgyhogy tanácsot kérnék számítógép ügyben.

Van 2 gépem.
Egyik egy full alap, még xp, netezésre, pl AMD Radeon HD 5570 videokártyával.
Másik videók keszitéséhez is, win10es, AMD radeon 6410d videokártya.

Kérdés.
Vélhetően a win10esben meghalt a videokártya. A monitoron a képi megjelenés osszeesett. Hatalmasak lettek az ikonok, minden fel van nagyítva. Illesztőprogramja elvileg okes, mert nincsen sárga 3szögben felkiáltójel. Újat venni 30e min, igaz?

Lenne egy opció, teljes új gép, kB 6 éves, szerintem kB felé annyi, mint ez most, ASrock h110m-hds alaplappal, i3 7100es procival, asaus rx 570 4gb videokártyaval. 60e. Jól érzem, hogy ez így megéri, igaz? Inkább befektetni egy jobb gépbe, mint a régiben 1 alkatrészt cserélni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: füst » 2023. december 24., vasárnap 6:28

Pont erre számítottam, hogy mire reggel felébredek, jönnek az alternatívák. :D
Köszönöm urak, megnézem őket.

A meglévő konzolhoz tett javaslatokat is köszi, sajnos minden csavart jól fixáltam, a csukló mozgásán pedig nem tudok változtatni, a csukló elemei görgős csapággyal illeszkednek, illetve hegesztve vannak. Ha nagyon akarnám lehet hogy meg tudnám menteni, de túl sok macera.

Egyébként bölcs lett volna megosztani melyikről van szó, de így utólag megteszem akkor.
https://www.tartok.hu/forgathato-tv-tar ... gLsAPD_BwE

Egyszerre vettünk kettőt, mert apósékhoz is ilyen lett felszerelve, és sajnos ott is ugyanez a probléma. Minden jól be van állítva, de egyik végállásból a másikba mozgatva, a bubi elkúszik a vízmértékben. Emiatt, ha netán valaki a jövőben vásárolna ilyen konzolt, javaslom kerülje el ezt a terméket. Masszív és a funkcióját ellátja, de vagy az egyik végállásban lesz vízszintes a tv, vagy a másikban. De mindketttőben véletlenül se. :D

tcskhun
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2023. december 23., szombat 23:12

füst írta: Kevesen tudják, sokan nem is hiszik. Van amihez nem értek. :D

Szerencsét próbálnék veletek. 15 év után úgy döntöttem elég abból, hogy nincs TV-m. És gondoltam egy nagyot, kialakítok magamnak egy moziszobát. Vettem egy nagyon fasza oled tv-t, és mivel nincs a célhelyiségben megfelelő hely a készüléknek a már meglévő berendezések miatt, úgy döntöttem felpattintom a tv-t a falra, ahogy kell.

Vettem egy csuklós fali konzolt 20k jómagyar forintért, nem is sejtve mekkora problémát okozhat egy ilyen konzol. A felszerelése után ugyanis ferde rajta a tv. Mérnökember lévén nincs bajom a párhuzamokkal és a merőlegesekkel, így szépen vízmértéket használva a csavarozások hibátlanok lettek, és a tartósínt is úgy lőttem be, hogy a konzol 'nyitott' állapotában egyszerűen szintén hibátlanul áll. Minden vízszintes. Azonban amikor ráhajtom a falra, ferde lesz a sín, így vele együtt a tv is. Vagy a leves görbe, vagy a tányér nem egyenes.
Kizárásos alapon a csukló mozgásában lehet valami ferdeség, amit előre sajnos nem láttam, és csak felszerelés után jött ki. Ormótlan így, vizuálisan ki lehet javítani, hogy felpattintok a tv mögé a falra egy nagy grafitszürke kartont, ami nem ferde, és akkor a szem már nem veszi észre.

Mégis annak örülnék a legjobban, ha valaki, aki hasonló fali konzolt használ, és nála mindenhol vízszintes a vízszintes, az esetleg ajánlana nekem egy terméket, amire lecserélhetem a mostanit. Köszike.
Hama vagy Vogel márkájut ajánlom de előbb nézd meg a csuklónàl a csavarokat,egy próbát megér….

h.csabi
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:58

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h.csabi » 2023. december 23., szombat 22:32

füst írta: Mégis annak örülnék a legjobban, ha valaki, aki hasonló fali konzolt használ, és nála mindenhol vízszintes a vízszintes, az esetleg ajánlana nekem egy terméket, amire lecserélhetem a mostanit. Köszike.
Nem régen ilyet vettünk az irodába, és patika.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. december 23., szombat 21:36

Én Aldisat vettem 8ezerért. A célnak tökéletesen megfelel.

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. december 23., szombat 21:30

Fogalmam sincs milyen az a konzol, de a legtobbnek van egy csavarja, amivel be lehet fixalni. Valoszinuleg tul lazara van hagyva es a TV sulya pedig nincs kozpontositva.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: füst » 2023. december 23., szombat 21:11

Kevesen tudják, sokan nem is hiszik. Van amihez nem értek. :D

Szerencsét próbálnék veletek. 15 év után úgy döntöttem elég abból, hogy nincs TV-m. És gondoltam egy nagyot, kialakítok magamnak egy moziszobát. Vettem egy nagyon fasza oled tv-t, és mivel nincs a célhelyiségben megfelelő hely a készüléknek a már meglévő berendezések miatt, úgy döntöttem felpattintom a tv-t a falra, ahogy kell.

Vettem egy csuklós fali konzolt 20k jómagyar forintért, nem is sejtve mekkora problémát okozhat egy ilyen konzol. A felszerelése után ugyanis ferde rajta a tv. Mérnökember lévén nincs bajom a párhuzamokkal és a merőlegesekkel, így szépen vízmértéket használva a csavarozások hibátlanok lettek, és a tartósínt is úgy lőttem be, hogy a konzol 'nyitott' állapotában egyszerűen szintén hibátlanul áll. Minden vízszintes. Azonban amikor ráhajtom a falra, ferde lesz a sín, így vele együtt a tv is. Vagy a leves görbe, vagy a tányér nem egyenes.
Kizárásos alapon a csukló mozgásában lehet valami ferdeség, amit előre sajnos nem láttam, és csak felszerelés után jött ki. Ormótlan így, vizuálisan ki lehet javítani, hogy felpattintok a tv mögé a falra egy nagy grafitszürke kartont, ami nem ferde, és akkor a szem már nem veszi észre.

Mégis annak örülnék a legjobban, ha valaki, aki hasonló fali konzolt használ, és nála mindenhol vízszintes a vízszintes, az esetleg ajánlana nekem egy terméket, amire lecserélhetem a mostanit. Köszike.

Gutihernandez
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. december 21., csütörtök 16:56

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Gutihernandez » 2023. december 21., csütörtök 16:59

Halfkey írta: Google fiókba importálni.
Ugy van, igy a legegyszerubb.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. december 21., csütörtök 15:38

Google fiókba importálni.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. december 21., csütörtök 15:37

Egyik (idősebb) ismerősömnek kb 1500 név van a telefonkönyvében, próbálta maga átrakni a neveket egyik telóról a másikba (gondolom nem SIM kártyára mentett, hanem telefonra). kb 2-300 név ment át, tehát még a fele sem. Miként, mivel lehetne mindet áttenni?
Nem számtech / telózseni!
Arra tudok gondolni, hogy a SIM kártyát vissza kéne tenni a régi telóba és akkor a telóról a számokat rámásolni SIM-re, de nem tudom, hogy így, akkor nem lesznek-e duplikálva?!

zsuninnyo
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. december 20., szerda 9:48

Realista24 írta:
tomi_b írta: Most felhívtam őket ismét, elmondtam mindent, és kiderült, hogy az egyik e-mail címükre nem érkeznek meg az 5mb csatolmány feletti mailek. :lol:

Jólvan, gratulálok.

Most elküldtem újra, másik email címre mind a 3 mailt, mai választ ígérnek.

Mondtam, hogy ha nincs érdemi intézkedés csütörtökig, akkor a fogyasztóvédelemnek írom meg a dolgokat.
Jajaja, nem erkeznek meg az emailek :lol: Nem vagyok it expert, de amikor az emailem nem er celba, arrol kapok ertesitest, hogy ilyen olyan okok miatt nem sikerult kezbesiteni. Illetve, ha ez nincs feltuntetve valahol a honlapjukon, akkor ezzel sem mennek sokra.

Delutan ne felejtsd el oket hivni :kalapos:
Nekem egyszer volt egy e-mail-em, ami fel even keresztul keringett az interneten, mire celba ert. Visszaneztuk es kb az osszes szervert meglatogatta a vilagon. Szoval nem lehetetlen, mert rendszer fuggo, de azert olyan ritkan van, hogy egy egesz email csak ugy "nem erkezik meg" :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62874
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 20., szerda 9:22

tomi_b írta: Most felhívtam őket ismét, elmondtam mindent, és kiderült, hogy az egyik e-mail címükre nem érkeznek meg az 5mb csatolmány feletti mailek. :lol:

Jólvan, gratulálok.

Most elküldtem újra, másik email címre mind a 3 mailt, mai választ ígérnek.

Mondtam, hogy ha nincs érdemi intézkedés csütörtökig, akkor a fogyasztóvédelemnek írom meg a dolgokat.
Jajaja, nem erkeznek meg az emailek :lol: Nem vagyok it expert, de amikor az emailem nem er celba, arrol kapok ertesitest, hogy ilyen olyan okok miatt nem sikerult kezbesiteni. Illetve, ha ez nincs feltuntetve valahol a honlapjukon, akkor ezzel sem mennek sokra.

Delutan ne felejtsd el oket hivni :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1342
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2023. december 20., szerda 9:18

Most felhívtam őket ismét, elmondtam mindent, és kiderült, hogy az egyik e-mail címükre nem érkeznek meg az 5mb csatolmány feletti mailek. :lol:

Jólvan, gratulálok.

Most elküldtem újra, másik email címre mind a 3 mailt, mai választ ígérnek.

Mondtam, hogy ha nincs érdemi intézkedés csütörtökig, akkor a fogyasztóvédelemnek írom meg a dolgokat.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62874
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 20., szerda 9:01

tomi_b írta:
Realista24 írta:

ASZF-ben ez van.

"Ha a jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk első alkalommal történő javítása során a Szolgáltató részéről megállapítást nyer, hogy a fogyasztási cikk nem javítható, a Fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában a Szolgáltató köteles a fogyasztási cikket 8 napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, a Szolgáltató köteles a vételárat 8 napon belül a Fogyasztó részére visszatéríteni."

Es mivel mar van uj hutod, ragaszkodj a kp-hoz az utalvany helyett.
Láttam én is, 9. napon ezt írtam meg mailben, meg hogy vettem új hűtőt és ezért utalják vissza a pénzt.

De semmi választ nem kaptam.
Na, hat akkor legyel tökös, es amikor azt mondjak szemelyesen, hogy nem tudnak mit tenni, akkor eloveszed a kedves enedet :mrgreen:

Mindig, minden szolgaltato le akar razni, nyilvan, en pedig mindig mondom, hogy addig nem teszi le a telot vagy nem megyek innen, amig hasznalhato infot nem kapok. Es mivel minden szart rogzitenek mar telefonon ugye, amire fel is hivjak a figyelmed, ezert nem tudjak csak ugy kinyomni az embert.

Ha a pultban ulo ugyintezo nem segit, kerd a feletteset, ha az nincs ott, akkor aruhazvzetot. Haver Euronicsnal az, karacsony elott utan szerintem xanaxon el az ilyenek miatt :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1342
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2023. december 20., szerda 8:56

Realista24 írta:
tomi_b írta:

Szervíz munkalap/jegyzőkönyv a neve amin a csereutalvány átvételének tényét rögzítik.

Szakszervíz adta a csereutalványt, nem értem mit akar még vizsgálni ezen az egyértelmű tényen az Aqua.
ASZF-ben ez van.

"Ha a jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk első alkalommal történő javítása során a Szolgáltató részéről megállapítást nyer, hogy a fogyasztási cikk nem javítható, a Fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában a Szolgáltató köteles a fogyasztási cikket 8 napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, a Szolgáltató köteles a vételárat 8 napon belül a Fogyasztó részére visszatéríteni."

Es mivel mar van uj hutod, ragaszkodj a kp-hoz az utalvany helyett.
Láttam én is, 9. napon ezt írtam meg mailben, meg hogy vettem új hűtőt és ezért utalják vissza a pénzt.

De semmi választ nem kaptam.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62874
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 20., szerda 8:53

tomi_b írta:
Realista24 írta:

Kezdem elvesziteni a fonalat :mrgreen:
Minek a szerviz munkalap, ha mar van egy csereutalvanyod? Szerviz adta a csereutalvanyt, nem?
Szervíz munkalap/jegyzőkönyv a neve amin a csereutalvány átvételének tényét rögzítik.

Szakszervíz adta a csereutalványt, nem értem mit akar még vizsgálni ezen az egyértelmű tényen az Aqua.
ASZF-ben ez van.

"Ha a jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk első alkalommal történő javítása során a Szolgáltató részéről megállapítást nyer, hogy a fogyasztási cikk nem javítható, a Fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában a Szolgáltató köteles a fogyasztási cikket 8 napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, a Szolgáltató köteles a vételárat 8 napon belül a Fogyasztó részére visszatéríteni."

Es mivel mar van uj hutod, ragaszkodj a kp-hoz az utalvany helyett.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 96 regisztrált és 0 vendég